» »

Zaposlitev

Zaposlitev

Winfast ::

Pozdravljeni,

sem elektroinženir, smer energetika(UN). Trenutno imam cca 8 let delovne dobe v enem večjem podjetju.
Ukvarjam se z:
programiranjem KNX inštalacij,
SolidWorks - osnovni nivo,
mikrokrmilniki - osnovni nivo,
krmilniki Siemens - osnovni nivo.
Torej vsega po malem. Organiziral in izvedel sem nekaj objektov za elektro inštalacije. Sodeloval pri mednarodnih projektih podjetja. Ni mi problem tudi kakšen teden na leto iti v tujino.
Pri plači sem dosegel maksimum, ki mi ga lahko podjetje ponudi. Cca 2k€ neto.
Lahko mi pa ponudi malo več dopusta (40 dni) in pa svobode.

Gledam v smeri menjave službe, na razgovorih se obljublja marsikaj, realnost je potem drugačna.
Vem, da ne razkrivate radi svojih plač. Zanima me samo, če elektroinženirji, ki delate 8 ur na dan in 5 dni v tednu (ni problem kakšen teden tujine ali pa par dni na leto delati več kot 8 ur) presežete 2k€ neto osnove (brez potnih in malice) in mogoče namig s katerimi podjetji ste zadovoljni (relacija MB-LJ).

Iščem nove izzive, vendar iščem še malo drugih mnenj, saj mi prosti čas, ki ga imam tukaj tudi kar nekaj pomeni.

Hvala

Magic1 ::

Bo verjetno kar problem, če hočeš ostati v inženirkih vodah. Sej tam do 2500€ se še prileze, za več bo pa potrebna že konkretna vodstvena funkcija. Je problem ker so plače zelo obdavčene in firma za 3k€ zmeče čez 6k€. In da toliko plačuje inženirje, mora firma prodajat nekaj s konkretno dodano vrednostjo (in seveda nima opcije dobit cenejših). Je pa dost odvisno od trga, če se bo pomanjkanje nadaljevalo, bo šla vrednost gor.
Magic

KraitPay ::

Lj: Metronik, Gen-i,
Ce: Eho, Inel
Mb: Ledinek

Na hitro kar sem se spomnil.

Zdaj pri nekaterih se da verjetno priti blizu, drugje bo verjetno treba trdo delati. Če bi rad delal 7h-15h za 2k+, pozabi na takšna podjetja. Razen če si kakšen odgovorni projektant, vodja projektov ali celo prodajnik.

Invictus ::

Pojdi malo na mednarodni trg, služb za tak profil je tudi nekaj.

Lahzko delaš preko normiranca, lahko pa se v končni fazi tudi preseliš, pač odvisno od želje.

Ni samo Slovenija za službe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kvatebrigic ::

To da ti dajo 40 dni dopusta in veliko svobode je luksuz brez primere. Jaz bi rekel uživaj in če bi rad več zaslužil ta prosti čas ki ti ga dajo raje izkoristi za kak donosen side hustle.
Velika večina nas za tistih dobrih 2k€ konkretno švica v sužnjelastniškem sistemu kjer ti privoščijo 21 dni dopusta na leto, če imaš srečo jih lahko kak teden celo porabiš po svoji želji, ostalo je kolektivc. Če imaš konkretno srečo, delaš v taki firmi kjer ti celo pustijo delati od doma 1x ali 2x na teden...
Po moje ni vredno iskati druge zaposlitve, ker boš za isti denar ali pa 200e več švical neprimerno bolj.

Magic1 ::

Folk mal preveč posluša po netu in potem misli, da z lahkoto dobijo poljubno denarja. Niso lahko vsi Logan Paul, ki prodaja vodo za 6EUR na flaškico.
Če bi rad res konkreten denar, si sam odpri firmo. Zaslužek neomejen navzgor, zelo lahko pa tudi minus tolčeš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jure116 ::

Jaz isto elektro inženir v lj, cca 8 let raznih izkušenj, trenutno projektiram inštalacije. Plača 2.4k€ Bruto, s katero nisem najbolj zadovoljen. Je pa od 7-15h.

KraitPay ::

jure116 je izjavil:

Jaz isto elektro inženir v lj, cca 8 let raznih izkušenj, trenutno projektiram inštalacije. Plača 2.4k€ Bruto, s katero nisem najbolj zadovoljen. Je pa od 7-15h.

Kolega projektira za 400€ manj v MBju. Ampak je doma ob 14.30. Pa si popoldne še eno plačo zasluži z fušanjem.

jure116 ::

KraitPay je izjavil:


Kolega projektira za 400€ manj v MBju. Ampak je doma ob 14.30. Pa si popoldne še eno plačo zasluži z fušanjem.


To je potem tista žalost, da si elektro inženir in moraš popoldan fušat, da lahko živiš normalno...

Magic1 ::

Če s povprečjo plačo +(0-50%) ne živiš "normalno", kako pol živi 70% ljudi s nižjo? Ne vem v katerih glavah je 3000EUR neto mesečno postala normalnost...
Pač se je treba za ta denar ali dosti več potrudit, ali pač toliko več znat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jure116 ::

Ta njegov kolega - elektro inženir ima 2.000€ bruto plače, kaj je pod povprečjem ki je 2.200€ bruto plače. Neto potem dobiš 1.440€, kar je zame slabo. Govorimo o tem, da si inženir....

Magic1 ::

Ne vemo okoliščin. Je pa povedal, da je že ob 14.30 doma in fuša na polno, da dobi dvojno plačo. Ali dobi 3000EUR neto zato ker dela 16h na dan, ali ker pol fuša naredi v primarni službi pa ne vemo.
Tip je v glavnem odlično poskrbel zase in ima zelo nadpovprečen dohodek.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jure116 ::

Kot zanimivost, današnji članek v financah:
https://www.finance.si/topjob/slovenske...

Kako rastejo plače, 9.8% od januarja do avgusta letos. Koliko so se pa vam zvišale? :)

fikus_ ::

V SLO je bolj malo firm, ki bi ti dale kaj bistveno več kot 2-2,5k€. Mogoče pogledaš v AT.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

KraitPay ::

2k pa da si samo v SLO bo zelo težko.

Bo treba iti v IT področje in delati za kakšno DE ali USA podjetje.

jure116 ::

KraitPay je izjavil:

2k pa da si samo v SLO bo zelo težko.

Bo treba iti v IT področje in delati za kakšno DE ali USA podjetje.


Ne vem zakaj je vedno rešitev, pojdi delat v IT...

Mato989 ::

Pa kaj zdaj mi govorimo o NETU ali bruto?

Bolj fajn je če se pogovarjamo o bruto ampak pri teh cifrah sem vedno skeptičen ali je bruto ali neto ko nekdo reče 2k
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Že celo temo govorimo o netu. Glih v tem je problem, da ima op 2kEUR dost lagano pa še možnost dodatnega luksuza. Samo je omejen s nadalno rastjo plače v trenutnem podjetju. Plac za višje seveda je, samo ne toliko kot si predstavlja. Če bi bil res štručko, potem verjetno bi še dobil kje 2500-3000EUR. Samo bi tudi pričakovali dosti več, kot sedaj. Navedena znanja so bolj kot ne osnovna...
Kot smo že omenili, ali bo moral it v vodstvene funkcije, ali furat svojo firmo. Inženirji nikoli ne bodo bogataši pri nas v podjetjih, če niso lastniki.
Reality check. Še najlažje pride do višjega dohodka, da fura normiranga popoldanca. Seveda bo veliko več dela, odpade pol prosti čas. Sploh na začetku podviga.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Saj to je vedno tisto vprašanje... marsikdo ima neko plačo kjer potem dela zanjo relativno malo efektivnega časa in ima še kako mini ugodnost (več dopusta, delo od doma) in potem se je težko pripravit in it delat efektivno 6+ ur za 400 NETO več če prej dela š 2 uri efektivno za 400 manj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Ne gre samo v "delu", je še več v znanju. Govorimo o inženirskem delu, to se načeloma dela bolj s glavo, kot pa s mišicami. Je treba kar nekaj znat, da imaš neko dodano vrednost. In znanja za 3k€ se pridobiva dolgo časa, drugače bi vsak to vedel. Seveda lahko s znanjem na koncu delo opraviš v dveh urah, namesto v osmih. Novo delovno mesto normalno pomeni ogromno novih potrebnih znanj, kot tudi pričakovanja so načelo višja. Op bo kar švicu za dodatnih 500€. Kar pa tudi ni narobe, bo imel manj časa za neumnosti:))
Magic

Kvatebrigic ::

Dejstvo je da je razlika med 2k in 3k neto ogromna, v poklicu elektroinženirja v slo praktično nedosegljiva. Vsaj jaz ne poznam nobenega elektroinženirja v Slo firmi, ki bi imel čez 3k neto, to pomeni dobrih 5k bruto(pa upam da se motim, naj se kdo javi če jih ima!). Do 2k ni noben problem prilezti, to se smatra kot neka normalna plača za nekoga s cca 10 let izkušnjami v tem poklicu, potem dalje so pa drobtinice. Ogromno odgovornosti in dodatnega dela si lahko navlečeš za nekih 200e neto več, pa slej ko prej postaneš razvalina.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Ne gre samo v "delu", je še več v znanju. Govorimo o inženirskem delu, to se načeloma dela bolj s glavo, kot pa s mišicami. Je treba kar nekaj znat, da imaš neko dodano vrednost. In znanja za 3k€ se pridobiva dolgo časa, drugače bi vsak to vedel. Seveda lahko s znanjem na koncu delo opraviš v dveh urah, namesto v osmih. Novo delovno mesto normalno pomeni ogromno novih potrebnih znanj, kot tudi pričakovanja so načelo višja. Op bo kar švicu za dodatnih 500€. Kar pa tudi ni narobe, bo imel manj časa za neumnosti:))



Kot delo sem mislil pač koliko časa in efforta porabiš za dodaten EUR neto plače...

Če delaš 2 uri na dan efektivno za 1.800 NETO, potem pa moraš za 2.200 neto delat 6 ur efektivno je to disheartening... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Za 2400EUR pa moraš delat 8h, še kaj doma naštudirat, bit na voljo cel dan in imeti še kup odgovornosti. Dva jurja je kar sweet spot pri nas. Če hočeš več, delaj popoldanca. Nikoli ne delaj na 110%+ za enega delodajalca. Razen če imaš možnost vstopa v lastništvo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Mehanizmi Brnik plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414771 (1748) McBoby
»

plača začetnika inžinerja elektrotehnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9618268 (3459) jure116
»

Placa inž. strojništva

Oddelek: Loža
498016 (4328) MadMax
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141957 (32029) dope1337
»

Outbrain kupil Zemanto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13440150 (30634) thramos

Več podobnih tem