» »

Placa inž. strojništva

Placa inž. strojništva

yodaboy ::

yo, vsem.🤓
ali se vam zdi zacetna placa 1500bruto OK za začetno placo pripravnistva s 6/1 stopnjo?



lp

Magic1 ::

Nekje moraš štartat, če nisi med študijem delal. In prvo leto ali dve boš rabu veliko sreče ali poznanstva, da boš dobil dobro plačilo. Pa pohiti in si dubi nekaj v fohu, ko bo kriza udarila te ne bo nihče povohal.
Magic

scythe ::

Super plača, drugače imajo strojni tehniki plačo 1200-1700€ bruto(pripravnik krepko majn), samo odvisno v kakšnem podjetju delaš in kaj znaš narediti. Je pa tudi odvisno, koliko znanja boš pokazal in interesa v podjetju.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Kayzon ::

Meni se pa zdi slaba placa,ljudje z osnovno solo imajo v varovanju 1500€ bruto placo,pa vse kar rabijo pri delu je da so prisotni na lokaciji :))

borut_p ::

Kayzon je izjavil:

Meni se pa zdi slaba placa,ljudje z osnovno solo imajo v varovanju 1500€ bruto placo,pa vse kar rabijo pri delu je da so prisotni na lokaciji :))


Je pa to seveda a dead end job, pri pripravnistvu je pa bistvo, da se ucis in tvoja prisotnost na delovnem mestu ni doprinos ampak breme.
Placa je super, moras pa si zarisati jasno smer v firmi kjer si dobil pripravnistvo

Blinder ::

Dobra je. Npr. najvecja software firma na obali daje začetnikom plačo 1400-1500 € bruto
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

redtech ::

Ja tiste o varnostniku s 1500€ so bose..., ko pričneš z iskanjem, čudežno vse take dobro plačane za nič dela izginejo.

Strojništvo je povprečno plačano, težko narediš kakšen preboj, prej na elektroniki.

Če je plača začetnika 1500€, mora biti povprečna plača v podjetju okrog 2500€ in delate kakšne precizne stvari? Ali je klasika CNC, stružnice in je firma v Ljubljani?

Phantomeye ::

Kayzon je izjavil:

Meni se pa zdi slaba placa,ljudje z osnovno solo imajo v varovanju 1500€ bruto placo,pa vse kar rabijo pri delu je da so prisotni na lokaciji :))


Pripravništvo je to ... pripravništvo je ponavadi 70% začetne plače, k jo dobiš v firmi (ko nisi več pripravnik).

https://pxweb.stat.si:443/SiStatData/sq...

Drugače je pa slovensko povprečje (povprečje: 1.308, mediana: 1.165 bruto). je pa zanimivo, kake so razlike po regijah. Kaj se dogaja na posavskem, da tako izstopa.

Ni pa v zgornjih podatkih navedeno za kake varnostnike gre. Ali gre za "receptorja" ali za rent-a-cop varnostnike.

tikitoki ::

Kayzon je izjavil:

Meni se pa zdi slaba placa,ljudje z osnovno solo imajo v varovanju 1500€ bruto placo,pa vse kar rabijo pri delu je da so prisotni na lokaciji :))


Pa manj, k dobis prodajalec v Hofru. Ne vem zakaj bi se clovek matral s tezavnim studijem, da nato dobis tako borno placilo.

redtech ::

Mislim, da 6/1 ne predstavlja težaven študij, to je podaljšek srednje tehnične šole, težavnost ista...

V Hofru boš obstal, zelo malo možnosti, da boš napredoval do tiste višje pozicije "inšpektor".

V strojništvu je obzorje zelo široko.

Kayzon ::

tikitoki je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Meni se pa zdi slaba placa,ljudje z osnovno solo imajo v varovanju 1500€ bruto placo,pa vse kar rabijo pri delu je da so prisotni na lokaciji :))


Pa manj, k dobis prodajalec v Hofru. Ne vem zakaj bi se clovek matral s tezavnim studijem, da nato dobis tako borno placilo.


Ja zacudoma pisejo v temi da je to dobra placa,se lahko samo smejes temu.

GummyBear ::

Dva jurčka plače boš v Sloveniji videl samo na TV. Če si v 3 mesecih po končanem faksu dobil 1500 € bruto in si jo zaslužil v svojem fohom, si nadpovprečen.

Večina novopečenih diplomantov tehničnih smeri mora po končanem faksu še kakšno leto nabirati izkušnje in marsikaj požreti, da sploh dobi zaposlitev v svoji stroki.

zobnik ::

eni se za tak bruto še zbudil ne bodo zjutraj, bodo pa vseeno dobil nekaj na račun brez da se premaknejo, kolk je to 1000 neto....mi je vse jasno zakaj že vsaka firma išče kader in ne da da kak mlad sred dneva pije kavo pred bifejem, ker ga bodo spljuval.

dfgdfg ::

Nebroj stvari je bl pomembnih, kot pa tistih 100 evrov bruto gor al pa dol. Delavnik? Od kdaj do kdaj? To je men najbolj pomembna postavka. En folk dela od 8h do 16h. Pa potem še mal potegne, pa prevoz domov,... in je ura 6 zvečer. Zame je to najhujša nočna mora, ki ni vredna nobenga dnarja. Čez zimo dobesedno ne vidiš sonca. Potem bognedaj kako sobotno delo in dežurstva. Pa razdalja, ki ji maš do dela. Lej, če maš 5 minut stran peš, ne boš rabu avta. Kok si pršparal, oziroma kok je tvoja plača s tem višja, si poglej v temi "stroški avtomobila". Pa stres na šihtu, odnosi s sodelavci, splošna klima, napredovanje,...

Sparkxl ::

Če je to prva služba je super plača. Ampak to te sploh ne rabi zanimat. Služba mora bit taka, da si pridobiš dragocene izkušnje, dobre reference, ki jih čez 2-3 leta vnovčiš v drugem podjetju

lebang1 ::

Jaz poznam par inž. strojništva.
Kolikor mi je znano za zadnje leto je začetna plača po faxu nekje med 1700-2100 bruto (redna zaposlitev ne pripravništvo).
Oz. za koliko se znaš prodat, fajn so izkušnje preko študenta.
(Govorim za Lj, drugje je malo slabše.)

novak-t ::

Trenutno je močno pomanjkanje strojnikov. Sam sem pred 4 leti kot začetnik v konstruiranju začel z 1500 bruto, v manj kot 1 letu sem se spogajal za 1800 bruto (dobil ponudbo za tehnologa za 1900 bruto, ampak sem raje ostal v konstruiranju). Po treh letih in en kup izobraževanj sem prišel na stopnjo, ko sem lahko samostojno začel delat. Zaradi trenutnega pomanjkanja imam precej dela za manjša podjetja, ki si ali ne morejo privoščiti konstrukterja ali pa ga ne dobijo. Ena izmed teh podjetij me je lani zaposlila z 3k+ bruto plačo, za ostale delam na popoldanski s.p. Aja, imam pa samo 5 stopnjo, delal sem 6/1 pa nisem še diplome naredil...

Skratka, 4 leta nazaj so mi za strojnika v konstrukciji ponujali tudi minimalca, max kar sem dobil je 1500eur bruto. Sedaj na tvojem mestu kot začetnik, ne grem delat pod 2k bruto, razen če bi lahko dobil veliko izkušenj in da bi lahko veliko izobraževanj naredil (povprečna cena je cca 800eur/tečaj).

Govorim seveda za osrednjo slovenijo, drugje je lahko kar precej drugače

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

yodaboy ::

Hvala vsem za odgovore. super ste. gre za manjse podjetje. Konstruiranje agregatov za tujino.

Matevz96 ::

novak-t je izjavil:

Trenutno je močno pomanjkanje strojnikov. Sam sem pred 4 leti kot začetnik v konstruiranju začel z 1500 bruto, v manj kot 1 letu sem se spogajal za 1800 bruto (dobil ponudbo za tehnologa za 1900 bruto, ampak sem raje ostal v konstruiranju). Po treh letih in en kup izobraževanj sem prišel na stopnjo, ko sem lahko samostojno začel delat. Zaradi trenutnega pomanjkanja imam precej dela za manjša podjetja, ki si ali ne morejo privoščiti konstrukterja ali pa ga ne dobijo. Ena izmed teh podjetij me je lani zaposlila z 3k+ bruto plačo, za ostale delam na popoldanski s.p. Aja, imam pa samo 5 stopnjo, delal sem 6/1 pa nisem še diplome naredil...

Skratka, 4 leta nazaj so mi za strojnika v konstrukciji ponujali tudi minimalca, max kar sem dobil je 1500eur bruto. Sedaj na tvojem mestu kot začetnik, ne grem delat pod 2k bruto, razen če bi lahko dobil veliko izkušenj in da bi lahko veliko izobraževanj naredil (povprečna cena je cca 800eur/tečaj).

Govorim seveda za osrednjo slovenijo, drugje je lahko kar precej drugače


Zanimivo mi je kam izginejo takšne službe ko gledaš oglase za delo.
#hooldthedoor

novak-t ::

Matevz96 je izjavil:

novak-t je izjavil:

Trenutno je močno pomanjkanje strojnikov. Sam sem pred 4 leti kot začetnik v konstruiranju začel z 1500 bruto, v manj kot 1 letu sem se spogajal za 1800 bruto (dobil ponudbo za tehnologa za 1900 bruto, ampak sem raje ostal v konstruiranju). Po treh letih in en kup izobraževanj sem prišel na stopnjo, ko sem lahko samostojno začel delat. Zaradi trenutnega pomanjkanja imam precej dela za manjša podjetja, ki si ali ne morejo privoščiti konstrukterja ali pa ga ne dobijo. Ena izmed teh podjetij me je lani zaposlila z 3k+ bruto plačo, za ostale delam na popoldanski s.p. Aja, imam pa samo 5 stopnjo, delal sem 6/1 pa nisem še diplome naredil...

Skratka, 4 leta nazaj so mi za strojnika v konstrukciji ponujali tudi minimalca, max kar sem dobil je 1500eur bruto. Sedaj na tvojem mestu kot začetnik, ne grem delat pod 2k bruto, razen če bi lahko dobil veliko izkušenj in da bi lahko veliko izobraževanj naredil (povprečna cena je cca 800eur/tečaj).

Govorim seveda za osrednjo slovenijo, drugje je lahko kar precej drugače


Zanimivo mi je kam izginejo takšne službe ko gledaš oglase za delo.


Trenutni delodajalec je imel 3 razpise zunaj, pri vsakem razpisu tudi napisano predvideno plačo in ni bilo kandidatov z vsaj nekaj izkušenj.

mirator ::

yodaboy je izjavil:

yo, vsem.🤓
ali se vam zdi zacetna placa 1500bruto OK za začetno placo pripravnistva s 6/1 stopnjo?
lp

Za nič prakse, je to dobra plača.
Ampak me pa zanima, kakšen je to pozdrav "yo, vsem"?

LeXani ::

Po 10 letih dela v strojništvu, mislim da je več kot polovica mojih sošolcev v obrtnih poklicih kjer tistega jurja zaslužiš v enem tednu. Še vedno je pa največ odvisno od podjetja, nekje imajo cnc operaterji na laserju 1600 neto, nekje pa razvojniki 1100 neto..
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

archer ::

Uni. dipl. inž. str. z 10 leti izkušenj. Prva služba je bila kar dobra, sem tudi 2k€ neto videl, kar ni bilo slabo za začetek. Potem sem zamenjal, razlogi so bili drugi kot plača. Zdaj imam svoje podjetje, ki se ukvarja s konstruiranjem na področju strojegradnje. Z lastnim podjetjem imam veliko večji radij dosega, uredim si lahko tehnično pisarno in načine dela po svoje, kar je drugje kar izziv, itd.
Če bi šel v službo, ne grem pod 3k€ neto. Največji problem je na strani lastnikov podjetij, ki svojih izdelkov ne znajo prodati na trgu. Nekaj se jih najde, ti pa potem gonijo svoj monopol z zaposlenimi in prav tako radi ne dajo nič več.
Je pa v tehniki tako, vsaj v resnem strojništvu, da je 10 let ali recimo 25.000 ur dela po faksu kar nujnega, da si lahko rečeš inženir. Govorim o resnih strojih, ne to sranje od avtomatizacije, ki je pri nas vezano na dobavne verige avtomobilske industrije. V strojništvu se da zaslužiti pri navojih pod M3 ali nad M20 ali pa infrastrukturni projekti. Vse vmes je za fušarje.
Pa ne se bati za tehnični kader, tudi če je kriza se ga nujno potrebuje. Je pa kot rečeno pri nas problem, ker je skoraj vse vezano na avtomobilsko industrijo. Tam pa vemo koliko je ura, ko pride recesija. Če bi rad imel pa kolikor toliko sigurno službo, potem pa nekaj v infrastrukturi, samo kaj ko v tej kuri skoraj nič od tega nimamo.

TheBlueOne ::

yodaboy je izjavil:

yo, vsem.🤓
ali se vam zdi zacetna placa 1500bruto OK za začetno placo pripravnistva s 6/1 stopnjo?


Odvisno kje, kaksno delo ...

To je kakor da reces, ce se komu zdi OK, ce si dal 10k€ za avto.

Blinder ::

archer je izjavil:

Prva služba je bila kar dobra, sem tudi 2k€ neto videl, kar ni bilo slabo za začetek.


no pa imamo tudi invictusa iz smeri strojnistva. Nakladač
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Goran's Blog ::

Glavna ni prva plača ampak potem kako se lahko človek razvije v podjetju in napreduje in pride do dobro plačane pozicije.

archer ::

Blinder je izjavil:

archer je izjavil:

Prva služba je bila kar dobra, sem tudi 2k€ neto videl, kar ni bilo slabo za začetek.


no pa imamo tudi invictusa iz smeri strojnistva. Nakladač

Ja no, če je pa bilo tako. Lahko poiščem plačilne liste, če bi bilo treba, pa se mi zdi da ni. Sem pa delal tam že poletne počitnice med faksom in celega absolventa kot študent in so me dobro spoznali. Še temo diplome sem tam dobil, oz. sem si jo med problemi v podjetju sam poiskal. Potem sem začel kot inženir začetnik in nato hitro preskočil na razvojnega inženirja, kjer je bilo s kakšno naduro možno hitro zaslužiti čez 2k€. Seveda smo pa delali strojegradnjo za zunanje naročnike. Problem je edino, ker je bila firma manjša in večjih napredovanj ni bilo možno dobiti. Kamor sem po začetku hitro prišel, bi tam tudi ostal, če bi bil še zaposlen tam. Plus druge stvari, pa je preveč za zdaj.

V glavnem, meni do fušanja ni. Kar moram zaslužiti, moram med šihtom. ČE bi vas več tako razmišljalo, bi se lahko vsi za večje plače izpogajali. Tako je pa za vse sranje...

Lahko grem pa delati marsikaj, samo za inženirja za povprečno plačo pa ne grem. Sramota poklicu. Lahko bi se vas več to zavedalo.

Invictus ::

Ti stari komunisti ne verjamejo, da se da tako dobro zasluziti...

Oni so se vedno v casu krampa in lopate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goran's Blog ::

archer je izjavil:

Blinder je izjavil:

archer je izjavil:

Prva služba je bila kar dobra, sem tudi 2k€ neto videl, kar ni bilo slabo za začetek.


no pa imamo tudi invictusa iz smeri strojnistva. Nakladač

Ja no, če je pa bilo tako. Lahko poiščem plačilne liste, če bi bilo treba, pa se mi zdi da ni. Sem pa delal tam že poletne počitnice med faksom in celega absolventa kot študent in so me dobro spoznali. Še temo diplome sem tam dobil, oz. sem si jo med problemi v podjetju sam poiskal. Potem sem začel kot inženir začetnik in nato hitro preskočil na razvojnega inženirja, kjer je bilo s kakšno naduro možno hitro zaslužiti čez 2k€. Seveda smo pa delali strojegradnjo za zunanje naročnike. Problem je edino, ker je bila firma manjša in večjih napredovanj ni bilo možno dobiti. Kamor sem po začetku hitro prišel, bi tam tudi ostal, če bi bil še zaposlen tam. Plus druge stvari, pa je preveč za zdaj.

V glavnem, meni do fušanja ni. Kar moram zaslužiti, moram med šihtom. ČE bi vas več tako razmišljalo, bi se lahko vsi za večje plače izpogajali. Tako je pa za vse sranje...

Lahko grem pa delati marsikaj, samo za inženirja za povprečno plačo pa ne grem. Sramota poklicu. Lahko bi se vas več to zavedalo.


Lahko se pogajaš če imaš izkušnje kot v tvojem primeru, ampak, da si po faksu frišen nekje moreš začeti in lahko v letu dni zelo dobro napreduješ in lahko greš tudi kam drugam potem delati.

zobnik ::

Invictus je izjavil:

Ti stari komunisti ne verjamejo, da se da tako dobro zasluziti...

Oni so se vedno v casu krampa in lopate...


Pa štil je zdržal 10 let k so tolk mal uporabljal., jest moram vse menjat v roku 1 leta ker se tolk dela, zrab.

lebang1 ::

archer je izjavil:


V glavnem, meni do fušanja ni. Kar moram zaslužiti, moram med šihtom. ČE bi vas več tako razmišljalo, bi se lahko vsi za večje plače izpogajali. Tako je pa za vse sranje...

Lahko grem pa delati marsikaj, samo za inženirja za povprečno plačo pa ne grem. Sramota poklicu. Lahko bi se vas več to zavedalo.


S tem se zelo strinjam.

dfgdfg ::

Sam sem tut inženir. Tut moja začetna plača je bla kao 2k "neto". In to pred skor 15leti. Čist potih pa lahko še povem, da je bla notr malca, pa prevoz, pa da sem namest dveh delal, pa hodu ob 2h ponoč dam skor na dnevni bazi. :) Povem tut, da po 15ih letih nimam niti 2k bruto ne. Poj se pa pejt.

lebang1 ::

dfgdfg je izjavil:

Sam sem tut inženir. Tut moja začetna plača je bla kao 2k "neto". In to pred skor 15leti. Čist potih pa lahko še povem, da je bla notr malca, pa prevoz, pa da sem namest dveh delal, pa hodu ob 2h ponoč dam skor na dnevni bazi. :) Povem tut, da po 15ih letih nimam niti 2k bruto ne. Poj se pa pejt.

Kot sem zgoraj napisal... kot se znaš prodat.

Utk ::

Nekaterim je zgleda pretežko 2 stavka prebrat.
Ja, 1500 bruto je slaba plača. Kar pa ne pomeni, da je to tudi slaba plača za pripravništvo. Malokateri pripravnik je še tolk vreden. Če bi ga vezali nase z neko pogodbo, bi pa spet skakali v luft kako se to ne sme.

Btw, ali sploh res zaslužiš 8 jurjev na mesec, če tega ne vsak mesec napišeš na slotech?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Berserker ::

1500 bruto sem dobil osnovo kot navadni cnc posluževalec, enoizmensko, lokacija Črnuče, tako da je žalostno, če kje strojniki ne dobijo več.

scythe ::

Še dobro dobiš za navadnega cnc operaterja, pri nas v celjski regiji ponujajo za cnc operaterja 1.250-1400€ bruto, dve izmene.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

krefi ::

Pri nas kot CNC operater dobim 1244€ s tem da sem na višji grupi kot navaden operater saj znam opravljati več različnih CNC strojev. Prav tako dve izmeni lokacija Novo mesto.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Magic1 ::

Načeloma po koncu faksa nisi nič vreden, če nimaš dosti izkušenj že od prej. Nek navaden delavec lahko začne takoj delat, ko se mu pokaže. Vmes ga je le treba več spremljat na začetku. Inženir iz faksa lahko naredi bore malo inženirskega dela, dokler se ne izuči. Tukaj imaš lahko mesece, ko on lahko le spoznava. Seveda navadni delavec po enemu letu ne more pričakovat kakšne velike povišice, Inženir pa lahko dobi kar konkretno, če se izkaže. In tako vsako leto naprej, sploh v takih časih.
Magic

Hangman ::

Nekaj lastnih ugotovitev:

Pričakuj vprašanje tipa "Koliko bi rad zaslužil?". Nekateri grejo v skrajnost in prej omenjeno vprašanje preoblikujejo v "Koliko je minimalna plača za katero bi še želel delat pri nas?". Večina se s tabo sploh ne bo pogajala, ker že imajo okvirni znesek, ki ti ga nameravajo izplačati. Če boš rekel preveč, boš avtomatsko izpadel. Če boš rekel premalo, ti bo kasneje žal. Dobro je, da se pozanimaš kakšne so plače v panogi in rečeš povprečje glede na tvoje izkušnje. Je pa še zmeraj bolje začeti z manjšo plačo in se kasneje pogajati kot pa takoj izpasti iz izbora. Majhno podjetje ti bo dalo majhno plačo. Malo višjo plačo pričakuj v večjem podjetju ali tam, kjer kadra primanjkuje. Recimo v gostinstvu in turizmu je sedaj kriza - tu boš sedaj brez problema dobil plače 1400€ neto, kar je več kot zasluži povprečen inženir na začetku kariere.

deleted ::

Mlajši kolega strojnik (mag), brihten dečko, 2 leti delovne dobe, pravi, da sedaj res vsi iščejo strojnike - in na razgovoru ponujajo 1500 bruto. Hoče zamenjat zaradi razmer in dobiva same takšne ponudbe. Tako da očitno je realnost za mlade inženirje strojništva taka.

Magic1 ::

Haha, vsi iščejo inženirja za jurja:)) Izgleda vas je preveč.
Magic

Invictus ::

Zato, ker en obrtnik, kovinostrugar, misli, da rabi inzenirja za CNC masino.

Inzenirjev strojnistva se pri nas niti ne rabi kaj veliko, ker take industrije sploh ni vec...

Inzenir naj bi konstruiral, projektiral, vodil projekte, izracunaval, ne pa programiral eno fucking CNC masino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

Robo pa prodajajo v tujino in lahko dobr služjo, nekdo ki le mal migne s prstom iz pisarne služi pa tud če dobi samo jurja...skrajni čas je da inženirji strojništva za 1000 neto pošljejo vse delodajalce v 3pm sploh sedaj ko so cene poskočile za 30%
Da ne prehitevam mogoče bi si blo pamento pogledat, kje končajo vaši izdelki in po kaki ceni jih tam odkupujejo.

lebang1 ::

deleted je izjavil:

Mlajši kolega strojnik (mag), brihten dečko, 2 leti delovne dobe, pravi, da sedaj res vsi iščejo strojnike - in na razgovoru ponujajo 1500 bruto. Hoče zamenjat zaradi razmer in dobiva same takšne ponudbe. Tako da očitno je realnost za mlade inženirje strojništva taka.


Ko sem jaz iskal boljšo službo, sem zelo pogrešal oglase z okvirno plačo.
Potem pa greš na razgovor in ugotoviš, da ti ponujajo manj kot imaš že sedaj, škoda časa.

srus ::

Ne vem, zakaj si pred razgovorom za službo v Ajpes ne pogledate finančnih podatkov podjetja, ali njihovega poslovnega poročila? Kdo so lastniki, koliko je dohodkov, koliko stroškov, koliko dajo za neto plače in prispevke, koliko zaposlenih, kolikšne so finančne in poslovne obveznosti, koliko dobička. In kako se vse to spreminja v zadnjih letih. In to dopolnite z ogledom njihovih strani na internetu.

Potem je hitro jasno ali podjetje raste, stagnira ali ugaša, koliko cenijo zaposlene, kako uspešno poslujejo, ali morda mahinirajo pri stroških poslovanja z povezanimi podjetji. To pogosto naredim pri podjetjih, ki oglašujejo zaposlitve tu na slo-tech. Ne da bi sam iskal zaposlitev, bolj da spremljam kaj se dogaja na sceni, katere del sem bil dvajset let, do desetih let nazaj.

In ravno nekaj tednov nazaj tam naletim na podjetje, fintech s super rezultati poslovanja, maržami višjimi od preprodajalcev drog, ki pa je zelo verjetno krinka za "pranje denarja" in uvoz tranzicijskega kapitala nazaj v Slovenijo. Pogledam še med lastnike, bingo, junak slovenske tranzicije O. Z..

Malidelničar ::

Malce off-topic: Kaj je vzrok, da je forum strojnistvo.com propadel? Kdo ga je takrat sploh ustanovil?
Imam občutek, da je del strojnikov posvojil kar Slo-Tech kot svoj forum (čeprav ste izvorno IT branža).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Barbarpapa2 ::

Malidelničar je izjavil:

Malce off-topic: Kaj je vzrok, da je forum strojnistvo.com propadel? Kdo ga je takrat sploh ustanovil?
Imam občutek, da je del strojnikov posvojil kar Slo-Tech kot svoj forum (čeprav ste izvorno IT branža).


Pozdrav.

Forum je še pri življenju, je pa res, da nekega "obrata" tam ni (dejansko nekega izrednega navala nikoli ni bilo). Je pa bila tema o plačah med živahnejšimi, jo vsake toliko spet vrže na površje...

Lp

Jože

Cveto ::

V službo sem že vzel par inženirjev strojništva. Če je to direkt s faksa, se trenutno ponudi tam okoli 1600, da pa recimo 1800. Govorim za sveže iz faksa. Ostalo pa potem čez kakšno leto, ko se malo spoznamo. In če je vse ok, je lahko kasneje precej več.

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Zato, ker en obrtnik, kovinostrugar, misli, da rabi inzenirja za CNC masino.

Inzenirjev strojnistva se pri nas niti ne rabi kaj veliko, ker take industrije sploh ni vec...

Inzenir naj bi konstruiral, projektiral, vodil projekte, izracunaval, ne pa programiral eno fucking CNC masino.


Pa ves kaj vse lahko pade v sfero tipa, ki je na CNCju? V bistvu je priporocilo, da ima ekipa projektantov v ekipi vsaj enega izkusenega, da sproti optimira design glede na zmoznosti strojev in posledicno reducira stroske. Tipi se spoznajo na orodja, vpenjanje, materiale. Izkuseni hitro ocenijo, kaj je prekompleksno in s tem predrago, kje so meje, kaj so alternative itn. Ze tu je znanja prakticno neskoncno, odvisno od kompleksnosti.

Potem pa sele pride morebitno spreminjanje programa, ce je masina na liniji testiranje kakovosti, testiranje orodij, sestanki s projektanti, resevanje in iskanje vzrokov za napake ...

In tudi, ce bi imel dovolj velik strojni park, lahko imas b.p. nekaj takih, ki samo programirajo. Je lahko vec kot dovolj dela.

Mi smo imeli v nemskem koncernu na 12 CNC strojih pri vsakih dveh operaterja, ki je imel se nekaj drugih vzdrzevalnih zadolzitev, priblizno pet organizatorjev proizvodnje za menjave modelov in vpeljevanje novih, samo da so odgovornosti razdeljene, da sploh kdo ima pregled. Strokovnjaka samo za orodja, potem dva ultimo strokovnjaka za CNC obdelave, oba 50let+, ki sta pocela kar navajam zgoraj.

Razvoj pa ima tako ali tako morje razvijalcev, ki pa se usklajujejo s proizvodnjo skozi te ljudi, ki plesejo okoli strojev.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Malidelničar je izjavil:

Malce off-topic: Kaj je vzrok, da je forum strojnistvo.com propadel? Kdo ga je takrat sploh ustanovil?
Imam občutek, da je del strojnikov posvojil kar Slo-Tech kot svoj forum (čeprav ste izvorno IT branža).

Saj ni propadel, le slabše obiskovan je, za piko na i pa je tam vedno kak "vili", ki praktično vsako temo zasmeti in iztiri s svojimi spomini, namesto da bi konstruktivno pomagal...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plača začetnika inžinerja elektrotehnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9619603 (4794) jure116
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419148281 (38353) dope1337
»

Razgovor za službo - pomembna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412176 (8786) PikaPoka828
»

Koliko neto je 1500 bruto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5543500 (41622) BlueRunner

Več podobnih tem