» »

Prigode s podeželja

Prigode s podeželja

1 2
3
4

fikus_ ::

FireSnake je izjavil:

Včasih smo še s koso na roke obkosili vsako drevo, da ena trava ni ostala pokonci.
Lepo so se eni pogospodili. S tem, da dol iz traktorja sploh ne stopijo več. In ti sami sebi pravijo kmeti? :))


Si že slišal za učinkovitost dela?

PS od lepote ne boš dolgo živel.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

primoz4p ::

Se boš pa vsaj nasmejal lepotam "pridobljenih pravic"

DL: Pri razlivanju gnojnice po travniku z gnojnico oblil tudi avtomobil

Naše uredništvo je poklicala pohodnica iz Novega mesta. "Objavite, če se vam zdi to primerno in vredno," je dejala, ko nam je zaupala svojo zelo neprijetno izkušnjo. Kot je povedala, je šla v soboto s Karteljevega na Hmeljnik. Tako kot običajno je avtomobil parkirala na travniku nasproti poti, ki pelje na Hmeljnik. "Nobenega znaka ni, da se ne sme parkirati," je povedala in dodala, da tam sicer ne parkira samo ona, ampak tudi številni drugi, ki gredo na Hmeljnik. Je pa bila v soboto tam samo ona.

"Parkirala sem, kolikor se le da, blizu kolovoza. Toliko, da ne oviraš prometa, in največ tri metre od ceste," je dejala. Ko se je pripeljala, je videla, da je travnik pokošen, in si je mislila, kako je to dobro, ker s tem, ko bo parkirala na travniku, ne bo potlačila trave in ne bo lastniku naredila nobene škode. Zato je bila, ko se je vrnila s Hmeljnika k avtomobilu, šokirana. "Mislila sem, da me bo zadela kap. Avtomobil je bil povsem oblit z gnojnico," je povedala.

Lastnik travnika je namreč v času, ko je ni bilo, po travniku razlil gnojnico, pri tem pa je z gnojnico polil tudi njen avtomobil. "Nisem vedela, kaj narediti. Na srečo je bilo toliko vode v rezervoarju, da sem si lahko vsaj šipo očistila, da sem lahko prišla do doma. Ne vem, ali je to maščevanje, ker tam parkiramo, ali hudobija. Zdi se mi skrajno nemoralno," je dejala.

Na srečo, kot nam je povedala, je bila takrat tam sama in ni bilo drugih avtomobilov, sicer bi imeli tudi drugi takšne avtomobile kot ona. "Grozno je smrdelo. Ko sem se vrnila s Hmeljnika, je bilo že 25 stopinj in gnojnica se je na avtomobilu že sušila," je povedala. Doma je avtomobil zato, dokler ga vnuk ni odpeljal očistit v avtopralnico, spirala, da se ne bi še bolj zasušilo. "Povsod je smrdelo - na dvorišču, okrog hiše, pri sosedih," je dejala in še dodala: "Če lastnik ne želi, da se tam parkira, naj postavi tablo, da je parkiranje prepovedano. To, kar je naredil, pa od njega ni fer."

WizzardOfOZ ::

A da ona parkira na njegovem travniku je pa fer? :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Vrla meščanka bo pač zdaj vedela, da zasebni travnik ni parking in da kmetu ni potrebno postavljati tabel za idiote.

Če je zgodba sploh resnična in ne le ena v dolgi vrsti izmišljotin, ki jih vsak dan srečaš na družabnih omrežjih in v "medijih"...

fikus_ ::

Verjamem, da ni šel kmet zaradi nje ravno tisti dan polivat celega travnika z gnojevko, verjamem pa tudi, da ji je namenoma zalil avto, ker mu je parkiran avto dvignil pritisk.

Nismo vec v socializmu, kjer naj bi bilo vse od vseh.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WizzardOfOZ ::

Lej si kako je kmet razril svoj travnik ob cesti, ko so v stožicah imeli koncert, pa so vsi na njegov travnik pariral.
Je dal plug na traktor pa razril 2m zemlje med travnika ob cesti, da se noben iz travnika ni mogel nazaj na cesto odpeljat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Mislim da je zrelo za konkretno tožbo. Eno je postaviti ovire, drugo je pa poškodovati tujo lastnino. Niso turisti krivi da mora on delat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

fikus_ ::

Kaj je poškodoval s tem , ko je zalil avto z gnojevko?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WizzardOfOZ ::

fikus_ je izjavil:

Kaj je poškodoval s tem , ko je zalil avto z gnojevko?

To se tudi jaz sprašujem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim da je zrelo za konkretno tožbo. Eno je postaviti ovire, drugo je pa poškodovati tujo lastnino. Niso turisti krivi da mora on delat.

Ne ti si zrel za psihiatrijo. Oškodavanje lastnine je parkiranje na tujem.

IL_DIAVOLO ::

fikus_ je izjavil:

Kaj je poškodoval s tem , ko je zalil avto z gnojevko?


Lak avta + sam avto ima veliko odprtin okoli haube, ki niso zaščiteni proti primitivnim rovtarjem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zimonem ::

Zemljo je treba pognojit. Ni to nek park plac. Ampak človekov dohodek. Če pa baba in pezdetje tvojega tipa ne znate parkirati pa ,, Bog vam pomagaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

IL_DIAVOLO ::

Ne, ni ker je bil parkiran samo en avto, ne pa 10. Ne mi rect da bo kaj prikrajšan zaradi 5m2 travnika. Se premalo jim toca stolce.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Kalibri ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne, ni ker je bil parkiran samo en avto, ne pa 10. Ne mi rect da bo kaj prikrajšan zaradi 5m2 travnika. Se premalo jim toca stolce.


Ni tvoje.
Pri mojih mulcih je to palilo, ni bilo potrebe razlagati dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

Utk ::

Odvisno kakšna pot je ta pot, ampak ob poti imaš pravico parkirat. Zadnjič se je pa en pizdil, da mu je nekdo parkiral napol na poti in ni mogel mimo z večjim traktorjem.

Zimonem ::

Povej kje stanuješ , pridemo na piknik in parkirati.

T440 ::

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.

Utk ::

Zimonem je izjavil:

Povej kje stanuješ , pridemo na piknik in parkirati.

Če bi parkiral ob poti mimo mojega, ti sigurno ne bi težil. No, dostikrat tudi kdo parkira, so what.
Če pusti še prostor zame, in za mimo, me ne moti.

Zimonem ::

To samo povej kje, naredimo piknik plac in sprehajališče

Utk ::

Tu se menimo o parkiranju ob poti. Če nimaš 100 m2 trave, ti pa zrihtam tudi to. Ne nujno zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Baja ::

T440 je izjavil:

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.


vukojebina je na s-t splošen izraz za vse kar je izven LJ obroča ;)

T440 ::

Baja je izjavil:

T440 je izjavil:

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.


vukojebina je na s-t splošen izraz za vse kar je izven LJ obroča ;)


Mogoče pa lahko s tem pojasnimo ‘priljubljenost’ Ljubljančanov kjerkoli izven lj obvoznice.

IL_DIAVOLO ::

Zimonem je izjavil:

Povej kje stanuješ , pridemo na piknik in parkirati.


Večkrat dovolimo sosedom s premajhnim dvoriščem, so what? Nismo vsi skregani med seboj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

T440 je izjavil:

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.


Grozila mi je s prijavo na inšpekcijo, zato sem ji povedal, da naj se ne trudi ,ker je zakonodaja na moji strani. Ne mislim pa sfrčkat jurja letno, da bodo gospa lahko uživali v vsak teden pokošenem hektarju travnika.

T440 je izjavil:

Baja je izjavil:

T440 je izjavil:

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.


vukojebina je na s-t splošen izraz za vse kar je izven LJ obroča ;)


Mogoče pa lahko s tem pojasnimo ‘priljubljenost’ Ljubljančanov kjerkoli izven lj obvoznice.


Ona je prišla sikat k meni na dvorišče, jaz nikoli tam gor nisem nikomur težil z ničemer. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Zimonem ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Povej kje stanuješ , pridemo na piknik in parkirati.


Večkrat dovolimo sosedom s premajhnim dvoriščem, so what? Nismo vsi skregani med seboj.

Zakaj ste dovolili sosedom, pa nimate odprtega za vse. Skrajno diskriminatorno.

enemon je izjavil:

T440 je izjavil:

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.


Grozila mi je s prijavo na inšpekcijo, zato sem ji povedal, da naj se ne trudi ,ker je zakonodaja na moji strani. Ne mislim pa sfrčkat jurja letno, da bodo gospa lahko uživali v vsak teden pokošenem hektarju travnika.

T440 je izjavil:

Baja je izjavil:

T440 je izjavil:

da ima OP podcenjujoč odnos do vasi in vaščanov je jasno nakazal s prvim stavkom, ko je napisal, da ima vikend v vukojebini. Verjamem, da je s tem pristopom že najbolj priljubljen na vasi, s citiranjem zakonodaje o košnji trave, pa je le še pridobil plus točke.


vukojebina je na s-t splošen izraz za vse kar je izven LJ obroča ;)


Mogoče pa lahko s tem pojasnimo ‘priljubljenost’ Ljubljančanov kjerkoli izven lj obvoznice.


Ona je prišla sikat k meni na dvorišče, jaz nikoli tam gor nisem nikomur težil z ničemer. :)

Ma ne šekirj se za staro veščo naj kliče inšpekcijo. Deložiraj njeno kramo, pa adijo. Poskrbi za dobre odnose z ostalimi okrog. Pa ne zpaenjaj s kakimi advokati, ker je izguba denarja in živcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

IL_DIAVOLO ::

Ne dovoliti ali pa unicevati tujo lastnino 2 različni stvari. Nikoli nisem rekel, da nima pravice omejevati dostopa na svoji parceli, pomemben je samo nacin.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zimonem ::

Kakšen način. Ti se nameniš pognojit travnik gor pa avti. Kaj ti ni jasno. Parkirno mesto v Ljubljani stane rrno 15k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Zimonem ::

Enemon sicer ji pa daj vest , da če bi ti vedel , da ne bošla na plstično operacijo tudi ti nebo kupil nepremičnine. Grdo sicer ampak jebat ga.

FireSnake ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne dovoliti ali pa unicevati tujo lastnino 2 različni stvari. Nikoli nisem rekel, da nima pravice omejevati dostopa na svoji parceli, pomemben je samo nacin.


Še en betonar, ki misli, da je vse njegovo.
V mestu se vse plača, ko pa stopi dol iz pločnika bi pa škodo delal.
Kar gor na asfaltu ostani. Bo (naj)bolje za vse!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

enemon ::

Zimonem je izjavil:

Enemon sicer ji pa daj vest , da če bi ti vedel , da ne bošla na plstično operacijo tudi ti nebo kupil nepremičnine. Grdo sicer ampak jebat ga.


Mislim, da se ne bom več kaj dosti pogovarjal z njo. :) Zamenjal bom ključavnice in na vrata garaže dal nalepko, da je pod videonadzorom. Ko bo ugotovila, da sem jo zaklenil ven, bo histerično tekla po vasi vsem razlagat, kakšen prasec sem, da sem ji zaklenil stvari. :D Potem bo šla tožarit k sosedu, ki me bo poklical, da naj ji odprem garaže. :D So pa hišo predali v zelo nasmetenem stanju, cel kup polodprtih flaš in zdravil, stara posteljnina po posteljah ni da ni. Kot da se dejansko sploh ne bi odselili. Enkrat pozimi je bilo na stežaj odprto okno, pa sem prepričan, da sem vse zaprl, ko sem šel. Tudi določene stvari so bile prestavljene. Verjetno je bila ona, nimam pa dokazov. Menjam zdaj ključavnice in montiram kamere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

fikus_ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kaj je poškodoval s tem , ko je zalil avto z gnojevko?


Lak avta + sam avto ima veliko odprtin okoli haube, ki niso zaščiteni proti primitivnim rovtarjem.


To lahko poškoduje oz. se kar dogaja, onesnažen zrak+dež, sol pa čutijo praktično vsi avtomobili na obmorskem obalnem območju.

Tako da tvoji argumenti so na silo iz r*t* privlečeni.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

IL_DIAVOLO ::

FireSnake je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne dovoliti ali pa unicevati tujo lastnino 2 različni stvari. Nikoli nisem rekel, da nima pravice omejevati dostopa na svoji parceli, pomemben je samo nacin.


Še en betonar, ki misli, da je vse njegovo.
V mestu se vse plača, ko pa stopi dol iz pločnika bi pa škodo delal.
Kar gor na asfaltu ostani. Bo (naj)bolje za vse!


Ravno nasprotno, od nobenega ni nič, vse pripadi materi naravi ali državi ce zelis, mi smo samo tukaj obiskovalci.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FireSnake ::

In ta miselnost ti daje pravico, da izven mesta parkiraš kjer koli?
No, potem bi bilo treba gnojnico naliti še notri v tank ne samo pošpricati po avtu.

Pozbam idiote, ki hodijo na prregod in si nabirajo jabolka. Ko jim kmet pove, da je to njegovo ga gledajo kot teleta.
Še več: imaš pajaca, ki si je zelje kar v kuferna basal. ko so ga dobili je vse ven dal in preprosto odšel. Jaz bi ga prijavil policiji za krajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fikus_ ::

Fire, to so jesenski sprehajalci in obiskovalci. Nekateri s kmetij imajo takšno sorodstvo v mestu, t.i. zimski kosci, ki pridejo na kmetijo, ko ni dela in je zaloga za zimo narejena, tako da viške dobijo podarjene. Gostota obiskov se v tem času občutno poviša.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Furbo ::

FireSnake je izjavil:

In ta miselnost ti daje pravico, da izven mesta parkiraš kjer koli?
No, potem bi bilo treba gnojnico naliti še notri v tank ne samo pošpricati po avtu.

Pozbam idiote, ki hodijo na prregod in si nabirajo jabolka. Ko jim kmet pove, da je to njegovo ga gledajo kot teleta.
Še več: imaš pajaca, ki si je zelje kar v kuferna basal. ko so ga dobili je vse ven dal in preprosto odšel. Jaz bi ga prijavil policiji za krajo.

Policija bi se ti smejala.
Še drva krade folk in policija ne naredi nič, ker je kao premajhna vrednost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

FireSnake ::

Kaj pol ostane? Pregnat z vilami?
Kol čez hrbet?

fikus_ je izjavil:

Fire, to so jesenski sprehajalci in obiskovalci. Nekateri s kmetij imajo takšno sorodstvo v mestu, t.i. zimski kosci, ki pridejo na kmetijo, ko ni dela in je zaloga za zimo narejena, tako da viške dobijo podarjene. Gostota obiskov se v tem času občutno poviša.


Bo držalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

johnnyyy ::

No banda, mogoče je čas da se ustavite in stopite korak nazaj. Ko pride do resnih zadev in ko odloča sodišče nikomur ne pomaga gostilniška debata in kaj nekdo misli, da je prav saj imamo za to zakone. In zakon ki obravnava "motnju posesti" in "vznemirjanje lastninske pravice" na prvo žogo ni nujno da je čisto logičen. Ko si še v zadevo malce čustveno vpleten in zraven še lastnik so pa stvari še slabše.

Pa ne me narobe razumet imam sam tudi nek tak čuden zaplet s sosedom. Zaradi gradnje bodo mimo njegove hiše (sicer po mojem) vozili tovornjaki in zaradi pravkokotnega dostopa do ceste, se lahko zgodi, da bodo šli malce po njegovi zemlji. O gradnji je bil obveščen, poleg tega sem mu pisno potrdil, da bom škodo poravnal, če bo nastala. A kljub temu je na vogalu kjer je najbolj ozko zabil plastičen steber. In mnenje mojega odvetnika - da bi ga lahko tožil oz. če bo sosed tožil zaradi podrtega stebra in vožnje po njegovem bo tožbo izgubil. Poanta je v tem, da sodišče pri teh zadevah gleda "smotrnost" dejanja in tehta kolikšno korist to nekomu predstavlja. Za tovornjakarja predstavlja vogal večjo korist, kot sosedu, ki ima tam itak dovoz in je namenjeno vožnji, poleg tega je bil obveščen in ima celo moje zagotovilo da se škoda poravna. S takšnim dejanjem pa le nagaja in ne deluje v smeri manjšanja ampak večanja škode.

Ampak to je background. Foreground je da sem se pogovoril z izvajalcem in je rekel, da bo hruška mogla malce več popravljati in da bo moral še nekdo usmerjati a da bo šlo. In da so imeli tudi že težje primere. S sosedom se nočem zapletat saj drek, če ga mešaš smrdi in on je za razliko od mene v penziji in ima precej več časa. Tako da ko sem tam poklepetava spijeva pir in poizkušava vzpostaviti nek zaupen odnos. Ker bajta se bo zgradila, tovornjaki bodo odšli - slab odnos pa lahko ostane.

Miki N ::

Ja, sosedje znajo biti kurbe.

njyngs ::

enemon je izjavil:

V vukojebini imam manjši vikend in nekaj zemlje okoli. Okoli hiše pokošeno, malo dlje okoli pa sem naročil košnjo šele zdaj, ker do zdaj žal ni bilo časa. Prišel je kmet z mulčerjem in zrihtal zadevo.

Preden je ta kmet prišel, je z vasi do mene pridirjala bivša lastnica moje hiše (bila je v zasedi in čakala, da pridem iz hiše) in se začela dret, kakšno travo imam in da če bi vedela, kakšen da sem, da mi ne bi prodala. Da bi se njena mati v grobu obračala, če bi videla, kakšna trava je. Na to sem ji odvrnil, da sem pošteno plačal, da pa če je ona čustveno navezana na hišo, da to ni moj problem. Rekel sem ji tudi, da glede na zakon je potrebna košnja enkrat letno in to bo urejeno. Rekla je, da se po celi vasi govori, kakšno travo imam. Sicer sem imel v planu tudi nakup večje kosilnice, vendar je nimam kam dati, ker ona okupira moji dve garaži že odkar mi je prodala nepremičnine. Gor ima ključavnice in sploh nimam dostopa do njih.

Ko človek pride zmulčat, pa vidim, da je nekdo od teh vzornih vaščanov iz gozda privlekel precej hlodov in jih odložil kar na moj travnik, tako da tistega tam potem seveda ni mogel pokositi.

Malo sem vsega sit, človek se pride sprostit, malo postorit okoli hiše, potem te pa v soboto zjutraj nekdo tako oblaja. Potem pa se čudijo, da še tisti, ki vztrajajo v vukojebinah, pakirajo od tam. Imate tudi vi kakšne pikantne dogodivščine z našega podeželja? :D


Take sosede mam jaz zdaj v mestu. Stare babe, ki se v vse okrog sebe vtikajo. Me ne čudi, da mladi raje silijo v vukojebine, da se temu izognejo.

Drugač pa ponudi tej sosedi kosilnico, ko pride lajat. Boš videl kako hitro se bo spokala :D To da si toliko glup, da še kar "njene" stvari šparaš v svoji garaži pa mi je nepojmljivo rofl.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

johnnyyy ::

Miki N je izjavil:

Ja, sosedje znajo biti kurbe.

Kaj naj rečem drugega kot "takle mamo". Pri meni je še najbolj ironično to, da se sosed fura s kolesom in hodi po mojem, poleg tega ima vse vode speljane na mojo parcelo (skupaj z kanalizacijo). :))

A z drugega zornega kota pa je ironija tudi pri staroselcih. Namreč sam zemljišča nisem kupil od nekega ljubljanjskega neznanca, ampak kar od "sosedov". In stvari, ki so me doletele, bi lahko sosedje med sabo spucali predno so prodali. Na ta način bi lahko postavili pravila, razdelili zemljo si pisali služnosti itd. da bi ustrezalo vsem in nekdo, ki kupi pride na mesto, kjer so dogovori nekako pisno urejeni. A razlog, da se to ne naredi je večinoma v tem, da tudi staroselci nimajo dobrih sosedskih odnosov in je lažje težave prenesti na novega lastnika in se potem pizditi, kakšen je, ko na "svojem" začne postavljati lastna - drugim nevšečna pravila, potem se pa malce čukasto gledaš.

stara mama ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kaj je poškodoval s tem , ko je zalil avto z gnojevko?


Lak avta + sam avto ima veliko odprtin okoli haube, ki niso zaščiteni proti primitivnim rovtarjem.

Predlagam, da tožimo še afriko za odškodnino, ker nam vsakoletno pošiljajo njihov pesek in ne ukrenejo nič (da bi recimo vsaj saharo zalil, tako pa raje gledajo v luft in prosjačijo).
Al pa italjane za njihovo točo.

Svašta nam tlači to zemljo, žal tudi taki s tvojim mišljenjem.

fada ::

FireSnake je izjavil:

Kaj pol ostane? Pregnat z vilami?
Kol čez hrbet?


Pokličeš policijo. Vse ostala tvoja dogajanja vodijo v kazenski pregon in osebno tožbo, kjer mu boš na koncu še plačal poleg kazni.

stara mama je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kaj je poškodoval s tem , ko je zalil avto z gnojevko?


Lak avta + sam avto ima veliko odprtin okoli haube, ki niso zaščiteni proti primitivnim rovtarjem.

Predlagam, da tožimo še afriko za odškodnino


Lahko sicer probaš ampak, če bo lastnik avtomobila poklical policijo in se te bo izsledilo imaš lahko samo probleme, tudi odškodninske. Zato pa tega normalni ljudje ne počnejo, ker jim je jasno, da ga lahko najebejo.

Miki N je izjavil:

Ja, sosedje znajo biti kurbe.

Ne pozabi samo, da si tvojemu sosedu TI sosed in da za prepir vedno rabiš dva.

Ker to je klasična varianta v Sloveniji, vsi se derejo, kako nekdo krade, samo pa ravno tako kradejo, če le imajo priliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fada ()

fada ::

Samo še dodatek, za vse Karen tega sveta, moške in ženske, od različnih FireSnakov do starih mam, rabite najti samo pravega, pa vam bo jebal mater, ne glede kako mislite, da ste upravičene do vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fada ()

MIHAc27 ::

Jaz bom rekel nič posebnega. V vsakem koncu najdeš posebneže za sosede. Pa sem živel v mestu in na vasi.

Najboljša je bila itak ena stara soseda, pametnejša kot sam Einstein. Ni imela niti izpita za avto, ampak diagnosticirat je znala napake avta v prvo (seveda napačno).
Kot omenjeno avta ni imela, ampak če si parkiral pred njeno hišo je vedno tečnarila, da more tam za njenega sinka bit prosto (ki jo je obiskal parkrat na leto).

Pa ena druga drugje je bila tudi sam strup. 3 leta smo tam živeli, nikoli nikogar motili. Pride ona gospa, jo motijo koliko glasno zapiramo vrata. Pa naši čevlji v omarici na hodniku (jih je celo razmetala enkrat)... Na srečo smo že imeli ogledano drugo stanovanje takrat.

Enemon.. jaz bi na tvojem mestu do bivše lastnice lepo stopil, in ji povedal, da naj svoje stvari umakne, če ne jih bom jaz odpeljal na odpad. Ima 8 dni. Čez 8 dni, če ne bi nič naredila, bi ji isto poslal še pisno, priporočeno. Namesto odpada ji lahko računaš najemnino. Če je bila primopredaja kot rečeno z vsemi stvarmi, so dejansko potem to tvoje in ne njene (to lahko omeniš).
Predtem jo seveda povprašaj, kdo bi lahko pustil tista debla. To mogoče kakega gozdarja vprašaj, kaj lahko narediš. Je na tvojem ampak niso kar tvoja last. Verjetno ne smeš prodat.

135063 ::

dajte poslikat to situacijo, me zanima ta nepredstavljiva komedija
:))

Ales ::

Garaže so levo, potem imaš pa potko do hiše:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

enemon ::

Update: od te ženske mož mi je po vsem skupaj premetal cel kup drv pod streho, očitno dela prostor za novo kramo, ki jo bo navlekel. :)) Pa to ne moreš verjet, bom počakal, da privleče stvari potem ga pa lastnoročno vlečem gor, da odnese vse skupaj.

stjan ::

Urejene meje, zabiti mejniki, 2 metra visoka ograja, znotraj parcele se sprehajajo gosi in ovce pa kak pol divji oven... Potem pa lahko sosedi skačejo po tvoji parceli :)

Žalostno je da nekaterih ne spametuje kaj drugega kot policija.

Baja ::

mater, to pa si res naletel na neke vaške posebneže :/

jaz sem se vselil 14 dni nazaj. trava je 40cm visoka vsenaokrog, ker prejsni lastnik ni nič pokosil. soseda nisem nobenega videl teden dni, tako da sem spakiral kafe/pir/sladkarije in šel na obiske :) zgleda da trava moti samo mene. lokalna komunala kasira 20e/h za košnjo, mam pa še enega tu, ki bo verjetno pokosil za manj. po moje je za ene 2-3h košnje z nitkarco, tak da bom letos dal pokositi, pa tudi če do se 5 ur po parceli vlekli.

enemon ::

Včeraj sem montiral ograjo okoli vodnjaka, takoj se je mimo pripeljal en džip v izvidnico in ena ženska peš iz vasi, javili so sosedu, ki je bil takrat sicer v službi in mi je takoj poslal SMS, da sem bil opažen v vasi. :)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20531863 (25418) 49106
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16026492 (21197) rekt
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13521184 (15119) nevone

Več podobnih tem