» »

Prigode s podeželja

Prigode s podeželja

1
2
3 4

Invictus ::

Primopredaja se je zgodila, ona je podpisala, da je dala vse ključe.

Če jo najdeš na svoji parceli, pač pokličeš počicijo.

Obvesti jo, naj pač spuca garažo, drugače jo boš ti.

Ali pa še bolje, obvesti jo, da so vdrli v garažo in vse ukradli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Zakaj bi to delal? Če jo kakorkoli obvesti o čemur koli, s tem prizna, da ima ona tam še zmeraj kramo - in s tem posest.
Karkoli misli naredit z garažo, ne sme prejšne lastnice o tem nič obveščat.

enemon ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi to delal? Če jo kakorkoli obvesti o čemur koli, s tem prizna, da ima ona tam še zmeraj kramo - in s tem posest.
Karkoli misli naredit z garažo, ne sme prejšne lastnice o tem nič obveščat.


Evo točno to sem jaz razmišljal. Jaz uradno ne vem nič, da ima ona kaj noter, ključev ne najdem in bom zato dal gor nove ključavnice.

svecka ::

Zamenjaj ključavnico. Če bo klicala policijo, sam polaži primopredajni zapisnik z njenim podpisom, kjer je prdala VSE kjuče in vse nepremičnine. To je zadosten dokaz za sodišče in policijo. Na tebi je samo, da na skrivaj narediš to, da ima ona čimmanj potencialnih dokazov, da bi ti "srala" na sodišču in zavlačevala postopek, ki bo navsezadnje določen v tvojo korist. Še zmeraj se lahko sklicuje na ustni dogovor, samo se delaj neumnega in tudi o kjučavnici se delaj neumnega, da si pač izgubil ključ in zamenjal kjučavnico. Vsa pisna komunikacija, ki si jo imel z njo je v tvojo škodo.

Planiraj vnaprej, tako da če že pride na sodišče, da bo že v uvodni obranavi vse padlo, ne da boš izgubljal živce 5, 10 let na sodišču.

Ales ::

V principu imaš prav. Garaže so na papirju v tvoji posesti, tako da imaš odprtih več opcij. Sicer ni rečeno, da se tu ne more zakomplicirati. Če nič drugega, si lahko ustvariš dolgoletni spor z bivšo lastnico, ki morda ni potreben.

Tako kot si zastavil, si še vedno lahko pridelaš tudi obisk policijske postaje ali lokalne ambulante. Tako da kar pogumno! :))

Bolj je zaskrbljujoče, kako ste eni talali nespametna nasvete še preden smo tu vedeli, kako je pravno stanje glede garaž. In da se je komu zdelo, da so to dobri nasveti...

Da odgovorim še za nazaj:

Invictus je izjavil:

Kako ima nekdio lahko posest nad prodano nepremičnino?

Kje v zakonodaji to piše?

Komot se nepremičnina proda, njen dosedanji posestnik pa posest (ali del posesti) še naprej uživa. To je vsakodnevni pojav.

Primer: stanovanje z najemnikom zamenja lastnika; poslovni prostor z najemnikom zamenja lastnika. Vse obstoječe pravice najemnika ostanejo, ne glede na to, da se lastništvo zamenjalo.

Komot tudi kupiš garažo, katere najemnik je nekdo tretji in ta lepo ostane v njej.

Ne vem, kaj je tu čudnega. Vsak dan se dogajajo take stvari.

Do malo prej v tej temi nismo vedeli, kaka je situacija glede garaž, pa vas je kup tu napeljevalo novega lastnika, da konča na policiji v kazenskem postopku...

Če ni bila trol tema od začetka, je pa vmes postala. :))

FireSnake ::

enemon je izjavil:


Ja, to vem, ampak ona ne more dokazati, da mi ni predala ključev. Če bo karkoli, bom rekel, da sem jih očitno založil in sem posledično menjal ključavnice.


Če bi ona to dokazala bi bila v prekršku: saj bi imela ključe od nepremičnine, ki niso v njeni lasti.
Verjemi, da ona tega niti poskušala ne bo dokazati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

enemon ::

Ales je izjavil:

V principu imaš prav. Garaže so na papirju v tvoji posesti, tako da imaš odprtih več opcij. Sicer ni rečeno, da se tu ne more zakomplicirati. Če nič drugega, si lahko ustvariš dolgoletni spor z bivšo lastnico, ki morda ni potreben.

Tako kot si zastavil, si še vedno lahko pridelaš tudi obisk policijske postaje ali lokalne ambulante. Tako da kar pogumno! :))

Bolj je zaskrbljujoče, kako ste eni talali nespametna nasvete še preden smo tu vedeli, kako je pravno stanje glede garaž. In da se je komu zdelo, da so to dobri nasveti...

Da odgovorim še za nazaj:

Invictus je izjavil:

Kako ima nekdio lahko posest nad prodano nepremičnino?

Kje v zakonodaji to piše?

Komot se nepremičnina proda, njen dosedanji posestnik pa posest (ali del posesti) še naprej uživa. To je vsakodnevni pojav.

Primer: stanovanje z najemnikom zamenja lastnika; poslovni prostor z najemnikom zamenja lastnika. Vse obstoječe pravice najemnika ostanejo, ne glede na to, da se lastništvo zamenjalo.

Komot tudi kupiš garažo, katere najemnik je nekdo tretji in ta lepo ostane v njej.

Ne vem, kaj je tu čudnega. Vsak dan se dogajajo take stvari.

Do malo prej v tej temi nismo vedeli, kaka je situacija glede garaž, pa vas je kup tu napeljevalo novega lastnika, da konča na policiji v kazenskem postopku...

Če ni bila trol tema od začetka, je pa vmes postala. :))


Mislim spor gor ali dol, jaz sem ji pustil koriščenje zavoljo dobrih odnosov. Dobrih odnosov ni več, jaz pa tudi rabim garaže, da bom avto lahko normalno parkiral noter, pa da kosilnico prestavim tja iz dnevne sobe. Ne pa da je zunaj toča in mi razbija avto, medtem ko ima ona kramo noter. To, da ona nima kam s kramo, je njen problem, pa pač ne bi prodajala hiše. Najlažje je pobasati denar, pa še naprej uporabljati kar ti paše in novemu lastniku vsiljevati lastne kriterije glede estetike zelenice.

FireSnake je izjavil:

enemon je izjavil:


Ja, to vem, ampak ona ne more dokazati, da mi ni predala ključev. Če bo karkoli, bom rekel, da sem jih očitno založil in sem posledično menjal ključavnice.


Če bi ona to dokazala bi bila v prekršku: saj bi imela ključe od nepremičnine, ki niso v njeni lasti.
Verjemi, da ona tega niti poskušala ne bo dokazati.


Tudi to drži, to bi pomenilo, da brez moje vednosti hodi v moje nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

stara mama ::

enemon je izjavil:


Mislim spor gor ali dol, jaz sem ji pustil koriščenje zavoljo dobrih odnosov. Dobrih odnosov ni več, jaz pa tudi rabim garaže, da bom avto lahko normalno parkiral noter, pa da kosilnico prestavim tja iz dnevne sobe. Ne pa da je zunaj toča in mi razbija avto, medtem ko ima ona kramo noter. To, da ona nima kam s kramo, je njen problem, pa pač ne bi prodajala hiše. Najlažje je pobasati denar, pa še naprej uporabljati kar ti paše in novemu lastniku vsiljevati lastne kriterije glede estetike zelenice.

Glede na tvojo srditost proti trenutnemu stanju in glede na zapisano, verjamemo da te tudi na sodišču nič ne more več ustaviti.
Torej kar pogumno!!

enemon ::

stara mama je izjavil:

enemon je izjavil:


Mislim spor gor ali dol, jaz sem ji pustil koriščenje zavoljo dobrih odnosov. Dobrih odnosov ni več, jaz pa tudi rabim garaže, da bom avto lahko normalno parkiral noter, pa da kosilnico prestavim tja iz dnevne sobe. Ne pa da je zunaj toča in mi razbija avto, medtem ko ima ona kramo noter. To, da ona nima kam s kramo, je njen problem, pa pač ne bi prodajala hiše. Najlažje je pobasati denar, pa še naprej uporabljati kar ti paše in novemu lastniku vsiljevati lastne kriterije glede estetike zelenice.

Glede na tvojo srditost proti trenutnemu stanju in glede na zapisano, verjamemo da te tudi na sodišču nič ne more več ustaviti.
Torej kar pogumno!!


Glede na tvojo dobrosrčnost verjamem, da bi tudi ti nekomu odstopil del svoje nepremičnine v brezplačno uporabo, čeprav ga potrebuješ sam in zanj plačeval elektriko in vse dajatve in ob tem prenašal vse sranje, ki bi ti ga uporabnik prostorov serviral. Lepo, da obstajajo tudi tako dobri ljudje med nami, daj povej, katere prostore mi odstopiš?

Magic1 ::

Jah, teli ustni dogovori so res kot namenjeni za sodišče. Odvetniki pa si že manejo roke. Sej ne vem kako to poteka, če ona reče, da sta imela dogovor, da ona lahko uporablja "dokler ne najde prostor". Verjetno je na koncu tako, da ti se delaš neumnega, ona trdi o dogovoru, sodišče pa razsodi, kot se mu dvigne po poljubnem času. In vsak se lahko vedno pritoži na odločitev...
Magic

feryz ::

Ales je izjavil:

Komot se nepremičnina proda, njen dosedanji posestnik pa posest (ali del posesti) še naprej uživa. To je vsakodnevni pojav.

Primer: stanovanje z najemnikom zamenja lastnika; poslovni prostor z najemnikom zamenja lastnika. Vse obstoječe pravice najemnika ostanejo, ne glede na to, da se lastništvo zamenjalo.

Komot tudi kupiš garažo, katere najemnik je nekdo tretji in ta lepo ostane v njej.

Ne vem, kaj je tu čudnega. Vsak dan se dogajajo take stvari.

Do malo prej v tej temi nismo vedeli, kaka je situacija glede garaž, pa vas je kup tu napeljevalo novega lastnika, da konča na policiji v kazenskem postopku...

Če ni bila trol tema od začetka, je pa vmes postala. :))
Vse to drži ob zavedanju kupca, kakšno je dejansko stanje in z privoljenjem kupca okrog vsega tega.
V kolikor ni tako, pa imajo vsi zgoraj omenjeni razmerje s prejšnjim lastnikom in se morajo z njim guncati okrog svojih pravic. Novi lastnik nima nič z njimi.

Malo preveč špartansko bi bilo, če bi bilo tako, kot ti praviš.
Da kupiš nepremičnino brez bremen, po nakupu pa ti začnejo sosedje uletavati, da ima en pravico do garaže, drugi do sekreta, tretji do njiv, četrti do vrta...

Ales ::

Zato so potem sodišča, če se ne da zmenit... Na žalost, seveda. Čim manjkrat kako sodišče od znotraj videt je recept za dolgo, srečno življenje.

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Kako ima nekdio lahko posest nad prodano nepremičnino?

Kje v zakonodaji to piše?


Ker sem pred parimi mesci še kupoval hišo, sem naletel na eno, ki je imela še dodatno zemljišče okoli obstoječega zemmljišča cca 4k m2, kamor pa je nek sosed, ki naj bi bil dejanski lastnik, vozil konje na pašo. Čeprav je bilo to zemljišče v ZK in notarski pogodbi navedeno od obstoječega lastnika. Je pa prejšna lastnica hiše zatrdila, da je tisto zemljo prodala temu, ki ima konje. Ampak tip pač takrat ni šel narediti vpisa v ZK. Tako, da se je na koncu ko se je hiša prodala trenutnemu lastniku, pač prodalo vse :D

Naletiš na marsikaj.

Se pa strinjam, itak si po zakonu ne more noben prilastiti posest, je pa vedno potem jajcanje na sodišču, čemur sem se pa jaz raje izognil in sem pač kupil drugo hišo

mr_chai ::

Ales je izjavil:



Bolj je zaskrbljujoče, kako ste eni talali nespametna nasvete še preden smo tu vedeli, kako je pravno stanje glede garaž. In da se je komu zdelo, da so to dobri nasveti...

Da odgovorim še za nazaj:

Invictus je izjavil:

Kako ima nekdio lahko posest nad prodano nepremičnino?

Kje v zakonodaji to piše?

Komot se nepremičnina proda, njen dosedanji posestnik pa posest (ali del posesti) še naprej uživa. To je vsakodnevni pojav.

Primer: stanovanje z najemnikom zamenja lastnika; poslovni prostor z najemnikom zamenja lastnika. Vse obstoječe pravice najemnika ostanejo, ne glede na to, da se lastništvo zamenjalo.

Komot tudi kupiš garažo, katere najemnik je nekdo tretji in ta lepo ostane v njej.

Ne vem, kaj je tu čudnega. Vsak dan se dogajajo take stvari.

Do malo prej v tej temi nismo vedeli, kaka je situacija glede garaž, pa vas je kup tu napeljevalo novega lastnika, da konča na policiji v kazenskem postopku...

Če ni bila trol tema od začetka, je pa vmes postala. :))


Vse to kar ti omenjaš mora biti v prodajni pogodbi eksplicitno navedeno. OP ni nič od tega omenjal, in se predpostavlja, da pač tega ni, ker drugače bi omenil, da ima lastnica pisno dogovorjeno posest nad garažo.


OP, ti kar lepo naredi kot smo ti svetovali. Take bedake, kot je ta bivša lastnica, je treba zatret.

Pokliči cigane da ti zastojn izpraznejo garažo. Garaža naj bo takrat odprta, tebe pa naj ne bo doma ;)
Haha, samo da ti ne odnesejo še cele bajte ;)

johnnyyy ::

mr_chai je izjavil:

Ker sem pred parimi mesci še kupoval hišo, sem naletel na eno, ki je imela še dodatno zemljišče okoli obstoječega zemmljišča cca 4k m2, kamor pa je nek sosed, ki naj bi bil dejanski lastnik, vozil konje na pašo. Čeprav je bilo to zemljišče v ZK in notarski pogodbi navedeno od obstoječega lastnika. Je pa prejšna lastnica hiše zatrdila, da je tisto zemljo prodala temu, ki ima konje. Ampak tip pač takrat ni šel narediti vpisa v ZK. Tako, da se je na koncu ko se je hiša prodala trenutnemu lastniku, pač prodalo vse :D

Đizs. Če človek "ve", da je lastnik "njegovega" zemljišča nekdo drug, zakaj pred prodajo ne stopi z njim v kontakt in ga povpraša? To je precej gnilo od tega prodajalca, ki ga navajaš. Najhuje pa je, da nekdo potem kupi in potem stopiš do soseda, kaj so konji na tvojem in te čukasto gleda. Prodaja je idealna priložnost, da se stvari uredijo.

fikus_ ::

cihuke je izjavil:

Invictus je izjavil:

enemon je izjavil:

Gor ima ključavnice in sploh nimam dostopa do njih.

Ker si ti lastnik garaž, odbij ključavnice in prodaj njeno robo na Bolhi. Saj je tvoja, to je postala po prevzemu nepremičnine.


@OP, tega "nasveta" pa ne poslušat, pogojno bi sicer lahko dal župniku, ampak še ta bi znala biti prehuda. Kot rečeno, ne se z živalmi bockat, ker imajo celoživljenske izkušnje kako se jebat, da ni na vasi dolgčas.



Pravi način je pisno pozvati lastnico stvari, da v nekem roku (npr. 15 dni), izprazni prostore in odstrani ključavnico. Če tega ne stori, pa najameš odvetnika in preko sodišča to dosežeš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

blaz5 ::

fikus_ je izjavil:

cihuke je izjavil:

Invictus je izjavil:

enemon je izjavil:

Gor ima ključavnice in sploh nimam dostopa do njih.

Ker si ti lastnik garaž, odbij ključavnice in prodaj njeno robo na Bolhi. Saj je tvoja, to je postala po prevzemu nepremičnine.


@OP, tega "nasveta" pa ne poslušat, pogojno bi sicer lahko dal župniku, ampak še ta bi znala biti prehuda. Kot rečeno, ne se z živalmi bockat, ker imajo celoživljenske izkušnje kako se jebat, da ni na vasi dolgčas.



Pravi način je pisno pozvati lastnico stvari, da v nekem roku (npr. 15 dni), izprazni prostore in odstrani ključavnico. Če tega ne stori, pa najameš odvetnika in preko sodišča to dosežeš.


Zakaj bi jo karkoli obveščal, če je v primopredajnem zapisniku navedeno, da so bili vsi ključi predani? Prav tako sklepam da je v ZK brez bremen vpisan samo on. Fleksarca pa adijo...

fikus_ ::

" če je v primopredajnem zapisniku navedeno"

Pomemben je če! Če tega ni, ali pa je celo napisano, da bivša lastnica še lahko (nekaj časa) hrani svoje stvari, potem je sedanji lastnik nepremičnine odgovoren za tam skladiščene stvari.

Sicer je pa premalo info za podajanje konkretnih rešitev.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

enemon ::

fikus_ je izjavil:

" če je v primopredajnem zapisniku navedeno"

Pomemben je če! Če tega ni, ali pa je celo napisano, da bivša lastnica še lahko (nekaj časa) hrani svoje stvari, potem je sedanji lastnik nepremičnine odgovoren za tam skladiščene stvari.

Sicer je pa premalo info za podajanje konkretnih rešitev.


Kot sem že zgoraj napisal, je v primopredajnem zapisniku navedeno, da so bili predani vsi ključi.

feryz ::

Normalen človek itak najprej menja cilindre in ključe, ko kupi nepremičnino.
Tudi ti stori tako. Če nimaš ključa, boš pač na silo ključavnico premagal. In seveda zamenjal.

telexdell ::

Večina jih piše, kot da bi do primopredajnega zapisnika prišlo včeraj. Takrat bi tudi držalo veliko zapisnega. Če pa je od zapisnika minilo že več kot 30 dni je pa sam zapisnik brezpredmeten. Pomebno je le stanje v naravi. Ločiti je treba med lastništvom stvari in posedovanjem stvari. Če ima bivša lastnica stvari v garaži potem je to njena posest. Vsaka menjava ključavnice ali poseganje v stvari v garaži se bo smatrala najmanj kot motenje posesti, če ne kot vlom. Situacija je rešljiva edino tako, da se bivšo lastnico pisno obvesti, da mora v nekem primernem roku garaže izprazniti. Če tega ne bo storila, je edina legalna pot do advokata in po obvestilu o nameravani tožbi pot na sodišče.

Podobno stvar je ko pride rubežnik. Ne briga ka čigavo je kaj, ampak kaj ima dolžnik v posesti. Pa tisti, ki živite v stanovanju kot najemniki. A lahko lastnik kar tako zmeče vaše stvari ven? Ustna pogodba ima v večini primerov enako težo kot pina. Ali obstaja ali ne imata obe stranki enako težavo z dokazovanjem. A, če je nekaj mesecev imela stvari v garaži in novi lastnik temu ni oporekal potem je večja verjetnost, da je ustna pogodba obstaja.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mirator ::

enemon je izjavil:

V vukojebini imam manjši vikend in nekaj zemlje okoli. Okoli hiše pokošeno, malo dlje okoli pa sem naročil košnjo šele zdaj, ker do zdaj žal ni bilo časa. Prišel je kmet z mulčerjem in zrihtal zadevo.

Preden je ta kmet prišel, je z vasi do mene pridirjala bivša lastnica moje hiše (bila je v zasedi in čakala, da pridem iz hiše) in se začela dret, kakšno travo imam in da če bi vedela, kakšen da sem, da mi ne bi prodala. Da bi se njena mati v grobu obračala, če bi videla, kakšna trava je. Na to sem ji odvrnil, da sem pošteno plačal, da pa če je ona čustveno navezana na hišo, da to ni moj problem. Rekel sem ji tudi, da glede na zakon je potrebna košnja enkrat letno in to bo urejeno. Rekla je, da se po celi vasi govori, kakšno travo imam. Sicer sem imel v planu tudi nakup večje kosilnice, vendar je nimam kam dati, ker ona okupira moji dve garaži že odkar mi je prodala nepremičnine. Gor ima ključavnice in sploh nimam dostopa do njih.

Ko človek pride zmulčat, pa vidim, da je nekdo od teh vzornih vaščanov iz gozda privlekel precej hlodov in jih odložil kar na moj travnik, tako da tistega tam potem seveda ni mogel pokositi.

Malo sem vsega sit, človek se pride sprostit, malo postorit okoli hiše, potem te pa v soboto zjutraj nekdo tako oblaja. Potem pa se čudijo, da še tisti, ki vztrajajo v vukojebinah, pakirajo od tam. Imate tudi vi kakšne pikantne dogodivščine z našega podeželja? :D

Nisem bral drugih komentarjev, moje mnenje glede na napisano pa je:
Takoj ko si kupil nepremičnino je v tvoji domeni, kako boš s to neperemičnino ravnal. Bivši lastnik je enakovreden komur koli, ki z nepremičninino nima nobenega pravnega učinka. Kar je bilo moje, ko prodam, ni več moje. Ne razumem pa, kako ima lahko na določenih odprodanih neprimičninah svoje ključavnice? Verjamem, da si ne želiš sporov, sploh v okolju, kamor si prišel kot tujek, vseeno pa se moraš postaviti zase, samo tako te bodo tudi ostali začeli ceniti.

Zimonem ::

Kaj se sekiraš. Dobre odnose goji s tistimi s katerimi se razumeš. Pa zrihtal si garaže. Vsem ne boš nikoli všečen. Pa bolj probaj počasi z dogovori kot s sodiščem. Sem imel dober odnos s sosedo ampak , ko je je začela opravljati okoli sem jo poslal v kurac. Sedaj se pogovarjava zgolj uradne stvari. Nisi ti tam zaradi nje, pa denar ji ni smrdel. Ima ga pa naj kupi drugo nepremičnino in tam ureja

svecka ::

telexdell je izjavil:

Večina jih piše, kot da bi do primopredajnega zapisnika prišlo včeraj. Takrat bi tudi držalo veliko zapisnega. Če pa je od zapisnika minilo že več kot 30 dni je pa sam zapisnik brezpredmeten. Pomebno je le stanje v naravi. Ločiti je treba med lastništvom stvari in posedovanjem stvari. Če ima bivša lastnica stvari v garaži potem je to njena posest. Vsaka menjava ključavnice ali poseganje v stvari v garaži se bo smatrala najmanj kot motenje posesti, če ne kot vlom. Situacija je rešljiva edino tako, da se bivšo lastnico pisno obvesti, da mora v nekem primernem roku garaže izprazniti. Če tega ne bo storila, je edina legalna pot do advokata in po obvestilu o nameravani tožbi pot na sodišče.

Podobno stvar je ko pride rubežnik. Ne briga ka čigavo je kaj, ampak kaj ima dolžnik v posesti. Pa tisti, ki živite v stanovanju kot najemniki. A lahko lastnik kar tako zmeče vaše stvari ven? Ustna pogodba ima v večini primerov enako težo kot pina. Ali obstaja ali ne imata obe stranki enako težavo z dokazovanjem. A, če je nekaj mesecev imela stvari v garaži in novi lastnik temu ni oporekal potem je večja verjetnost, da je ustna pogodba obstaja.


Ne bo držalo, če je v kupoprodajni navedena skupaj z nepremičnina tudi pripadajoča oprema. A kaj ti smatraš, da bo kuhinja ki jo je lastnik prodal z nepremičnino kar še zmeraj njegova? To se šteje tudi za vsa orodja in kramo. Po primopredajnem zapisn iku je za prodajalca stvar zakjučena. Nima kaj več piskat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

zimurg ::

Gospo ustno obvesti, da v določenem roku izprazne prostore, ker po tem roku jih boš ti na njene stroške. Lahko imaš še nekoga od svojih poleg za morebitno pričo. Če tako ne bo šlo, pa razmsli ali ji pošlješ dopis odvetnika pred sodišćem in deložacijo ali pa da ji dejansko pripelješ kramo k njej in jo obvestiš o stroških tega dejanja. Ne glede na vse lepih (iz njene strani) pogledov ne boš (več) deležen.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

fikus_ ::

Ženska naj kar sama izprazni prostor, ker ce se bo avtor teme tega sam lotil, bo imel lahko same probleme, da manjka to, ono, da so zadeve polomljene, poškodovane, ... tožba od lastnice predmetov,...
Pisno naj poda zahtevo za izpraznitev v nekem roku, dodatek, da bo naslednja zadeva preko sodišča,...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FireSnake ::

telexdell je izjavil:

Večina jih piše, kot da bi do primopredajnega zapisnika prišlo včeraj. Takrat bi tudi držalo veliko zapisnega. Če pa je od zapisnika minilo že več kot 30 dni je pa sam zapisnik brezpredmeten. Pomebno je le stanje v naravi. Ločiti je treba med lastništvom stvari in posedovanjem stvari. Če ima bivša lastnica stvari v garaži potem je to njena posest. Vsaka menjava ključavnice ali poseganje v stvari v garaži se bo smatrala najmanj kot motenje posesti, če ne kot vlom. Situacija je rešljiva edino tako, da se bivšo lastnico pisno obvesti, da mora v nekem primernem roku garaže izprazniti. Če tega ne bo storila, je edina legalna pot do advokata in po obvestilu o nameravani tožbi pot na sodišče.

Podobno stvar je ko pride rubežnik. Ne briga ka čigavo je kaj, ampak kaj ima dolžnik v posesti. Pa tisti, ki živite v stanovanju kot najemniki. A lahko lastnik kar tako zmeče vaše stvari ven? Ustna pogodba ima v večini primerov enako težo kot pina. Ali obstaja ali ne imata obe stranki enako težavo z dokazovanjem. A, če je nekaj mesecev imela stvari v garaži in novi lastnik temu ni oporekal potem je večja verjetnost, da je ustna pogodba obstaja.


Ti pa nisi prebral popolnoma nič v tej temi, ane?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

135063 ::

bravo! najeda pa še robo ima shranjeno zastonj! op je ali dobričina/naivčina ali pa si obeta naturalije
;)

telexdell ::

FireSnake je izjavil:



Ti pa nisi prebral popolnoma nič v tej temi, ane?

In kaj takega je v temi, da veš, da nisem prebral?
Kupoprodajna pogodba in primopredajni zapisnik se nanašata na posel prodobivanja lastništva. Ko pa si enkrat lastnik pa lahko s svojo nepremičnino delaš kar želiš. Tudi če je v 100% neskladju s primopredajnim zapisnikom. Tako lahko hišo ali del hiše daš v uporabo in posest tudi prejšnji lastnici. Lahko skleneš pogodbo pri notarju ali se pač ustno dogovorita. In tukaj se očitno sta, če do problema s košnjo ni bilo nobenega nasprotovanja.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

delavec44 ::

telexdell je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Ti pa nisi prebral popolnoma nič v tej temi, ane?

In kaj takega je v temi, da veš, da nisem prebral?
Kupoprodajna pogodba in primopredajni zapisnik se nanašata na posel prodobivanja lastništva. Ko pa si enkrat lastnik pa lahko s svojo nepremičnino delaš kar želiš.


To je pa zelo pavšalna in napačna trditev. Če imaš recimo notri podnajemnike prejšnjega lastnika, ne moreš delati s svojo nepremičnino kar želiš.

telexdell ::

delavec44 je izjavil:



To je pa zelo pavšalna in napačna trditev. Če imaš recimo notri podnajemnike prejšnjega lastnika, ne moreš delati s svojo nepremičnino kar želiš.

Ne zdaj iskati robne primere. Nenzadnje tudi nuklearke ne morem postaviti na svoji parceli.
Logično, da ne moreš s svojimi dejanji omejevati pravic drugega. O tem tudi govorim, ko bi eni kar vlomili v garaže in stvari vrgli na odpad.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

WizzardOfOZ ::

Miki N je izjavil:

cihuke je izjavil:


... in kje se dobi najboljšo športno uro, zraven pa je celo noč lightshow ročnih svetilk, kjer vsi merijo kateremu dlje nese, najljubši šport pa je primerjava športne opreme in kdo ima "boljši" nož, s tem, da nihče ni z njim odrezal niti salame, kaj šele vejo.


Ja tale ST komuna bi bila kar atrakcija. Bi lahko imeli vodene oglede.:))


Na notranji strani ene ustanove lepo piše: "Najhujši so zunaj!" :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

stara mama ::

enemon je izjavil:


Glede na tvojo dobrosrčnost verjamem, da bi tudi ti nekomu odstopil del svoje nepremičnine v brezplačno uporabo, čeprav ga potrebuješ sam in zanj plačeval elektriko in vse dajatve in ob tem prenašal vse sranje, ki bi ti ga uporabnik prostorov serviral. Lepo, da obstajajo tudi tako dobri ljudje med nami, daj povej, katere prostore mi odstopiš?

Ti pa resnično vrjameš, da boš na forumu več rešil, kot pa na 4 oči z dotično osebo?
Najboljše, da vprašaš kar svoje starše za nasvet, ker mi deluje kot da nisi nič samostojen.

enemon ::

stara mama je izjavil:

enemon je izjavil:


Glede na tvojo dobrosrčnost verjamem, da bi tudi ti nekomu odstopil del svoje nepremičnine v brezplačno uporabo, čeprav ga potrebuješ sam in zanj plačeval elektriko in vse dajatve in ob tem prenašal vse sranje, ki bi ti ga uporabnik prostorov serviral. Lepo, da obstajajo tudi tako dobri ljudje med nami, daj povej, katere prostore mi odstopiš?

Ti pa resnično vrjameš, da boš na forumu več rešil, kot pa na 4 oči z dotično osebo?
Najboljše, da vprašaš kar svoje starše za nasvet, ker mi deluje kot da nisi nič samostojen.


Ti na tem forumu nisi nikoli nič vprašal ne? Samo višek svoje pameti stresaš naokoli.
Stvar ni tako enostavna in dobro je slišati mnenja in izkušnje drugih, kako so kaj podobnega izpeljali. Verjetno bolje to kot pa takoj leteti k odvetniku.
Kakorkoli, tvoje objave imajo res visoko dodano vrednost. Verjetno tudi laskav naziv izhaja iz kakovosti le-teh. Pa lep pozdrav.

stara mama ::

Moj naziv je moj, in sem ponosen na to!! :)

Samo višek svoje pameti stresaš naokoli.

A nisi po točno to prišel na forum?

enemon ::

stara mama je izjavil:

Moj naziv je moj, in sem ponosen na to!! :)

Samo višek svoje pameti stresaš naokoli.

A nisi po točno to prišel na forum?


V OP-ju je bila tema zastavljena bolj široko, izkušnje z življenjem na podeželju. Potem se je pač debata razvila bolj v smer teh garaž. In tukaj se je potem dalo razbrati, na kaj vse je treba biti pozoren, mislim da marsikdo vsega tega ni vedel, meni pa predstavlja iztočnico, da določene stvari preverim še drugod.

stara mama ::

No offsense, ampak glej, temo ti držimo pokonci :)
Ja vem, z ljudmi je težko delat, z nekaterimi celo nemogoče in zato so potem na vrsti pravni vzvodi.

Ampak na splošno je na podeželju tako..... večja je tvoja prisotnost, bolj te domačini upoštevajo.
Če se oglasiš 2x letno, si za njih pač prišlek, kar tudi si ker oni živijo tam in vsakodnevno hodijo mimo tvoje parcele.
Pa marsikje so še alergični na meščane, zato je tudi bolje se čim manj predstavljat kot eden.

gruntfürmich ::

stara mama je izjavil:

Ti pa resnično vrjameš, da boš na forumu več rešil, kot pa na 4 oči z dotično osebo?
vsekakor.
ker boš dobil veliko različnih pogledov in pomislekov, na katere niti nisi pomislil. in se tudi tu gor najdejo strokovnjaki za zadeve, kar pa ti vsekakor nisi. zato pa je izmenjava informacij največja pridobitev človeštva, brez katere civilizacija ne more obstajati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

iso2000 ::

Jaz kakšnih posebnih slabih izkušenj s podeželja nimam. Sem se lani preselil v naselje hiš sredi manjše vasi. Zdaj ostali lastniki teh hiš so tako kot jaz priseljenci, okrog so pa "staroselci". Menda da ene dva sta malo specialna. Eden je dolgo časa vse sobote navsezgodaj zjutraj žagal drva in nasploh povzročal hrup. Pa pri sosedu čez parcelo je hodil, ker je tam pač nekoč bila neka steza. No, ograja je rešila zadeve. Jaz osebno vsakega prijazno pozdravim, s kom kaj poklepetam in nimam za enkrat nobenih težav. Se pa brigam zase in se več kot toliko ne vtikam v druge.
Kar se tiče pa OPjevih garaž. Ne vem, a se ne znate več normalno pogovarjat z ljudmi? Razumem, si se razjezil, ker je prišla težit zaradi trave. Ampak to je bilo zaradi trave. Če si normalen, ne rabiš sedaj maščevalno takoj neke sodnije pa odvetnikov vlačit zraven? A misliš, da boš zato bolj priljubljen. Greš do te osebe in se normalno po človeško zmeniš. Mrbit jo usput še prosiš, če ti predlaga enega, ki bi ti 2x letno pokosil, da več ti kosil ne boš. Pa še povprašaš, če kaj ve okrog tistih hlodov, da so na parceli. Verjetno bo vedela. Pa ne mislim, da zdaj ratata bestiča, ampak pač nek prijateljski odnos uzpostaviš. Razložiš, da boš zdaj pa res že rabil garaže, da bi bil čas da jih izprazne. Eni bi se res samo kregali pa po dreku vlačili...
EDIT: Žleht lahko še vedno rataš, če lepe besede ne bodo zalegle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

enemon ::

stara mama je izjavil:

No offsense, ampak glej, temo ti držimo pokonci :)
Ja vem, z ljudmi je težko delat, z nekaterimi celo nemogoče in zato so potem na vrsti pravni vzvodi.

Ampak na splošno je na podeželju tako..... večja je tvoja prisotnost, bolj te domačini upoštevajo.
Če se oglasiš 2x letno, si za njih pač prišlek, kar tudi si ker oni živijo tam in vsakodnevno hodijo mimo tvoje parcele.
Pa marsikje so še alergični na meščane, zato je tudi bolje se čim manj predstavljat kot eden.


Evo to je pa čist fajn komentar in po mojem kar drži. :) Bi moral kaj takega tik pred penzijo kupit, pa se tja preselit, bi bilo veliko lažje.

iso2000 je izjavil:

Mrbit jo usput še prosiš, če ti predlaga enega, ki bi ti 2x letno pokosil, da več ti kosil ne boš.


Saj dvakrat letno je pokošeno oziroma zmulčano, samo gospa si želijo, da bi bil hektar velik travnik košen tudi do dvakrat tedensko v eni sezoni, kar znese na leto, če vzameš njihovo tarifo 50 EUR na košnjo in 20 košenj letno okroglih 1000 EUR. In ne vidim smisla, da se kosi tako pogosto in nihče tega ne počne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

255211 ::

Mogoče pa gospa in ta kmet, ki kosi za 50€, delata v navezi. :D

johnnyyy ::

stara mama je izjavil:

Pa marsikje so še alergični na meščane, zato je tudi bolje se čim manj predstavljat kot eden.

Večinoma so ljudje na vaseh alergični na meščane, zaradi tega ker se pritožujejo. Veliko ljudi na podeželju svoj kraj in lokacijo vzame precej osebno zato če si pameten nekih kritik glede kraja in navad ne daješ. Tako je bolje, da si pozitivno naravnan in iščeš in opevaš pozitivne lastnosti kraja oz. lokacije. Veliko mladih se iz podeželja izseljuje in starejši to neradi gledajo in tako lahko dobiš precej pozitvnih točk, ker če se je 3/4 vaške mladine odselilo v LJ nek ljubljančan pa pride na vas in mu je tam všeč, je to za njih neko upanje da bodo njihovi otroci to spoznali in se enkrat vrnili.

Invictus ::

Itak so,

poleg tega dobi kmet travo zastonj, pa naj še zastonj kosi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

255211 je izjavil:

Mogoče pa gospa in ta kmet, ki kosi za 50EUR, delata v navezi. :D


Ja, me je usmerila k njemu že lani. :D S tem, da onadva sta bila dogovorjena, da je za 50 EUR kosil celo leto. :D

Jaz sem pa našel nekoga iz sosednje vasi, da mi kosi dvakrat letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Miki N ::

enemon je izjavil:

255211 je izjavil:

Mogoče pa gospa in ta kmet, ki kosi za 50EUR, delata v navezi. :D


Ja, me je usmerila k njemu že lani. :D S tem, da onadva sta bila dogovorjena, da je za 50 EUR kosil celo leto. :D

Jaz sem pa našel nekoga iz sosednje vasi, da mi kosi dvakrat letno.


A vidiš, to zna na vasi izpasti kot malo anti-socialno vedenje ... pač če si kao del skupnosti ne vlečeš folka iz sosednje vasi. ;)

m0LN4r ::

Treba jih je postavit na mesto, v vsaki vasi mas par cudnih, verjetno si naletel na tocno to kombinacijo.
Ce je kaksna oseba na vasi problematicna to se ve in lahko hitro zves od drugih vascanov.

Naj se baba za sebe briga, to ji pac das za vedet. Ti pa pac gledas, da ne bos prevec izstopal od skupnosti.

Da karikiram, da ne bos zadnji, ki nima pokosene parcele... Dolocene dolgoletne navade bos pa tezko spremenil.
Recimo smo imeli tudi tujca, kupil hisico, pol pa zacel neke svoje finte tam delat, tam imajo ene pol vasi bliznjico kjer se vozijo na njive, da ni treba okoli po celi vasi, se enkrat, da ni treba traktorjem it po celi vasi naokoli in to je tako ze 100 let. Pa je on tam postavil lepega dne zapornico.
Od tega dne vec noben ni bil znjim prijatelj.
End of story, se je ze odselil.
PS: Seveda do te njegove bliznjice se pride po potki, ki je na parceli od drugega soseda, po kateri se je pa on veselo vozil in pozimi fehtal naj mu jo nekdo spluzi, ker drugace ne pride ven.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FireSnake ::

enemon je izjavil:


Saj dvakrat letno je pokošeno oziroma zmulčano, samo gospa si želijo, da bi bil hektar velik travnik košen tudi do dvakrat tedensko v eni sezoni, kar znese na leto, če vzameš njihovo tarifo 50 EUR na košnjo in 20 košenj letno okroglih 1000 EUR. In ne vidim smisla, da se kosi tako pogosto in nihče tega ne počne.


Travnik enemu kmetu "zastonj posodi", da bo pokosil in posušil krmo. Škoda mulčiti, če si na deželi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

enemon ::

FireSnake je izjavil:

enemon je izjavil:


Saj dvakrat letno je pokošeno oziroma zmulčano, samo gospa si želijo, da bi bil hektar velik travnik košen tudi do dvakrat tedensko v eni sezoni, kar znese na leto, če vzameš njihovo tarifo 50 EUR na košnjo in 20 košenj letno okroglih 1000 EUR. In ne vidim smisla, da se kosi tako pogosto in nihče tega ne počne.


Travnik enemu kmetu "zastonj posodi", da bo pokosil in posušil krmo. Škoda mulčiti, če si na deželi.


En del travnika kosi en kmet tako, tam, kjer pa je zdaj zmulčano, pa tisti noče kositi, ker so stara sadna drevesa in se mu ne da okoli njih voziti.

FireSnake ::

Včasih smo še s koso na roke obkosili vsako drevo, da ena trava ni ostala pokonci.
Lepo so se eni pogospodili. S tem, da dol iz traktorja sploh ne stopijo več. In ti sami sebi pravijo kmeti? :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

enemon ::

Evo, sem zbrskal primopredajni zapisnik, kjer je zapisano, da se nepremičnine predajajo z vso opremo in da jaz potrjujem prejem vseh ključev.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20531863 (25418) 49106
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16026491 (21196) rekt
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13521184 (15119) nevone

Več podobnih tem