» »

Raptor WD740GD

Raptor WD740GD

boštjan ::

prihaja raptor z 74GB>:D

Dr_M ::

znano ze vec mesecev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

se opravičujem,ker sem še v kameni dobi rač.tehnologije:\

kuglvinkl ::

znano ze vec mesecev.

Ajde, dej link na novico, da je zadeva že bila nared pred več meseci. Več meseci!
Your focus determines your reallity

asPeteR ::

Ni ravno velikega zanimanja med navadnimi uporabniki pa tud med power ne za tele raptorje ...
Sicer so odlicni diski, toda premajhna kapaciteta! 74GB kaj je to danes? Nic! Dva ista pa mas komaj oz. recimo sprejemljivih 150GB in to za mucos denaros.
Skratka mislim, da je se vedno najboljsa opcija, dva hitra IDE/SATA diska v raid. Pridobis veliko hitrost + veliko prostora za dokaj male pare.:)
http://blog.stegnar.com

Dr_M ::

kuglvinkl: evo samo za tvojo leno rit.

Racunalniske novice 25. september 2003 (skor 2 mesca, vsekakor vec kot 1 :) )
str. 11
WD Raptor še zmogljivejši in z več prostora
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

cena pa je zasoljena,tudi v nemčiji.Pa Dr. M ,z novico nisem mislil,da še noben ni slišal zanj, podal sem test. Dvomim,da je v rač.novicah test.
evo kaj piše na rač.novicah:
Pri Western-Digitalu pridno delajo. Z Raptorjem so uspeli osvojiti hitrostno zlato medaljo med IDE trdimi diski (hitrost vrtenja plošč kar 10.000 obratov), a kaj ko je prve modele tepla predvsem majhna kapaciteta (vsega 37 GB). Sedaj je Raptorček že dobil naslednika, in sicer model s podvojeno kapaciteto, ki sedaj znaša 74 GB, izboljšana pa je tudi elektronika in programska oprema diska. Proizvajalec navaja, da naj bi bil novi 74-GB Raptor od predhodnika v nekaterih primerih lahko hitrejši kar za debelih 30 odstotkov (uporaba Ultra/150 Command Queuing; Ultra/150 CQ tehnologije). Seveda se tudi njegove plošče vrtijo z desettisoč obrati, disk pa podatke prenaša preko Serial ATA vmesnika. Posebne protivibracijske tehnologije skrbijo za majhen hrup in manj vibracij med delovanjem. Prvi 74-GB Raptorji naj bi na prodajne police prišli novembra, njihova cena pa še ni znana. Kvaliteti v prid govori tudi dolgo garancijsko obdobje, pri WD-ju namreč Raptorjem prilagajo kar 5-letno garancijo.

Datum :: 15.9.2003, 14:36

no test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Dr_M ::

pa kje je kdo reku da je test???
ljudje...kaj vam ni jasno??
jest sm samo direkt komentiru tvojo "novico"
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Vsi vemo, da je imel to Maxtor že v planu (zelo podobno SCSI, 2×36), ampak relevatnih testov NI BILO. PR me ne zanima. Tudi za K8 sem vedel, po tvoji terminologiji, že leta.

2. Ne napihuj se.

3. Zadnjič si uporabil tak jezik.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kuglvinkl: a grozis? se pocutis ogrozenega? ti je bad ker me nisi mogu zatret?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Jaz ne grozim, ko se mi zdi potrebno pa ukrepam. Tokrat sem bil dovolj mil, da sem te opozoril.

Če imaš kaj pametnega za povedati, povej. Nabijanja v prazno pa ne bom dopuščal.

S tem sva okoli tvojih prispevkov tu zaključila. Če te kaj moti, imaš Pritožbe. Vse ostalo tu bo glede tega brisano.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

pa kje je kdo reku da je test???

no, potem pa sma zaključla

morphling1 ::

Raptor je totalno hud disk, jaz ne grem več nazaj, ampak si bom enkrat v bližnji prihodnosti omislil samo še enega za raid 0 varianto. Že 36 GB je zame čez glavo zadosti če pametno delaš z podatki. Več ko maš placa bolj len si, meni ni problem sproti peči na cd-je, tako in tako se dvd-rekorderji močno bližajo cenam, ko si jih bo lahko že vsak privoščil, potem pa sploh ne bo več problema z arhiviranjem. Divx filme pa tudi sproti dajem na cd-je in glede na to da so zdaj divx playerji tudi že zelo dobri tudi to nima več kaj delat na kompu :)

Novi večji raptor bo pa sploh super, glede na prve teste, čeprav zna bit shipping verzija malo počasnejša, ko bo firmware končen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Tudi meni zadostuje 40 GB. Na disku se mi valjajo max 4 filmi. En OS, en .iso OSa, dva, tri špila CDR in Photoshop od "glomaznih" aplikacij oz. 5 GB. Podatkov na D okoli 3 GB. okoli 10 GB arhiva in to je to.

Sicer pa, sem dobil pod kremplje SThov SCSI disk (9.1GB, 7.2 SCSI 80). Najdem še kontroler, pa da vidimo, kako se bo Win2k znašel s tem (pričakujem, da bolje kot Maxtor 5.4k :).
Your focus determines your reallity

Raw ::

Raptor rulez!
Tudi /me si zeli v prihodnosti se enga Raptorja (raid 0 afkors). Itak imam se 2 druga diska za stuff in backupe gor, ker zelo malo snemam CDje - ce bi bil priden kot morphling1 verjetno tud jaz neb rabu tolk diskov. Za sistem in glavne programe/igre pa seveda kraljuje Raptor.
Za tega novega me pa zanima cena in kako se bo obnesel v razlicnih testih. Ma kot pravim, ker mam placa dovolj, si bom vrjetno prej omislil se enega 36GB Raptorja.

.raw

boštjan ::

evo cene iz geizhalsa

zile ::

Ni vreden svojega denarja. My 2 cent. >:D

Keyser Soze ::

Disk je še kako vreden svojega denarja. Tudi Audi TT ni vreden svojega denarja, pa bi ga vseeno imel. :\

Edini problem je nezdružljivost SATA krmilnikov in navijanja.

Drugače pa ko bo 30 tisočakov na strani - RAID0. 8-O
OM, F, G!

humanoid ::

Tudi jaz se ponosni lastnik Raptorja in ga za noben denar ne bi zamenjal za kaj drugega. 36,7GB imam razdeljenih na 2 particiji ena je 10GB druga 26GB, prva je totalno prazna na drugi pa je še 8GB prostih. Še 40GB je preveč zame kaj šele 120 oz 160GB. BTW Kolega ima na 120GB disku fraj samo še 8GB.
Disk imam pač za MP3-je programe in razna orodja, filme in drugo glasbo imam na CD-jih zato mi ta kapaciteta zadošča.
Tisti, ki kaj reče proti temu disku je mona, ker disk ima 5 let garancije, je tih (OK ko je zelo obremenjen se ga sliši, vendar ne kot 120GB Maxtorja, k ima BTW samo 7200 obratov), ima 10000 obratov, SATA vodilo, razne sisteme za obrambo pred poškodbami,... Na srečo sem sptembra dobil n akciji za 34k SIT, sedaj je redna cena 35k SIT, nekdo na Bolhi pa prodaja en par Raptorjev, vsakega za 29k SIT, če bi imel denar bi si ga omislil. Mogoče kdaj drugič.
Nova verzija bo še boljša, hitrejša,.. tako da tisti, ki iamjo kaj proti držijo za nasprotni tabor ali pa so fovš lastnikom Raptorjev.

LP

frenk ::

mene tud mal srbi:D...tale 40G IBM je že počas za na odpad:D...samo bo pa treba počakat še kšno štipendijo:\

...a je pri raidu tud najbol(tko kot pri ramih) da sta diska iz iste serije, al je to vseen, ker bi po dveh delih kupu:)

Dr_M ::

a je pri raidu tud najbol(tko kot pri ramih) da sta diska iz iste serije, al je to vseen, ker bi po dveh delih kupu

ne ni nujno. lahko sta tudi razlicne firme in kapacitete.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

ql:)...pot je znana>:D

McHusch ::

Za RAID je zelo priporočljivo, da sta diska enako velika. (V nasprotnem primeru izgubiš presežek večjega diska). To pa je tudi edina pomembnejša omejitev.

frenk ::

ja saj diska bota oba ista...samo kupu jih bom z mogoče dvo ali tromesečnim zamikom...najprej je pa treba nabavt plato ki podpira sata:)

LuiIII ::

Ja Raptor je res verjetno najboljši ATA disk, a kaj ko ima samo 74GB kapacitete. Če vprašate mene, ki imam pač mogoče malce večje zahteve po prostoru (fotogrametrija, satelitske slike, ortofoto,...), bo kmalu zelo dobra zadeva o kateri resno premišljujem nekaj (3-8) SATA diskov kapacitete okoli 200GB povezanih v RAID5 na naprednem kontrolerju aka. RAIDCore RS4852. Taka kartica žal ne deluje na PCI vodilu, a če gre zadeva zares, imaš dandanes tako ali tako že na voljo PCI-X vodilo.
Za hiter server daš notri Raptorje, za velikega pa največje diske.

Lui

zile ::

Ok, da se ne bomo narobe zastopili. Kdor ne rabi veliko prostora in bi rad hiter disk naj kupi Raptorja. Samo dokler bo 36GB Raptor (10k rpm)dražji od 120GB (7.2k rpm) (oba SATA in 8 MB cache) :\ , ne hvala. Doh, tako blazno hiter pa spet ni. Mogoče bi kdo kakšen test prlepu sem, da vidmo primerjavo.

frenk ::

zile: poglej prvi post:)

Dr_M ::

frenk: on govori za 36gb raptorja, ki pa je v tistem testu na ravni 250gb diskov. bo pa 74gb verzija sigurno 2x drazja od 36gb. se pravi...300gb ali 2x 160gb za en 74gb raptorja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JustVi ::

Na PCI je brezveze tole gor tlačt. Na papirju naj, v praksi pa jej.

frenk ::

aha tako torej...no ja saj v avstriji je 74G različica enkrat dražja od 36G različice...bi pa blo zanimiv kšn test 36G različice pogledat:)

Dr_M ::

frenk: poglej 1. post :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

Dr_M: mogoče kšn test med 10k rpm WD in 7k2 rpm WD(8MB)...36G in 40G seveda:)...zdej nekje med tema dvema kolebam:\

bastadu ::

En nasvet bi rabu: dobil sem tega Raptorja 74GB in imam tole matično, ki ima na plati 2 različna S-ATA kontrolerja, in sicer 2 S-ATA kanala preko južnega mosta in 2 kanala na integriranem Promise 20378 RAID kontrolerju. Zanima me, na katerem se bo disk najbolje počitul? Pa imejte v mislih, da bo poleg tudi 160GB Hitachi SATA... Hvala za nasvete!

Spajky ::

Če maš instalirane prav vse driverje, benčaj s Sandro (index!) performance diska in boš takoj vedel, kje ti bo delal najhitreje; pomoje na dodatnem kontrolerju ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507762 (6610) Smorny
»

WD 36 GB SATA - Raptor

Oddelek: Kaj kupiti
201293 (1051) Tomay
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332038 (1411) Dami
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885242 (3802) alexb
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492158 (1546) billy

Več podobnih tem