» »

WD 36 GB SATA - Raptor

WD 36 GB SATA - Raptor

ShowDown ::

V bližni prihodnosti nameravam nabaviti ta disk:
KLIK
Zanima me če je razlika proti 7200rpm diskom velika. Pa če ga kdo ima bi biu vesel da mi pove kako je zadovoljen z njim.:D
LP

frenk ::

Jest mam 2 ta diska in se precej pozna...pozna se pri nalaganju iger, inštalacija windows-ov pa tud odpiranje programov, ampak niso pa te razlike ogromne...sigurn se splača če bi rad da ti hitrj dela, ampak se bo hitrost poznala seveda sam tm kjer je odvisna od hitrosti diska:)

billy ::

Jaz sem s tem diskom izvedel kompletno instalacijo winsov v priblizno 8min. Kar je bilo celo hitreje od RAID 0 polja z navadnimi 7200 diski, kaj šele z enim 7200 diskom. to je edina primerjava katero se spomnim.

Drugča pa disk fajn ruži pa zlo hitro sfali prostora, zato sem ga prodal :)

Če imaš možnost priporočam 72GB verzijo, ki pa je še nekoliko hitrejša od 36GB pa tudi prostora je kar nekaj.

Sami ::

Tale WD Raptor ni price/performance in ni vreden svojega denarja. V nekaterih testih ga prehiti ali se mu približa Hitachi 7K250 serija s 7.200rpm in 5X večjo kapaciteto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

billy ::

daj ne palamudi o sintetičnih testih.

price performance itak da ni primerljiv, tako kot SCSI diski tudi niso. ampak to je 10.000 rpm in ne 7200.

ShowDown ::

Itaq bi to bil disk na katerem bi mel winse, programe ki jih imam in igre. To je nekje 25GB. Drugi 160GB disk pa bi bil storage za ostale datoteke. Kupiti ali ne je tu vprašanje.:)

billy ::

Hja vprašanje, odvisno od tebe.

Lej raptor pride isto skor kot 250G disk, v zmogljivosti pa ni _TAK_ hudo hitrejši, da bi zdaj reko da se ful pozna. Pozna se par sekund v nalaganju winsow, par sekund v nalaganju igerc (če jih maš gor) pa še to samo prvič, če imaš dovolj rama pa tako ne hrda dosti. Tak da ne vem, jaz osebno ti svetujem da daj navaden disk pa vloži v ram, pa se bo bolj poznalo kot pa hitrejši disk.

_Dejan_ ::

Jst tut mal razmišljam o nakupu diska in sicer zdele mam 160Gb za shrambo podatkov in iger ter 120Gb za windowse in programe(na katerem je cca 100GB nezasedenega prostora) Disk bom uporabljal izključno za windowse in programe tako da mi je hitrost bolj važna kot kapaciteta ker če bo velik bo itak večino prostora bilo neizkoriščenega. Razmišljal sem o 2x36Gb raptorjih v Raidu oz. enem 72Gb raptorju. Katera opcija je hitrejša?

LP,_Dejan_
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

billy ::

Hehe, dobro vprašanje...

hitrejši je pomoje 36gb v raid0, ampak bolj pa se splača 74G, ker boš lahko čez 1 mesec dal še enega 74G v raid 0 in boš mel res beast.

JIM22 ::

A mogoče ve kdo če bodo tele raptor-ji na sata2?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

billy ::

in kaj je takšnega na SATA2?

_Dejan_ ::

hm, mogoče pa ne bom mel tok $ da bi si prvošču 2 raptorja 72Gb v raidu0:D :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

ShowDown ::

Mislim da bom ta disk kar naročil. Hvala za nasvete.

Romčy ::

Jaz imam 2 Raptorja 36g v raidu 0 in jih ne menjam za noben disk še dolgo verjetno. Seveda bi menjal za dva 74 ampak cena je malo prevelika. Teji diski so zakon če ti ni zal denarja, če pa misliš gledat za vsak tolar potem pozabi nanj in si kupi kaj večjega. Ne pozabit tudi da imajo 5(PET)!!! letno garancijo, to tudi nekaj velja. Kupi ga in se ne obremenjuj z dnarjem, ker ga boš imel za sistemskega kar nekaj časa. Če imaš še malo več keša si vzami 74g ki je še boljši.

ČIP 008 ::

Ti samo kupi Raptor. Če ga rabiš samo zato kar si napisal, winse, igre, programe je 36GB puna kapa.:D

Daedalus ::

in kaj je takšnega na SATA2?

NCQ?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

billy ::

ima raptor NCQ?

Zheegec ::

Ima ja, Raptor2 (74GB) - nekakšen NCQ, zelo sotwersko izpade v primerjavi s SCSI varijantami (CPU poraba).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

"nekakšen NCQ" še ne pomeni da je to NCQ.

Tisto oni imenujejo nekoliko drugače.

JIM22 ::

NCQ imajo mislim da novi seagate diski.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Tomay ::

Pa 5 PET!!!;) let garancije tudi.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507765 (6613) Smorny
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332038 (1411) Dami
»

Kateri hiter SATA trdi disk kupiti (Raptor 10k obr?)?

Oddelek: Kaj kupiti
221907 (1395) mat11
»

Raptor WD740GD

Oddelek: Strojna oprema
331582 (1153) Spajky
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885244 (3804) alexb

Več podobnih tem