» »

Povezava PC in televozor

Povezava PC in televozor

Brane83 ::

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede povezave TV-ja in računalnika. Sicer, da ne bo pomote, stvar deluje vendar se mi poraja še eno vprašanje na katerega sam ne znam odgovoriti.

Doma imam philips tv, na kateremu za gladko sliko skrbi Perfect Natural Motion in deluje ok, (slika je tekoča) če gledam recimo film iz ključka ali pa tv preko tv boxa ali pa preko youtuba.
Ko pa povežem PC, preko HDMI-ja pa ta Perfect Natural Motion ne pride več do izraza in nevem kako nastaviti ali tv ali pa pc da bi bila slika tekoča (če predvajam film na pc z 30 sličicami na sekundo).
Identično je kot na PC-ju.
Ali se to sploh da?

Ne vem ali sem bil razumljiv kaj sploh želim.
Hvala za odgovore.

Vanich ::

Preskoči HDMI, inštaliraj PLEX na TV in PC. Potem strimaš vse preko Wi-Fi ali UTP iz omrežja & PC direkt na TV - tako kot Youtube.

MisterM ::

Moral boš nastavljati frekvenco osveževanja, da se bo ujemala z vsebino, ki jo želiš predvajati. Ne vem, kakšne filme imaš ti s 30fps, večinoma imajo 24 slik na sekundo, zato je za gladko predvajanje potrebno dati na 24Hz. Za NTFS vsebine daš na 60Hz, če pa imaš še kakšne PAL vsebine, pa na 50Hz. Ali pa, kot je napisal Vanich pred mano, enostavno uporabiš Plex.

Furbo ::

Brane83 je izjavil:


Identično je kot na PC-ju.

To je edino prav.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

borut_p ::

Brane83 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede povezave TV-ja in računalnika. Sicer, da ne bo pomote, stvar deluje vendar se mi poraja še eno vprašanje na katerega sam ne znam odgovoriti.

Doma imam philips tv, na kateremu za gladko sliko skrbi Perfect Natural Motion in deluje ok, (slika je tekoča) če gledam recimo film iz ključka ali pa tv preko tv boxa ali pa preko youtuba.
Ko pa povežem PC, preko HDMI-ja pa ta Perfect Natural Motion ne pride več do izraza in nevem kako nastaviti ali tv ali pa pc da bi bila slika tekoča (če predvajam film na pc z 30 sličicami na sekundo).
Identično je kot na PC-ju.
Ali se to sploh da?

Ne vem ali sem bil razumljiv kaj sploh želim.
Hvala za odgovore.


Zakaj ne povezes tv z rac preko mreze? Zakaj preko hdmi

Riff ::

mogoče je fora v kakovosti filma ?

pegasus ::

Brane83 je izjavil:

Ali se to sploh da?
Moj LG iz 2010 podpira glajenje slike na samo enem od štirih hdmi vhodov. Pobrskaj po manualu, če je pri tebi kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tv do 1200€ 65 inch

Oddelek: Zvok in slika
172471 (1374) scipascapa
»

1080p na 4K TV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5714891 (13081) iMark
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473204 (2160) sejmon
»

Philips "HD Natural Motion" tehnologija

Oddelek: Zvok in slika
373534 (2337) zolja
»

lg ali Philips lcd tv (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
709458 (8166) damirez

Več podobnih tem