» »

Nasvet za izobraževanje

Nasvet za izobraževanje

FiReFTW ::

Torej, zanima me v prihodnosti računalniško programiranje kot glavni vir zaslužka/zaposlitve.
Trenutno nisem v tem, sem v povsem drugih vodah, bolj konstrukcija in programiranje CNC kar je čist druga.
Izkušenj nekaj dosti nimam, sem malo neke osnove se učil pa neke osnovne programčke delal v python itd ampak zelo začetniške stvari, zdaj pa bi rad malo bolj intenzivno se podal v to, in sem razmišljal na kak način bi to naredil, tako da sam sebe izobražujem prek youtube itd je malo hard ker morš res fullll researcha naret da veš na kak način se lotit in kako iti korak za korakom, pa sem razmišljal da bi mogoče lahko pomagal tudi kakšen tečaj, recimo zasledil sem to:

https://coderslab.si/si

Kar zgleda kar ok, verjetno obstajajo še kakšne druge opcije?
Zanima me vaše mnenje kako bi se vi tega lotili, ali se vam zdi ta stran ok, imate kakšne druge podobne strani, tečaje, predloge itd?

Koder10 ::

Sicer ne vem kakšen način učenja ti ustreza, ampak mogoče poskusi najprej s kakšno zastonj zadevo, npr. https://www.freecodecamp.org/, https://www.theodinproject.com/...

neutronium ::

No obujam temo, ker me tudi zanima nekaj informacij konkretno glede teh coderslab tečajev... Zanima me tečaj ročnega testiranja. Cena se mi zdi kar visoka. Tisti, ki delate v tem ali menite, da lahko nekdo osvoji znanje za junior QA tester na takem tečaju? Torej v smislu da te pripravijo na vstop v panogo kot začetnika? Navajajo da poleg tečaja opraviš še nek izpit ISTQB...je dejansko uporaben ta certifikat ali je zgolj še en papir?

Vem, da je ogromno robe zastonj na spletu. Kar mi manjka je bolj to, da ker ne delam v IT, nimam neke predstave oz. načrta učenja kaj vse je sploh potrebno osvojit. Zaradi tega sem pripravljen plačat za nek dober tečaj, ki bi mi dal uvid v to kaj rabim in me pripravil na vstop v IT za začetnike...se zavedam, da je poleg vsega potrebna še lastna angažiranost. Recimo v roku leta dni bi si postavil neko časovnico. Je to izvedljivo?

Da vržem 1600 eur v to, na koncu pa ugotovim, da je vse kar osvojiš bolj splošna razgledanost...potem grem raje na udemy:|

DamijanD ::

Ne vem kaj točno naj bi uradni junior QA tester delal, ampak pri nas testerji morajo predvsem poznati produkt, ki ga testirajo (dejansko poznajo uporabo/GUI produkta bolje kot programerji) in morajo znati uporabljati ticketing sistem, ki ga uporablja firma (jira, bugzilla,...) In našim testerjem tak tečaj ne bi koristil ama čisto nič

FireSnake ::

DamijanD, lahko potrdim kar si rekel ti.
Vse, kar je dodatnega pa se naučiš sproti.
Kar smo mi opazili: dobri testerji so tisti, ki imajo računalniški fax. Tisti, ki iščejo bližnjice pa tudi v službi ne dosegajo nadpovprečnih rezultatov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

111111111111 ::

Za QA najbolj pomaga, če si perfekcionist. Vse ostalo se da naučiti. Če nekaj ne dela, da zadevo razstaviš na prafaktorje. Da spišeš teste, ki se jih drugi ne spomnijo, itd...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako popolnoma spremenit kariero pri 39? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310072 (5228) zobnik
»

Ni programerjev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10813343 (6627) link_up
»

Full-stack programer v 9ih mesecih?

Oddelek: Programiranje
496272 (4213) XetroMobil
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359996 (2813) TheBlueOne
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14033162 (17018) Strato5

Več podobnih tem