» »

Genius Sound Maker Value 5.1-delata samo 2 kanala

Genius Sound Maker Value 5.1-delata samo 2 kanala

putin ::

Pozdrav !
Imam težavo z kartico Genius Sound Maker Value 5.1 in sicer nikakor ne morem doseči , da mi delujejo 4 kanali. Nastavljeno imam na postavitev 4 zvočnikov, le te vključene, pa mi delujeta le sprednja dva(front). Ko sem preveril verzijo čipa, je bilo med drugim izpisano, da Line-in in Rear par zvočnikov uporabljata isti jack konektor. Je to mogoče ločiti s kakšno jumper nastavitvijo na kartici ali je kakšna druga fora. V nastavitvah za zvok je nastavljeno na 4 zvočnike. Prosim za pomoč in hvala za nasvete.:)

CaqKa ::

več podatkov.

putin ::

Naložen je test software za to kartico. Nastavljeni so štirje zvočniki, vendar ko zaženem test delujeta samo tista, ki sta priključena na frontL/R izhod. Drugi izhodi so nemi. Prekonektal sem že vse možne varjante. Naložen mam tudi AC3 filter in ko zaženem film ripan v 5.1 Vu metri kažejo , da na izhodu filtra je signal samo čez kartico gre ven pa samo front L/R. Na forumu vas je kar nakaj , ki imate to kartico pa me zanima če ste tudi imeli take težave. A je možno, da je kaj narobe z originalnim softwerjem. Ni mi tudi jasno, zakaj ni možnosti, da si izberem 5.1 postavitev zvočnikov, ker so te možnosti v test softwerju zasenčene.OS win Me, Duron 800,256M ram

CaqKa ::

tisti ki imate tako kartico mu prosim najprej povejte kam more vštekat kire kable.. ker to se mi zdi še najbolj verjetno da bi bil vzrok napake...
a v navodilih ti ne piše kam morš vštekat?
lahko pa tudi ti poslikaš pa tukaj postaš kak maš vštekano pa bom probal jaz pomagat.

putin ::

tkole je. Testiral sem izhode na kartici, da sem en par zvočnikov pretikal med izhodi, medtem , ko je tekel test zvočnikov na postavitvi kvadro. torej, če delata zvočnika na izhodu za front z njimi ni nič narobe. OK zvočniki delajo, konektor na njih je originalen in nisem nič zgrešil pri priključitvi. Pretaknem na izhod za rear zvočnika, nič. Ne rečem, da mi pri gledanju filmov ne bi delalo, ampak vsaj pri testu z originalnim programom, bi pa moral nekaj plunit ven. Glavna zadeva pri tem se mi zdi tisto opozorilo konfiguracije kartice, da line-in in rear zvočnika delita (share) isti konektor, tega ne razumem.Tkole piše:
Mixer version 1.48
Chip version .CMI8738 6 CH with SPDIF
Configuration: Line-in and rear speaker output share the same jack
Pustim računalniška zvočnika priključena na front, ki delata, na rear pa priključim slušalke in probavam nastavitve od nadzorne plošče do AC-3filtra, nastavitev v softwerju od plate pa nič.Dela samo izhod za sprednji par. Gledal sem na strani od C-medije in tam tudi shematično prikazujejo, da je možna varjanta, da si posamezni vhodi-izhodi delijo isti jack npr.mic-in ter cener-sub wufer. ni pa razloženo kako pol to v praksi laufa...

The B ::

A mas najnovejse gonilnike? Drgac je pa z deljenjem tko: ko mas ustekane zvocnike in to kartici/windowsom poves je jack za zvocnike ko pa hoces kej snemat in to poves pol je pa jack za line-in. Tko je skor vedno. Pr men si dva jacka delita funkcije za sprednje zvocnike je pa vedno sam za sprednje. Zdej pa se mozna resitev: v mikserju omogoci advanced nastavitve in tam pri zadnjih zvocnikih (al pa kje drugje) poglej ce se da kej nastavt. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

putin ::

Samo, zakaj pa je pol na zadnji strani tolko jackov. Vsak zvočnik (par) ima svojega, zakaj ta delitev. P aše en problem je , TV tuner je vedno priključen na line-in, kje naj bo pa pol Rear par, a je treba pol skoz pretikat zadevo..

The B ::

Ne sej jst sam ugibam. Nimam te kartice in je ne poznam. Je pa pr men tko k sm napisu. Mam pa sounstorm od nvidie. Prej sm mel pa neki drucga in vedno so mel jacki po dve funciji. Nastavitve je blo pa tud vedno treba tud v mikserju nastavt da je delal. Kar se tice pa TV tuner ti pa ne znam pomagat. Jeba. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

CaqKa ::

> P aše en problem je , TV tuner je vedno priključen na line-in, kje naj bo pa pol Rear par,
>a je treba pol skoz pretikat zadevo..

da, skozi bo treba pretikat... kaj češ.. pač integrirana zvočna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

putin ::

Hvala vsem za pomoč. Ta zvočna ni integrirana je kar PCI, pa tudi pretikat mi ne bo treba. Vse je lepo priključeno. In prva stvar, ki sem jo naredu, pol ko sem mukotrpno našel najnovejše driverje za to kartico (softpedia.com), je blo, da sem ruknu stran original plato z "driverji in aplikacijami" Šit, da ni večjega. Zadeva DELA BP in že uživam ....:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sb live - kako doseči isti zvok na obeh izhodih kartice

Oddelek: Zvok in slika
51394 (1322) danix1
»

abit nf7-s in 5.1 zvočniki??

Oddelek: Pomoč in nasveti
11990 (822) mamamia
»

epox 8rda+ in zvok

Oddelek: Zvok in slika
61066 (967) VASkO
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363061 (2609) ciper
»

PLATA 8K3A+

Oddelek: Strojna oprema
61154 (948) Matek

Več podobnih tem