» »

Homologacija platišč

Homologacija platišč

pridenjaka ::

Zdravo. Nedolgo nazaj sem kupil Clio 1998' ki ga trenutno se rihtam za na tehnicni. Vozilo je prislo z 15col alu felgami malo sirse dimenzije. Prejsni lastnik ni bil siguren ali so homologirane ali ne, ampak sedaj vem da niso. Papirjev ni nobenih za njih vse kar mi je na tehnicnem rekwl je da dimenzija je vredu feltne pa da niso vpisane. Se da kaj narediti da homologiram te feltne?

profii ::

Kup za bakšiš na bolhi/marketpeljsu/avtonetu originalne z zimskimi gumami in daj gor. Ne delaj si dela s homologacijo,...

val46 ::

na cliotu 98l 15 colske malo širše gume? Predvidevam da so dimenzije 195/50/15? To sem prepričan da niso homologirane in tisti na tehničnem sem skoraj siguren da nima prav. Sam sem imel megana coupe 98l in je imel original 185/60/14. Clioti letnik 98 so meli pa če se ne motim original celo 13colkse feltne, morda 14 colske, 15 pa ni variante. Za tak avto se ti resnično ne splača delat homologacije na 15ke...raje na odpadu najdi 4 original feltne za tak clio(jih je poln k. po odpadih) in greš mirno s tistimi feltnami na tehnični. Pa sej sam tehnični še ni tak problem, bolj bi znal imet probleme s policaji, če te ustavijo s 15colskimi gumami na cliotu, ki niso homologirane.

sfaljk ::

Če je clio druge generacije, tam nekje 1998 so ga zaceli prodajati, ima serijsko kovinska platišča 175/65-14, lita so bila 185/55-15. Sodelavec pa vem, da je homoligiral 16 colska. Samo sem pozabil kaksnih dimenzij.
Serijska 13 colska so bila pri prvem cliu. Vem, ker sem imel oba.
Lp

pridenjaka ::

sfaljk je izjavil:

Če je clio druge generacije, tam nekje 1998 so ga zaceli prodajati, ima serijsko kovinska platišča 175/65-14, lita so bila 185/55-15. Sodelavec pa vem, da je homoligiral 16 colska. Samo sem pozabil kaksnih dimenzij.
Serijska 13 colska so bila pri prvem cliu. Vem, ker sem imel oba.
Lp


Tako je clio je 2 generacija ima pa neka alu platisca 185/55/15 zato je rekel na tehnicnem da dimenzija je vredu zato me pa zanima ce se da kako vpisati ta platisca oziroma dobiti papirje za njih.

WizzardOfOZ ::

Poiščeš tvoje feltne na internetu. Potem pa poišči proizvajalca in poišči TUV papir za te feltne, da imaš napisano črno na belem, da pašejo na tvoj avto in pojdi na tehnične, kjer imajo še homologacije, pa jih daj vpisat.

Plačaš nekih 32€, če imaš homologacijski kartonček.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pridenjaka ::

Aha hvala. Kje pa dobim ta homologacijski kartoncek?

Tidule ::

pridenjaka je izjavil:

sfaljk je izjavil:

Če je clio druge generacije, tam nekje 1998 so ga zaceli prodajati, ima serijsko kovinska platišča 175/65-14, lita so bila 185/55-15. Sodelavec pa vem, da je homoligiral 16 colska. Samo sem pozabil kaksnih dimenzij.
Serijska 13 colska so bila pri prvem cliu. Vem, ker sem imel oba.
Lp


Tako je clio je 2 generacija ima pa neka alu platisca 185/55/15 zato je rekel na tehnicnem da dimenzija je vredu zato me pa zanima ce se da kako vpisati ta platisca oziroma dobiti papirje za njih.

Tole je vpisano predvidevam 185/55HR15 6Jx15 ET43. A so tvoja platisca izven ET43 al kaj tocno bi homologiral, ce je dimenzija pnevmatik ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

WizzardOfOZ ::

pridenjaka je izjavil:

Aha hvala. Kje pa dobim ta homologacijski kartoncek?


Ko si kupil avto, bi ga moral dobiti zraven. Če ga nimaš (večina th starih ga nima, ker se je izgubil v vsem tem času), greš lahko na renault po novega ali pa na LPP. Cena je okol 90€ za novega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6310347 (6814) šernk
»

aluminijasta platisca

Oddelek: Na cesti
92215 (1914) smacker
»

Vgradnja novih sedežov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712728 (9802) mat xxl
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10624813 (20667) Domobrancek
»

Dimenzije gum ?

Oddelek: Loža
102554 (2355) mrTwelveTrees

Več podobnih tem