» »

WeChat

WeChat

johanblond ::

Imel sem par vprašanj, če imam WeChat in se je kar poznalo, ker ga nimam. Ker bi želel malo intenzivirat stike s Kitajsko, bi si ga omislil (inštaliral na telefon).
Za login bi uporabil služben email in moje uradne podatke (ki jih je po netu ogromno). Uporabljal bi ga za politično nevtralne namene (problematika cenzure in podobno je nerelevantno zame in me načeloma ne gane).
Sedaj pa par vprašanj.
- Če ga inštaliram na telefon (Android App), koliko sem varnostno izpostavljen. To, da je vsa komunikacija znotraj WeChat pravzaprav lepljenje listkov na oglasno desko, to mi je jasno in me ne skrbi. Koliko je ostalega (npr. službeni mail pa vsekakor ne bi razobešal po oglasnih deskah), kar se spremeni. Verjetno bom samo zaradi končnice maila, avtomatsko dodan na kakšno listo potencialno zanimivih ljudi.
- Ali je vredno uporabiti WeChat for Windows in potem ga uporabljati na telefonu samo v browserju (registracija brez telefonske številke)

Malo sem pogledal po internetu in so dileme predvsem zaradi stvari, ki zame niso relevantne, ostalo, kar me pa zanima, pa ni toliko obdelano.

Gagatronix ::

Neumno je pricakovati, da ti WeChat ne bo pobral vseh moznih podatkov z naprave.

HolyFuck1 ::

Za login bi uporabil služben email in moje uradne podatke (ki jih je po netu ogromno).

A gre za službeno uporabo, al samo delaš v javnem sektorju in upravičuješ svoj pridevnik?

johanblond ::

HolyFuck1 je izjavil:

Za login bi uporabil služben email in moje uradne podatke (ki jih je po netu ogromno).

A gre za službeno uporabo, al samo delaš v javnem sektorju in upravičuješ svoj pridevnik?


Gre za komunikacijo izrecno v službene namene (nimam nobenih privatnih stikov s Kitajsko). Je pa res, da je ponavadi komunikacija relativno neformalna in šele kasneje, če je res potrebno, postane zelo formalna.
Je pa vedno prišlo vprašanje, kakšen je moj WeChat s kitajske strani (v takšne namene sem navajen na služben email, včasih sicer izgleda komunikacija bolj kot Chat, ampak še vedno se držim mailov).

Imam služben laptop, ne pa službenega telefona. V Upoštevajoč časovne pasove bi znala biti komunikacija bolj efektivna preko telefona.
Ko sem nazadnje (ravno pred korono) imel ene konkretne stvari, se je prav čutilo, da smo bili neefektivni zaradi tega.
Nimam sicer veliko stikov s Kitajske, amapk bi si zelel to malo intezivirat in bi rad bil pripravljen (če bo izpadlo kot lepa gesta z moje strani, sem pod določenimi pogoji tudi pripravljan uporabljat WeChat).

PS: Tudi Twitter uporabljan na tak način (osebni profil, ampak b službene namene, in vse (redke) objave so na tak način.

Zimonem ::

Ne sekiraj se preveč, le z obstoječih accountov ne šeri čež kitajsko.

starfotr ::

Kitajci uporabljajo tudi zahodnjaške programe za poslovno komuniciranje.

Na primer skype itd.

Jaz ne bi nameščal njihove programske opreme za nobeno ceno.

Najbolje je za nas in za njih je, da komuniciramo zjutraj po našem času.

Zimonem ::

We je praktično browser na Kitajskem.

Gagatronix ::

Zimonem je izjavil:

We je praktično browser na Kitajskem.


WeChat je svicarski noz na Kitajskem. Chat, klici, placevanje, itd.

johanblond ::

Če pogledam današno novico, vprašanje niti ni bilo tako banalno:
https://slo-tech.com/novice/t820137#crta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska začela preizkušati digitalno valuto

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3510556 (7669) 49106
»

Sodišče blokiralo Trumpa: WeChat za zdaj ostaja

Oddelek: Novice / Ostalo
64754 (3578) gus5
»

Bodo Američani v nedeljo ostali brez TikToka in WeChata?

Oddelek: Novice / NWO
429410 (7417) Mr.B
»

Ameriški gospodarski spopad s Kitajsko se zaostruje, vanj zvlekli še WeChat (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7717881 (14054) Fritz

Več podobnih tem