» »

Tehnološki velikani ukinjajo delo od doma

feryz ::

Točno tako.
Članek govori o tem, da so se podjetja odločila, torej vodstveni faktor.
Ne pa neki mezdni delavci, ki mislijo, da je tako boljše. Ali pa slabše.

cvalsr ::

Spet ne utegnem prebrati cele štrene, komentiram samo naslov:
Končno so spregledali, kako "super" je "delo" od doma.
Vsi, ki bi radi "delali od doma", odprite svoje SPje in DOOje, pa izvolite, pa še sami svoji šefi boste!
A to pa ne, a? Le za podjetje bi "delali" od doma - to se pravi, občasno malo podrkali po tipkovnici tam pod palmo na obali in si dommišljali, kakšni vrhunski ITjevci ste...

Pozabil:
"""nad delom od doma obupal tudi - Zoom."""
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

Shegevara ::

Moe_Lester je izjavil:


Pri nas imamo OKR-je, ki se merijo na kvartal, napredek pa se spremlja vsak teden. Ni nobene dileme kaj kdo naredi.

Je pa res, da je priložnosti za zabušavanje dovolj, kljub temu, da ustvarimo nekaj čez 900k prihodkov na zaposlenega.


ok če je priložnosti za zabušavanje dovolj pomeni da boste z več dela bolj produktivni? Ja? potem naj vodstvo razdeli dodatno delo in organizira vse skupaj da bo šel prihodek na 1M+ na zaposlenega.
Še nisem slišal direktorja ki bi rekel da v tem trenutku pa res čez glavo dovolj služijo. če ne rasteš, potem enostavno stagniraš in propadeš.

Nam trenutno tudi dobro leti prodaja in menedžment že privija targete in sestankuje z oddelki kako maksimizirat naš output.

3p ::

feryz je izjavil:

Točno tako.
Članek govori o tem, da so se podjetja odločila, torej vodstveni faktor.
Ne pa neki mezdni delavci, ki mislijo, da je tako boljše. Ali pa slabše.


Ja, in če so mezdni delavci pametni, bojo šli delat tja, kjer jim to bolj ustreza. Trenutno je zaposlenost efektivno 100%. Vodstveni delavci pa bojo delo "oddelali" sami. Iz pisarne, najbrž. In jamrali po menadžerskih forumih, kako ne dobijo delavcev.
---
Jaz res ne vidim te non-stop drame, ali nekdo več dela iz pisarne ali od doma. Oceni se, koliko posameznik naredi, lahko z Lune, in se ga plača ustrezno njegovemu doprinosu. Ampak ja, to je itak problem. Ker bi bilo potrebno kakemu vodstvenemu kadru znižati plačo. V tujih korporacijah razreda 100x.

PaUBs ::

cvalsr je izjavil:

Vsi, ki bi radi "delali od doma", odprite svoje SPje in DOOje, pa izvolite, pa še sami svoji šefi boste!

ja, drzi in je skoraj nujen pogoj - dejansko sploh ni primerljivo z mezdnim delom, ne po produktivnosti, tudi po placilu ne... tudi geografsko/casovno omejen nisi... ni pa za vsakogar, to pac ne. jaz osebno obzalujem samo zamujen cas, ker so me (primerjujoc) v vati (malenkosti, primerjalno) drzali na firmah.

Kawhi ::

3p je izjavil:

feryz je izjavil:

Točno tako.
Članek govori o tem, da so se podjetja odločila, torej vodstveni faktor.
Ne pa neki mezdni delavci, ki mislijo, da je tako boljše. Ali pa slabše.


Ja, in če so mezdni delavci pametni, bojo šli delat tja, kjer jim to bolj ustreza. Trenutno je zaposlenost efektivno 100%. Vodstveni delavci pa bojo delo "oddelali" sami. Iz pisarne, najbrž. In jamrali po menadžerskih forumih, kako ne dobijo delavcev.
---
Jaz res ne vidim te non-stop drame, ali nekdo več dela iz pisarne ali od doma. Oceni se, koliko posameznik naredi, lahko z Lune, in se ga plača ustrezno njegovemu doprinosu. Ampak ja, to je itak problem. Ker bi bilo potrebno kakemu vodstvenemu kadru znižati plačo. V tujih korporacijah razreda 100x.


Misliš da so tehnološki velikani na glavo padli in bodo sedaj na veliko izgubljali delavce? Ne, v USA zaposlenost v IT sektorju ni več 100% in kar pada. Zaradi tega si pa lahko privoščijo ukinjanje bombončkov. Počakaj, navadno v Evropi kar lepo sledimo USA.

Zimonem ::

Bodo pač konkurirali delavci prek odprtokodnih projektov. Malo slabše plačano ampak zakaj ne.b

LeQuack ::

Kawhi je izjavil:


Misliš da so tehnološki velikani na glavo padli in bodo sedaj na veliko izgubljali delavce? Ne, v USA zaposlenost v IT sektorju ni več 100% in kar pada. Zaradi tega si pa lahko privoščijo ukinjanje bombončkov. Počakaj, navadno v Evropi kar lepo sledimo USA.


Vse se je začelo kot je Musk odpustil 75% Twitterja, in potem so vsa ostala tehnološka podjetja hotela slediti tej strategiji. V smislu če lahko Twitter deluje s 25% delavci potem bodo tudi mi.
Quack !

feryz ::

3p je izjavil:

Ja, in če so mezdni delavci pametni, bojo šli delat tja, kjer jim to bolj ustreza. Trenutno je zaposlenost efektivno 100%. Vodstveni delavci pa bojo delo "oddelali" sami. Iz pisarne, najbrž. In jamrali po menadžerskih forumih, kako ne dobijo delavcev.
---
Jaz res ne vidim te non-stop drame, ali nekdo več dela iz pisarne ali od doma. Oceni se, koliko posameznik naredi, lahko z Lune, in se ga plača ustrezno njegovemu doprinosu. Ampak ja, to je itak problem. Ker bi bilo potrebno kakemu vodstvenemu kadru znižati plačo. V tujih korporacijah razreda 100x.
Kdo pa jamra, da ne dobi delavcev?
Aja, zdravstvo, šolstvo, policaji, vojska, kakšne upravne enote in podobno.
Potem se pa počasi neha.

Moe_Lester ::

ne smeši se. Tisti, ki plačujejo storitve dajejo delo firmi. Firma pa daje tebi. In firmini šefi bodo odločali ali boš delal od doma za njih ali ne. (ti pa boš odločal ali boš delal za to firmo). Če firmini šefi verjamejo da je produktivnost od doma slabša in ne odtehta večjega zadovoljstva zaposlenih, dela od doma v takšni firmi pač ne bo.


Smešiš se ti s svojim simpanjem korporacijam.

Misliš da so tehnološki velikani na glavo padli in bodo sedaj na veliko izgubljali delavce? Ne, v USA zaposlenost v IT sektorju ni več 100% in kar pada. Zaradi tega si pa lahko privoščijo ukinjanje bombončkov. Počakaj, navadno v Evropi kar lepo sledimo USA.


Brezposlenost v ZDA je prejšnji mesec spet padla in je skoraj rekordno nizka. https://tradingeconomics.com/united-sta...

Sicer dvomim, da bodo velikani izgubljali zaposlene. Le manj izbire bodo imeli. Oz. obratno, zaposleni imamo veliko več izbire in plača ni več edini kriterij. Marsikdo, ki je prej delal za 200 jurjev v FAANG v Kaliforniji bo vzel službo za 150 jurjev in se preselil v Utah.

Zimonem ::

Pa naj vzame tam službo v čem je problem

Kawhi ::

Moe_Lester je izjavil:

ne smeši se. Tisti, ki plačujejo storitve dajejo delo firmi. Firma pa daje tebi. In firmini šefi bodo odločali ali boš delal od doma za njih ali ne. (ti pa boš odločal ali boš delal za to firmo). Če firmini šefi verjamejo da je produktivnost od doma slabša in ne odtehta večjega zadovoljstva zaposlenih, dela od doma v takšni firmi pač ne bo.


Smešiš se ti s svojim simpanjem korporacijam.

Misliš da so tehnološki velikani na glavo padli in bodo sedaj na veliko izgubljali delavce? Ne, v USA zaposlenost v IT sektorju ni več 100% in kar pada. Zaradi tega si pa lahko privoščijo ukinjanje bombončkov. Počakaj, navadno v Evropi kar lepo sledimo USA.


Brezposlenost v ZDA je prejšnji mesec spet padla in je skoraj rekordno nizka. https://tradingeconomics.com/united-sta...

Sicer dvomim, da bodo velikani izgubljali zaposlene. Le manj izbire bodo imeli. Oz. obratno, zaposleni imamo veliko več izbire in plača ni več edini kriterij. Marsikdo, ki je prej delal za 200 jurjev v FAANG v Kaliforniji bo vzel službo za 150 jurjev in se preselil v Utah.


Simpanjem korporacijam ;). Ok. Pišem samo kako je, ne kako bi si tiželel da je. Glede brezposelnosti, poišči podatek o IT sektorju ;). Zadnji tvoj odstavek je pa contradiction in terms ;)

LeQuack ::

Pa je tudi razlika ali firma rabi imeti par milijard vreden poslovni prostor, tako kot Apple in ostali. To so ogromni stroški, kar pomeni da firme ki so jim izognejo so lahko bolj konkurenčna. Fora teh gigantov ki vabijo nazaj v pisarne je, da še zmeraj imajo te drage poslovne prostore, in hočejo da zgleda kakor da se splačajo.
Quack !

Kawhi ::

LeQuack je izjavil:

Pa je tudi razlika ali firma rabi imeti par milijard vreden poslovni prostor, tako kot Apple in ostali. To so ogromni stroški, kar pomeni da firme ki so jim izognejo so lahko bolj konkurenčna. Fora teh gigantov ki vabijo nazaj v pisarne je, da še zmeraj imajo te drage poslovne prostore, in hočejo da zgleda kakor da se splačajo.


Izgleda da kar drži tista, da ITjevci nimamo pojma o ekonomiji ;)

Moe_Lester ::

Seveda. Ampak nekako ni politično korektno tega povedati naglas. Zato pa se potem pojavljajo razni članki o nižji produktivnosti pa o tem kako rataš zavaljen samotar, če delaš od doma itd.

Npr. takšne bedarije: https://www.gbnews.com/news/work-from-h...

Zimonem ::

Pa zakaj se sploh ukvaraš s tem? Greš pač drugam.

Kawhi ::

Moe_Lester je izjavil:

Seveda. Ampak nekako ni politično korektno tega povedati naglas. Zato pa se potem pojavljajo razni članki o nižji produktivnosti pa o tem kako rataš zavaljen samotar, če delaš od doma itd.

Npr. takšne bedarije: https://www.gbnews.com/news/work-from-h...


Zmanjkalo špage pa si se odločil derailati temo? Ok...

Karamelo ::

IgorCardanof je izjavil:

Večina zaposlenih seveda pravi, da so doma veliko bolj učinkoviti. Le redki so zmožni dovolj samokritike, da vejo da to niti malo ni res.

Hvala bogu se gre spet v normalne tirnice in ne bo več zabušavanja doma po cele tedne.


jaz naredim 20% več doma k t v pisarni, tam se samo pogovarja in je

Moe_Lester ::

Kawhi je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Seveda. Ampak nekako ni politično korektno tega povedati naglas. Zato pa se potem pojavljajo razni članki o nižji produktivnosti pa o tem kako rataš zavaljen samotar, če delaš od doma itd.

Npr. takšne bedarije: https://www.gbnews.com/news/work-from-h...


Zmanjkalo špage pa si se odločil derailati temo? Ok...


Nič ne derailam, samo povem kako stvari res stojijo. Sem že v prvem postu napisal. Benefiti dela od doma ne odtehtajo izgub, ki jih korporacije delajo s praznimi pisarnami. Vse ostalo je bullshit za javnost.

Zimonem ::

Moe_Lester je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Seveda. Ampak nekako ni politično korektno tega povedati naglas. Zato pa se potem pojavljajo razni članki o nižji produktivnosti pa o tem kako rataš zavaljen samotar, če delaš od doma itd.

Npr. takšne bedarije: https://www.gbnews.com/news/work-from-h...


Zmanjkalo špage pa si se odločil derailati temo? Ok...


Nič ne derailam, samo povem kako stvari res stojijo. Sem že v prvem postu napisal. Benefiti dela od doma ne odtehtajo izgub, ki jih korporacije delajo s praznimi pisarnami. Vse ostalo je bullshit za javnost.

Potem si nekje v hr korporacije?

m0LN4r ::

Doma delas manj, ker ce delas vec, potem ni fore zapravljati resourcov doma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kawhi ::

Moe_Lester je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Seveda. Ampak nekako ni politično korektno tega povedati naglas. Zato pa se potem pojavljajo razni članki o nižji produktivnosti pa o tem kako rataš zavaljen samotar, če delaš od doma itd.

Npr. takšne bedarije: https://www.gbnews.com/news/work-from-h...


Zmanjkalo špage pa si se odločil derailati temo? Ok...


Nič ne derailam, samo povem kako stvari res stojijo. Sem že v prvem postu napisal. Benefiti dela od doma ne odtehtajo izgub, ki jih korporacije delajo s praznimi pisarnami. Vse ostalo je bullshit za javnost.


;), izgub, ki jih delajo s praznimi pisarnami? Sale and lease back, tistega kar rabiš, ali pa preprosto odpis - sink cost in ti te pisarne pač ne delajo več izgub pa ne bi?

Meni je vedno fascinantno kako je veliko ITjevcev, da so vsi šefi v korporacijah navadni kreteni in nimajo pojma v ničemer. Pa še vedno delajo za te iste šefe, pa ti isti šefi dobičkonosno vodijo milijardne firme in služijo milijone.

kriptobog ::

Saj vam je fino, ce delate v pisarni na firmi. Tam lahko kofetkate in zabusavate, ker je vazno samo, da ste prisotni. Ko delate od doma je pa potrebno dejansko pokazati neke rezultate.

Od sosede mama je med korono podpisala papir, da bo delala na lastno odgovornost na sedezu firme, ko so odredili delo od doma zaradi moznosti okuzbe. Ker jo je bilo strah, da bodo videli, da nic ne dela.

Kawhi je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Seveda. Ampak nekako ni politično korektno tega povedati naglas. Zato pa se potem pojavljajo razni članki o nižji produktivnosti pa o tem kako rataš zavaljen samotar, če delaš od doma itd.

Npr. takšne bedarije: https://www.gbnews.com/news/work-from-h...


Zmanjkalo špage pa si se odločil derailati temo? Ok...


Nič ne derailam, samo povem kako stvari res stojijo. Sem že v prvem postu napisal. Benefiti dela od doma ne odtehtajo izgub, ki jih korporacije delajo s praznimi pisarnami. Vse ostalo je bullshit za javnost.


;), izgub, ki jih delajo s praznimi pisarnami? Sale and lease back, tistega kar rabiš, ali pa preprosto odpis - sink cost in ti te pisarne pač ne delajo več izgub pa ne bi?

Meni je vedno fascinantno kako je veliko ITjevcev, da so vsi šefi v korporacijah navadni kreteni in nimajo pojma v ničemer. Pa še vedno delajo za te iste šefe, pa ti isti šefi dobičkonosno vodijo milijardne firme in služijo milijone.


Sem delal za dost velko firmo in so sodelovci jamrali kako je sef zanic, firma zanic, itd. Pa so se vedno tam. Nekateri tudi 20 let ze. Pa se kar jamrajo in govorijo, da bodo sli :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Moe_Lester ::

;), izgub, ki jih delajo s praznimi pisarnami? Sale and lease back, tistega kar rabiš, ali pa preprosto odpis - sink cost in ti te pisarne pač ne delajo več izgub pa ne bi?


Ma ja, Apple lahko enostavno odpiše 5 milijard vreden campus, seveda. Genij :)

feryz ::

Verjetno je ceneje, če ga ni treba ogrevati, hladiti, pomivati in tako dalje.

Zimonem ::

Moe_Lester je izjavil:

;), izgub, ki jih delajo s praznimi pisarnami? Sale and lease back, tistega kar rabiš, ali pa preprosto odpis - sink cost in ti te pisarne pač ne delajo več izgub pa ne bi?


Ma ja, Apple lahko enostavno odpiše 5 milijard vreden campus, seveda. Genij :)

Nihče ta ne sili delat tam in če si res maher postavljaš ti pogoje. Sicer greš pa na šiht. Preprosto.

LeQuack ::

Me zanima če se tisti ki so za back to office tudi pritožujejo glede gužve na cesti. Ker če se potem so malo dvolični.
Quack !

m0LN4r ::

Ko delate od doma je pa potrebno dejansko pokazati neke rezultate.
Jaz ne rabim od doma nic pokazat.
Vi ne zastopite eno, megakorporacije gledajo vsak evro. Drugje je teksas in ce nadrejeni rad zabusava doma in ce smo si vsi istega mnenja, da si tisti na vrhu pospravljajo prevec miljonckov v zepe, bomo zabusavali doma skupaj. Jaz tebi nic, ti meni nic.
Tisti na vrhu so pa itak izgubili stik z vsem kaj je dve etazi nizje od penthouse pisarne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kriptobog ::

Kaj ti brani, da postanes tisti na vrhu? In ob vsem jamranju kako basejo prevec, ti se vedno delas za njih. :)) Raje priznajte, da ste brez njih navadni revezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Kawhi ::

Moe_Lester je izjavil:

;), izgub, ki jih delajo s praznimi pisarnami? Sale and lease back, tistega kar rabiš, ali pa preprosto odpis - sink cost in ti te pisarne pač ne delajo več izgub pa ne bi?


Ma ja, Apple lahko enostavno odpiše 5 milijard vreden campus, seveda. Genij :)


Dobr, vem da nisi ekonomist, ampak takole smešiti pa se res ne rabiš. Ja, Apple komot odpiše 5 milijard vreden campus in ga v bilanci prikaže kot enkratni dogodek. Se jim ne bi povsem nič poznalo. Na denarni tok ne bi to imelo nobenega vpliva, stroški bi jim padli, naredili bi pa tvoji logiki enako.

3p ::

feryz je izjavil:

Kdo pa jamra, da ne dobi delavcev?
Aja, zdravstvo, šolstvo, policaji, vojska, kakšne upravne enote in podobno.
Potem se pa počasi neha.


Čakaj. Zakaj pa ravno ti ne bi dobili delavcev, z bajnimi javnosektorskimi plačami, tromesečnimi dopusti in službo za večno?

Brezposelnost v Sloveniji je trenutno 3,6%. Vsakega zaposlenega je praktično potrebno "odkupiti" od konkurence. Ali pa ponuditi boljše pogoje dela. Kjer nekaterim delo od doma odtehta.

V kateri branži enostavno dobiš ljudi?

kuall ::

slo šit teoretiki zarot spet nabijajo proti zlim kapitalistom. garantiram, da je produktivnost od doma manjša, to so ugotovile firme isto kot jaz zato pošiljajo ljudi v pisarne, drgač bi jih pustili delat od doma. plus komunikacija je slabša od doma. delam od doma 90% časa ampak se bom moral sam spravit v pisarno počas na 2 do 3 dni na teden, več itak ne, ker se tam dela veliko bolj produktivno.

feryz ::

3p je izjavil:

feryz je izjavil:

Kdo pa jamra, da ne dobi delavcev?
Aja, zdravstvo, šolstvo, policaji, vojska, kakšne upravne enote in podobno.
Potem se pa počasi neha.


Čakaj. Zakaj pa ravno ti ne bi dobili delavcev, z bajnimi javnosektorskimi plačami, tromesečnimi dopusti in službo za večno?

Brezposelnost v Sloveniji je trenutno 3,6%. Vsakega zaposlenega je praktično potrebno "odkupiti" od konkurence. Ali pa ponuditi boljše pogoje dela. Kjer nekaterim delo od doma odtehta.

V kateri branži enostavno dobiš ljudi?
Zato, ker jih v resnici ne rabijo.
Samo jamrajo, da jih nimajo. Paše v kontekst pogajanj za višje plače.
Če bi pa slučajno kakšen nov uleti v službo, dajo pa tastaremu dohtarju 1 dan dopusta več. Da ima 67 dni namesto 66 dni.

Karamelo ::

kuall je izjavil:

slo šit teoretiki zarot spet nabijajo proti zlim kapitalistom. garantiram, da je produktivnost od doma manjša, to so ugotovile firme isto kot jaz zato pošiljajo ljudi v pisarne, drgač bi jih pustili delat od doma. plus komunikacija je slabša od doma. delam od doma 90% časa ampak se bom moral sam spravit v pisarno počas na 2 do 3 dni na teden, več itak ne, ker se tam dela veliko bolj produktivno.


se ne strinjam, kot sem že povedal, v pisarni se samo cajt zabušava z raznimi pogovori, kofetki in 2 urnim kosilom, doma pa se dejansko kaj naredi, pa še ljubi mir je

m0LN4r ::

kriptobog je izjavil:

Kaj ti brani, da postanes tisti na vrhu? In ob vsem jamranju kako basejo prevec, ti se vedno delas za njih. :)) Raje priznajte, da ste brez njih navadni revezi.

Vsekakor, sem prevec dobra dusa, da bi bil na taksnem vrhu. Obstajajo firme, kjer je vrh izvoljen samo zaradi formalnih razlogov, ampak vem to je, nezaslisano.

Karamelo je izjavil:

kuall je izjavil:

slo šit teoretiki zarot spet nabijajo proti zlim kapitalistom. garantiram, da je produktivnost od doma manjša, to so ugotovile firme isto kot jaz zato pošiljajo ljudi v pisarne, drgač bi jih pustili delat od doma. plus komunikacija je slabša od doma. delam od doma 90% časa ampak se bom moral sam spravit v pisarno počas na 2 do 3 dni na teden, več itak ne, ker se tam dela veliko bolj produktivno.


se ne strinjam, kot sem že povedal, v pisarni se samo cajt zabušava z raznimi pogovori, kofetki in 2 urnim kosilom, doma pa se dejansko kaj naredi, pa še ljubi mir je

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?
Ki pa delaš? V aušvicu?

Karamelo ::

m0LN4r je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kaj ti brani, da postanes tisti na vrhu? In ob vsem jamranju kako basejo prevec, ti se vedno delas za njih. :)) Raje priznajte, da ste brez njih navadni revezi.

Vsekakor, sem prevec dobra dusa, da bi bil na taksnem vrhu. Obstajajo firme, kjer je vrh izvoljen samo zaradi formalnih razlogov, ampak vem to je, nezaslisano.

Karamelo je izjavil:

kuall je izjavil:

slo šit teoretiki zarot spet nabijajo proti zlim kapitalistom. garantiram, da je produktivnost od doma manjša, to so ugotovile firme isto kot jaz zato pošiljajo ljudi v pisarne, drgač bi jih pustili delat od doma. plus komunikacija je slabša od doma. delam od doma 90% časa ampak se bom moral sam spravit v pisarno počas na 2 do 3 dni na teden, več itak ne, ker se tam dela veliko bolj produktivno.


se ne strinjam, kot sem že povedal, v pisarni se samo cajt zabušava z raznimi pogovori, kofetki in 2 urnim kosilom, doma pa se dejansko kaj naredi, pa še ljubi mir je

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?


govorim o naši pisarni, ne o tvoji, pa če je to res, da se nič ne pogovarjate, kaj je potem prednost dela v pisarni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

starfotr ::

Če bi delavce to tako motilo, bi dali množično odpovedi. Tako je pa vse ok.

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?
Ki pa delaš? V aušvicu?

Cez zid se je tezko pogovarjat. Pa kava vec tut ni moderna, zdaj si nosi vsak s sabo beke bio energy zvarke v taksni licni hipster flaski.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Moe_Lester ::

Če bi delavce to tako motilo, bi dali množično odpovedi. Tako je pa vse ok.


Hmmm... Great Resignation @ Wikipedia

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

feryz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?
Ki pa delaš? V aušvicu?

Cez zid se je tezko pogovarjat. Pa kava vec tut ni moderna, zdaj si nosi vsak s sabo beke bio energy zvarke v taksni licni hipster flaski.
A to vam pa noče firma častiti?
Pri nas dobijo, kar si zmislijo. Če hočejo biozvarek, pa naj bo bio zvarek.

m0LN4r ::

Karamelo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kaj ti brani, da postanes tisti na vrhu? In ob vsem jamranju kako basejo prevec, ti se vedno delas za njih. :)) Raje priznajte, da ste brez njih navadni revezi.

Vsekakor, sem prevec dobra dusa, da bi bil na taksnem vrhu. Obstajajo firme, kjer je vrh izvoljen samo zaradi formalnih razlogov, ampak vem to je, nezaslisano.

Karamelo je izjavil:

kuall je izjavil:

slo šit teoretiki zarot spet nabijajo proti zlim kapitalistom. garantiram, da je produktivnost od doma manjša, to so ugotovile firme isto kot jaz zato pošiljajo ljudi v pisarne, drgač bi jih pustili delat od doma. plus komunikacija je slabša od doma. delam od doma 90% časa ampak se bom moral sam spravit v pisarno počas na 2 do 3 dni na teden, več itak ne, ker se tam dela veliko bolj produktivno.


se ne strinjam, kot sem že povedal, v pisarni se samo cajt zabušava z raznimi pogovori, kofetki in 2 urnim kosilom, doma pa se dejansko kaj naredi, pa še ljubi mir je

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?


govorim o naši pisarni, ne o tvoji, pa če je to res, da se nič ne pogovarjate, kaj je potem prednost dela v pisarni?
Za zacetek imam na sihtu vecji mir in vec prostora. Doma pa moram zrtvovati svoj gaming postavitev za delo. Ko delam doma, moram imeti prizgano klimo in ali gretje.
Najvecji plus pa je, da rajsi svinjam tam po wcju zastonj in ga spuca cistilka, pijem zastonj pijaco tam, grem v restavracijo jest.
Imam mir pred dretjem dojenckov, otrok ki se derejo pri sosedih in drugih vrtnih opravil. Pa med delom ne zlagam rad perila in sesam stanovanja.
Najlepse mi je pa voznja do tja in nazaj skozi ovinke po gozdu. Zen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

starfotr ::

Očitno je vse ok, če sprejem takih ukrepov pri večih firmah deluje in se še niso odločili nasprotno.

Vsesplošno pomanjkanje delavcev je pa pač danes realnost.

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

feryz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V nasi pisarni se nihce ne pogovarja med sabo, niti kave ne pijemo skupaj. O cem ti govoris?
Ki pa delaš? V aušvicu?

Cez zid se je tezko pogovarjat. Pa kava vec tut ni moderna, zdaj si nosi vsak s sabo beke bio energy zvarke v taksni licni hipster flaski.
A to vam pa noče firma častiti?
Pri nas dobijo, kar si zmislijo. Če hočejo biozvarek, pa naj bo bio zvarek.

To so prevec nekomercialni hipster zvarki iz instagrama pa tko. Nevem ce spremljas te zadeve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Moe_Lester ::

Za zacetek imam na sihtu vecji mir in vec prostora. Doma pa moram zrtvovati svoj gaming postavitev za delo. Ko delam doma, moram imeti prizgano klimo in ali gretje.
Najvecji plus pa je, da rajsi svinjam tam po wcju zastonj in ga spuca cistilka, pijem zastonj pijaco tam, grem v restavracijo jest.
Imam mir pred dretjem dojenckov, otrok ki se derejo pri sosedih in drugih vrtnih opravil. Pa med delom ne zlagam rad perila in sesam stanovanja.
Najlepse mi je pa voznja do tja in nazaj skozi ovinke po gozdu. Zen.


Saj ti nihče ne brani. Ampak zato, ker se tebi ne da lastnih otrok poslušat in ženi dopovedat, da delaš, ni treba, da se vsi ostali vozijo na šiht.

Btw, ne boš verjel, v restavracijo in na vožnjo po gozdu greš lahko tudi, če ne greš na šiht.

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Za zacetek imam na sihtu vecji mir in vec prostora. Doma pa moram zrtvovati svoj gaming postavitev za delo. Ko delam doma, moram imeti prizgano klimo in ali gretje.
Najvecji plus pa je, da rajsi svinjam tam po wcju zastonj in ga spuca cistilka, pijem zastonj pijaco tam, grem v restavracijo jest.
Imam mir pred dretjem dojenckov, otrok ki se derejo pri sosedih in drugih vrtnih opravil. Pa med delom ne zlagam rad perila in sesam stanovanja.
Najlepse mi je pa voznja do tja in nazaj skozi ovinke po gozdu. Zen.


Khm. Precej si nam povedal o svojem "zasebnem" življenju.
Po službenem WCju svinjaš? A po kodi tudi, če nihče ne preglejuje komitov?
>:D

Drugače pa mislim, da nihče ne navija za full-remote vsepovsod, kjer je to možno. Enim paše delo doma, drugim v pisarni, enim mešano. Za mene je to prednost pokoronskih časov, ne pa prisila v eno ali drugo.
Folk pa naj se plača, kolikor naredijo. Doma. V pisarni. Ali na luni.

starfotr ::

Ljudje svinjajo tam, kjer jim ni treba pucat za sabo in jih nihče ne vzame v roke. Nevzgojena drhal, kjer je vzgoja failala že doma, nato v vrtcu/šoli in na koncu gredo taki geni še naprej.

Kapitan Jack ::

Ob naslednji plandemiji vsi samo dat odpoved in naj pocrkajo velikani.

Glugy ::

"Vodilni naj bi namreč ugotovili, da so zaposleni učinkovitejši in bolje sodelujejo, če so na delovnem mestu fizično prisotni."
A res? Kako to pa da so tud med epidemijo ko so delal od doma koval take dobičke? Ne grea za profitibilnost ampak gre za to da so vodilni preveč zaostali za današnjimi cajti da bi se prilagodil.

Ne moreš istih prijemov imet za na licu mesta pa za od doma. Ampak ne oni se ne dajo. Ne da se njim gruntat kako bi zadeva lahko o doma laufala.

Lepo te prosim no. A zdej so pa zaposleni krivi da šefi ne znajo upravljat z svojimi zaposlenimi?

IgorCardanof ::

Kako ne znajo? Saj so rekli, da pridte nazaj v pisarno?

So vam dali priložnost, se je izkazalo, da za večino to ne dela.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnološki velikani ukinjajo delo od doma (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
34420915 (7202) feryz
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33746422 (12256) Baja
»

Applovi zaposleni se, tokrat zares, vračajo v pisarne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16416589 (10342) Mike_Rotch
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817631 (13511) LeQuack
»

Posledice dela od doma za gospodarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518212 (5676) bbbbbb2015

Več podobnih tem