» »

E-skiroisti

E-skiroisti

Apofis ::

A je tuki gor kaka živina iz parlamenta al pa vsaj visoko v molu, da bi mal uredila obnašanje voznikov e-skirojev v prometu. Se kaka dva meseca dnevno vozim s kolesom čez skor celo ljubljano in to res ni normalno...ogromno voženj v nasprotno smer, neprilagojena hitrost unih v fullfejskah, prehitevanja brez kakih upocasnjevanj ter cikcakanja na polno...pol so pa še najde kup glovovcev in woltovcev na skuterjih, k se tud vozijo vsepovprek in je prebijanje skoz ljubljano ratala kr hudo nevarna dejavnost, za normalne kolesarje, pešce ter seveda avtomobile.

2dark ::

V Ljubljani tako ne znate vozit. Hec.


Če bi bili normalna država pa nismo, bi vlada dala MNZ_ju denar, da kupi policajem močne el. skiroje al pa skuterje s katerimi bi lovili te prekrškarje. Samo policaji ne bi bili zato, ker potem ne bi bili v senci in na telefonih. Ne moreš lenih ljudi prisilit, da bodo delali 8 ur.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Mare2 ::

Apofis je izjavil:

A je tuki gor kaka živina iz parlamenta al pa vsaj visoko v molu, da bi mal uredila obnašanje voznikov e-skirojev v prometu. Se kaka dva meseca dnevno vozim s kolesom čez skor celo ljubljano in to res ni normalno...ogromno voženj v nasprotno smer, neprilagojena hitrost unih v fullfejskah, prehitevanja brez kakih upocasnjevanj ter cikcakanja na polno...pol so pa še najde kup glovovcev in woltovcev na skuterjih, k se tud vozijo vsepovprek in je prebijanje skoz ljubljano ratala kr hudo nevarna dejavnost, za normalne kolesarje, pešce ter seveda avtomobile.


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

janezvalva_8 ::

to se da zelo enostavno rešit: na pločnikih se naredi malo bolj grob relief. ne bo več nobenega e-skiroja.

kow ::

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.

delavec44 ::

kow je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.


Včasih moram z avtom v rdečo in kontra v enosmerno drugače izgubim nekaj časa. Malce idiotsko se to bere, kajne?

Ne jokat potem, ko bo kakšen avto pri zavijanju zaprl pot, ker te iz tiste strani ne pričakuje.

kopriwa ::

delavec44 je izjavil:

kow je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.


Včasih moram z avtom v rdečo in kontra v enosmerno drugače izgubim nekaj časa. Malce idiotsko se to bere, kajne?

Ne jokat potem, ko bo kakšen avto pri zavijanju zaprl pot, ker te iz tiste strani ne pričakuje.

Da, tvoja primerjava z avtom se bere idiotsko. Ker so kolesarske poti neustrezne in neoznačene ali jih sploh ni, ne gledam grdo kolesarjev, ki prihajajo v nasprotni smeri, so uvidevni in se zavedajo in spremljajo ves promet (da tudi avto/bus), predvsem tistih ki jim sekajo pot. In v ostalih primerih, v katerih je kolesar v najslabšem položaju glede na preostali promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

svecka ::

Jankovičeva LJ v vsem svojem bednem sijaju. Kolesarske poti so tukaj dobesedno da narediš samomor. Vsakič ko kakšno cesto obnovijo, so kolesarske poti totalni FAIL.

GupeM ::

kow je izjavil:

Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa.

To je sicer zgrešen argument oz. izgovor.

kow je izjavil:

Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.

S tem se pa popolnoma strinjam. Tudi jaz včasih kakšen kratek del poti (max 200 m) prevozim v nasprotno smer, da se izognem čakanju na semaforju oz. pogosto celo dveh. Vedno pa gledam, da se pravočasno umaknem vsem, ki pripeljejo pravilno. Če prečkam cesto v napačno smer, sem tudi še dodatno pozoren na ostali promet.

Tudi mene ne moti, če kdo pripelje v nasprotno smer, dokler se mi umakne, ko jaz pripeljem po pravi strani. Mi grejo pa na živce tisti, ki grejo v nasprotno smer in mislijo, da se jim bom jaz umikal, ko pripeljem po pravi strani. Sorry, ne bo šlo. Če bo treba, boš pač zapeljal v travo ali na cesto, ko pridem nasproti, pa se nisi pravočasno umaknil. Načeloma se pa držim prave smeri vožnje, čakam na semaforjih, po Trubarjevi recimo grem s hitrostjo pešca, kadar je veliko ljudi. Če ni ljudi, seveda grem nekoliko hitreje.

Že itak je preveč omejitev za e-skiroje in kolesarje, pa noben drug udeleženec v prometu jih ne mara. Če se bomo držali predpisov, bo mogoče naš imidž nekoč boljši v očeh drugih.

Sicer je pa tema že v štartu zgrešena. Je kolesarjev, ki pripeljejo v nasprotno smer precej več kot e-skirojev. Procentualno pa tam-tam. Vključno z električnimi invalidskimi vozički (teh je procentualno mogoče celo več, ampak je vzorec premajhen).

Sicer je pa za pešce in še posebej kolesarje problem v križiščih, kjer hočeš zaviti levo. Avtomobili morajo čakat samo na en semafor, da lahko zavijejo levo. Kolesarji in skiroisti moramo čakat dva. Pešci sicer lahko grejo v obe smeri čez cesto, tako da njim ni nujno vedno čakat dveh semaforjev. Ja, vem. Lahko sestopim s kolesa/skiroja in grem peš čez cesto, tako kot pešci, ampak UX je pač slab za kolesarje in skiroiste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kow ::

Skupina, ki gre najpogosteje po napacni strani je - pesci.

Netrunner ::

Lepo, da so kolesarji dobili tečnobe na cesti, zdaj bodo mogoče razumeli zakaj se vozniki avtomobilov p... nad njimi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

GupeM ::

kow je izjavil:

Skupina, ki gre najpogosteje po napacni strani je - pesci.

Kje? Če imaš pločnik, stran ni pomembna. Če pločnika ni, so pa res pogosto na napačni strani.

Kalibri ::

Netrunner je izjavil:

Lepo, da so kolesarji dobili tečnobe na cesti, zdaj bodo mogoče razumeli zakaj se vozniki avtomobilov p... nad njimi.

Zato ker so vozniki avtomobilov, ki se preveč bunijo, navadne pizde. Zato. Ni tle neke globoke logike, kaj se plete nekaterim voznikom avtomobilov v glavi, razen tega, da ne bi smeli imeti izpita, ker ne bi naredili psihotestov.

Apofis ::

Ja, so so tudi kolesarji na napačni strani, sam so skiroisti najbolj neobzirni. Pa kokr je en omenu, če se že gre po napačni strani greš pač počasneje in obzirneje...skiroisti tega pač ne znajo in gonijo 25+ dalje

Mare2 ::


Da, tvoja primerjava z avtom se bere idiotsko.


Se strinjam.

Sicer pa, upoštevati je treba, da so nekatere kol. steze tudi dvosmerne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MadMen ::

kow je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.

Ne, to je enostavno idiotsko. Se mi parkrat na teden zgodi da kakšen idiot vozi po napačni strani kolesarske, potem pa še meni nič tebi nič te gleda kot tele "dej se mi umakni".

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Mare2 ()

kow ::

Hkrati pa se ti veckrat na dan zgodi, da kdo pelje po napacni strani kolesarske in se ti normalno ze od dalec umakne. Samo taksnih si ne zapomnis.

Mare2 ::

MadMen je izjavil:

kow je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.

Ne, to je enostavno idiotsko. Se mi parkrat na teden zgodi da kakšen idiot vozi po napačni strani kolesarske, potem pa še meni nič tebi nič te gleda kot tele "dej se mi umakni".

To počnejo predvsem kolesarji. Kar rine vate. Pa še to v levo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Netrunner ::

Kalibri je izjavil:

Zato ker so vozniki avtomobilov, ki se preveč bunijo, navadne pizde. Zato.


Definiraj "preveč".

Pridem v križišče in zavijem desno in v mene skoraj zaleti kolesar ki pride po pločniku iz desne. In on se jezi name, da kako vozim... to da se vozi po pločniku in v napačnio smer ne igra vloge.

Wanabi "profi" kolesarji se vozijo po cesti četudi je poleg na pločniku kolesarska steza. Mu potrobiš da ga opomniš ko ga prehitiš in on jezno maha za tabo :)

Da ne omenjam ko sta dva ali skupina, se vozijo vzporedno da lahko malo poklepetajo med vožnjo neglede na to da ovirajo promet. Bog ne daj, da jim kaj rečeš.

Kalibri je izjavil:

Ni tle neke globoke logike, kaj se plete nekaterim voznikom avtomobilov v glavi, razen tega, da ne bi smeli imeti izpita, ker ne bi naredili psihotestov.

Se pravi kdor se jezi nad kolesarji ki delajo prekrške ne bi smeli imeti izpita? ..in imajo psihične težave zaradi tega :) ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Glugy ::

kow je izjavil:

Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.

To je to ...objestnost, malomarnost, premalo prilagajanja hitrosti ko nisi sam, pomanjkanje volje da se ustavi če je treba da se gre varno mimo ali da gredo drugi varno mimo tebe kot skiroista.

Skiroji sami po sebi niso problematični, problematični so vozniki. Če mene vprašaš bi moral e-skiroisti ravno tako opravljat pisni, ustni in praktični izpit. Kako ravnat v situacijah, kako se obnašat da bo vožnja varna za vse.

delavec44 ::

Vsako e-zadevo bi morali registrirati, ker tole gre preko vseh meja. V čem je razlika med električnim skuterjem in električnim kolesom. Oboje gre 50 km/h na kolesarski.

Magic1 ::

Kot vem je dovoljeno za oboje le do 25km/h, ostalo je ilegala.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Kalibri ::

Netrunner je izjavil:

Kalibri je izjavil:

Zato ker so vozniki avtomobilov, ki se preveč bunijo, navadne pizde. Zato.


Definiraj "preveč".

Pridem v križišče in zavijem desno in v mene skoraj zaleti kolesar ki pride po pločniku iz desne. In on se jezi name, da kako vozim... to da se vozi po pločniku in v napačnio smer ne igra vloge.

Wanabi "profi" kolesarji se vozijo po cesti četudi je poleg na pločniku kolesarska steza. Mu potrobiš da ga opomniš ko ga prehitiš in on jezno maha za tabo :)

Da ne omenjam ko sta dva ali skupina, se vozijo vzporedno da lahko malo poklepetajo med vožnjo neglede na to da ovirajo promet. Bog ne daj, da jim kaj rečeš.

Kalibri je izjavil:

Ni tle neke globoke logike, kaj se plete nekaterim voznikom avtomobilov v glavi, razen tega, da ne bi smeli imeti izpita, ker ne bi naredili psihotestov.

Se pravi kdor se jezi nad kolesarji ki delajo prekrške ne bi smeli imeti izpita? ..in imajo psihične težave zaradi tega :) ?

Nimajo se kaj jeziti že na splošno, sploh pa ne pri upravljanju z nevarnim sredstvom. Če je cena za to izpit, je pač izpit. Raje kot kolesar.

Magic1 ::

Problem je največji v tem, da je kolesarska trasa zelo slaba.
Magic

kow ::

Infrastruktura je v tem trenutku taksna kot pac je. Kjer je dobra, je tudi manj problemov, drzi. Ne spremeni pa, da se nemalo udelezencev v prometu ne zna obnasati. Neodvisno od transportnega sredstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Netrunner ::

Kalibri je izjavil:

Nimajo se kaj jeziti že na splošno, sploh pa ne pri upravljanju z nevarnim sredstvom. Če je cena za to izpit, je pač izpit. Raje kot kolesar.


Kaj ti to resno? Vozniki avtomobilov se ne smejo jeziti??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

issak ::

Netrunner je izjavil:


Wanabi "profi" kolesarji se vozijo po cesti četudi je poleg na pločniku kolesarska steza. Mu potrobiš da ga opomniš ko ga prehitiš in on jezno maha za tabo :)


Zato ker se po kolesarskih stezah ne da voziti z normalno hitrostji zaradi konstantih uvozov, oziroma je hitrost omejena na 25kmh. Nimaš kaj trobit, samo strašiš ljudi po nepotrebnem. Niti nisi ti policaj da rabiš delati "red" na cesti.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Ahim ::

Mare2 je izjavil:

Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)

This - 10x vecji problem je s kolesarji. Zanje evidentno tudi ne veljajo semaforji (avti stojijo ob rdeci, cez kolesarsko polna bela crta, ampak jih sploh ne gane da gres z otrokom cez prehod in samo divjajo naprej) ... Tipicen primer recimo ob Drenikovi (na kriziscu kjer gre cez tudi solska pot!) ali pa recimo na Celovski pri Posti (pri Kinu Siska) ... sami pacienti, pa dalec najbolj glasni ...

Netrunner ::

issak je izjavil:

Zato ker se po kolesarskih stezah ne da voziti z normalno hitrostji zaradi konstantih uvozov, oziroma je hitrost omejena na 25kmh.

Kaj to daje kolesarjem pravico kršiti zakon?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

delavec44 je izjavil:

Vsako e-zadevo bi morali registrirati, ker tole gre preko vseh meja. V čem je razlika med električnim skuterjem in električnim kolesom. Oboje gre 50 km/h na kolesarski.

Saj je potrebna registracija za te, ki gredo nad 25 km/h (z e-motorjem).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GupeM ::

issak je izjavil:

oziroma je hitrost omejena na 25kmh.

Kje pa to piše?

delavec44 ::

Gregor P je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vsako e-zadevo bi morali registrirati, ker tole gre preko vseh meja. V čem je razlika med električnim skuterjem in električnim kolesom. Oboje gre 50 km/h na kolesarski.

Saj je potrebna registracija za te, ki gredo nad 25 km/h (z e-motorjem).


Kam pa se da tablica na kolo ali skiro, ki gre nad 25 km/h?

Gagatronix ::

E-skuter zahteva registracijo ce ima zic.

Gregor P ::

delavec44 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vsako e-zadevo bi morali registrirati, ker tole gre preko vseh meja. V čem je razlika med električnim skuterjem in električnim kolesom. Oboje gre 50 km/h na kolesarski.

Saj je potrebna registracija za te, ki gredo nad 25 km/h (z e-motorjem).


Kam pa se da tablica na kolo ali skiro, ki gre nad 25 km/h?

Takšna e-kolesa, ki gredo do 45 km/h imajo zadaj običajno na blatniku prostor za registrsko tablico npr.:

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Pithlit ::

kow je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.

A to je solatkotova šola?
Life is as complicated as we make it...

Gagatronix ::

kow je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Danes sem videl vsaj 8 kolesajev, ki so vozili po kolesarski v napačni smeri in niti enega e. skiroista. Je treba biti vozniku precej bolj pozoren, ko zavija ali pa vključuje na glavno cesto. (tole si malo falil z e-skiroisti.)


Vcasih moras voziti v napacno smer, sicer izgubis nekaj casa. Ce vozis v napacno smer, dokler se umikas, ne prestrasis/zmotis voznikov, pravilno vozecemu vedno umaknes, da ima veliko prostora itd. ne vidim ravno neke skode. Gre za pomanjkanje uvidevnosti do ostalih udelezencev v prometu.


Samo ne potem spet pizdakat, ko te bo policija ustavila in ti prilimala kazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestne kolesarske steze ob cesti ?

Oddelek: Na cesti
313088 (1823) scipascapa
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14222089 (14916) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10819296 (7592) Invictus

Več podobnih tem