» »

odpovedni rok

odpovedni rok

«
1
2

celje ::

prosim za info:

odpovedni rok v trgovinski dejavnosti, pogodbo ima za eno leto (trenutno je minilo cca 10 mesecev) uradno zaradi povecanja obsega dela, middle management polozaj. zeli oditi cimprej na svojo zeljo.

lastniki ne bodo pristali na takojsnji odhod. v pogodbi pa pise (med drugim) da za odpovedni rok velja zakonsko dolocen cas iz trgovinske dejavnosti.

kaj lahko napise? cez xy dni je zadnji delovni dan?
hvala

Magic1 ::

Ne vem kaj sploh sprašuješ. Mogoče si vsaj eno minuto vzami, da napišeš kaj sploh želiš od nas...
Drugače lahko napiše, da je odpovedni rok en mesec, zaključi toliko prej, kolikor ima še sorazmernega dopusta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

celje ::

ok, se enkrat.

zaposlena oseba, na polozaju middle management, ima pogodbo o zaposlitvi za dolocen cas eno leto (zaradi povecanja obsega dela - to mu pise v pogodbi kot razlog zaposlitve)). pogodba potece cez cca 3 mesece.

zeli dati odpoved. v pogodbi mu pise, da je odpovedni rok veljaven zakonsko dolocen iz trgovinske dejavnosti.


stric gugl najde vse, razen direktnega odgovora. 15, 30, 60 dni.

sicer pa, hvala za repliko

McHusch ::

94. člen

(minimalni odpovedni roki)

(1) V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi v času poskusnega dela s strani delavca ali delodajalca zaradi neuspešno opravljenega poskusnega dela je odpovedni rok sedem dni.

(2) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca je odpovedni rok:

- do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,

- od enega leta zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.



S pogodbo o zaposlitvi ali kolektivno pogodbo je lahko dogovorjen daljši odpovedni rok, vendar ne daljši kot 60 dni.

Pithlit ::

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Tody ::

Takoj das odpoved. Kjer med drugim pise predlagam da je zadnji delovni dan xx.yy.llll pač en datum. Kadrovska oz nadrejeni ti mora odobriti oz dati odločbo kje bo pisal datum odhoda. To ponavadi traja par dni. Če imate slabe odnose in zajebavanje potem priporočena pošta in te fore

FireSnake ::

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

delavec44 ::

Užaljeni šef (ker greš) lahko drugemu laže kakor hoče. Glede tega nimaš kaj. Po eni strani še prav, ker nočeš delati za takega šefa, ki kliče in verjame bivšemu.

dripac ::

Niti ne rabi bit užaljen. Lahko mu je samo zabavno ko človeka za*ebava, že videno.

Pithlit ::

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Če misliš da bo karkoli drugače če si tam in trpiš še en mesec (nekomu se več kot očitno mudi stran, verjetno z razlogom)... pol si pa res papak.
Life is as complicated as we make it...

Ribicija ::

Kot je MSHuch napisal.
Napiše odpoved, če ima še nekoriščen dopust naj doda, da ga bo koristil v času odpovednega roka. Odpoved pošlje svojemu vodji in kadrovski po mailu in en original priporočeno s povratnico po klasični pošti. Naslednji dan se začnejo šteti dnevi, torej če danes odda se mu 15 dnevni rok izteče 18.08.2023.

Sicer pa je zaskrbljujoče, da middle management tega ne zna sam poiskati.

FireSnake ::

delavec44 je izjavil:

Užaljeni šef (ker greš) lahko drugemu laže kakor hoče. Glede tega nimaš kaj. Po eni strani še prav, ker nočeš delati za takega šefa, ki kliče in verjame bivšemu.


Seveda lahko.
A v splošnem ni tako. Če greš z dobrimi odnosi je vse vredu. Ni razloga za laganje.

dripac je izjavil:

Niti ne rabi bit užaljen. Lahko mu je samo zabavno ko človeka za*ebava, že videno.


Kje je to že bilo videno?

Pithlit je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Če misliš da bo karkoli drugače če si tam in trpiš še en mesec (nekomu se več kot očitno mudi stran, verjetno z razlogom)... pol si pa res papak.


Trpiš?
Če trpiš sploh začeti ne bi smel. Potem je šef zadnji problem. Delavec pa prvi.

In, ja, TRDIM, da je vredu tako, da greš z dobrimi odnosi narazen. Sem menjal že nekaj firm. Še vedno lahko grem na vsako pozdraviti, če sem v bližini.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Horzen ::

Napiše naj to kar želi da se zgodi, smatram da takojšen odpoveden rok, ter ga vroči z povratnico (papir ali mail). Lahko celo napiše odpoved za nekaj dni nazaj, torej z zadnjim julijem.

Potem pa je vse stvar dogovora z delodajalcem kaj bodo oni pričakovali od zaposlenega. Če ne gre drugače naj se takoj zjutraj prikaže pred osebnim zdravnikom da ta odpre bolniški stalež, v primeru da bo delodajalec kompliciral z odpovednim rokom, ampak kaj veliko ugodnosti (izplačilo dopusta, itd) potem ni za pričakovati.
Obična ofca specializirana za beketanje!

celje ::

ce si na bolniski v odpovednem roku: ali ti odpovedni rok tece normalno kot da bi delal?

direktor je baje izjavil, da on lahko podaljsa odpovedni rok za vse dneve bolniskega staleza, ki bi bil v odpovednem roku?!

sicer to prvic slisim od kogarkoli....

tony1 ::

" direktor je baje izjavil, da on lahko podaljsa odpovedni rok za vse dneve bolniskega staleza, ki bi bil v odpovednem roku?!"

Nemogoče. Odpovedni rok teče kljub bolniški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Pithlit ::

celje je izjavil:

ce si na bolniski v odpovednem roku: ali ti odpovedni rok tece normalno kot da bi delal?

direktor je baje izjavil, da on lahko podaljsa odpovedni rok za vse dneve bolniskega staleza, ki bi bil v odpovednem roku?!

sicer to prvic slisim od kogarkoli....

Ja, direktorji (pardon, šerifi), ponavadi malih firm, zelo radi bluzijo gluposti ker mislijo da so delavci zabiti. In potem poslušamo cvetke kot so "jaz bom odločil kdaj greš na dopust", "nagrada za uspešnost bo zate manjša kir si bil tolk pa tolk cajta na bolniški letos", "nadure so obvezne", itd, itd...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Horzen ()

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.


Tudi če boš oddelal vse do konca in te bo šef hotel dalje ti pa odjebeš se lahko zlaže kako slab si ko ga pokličejo nad tem nimaš kontrole, poskrbi zase...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Še ena boljša šefovska, kar sem jih zadnje čase slišal: višina regresa glede na to, kako si šefu všeč.

Pithlit ::

c3p0 je izjavil:

Še ena boljša šefovska, kar sem jih zadnje čase slišal: višina regresa glede na to, kako si šefu všeč.

Direkt na inšpekcijo.
Life is as complicated as we make it...

mancini ::

Danes moramo vse informacije skrbno izluscit, kaj je res in kaj ni.
Tudi ti pogovori vodilnih o bivsih in bodocih zaposlenih.
Ko vidis da ti nekdo delavca cist ocrni, nima prav ene lepe besede zanj. Ves da nekaj ne stima. Ali laze ali pa bos dobil z naskokom najslabsega cloveka. In to se hitro razjasni.
Tako da glede tega si jaz ne bi delal skrbi

Mato989 ::

Kdorkoli se sekira kaj bo bivši šef o njem rekel je itak moron... to je vedno varljivo jaz se na to požvižgam... večinoma so sicer meli lepe zadeve za povedat, samo eni pa tudi ne ampak to izključno ker sem poznal vse svoje pravice nisem hotel delat gratis nadur itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Pa tudi posploševanje, da bo ta delavec v novi službi deloval enako kot v stari, se skoraj nikoli ne izkaže kot resnično.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Mato989 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.


Tudi če boš oddelal vse do konca in te bo šef hotel dalje ti pa odjebeš se lahko zlaže kako slab si ko ga pokličejo nad tem nimaš kontrole, poskrbi zase...


Spet en izmišljen scenarij, ki ne potrjuje ničesar.
A vi v firmi sploh zanate komunicirati?
Po prebranem: zelo dvomim.

c3p0 je izjavil:

Še ena boljša šefovska, kar sem jih zadnje čase slišal: višina regresa glede na to, kako si šefu všeč.


To je zrelo za prijavo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Pithlit je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Še ena boljša šefovska, kar sem jih zadnje čase slišal: višina regresa glede na to, kako si šefu všeč.

Direkt na inšpekcijo.


Že ima probleme zaradi tega.

Horzen ::

OP se nič ne oglasi kakšna je situacija?
Obična ofca specializirana za beketanje!

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Mato989 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.


Tudi če boš oddelal vse do konca in te bo šef hotel dalje ti pa odjebeš se lahko zlaže kako slab si ko ga pokličejo nad tem nimaš kontrole, poskrbi zase...


Spet en izmišljen scenarij, ki ne potrjuje ničesar.
A vi v firmi sploh zanate komunicirati?
Po prebranem: zelo dvomim.



Ti si napisal tudi izmišljen scenarij da si poserješ ime... če nekdo odhaja od tvoje firme si poserje ime predvsem firma ki ga ni sposobna zadržat z plačo..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

In zakaj bi sploh kdo na šiht še hodil, ko daš odpoved? A ko te odpustijo, se tudi pol še mesec dni dela?

ViperR ::

Ja normalno hodiš dokler se ne izteče odpovedni rok. Po navadi se pokoristi še vsa dopust, ki ga imaš, da ga ni treba izplačat oz. se dogovoriš, da je odpovedni rok krajši.

Jure14 ::

Alien123 je izjavil:

In zakaj bi sploh kdo na šiht še hodil, ko daš odpoved? A ko te odpustijo, se tudi pol še mesec dni dela?

Ker moraš še vedno izpolnjevati zakonske zahteve in se držati pogodbe o zaposlitvi.
Ker lahko za slovo dobiš še kakšno tožbo o nevestnem delu, o povzročeni poslovni škodi,... Ja, tudi prodajalec lahko kaj takega dobi.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

In zakaj bi sploh kdo na šiht še hodil, ko daš odpoved? A ko te odpustijo, se tudi pol še mesec dni dela?

Ker moraš še vedno izpolnjevati zakonske zahteve in se držati pogodbe o zaposlitvi.
Ker lahko za slovo dobiš še kakšno tožbo o nevestnem delu, o povzročeni poslovni škodi,... Ja, tudi prodajalec lahko kaj takega dobi.



Lahko pac gres in reces da te je usekalo v krizu zdravnik ti bo dal fix bolnisko delodajalec pa nima sans dokazat da te ni

Gg
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Lahko ti pa pošlje inšpekcijo oz. detektive na dom preveriti bolniško. Boš pač 2 meseca zaprt doma.

Zakaj pa od doma ne moreš delati? Potem že bolje, da si zmisliš, da si pregorel. Če ti zdravnik verjame seveda.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Lahko ti pa pošlje inšpekcijo oz. detektive na dom preveriti bolniško. Boš pač 2 meseca zaprt doma.

Zakaj pa od doma ne moreš delati? Potem že bolje, da si zmisliš, da si pregorel. Če ti zdravnik verjame seveda.


Nihce te ne more prisilit da delas od doma tudi ce lahkl in delas go ne pomeni da ne mors na bolnisko

Ja lahko ampak saj si pac doma in pocivas in uzivas
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Zakaj bi pa delodajalec preverjal, če glumi bolniško pred odpovedjo. A ga bo odpustil:)).
Verjetno pali, da rečeš ko daš odpoved da te že neki v križu špika in da lahko zaključita v enem tednu in opraviš predajo, ali pa po enem mesecu na bolniški. Mal badass move, sam v bistvu najboljši za oba, če hoče hitro it.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

delavec44 ::

Če je neupravičeno na bolniški pred odpovedjo, ga verjetno lahko tudi toži za povzročeno poslovno škodo. Enako kot če ne oddela odpovednega roka.

Magic1 ::

Uff, kolk je tukaj predpostavk potrebnih. Od dokazila škode, do dokazila "neupravičene" bolniške,... Ta dokazila stanejo še pa još. Pa zakaj? A zato da bo nekdo še nezadovoljen pri tebi delal 10 dni?!? Sej se strinjam, da ni prav izkoriščat sistem. Samo izkorišča se na obeh straneh in dostikrat folk hoče čim prej it, ker blazno ni zadovoljen.
Magic

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:

celje je izjavil:

ce si na bolniski v odpovednem roku: ali ti odpovedni rok tece normalno kot da bi delal?

direktor je baje izjavil, da on lahko podaljsa odpovedni rok za vse dneve bolniskega staleza, ki bi bil v odpovednem roku?!

sicer to prvic slisim od kogarkoli....

Ja, direktorji (pardon, šerifi), ponavadi malih firm, zelo radi bluzijo gluposti ker mislijo da so delavci zabiti. In potem poslušamo cvetke kot so "jaz bom odločil kdaj greš na dopust", "nagrada za uspešnost bo zate manjša kir si bil tolk pa tolk cajta na bolniški letos", "nadure so obvezne", itd, itd...

Naj te usmerim na 50. člen trgovinske pogodbe. Delavec ne more odločati, kdaj bo koristil dopust, to odloča delodajalec.

(9) Letni dopust se odreja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske potrebe.

(10) Delavec ima pravico izrabiti tri dni letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo. Delodajalec mu izrabe ne sme odreči razen, če bi ta resneje ogrožala delovni proces.


Nagrada:
Nagrada se določa na podlagi notranjega pravilnika delodajalca in je lahko manjša zaradi delavčeve odostnosti. Delodajalec ne sme zmanjševati PLAČE.

Nadure pa niso obvezne.

Nehaj pisati stvari o katerih nimaš pojma.

Pithlit je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Še ena boljša šefovska, kar sem jih zadnje čase slišal: višina regresa glede na to, kako si šefu všeč.

Direkt na inšpekcijo.

Še enkrat, interni akti delodajalcu omogočajo, da izplača različne regrese različnim zaposlenim. Kriteriji morajo biti jasni, vsak mora dobiti vsaj minimalni regres in to je to. Razlog ne more biti ravno, da si šefu všeč, lahko pa plača vodjem višji regres brez težav.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Alien123 je izjavil:

In zakaj bi sploh kdo na šiht še hodil, ko daš odpoved? A ko te odpustijo, se tudi pol še mesec dni dela?

Odvisno od pogodbe. POnavadi zahtevnejše kot je delovno mesto, dlje časa je odpovedni rok. Jaz sem recimo imel 2 meseca, pa sta bila kratka, da sem kadrovski pomagal pri iskanju svojega naslednika in da sem mu predal posle. Zaposleni na manj zahtevnih delovnih mestih se lahko dogovorijo tudi za takojšen odhod ali po kolektivni.

Magic1 je izjavil:

Zakaj bi pa delodajalec preverjal, če glumi bolniško pred odpovedjo. A ga bo odpustil:)).
Verjetno pali, da rečeš ko daš odpoved da te že neki v križu špika in da lahko zaključita v enem tednu in opraviš predajo, ali pa po enem mesecu na bolniški. Mal badass move, sam v bistvu najboljši za oba, če hoče hitro it.

Odpustil ne, ampak tožil za povzročeno škodo, lažno prijavo itd...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Če si glup in na "bolniški" glumiš naokoli, kot da ni nič, si pa res zaslužiš tožbo.
Napisal si še da nadure niso obvezne. Ali boš to s čim potrdil to izjavo? Do 20ur mesečno ali 170ur letno ti lahko po mili volji odredi. To je skoraj dodatna ura šihta v povprečju. Seveda ti jih morajo izplačat, vendar nimaš ravno proste izbire.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

111111111111 ::

Magic1 je izjavil:

Če si glup in na "bolniški" glumiš naokoli, kot da ni nič, si pa res zaslužiš tožbo.
Napisal si še da nadure niso obvezne. Ali boš to s čim potrdil to izjavo? Do 20ur mesečno ali 170ur letno ti lahko po mili volji odredi. To je skoraj dodatna ura šihta v povprečju. Seveda ti jih morajo izplačat, vendar nimaš ravno proste izbire.

Sorry, my bad. Še vedno sem naravnan na zakonodajo, če delaš za skrajšani delovni čas. Tam nadure niso dovoljene.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FireSnake ::

Mato989 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Mato989 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Koristiš dopust. Če ga nimaš in ti gre vse skupaj tolk na jetra, greš na bolniško.


Idiotski nasvet. Ki sem ga že večkrat videl tukaj gori.
Zakaj: ker si pred odhodom nočeš "posrati" imena.
Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.


Tudi če boš oddelal vse do konca in te bo šef hotel dalje ti pa odjebeš se lahko zlaže kako slab si ko ga pokličejo nad tem nimaš kontrole, poskrbi zase...


Spet en izmišljen scenarij, ki ne potrjuje ničesar.
A vi v firmi sploh zanate komunicirati?
Po prebranem: zelo dvomim.



Ti si napisal tudi izmišljen scenarij da si poserješ ime... če nekdo odhaja od tvoje firme si poserje ime predvsem firma ki ga ni sposobna zadržat z plačo..


V normalnem poslovenm odnosu je takole:
- daješ svoj maksimum, dokler si zaposlen
- ko želiš iti drugam, daš odpoved in do konca odpovednega roka delaš normalno
- tu je še prdaja dela, ki mora biti opravljena korektno

In, če se zgodi, da bodoči delodajalec pokliče prejšnjega je vse v najlepšem redu.

Preprosto ne razumem zakaj bi si nekdo, zaradi prevelikega ega, posral ime.
Aja, čakaj, povsem razumem zdaj. Sem si sam odgovoril.
Srečna firma, ki te je zgrešila.

Alien123 je izjavil:

In zakaj bi sploh kdo na šiht še hodil, ko daš odpoved? A ko te odpustijo, se tudi pol še mesec dni dela?


Tudi, če te odpustijo odpovedni rok še vedno velja. Ti si še normalno plačan. Zategadelj so tu tudi obveznosti.
Veš, podpisana pogodba nekaj velja.
Kaj, točno, tu ni jasno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Ja nadure kolikor jaz vem so lahko, vendar ne brezplačne (kar veliko delodajalcev pričakuje). In ogromno delavcev tudi da (sploh tisti, ki so že tako slabše plačani običajno).

Eno vprašanje... če kdo ve. Kakšna je sploh lahko kazen, če nočeš več oddelat nič.
Se pravi imaš pogodbo za eno leto. 2 meseca pred koncem se skregaš na polno. Na pogodbi je odpovedni čas recimo 30 dni. Delaš pa za 1000€ neto ali pač minimalca.

Po moji logiki si jim dolžan za 2 meseca kolikor bi te morali plačat do konca pogodbe... torej 2000€?

Oziroma še bolj logično ko razmislim je, da si jim dolžan odpovedni rok samo.. torej 30 dni - 1000€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

FireSnake ::

delavec44 je izjavil:

Če je neupravičeno na bolniški pred odpovedjo, ga verjetno lahko tudi toži za povzročeno poslovno škodo. Enako kot če ne oddela odpovednega roka.


In ne naredi predaje dela.
In tako je tudi prav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja nadure kolikor jaz vem so lahko, vendar ne brezplačne (kar veliko delodajalcev pričakuje). In ogromno delavcev tudi da (sploh tisti, ki so že tako slabše plačani običajno).

Eno vprašanje... če kdo ve. Kakšna je sploh lahko kazen, če nočeš več oddelat nič.
Se pravi imaš pogodbo za eno leto. 2 meseca pred koncem se skregaš na polno. Na pogodbi je odpovedni čas recimo 30 dni. Delaš pa za 1000€ neto ali pač minimalca.

Po moji logiki si jim dolžan za 2 meseca kolikor bi te morali plačat do konca pogodbe... torej 2000€?

Oziroma še bolj logično ko razmislim je, da si jim dolžan odpovedni rok samo.. torej 30 dni - 1000€.


Tukaj se gre za poslovno skodo...torej lahko je tudi 10 jurjev in vec, ce lahko to dokažejo. Oziroma ce je dovolj velika motivacija...penali zaradi neizpolnjevanja obveznosti pogodb.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Magic1 ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja nadure kolikor jaz vem so lahko, vendar ne brezplačne (kar veliko delodajalcev pričakuje). In ogromno delavcev tudi da (sploh tisti, ki so že tako slabše plačani običajno).

Eno vprašanje... če kdo ve. Kakšna je sploh lahko kazen, če nočeš več oddelat nič.
Se pravi imaš pogodbo za eno leto. 2 meseca pred koncem se skregaš na polno. Na pogodbi je odpovedni čas recimo 30 dni. Delaš pa za 1000€ neto ali pač minimalca.

Po moji logiki si jim dolžan za 2 meseca kolikor bi te morali plačat do konca pogodbe... torej 2000€?

Oziroma še bolj logično ko razmislim je, da si jim dolžan odpovedni rok samo.. torej 30 dni - 1000€.

Plača se vedno le do konca odpovednega roka. Lahko pa te odpustijo takoj iz krivdnih razlogov, vendar morajo imeti upravičen razlog. Ti seveda tudi moraš oddelat do konca odpovednega roka, -dopust (ki ti ga lahko zavrnejo in izplačajo), -bolniška. Pri obojestranski odpovedi pa nobenih omejitev, dokler se obe strani strinjata, drugače velja osnova.
Magic

Telbanc ::

Tody je izjavil:

Takoj das odpoved. Kjer med drugim pise predlagam da je zadnji delovni dan xx.yy.llll pač en datum. Kadrovska oz nadrejeni ti mora odobriti oz dati odločbo kje bo pisal datum odhoda. To ponavadi traja par dni. Če imate slabe odnose in zajebavanje potem priporočena pošta in te fore



Priporočeno mislim da je rdeča povratnica. To zmerej pali. Če pošlješ navadno priporočeno, te lah zajebejo in rečejo da noben ne ve, kdo je dvigno...Sem enkrat poslal ko mi je na CSD delavka ihtavo zatrjevala, da se nikakor ne morem pritožit. Seveda je bila pritožba rešena v mojo korist. Mam ZUP za sedmo stopnjo in ona gre mene učit, kdaj se lah pritožim, LOL...Pizdarij zaj v službi ne delaj ker se ne splača, je še kaj hujšega v življenju kot en mesec dela v odpovednem roku.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FireSnake ::

Telbanc: se popolnoma strinjam.
Pošteno oddelat do konca in je to to.
Kar je pošteno, ker tudi plačilo za to se prejme.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Če si glup in na "bolniški" glumiš naokoli, kot da ni nič, si pa res zaslužiš tožbo.
Napisal si še da nadure niso obvezne. Ali boš to s čim potrdil to izjavo? Do 20ur mesečno ali 170ur letno ti lahko po mili volji odredi. To je skoraj dodatna ura šihta v povprečju. Seveda ti jih morajo izplačat, vendar nimaš ravno proste izbire.

Da, omejitev je sicer tudi do 2 uri na dan, ter 8 ur na teden.

Ampak hkrati tudi ne more tega po mili volji ker se nadure lahko odreja zaradi izrednih razmer. Če ima delodajalec recimo znan obseg naročil, mora poskrbeti za zadostno število delavcev oziroma prirediti potek dela tako da gre to skozi v osmih urah, ne pa da take stvari rešuje z nadurami.

Glede dopusta je bilo pa tudi že dovolj krat rečeno da te delodajalec nima nobene pravice pošiljat na prisilni dopust (to sicer nekateri radi počnejo, ampak ko pade prijava take odločitve pogosto obžalujejo). Dopust se, kjer ni kolektivnega, poznavadi izrablja glede na želje in možnosti. V normalnih firmah to ni problem. V šerifovskih pa, hja, tud šerifi jih dobivajo po prstih.

Hint: moj šerif je parkrat zagrozil da bom ob prvi priliki letela. Jaz sem še kar tam, on je pa bivši. Pa še mal po sodiščih hodi zaradi teh šerifovskih prijemov.
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Kaj pa je drugega kolektivni dopust kot prisilni dopust? Poleg tega firme večinoma vztrajajo, da greš za 2 tedna v letu v kosu saj imajo drugače lahko probleme z inšpekcijo.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Kaj pa je drugega kolektivni dopust kot prisilni dopust? Poleg tega firme večinoma vztrajajo, da greš za 2 tedna v letu v kosu saj imajo drugače lahko probleme z inšpekcijo.

Kolektivni je zapisan v pogodbi. In načeloma ni problem ker delavci in firma vsi vedo točno kdaj to je.

To da greš za 2 tedna je tudi več ali manj stvar dogovora. Ni dolžnost delavca da sploh gre na dopust. Ni pa tudi dolžnost delodajalca da neuporabljen dopust izplača. Ampak tudi to je postalo nekako praksa.

Jaz osebno ne vidim problema če mi delodajalec dejansko določi dopust, sam da mi to pove vsaj kak mesec vnaprej da se pač zorganiziram (in načeloma to deluje v obe smeri). Če mi reče pa "drug teden greš za 14 dni na dopust" pa gladko sledi prijava. Sodna praksa to tudi dopušča. Če jaz rečem delodajalcu "drug teden grem za 14 dni na dopust" tudi ne bo šlo skozi. V normalnih firmah je vse stvar dogovora.
Life is as complicated as we make it...

Glugy ::

FireSnake je izjavil:

Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Men to ne diši kot zakonsko sprejemljivo. Da nov šef aktivno vohuni za tabo in ribari za nejavne, zasebne podatke o tebi preden te najame. Pol se pa folk čud zakaj je tok korupcije, vsi neki delajo po domač, sam ko mora pa delavc kej nardit mu pa pravjo kok je vse to po zakonu da jim ne pripada več pravic. Tipično.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redna odpoved delovnega razmerja

Oddelek: Loža
273302 (2098) Mato989
»

odpoved pred novo zaposlitvijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646953 (3402) Horzen
»

Primopredajni zapisnik - odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
728546 (5364) Invictus
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6613886 (11534) FrRoSt
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7335828 (33535) AndrejO

Več podobnih tem