» »

odpovedni rok

odpovedni rok

1
2
»

delavec44 ::

Pithlit je izjavil:


To da greš za 2 tedna je tudi več ali manj stvar dogovora. Ni dolžnost delavca da sploh gre na dopust. Ni pa tudi dolžnost delodajalca da neuporabljen dopust izplača. Ampak tudi to je postalo nekako praksa.


Pri nas (pa še kje drugje) moraš iti za 2 tedna v kosu, ker si tako razlagajo zakon.

"V praksi se pojavlja vse več primerov, ko delavec ne želi koristiti dveh tednov dopusta v kosu. Delavec in delodajalec se o tem sporazumeta, vendar ju pri tem ovira Zakon o delovnih razmerjih, ki navaja:
162. člen
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih, s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.

Glede na zapisano, ni dvoma, da mora vsak posameznik na letni ravni koristiti dva tedna dopusta strnjeno, ne glede ali to želi ali ne."



Ne vem tudi kje je praksa, da ti izplačajo neizkoriščen dopust. Po moje je večkrat praksa, da ti propade.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Pithlit je izjavil:


To da greš za 2 tedna je tudi več ali manj stvar dogovora. Ni dolžnost delavca da sploh gre na dopust. Ni pa tudi dolžnost delodajalca da neuporabljen dopust izplača. Ampak tudi to je postalo nekako praksa.


Pri nas (pa še kje drugje) moraš iti za 2 tedna v kosu, ker si tako razlagajo zakon.

"V praksi se pojavlja vse več primerov, ko delavec ne želi koristiti dveh tednov dopusta v kosu. Delavec in delodajalec se o tem sporazumeta, vendar ju pri tem ovira Zakon o delovnih razmerjih, ki navaja:
162. člen
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih, s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.

Glede na zapisano, ni dvoma, da mora vsak posameznik na letni ravni koristiti dva tedna dopusta strnjeno, ne glede ali to želi ali ne."



Ne vem tudi kje je praksa, da ti izplačajo neizkoriščen dopust. Po moje je večkrat praksa, da ti propade.


Se opravičujem.

Po mojem je praksa pri nekoriščenju dopusta in poplačilu neizkoriščenega ravno zaradi tega ker marsikateremu delodajalcu to odgovarja. Torej neke sorte simbioza. Tudi sodna praksa to dopušča.

Zakaj delodajalci izplačujejo neuporabljen dopust? Simpl, inšpekcija precej hitro vidi da delavec ni bil na dopustu... tako da če se delavec odloči prijavit delodajalca češ, "ni mi omogočil dopusta" bo hitro palica zapela. Če ima delodajalec neko dokazilo da je to plačal gre pa skozi brez palice.

Spomnimo da sodna praksa ne sledi vedno črki zakona.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:

Jaz osebno ne vidim problema če mi delodajalec dejansko določi dopust, sam da mi to pove vsaj kak mesec vnaprej da se pač zorganiziram (in načeloma to deluje v obe smeri). Če mi reče pa "drug teden greš za 14 dni na dopust" pa gladko sledi prijava. Sodna praksa to tudi dopušča. Če jaz rečem delodajalcu "drug teden grem za 14 dni na dopust" tudi ne bo šlo skozi. V normalnih firmah je vse stvar dogovora.

Lahko linkaš sodno prakso?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Kaj pa je drugega kolektivni dopust kot prisilni dopust? Poleg tega firme večinoma vztrajajo, da greš za 2 tedna v letu v kosu saj imajo drugače lahko probleme z inšpekcijo.

Kolektivni je zapisan v pogodbi. In načeloma ni problem ker delavci in firma vsi vedo točno kdaj to je.

To da greš za 2 tedna je tudi več ali manj stvar dogovora. Ni dolžnost delavca da sploh gre na dopust. Ni pa tudi dolžnost delodajalca da neuporabljen dopust izplača. Ampak tudi to je postalo nekako praksa.

Jaz osebno ne vidim problema če mi delodajalec dejansko določi dopust, sam da mi to pove vsaj kak mesec vnaprej da se pač zorganiziram (in načeloma to deluje v obe smeri). Če mi reče pa "drug teden greš za 14 dni na dopust" pa gladko sledi prijava. Sodna praksa to tudi dopušča. Če jaz rečem delodajalcu "drug teden grem za 14 dni na dopust" tudi ne bo šlo skozi. V normalnih firmah je vse stvar dogovora.


Daj ne bluzi 2 tedna skup moras it po zakonu 1x letno na dopust ce ne je delodajalec v prekrsku
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Horzen ::

Glugy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Men to ne diši kot zakonsko sprejemljivo. Da nov šef aktivno vohuni za tabo in ribari za nejavne, zasebne podatke o tebi preden te najame. Pol se pa folk čud zakaj je tok korupcije, vsi neki delajo po domač, sam ko mora pa delavc kej nardit mu pa pravjo kok je vse to po zakonu da jim ne pripada več pravic. Tipično.


To je itak stalna praksa da se pokličejo, če se le da. Sicer pa v tej mali državi, mislim svetu, itak vsi o vsakem vse vedo. Na koncu dneva al se zaštekaš z nekom al pa se ne je itak izven tega kar lahko kot posameznik sploh nardiš.

Kje je kaj naš CJELE OP z feebakom? Kuha so je zgudva? Mene firbec mantra :D
Obična ofca specializirana za beketanje!

Mato989 ::

Horzen je izjavil:

Glugy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Men to ne diši kot zakonsko sprejemljivo. Da nov šef aktivno vohuni za tabo in ribari za nejavne, zasebne podatke o tebi preden te najame. Pol se pa folk čud zakaj je tok korupcije, vsi neki delajo po domač, sam ko mora pa delavc kej nardit mu pa pravjo kok je vse to po zakonu da jim ne pripada več pravic. Tipično.


To je itak stalna praksa da se pokličejo, če se le da. Sicer pa v tej mali državi, mislim svetu, itak vsi o vsakem vse vedo. Na koncu dneva al se zaštekaš z nekom al pa se ne je itak izven tega kar lahko kot posameznik sploh nardiš.

Kje je kaj naš CJELE OP z feebakom? Kuha so je zgudva? Mene firbec mantra :D


Kaj pol če pokličejo, merodajnost prejšnjega delodajalca in njegovega mnenja je blizu 0... kdorkoli posveča temu mnenju pozornost in mu daje težo je pa moron.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Jaz bom nehala odgovarjat ker ste vedno eni in isti ki ste hudo, hudo pametni. Najdete vse, sam tistega kar vam ne paše pa nikakor ne morete. Prav, naj bo po vaše.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Ja nehaj in si prvo preberi zdr1 in potem pametuj o dopustih kako delavec ne rabi 1x letno 14 dni dopusta v 1 kosu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Glugy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Men to ne diši kot zakonsko sprejemljivo. Da nov šef aktivno vohuni za tabo in ribari za nejavne, zasebne podatke o tebi preden te najame. Pol se pa folk čud zakaj je tok korupcije, vsi neki delajo po domač, sam ko mora pa delavc kej nardit mu pa pravjo kok je vse to po zakonu da jim ne pripada več pravic. Tipično.


Hja, tako pač je.
V tujini (USA) je to stalnica. Še več: šef ti napiše priporočilo.
Če ga nimaš, potem je takoj jasno koliko je ura. Če nisi začetnik, seveda.

Ne gre pa za osebne podatke. Gre zgolj za vprašanje: je bil tale vaš/naš Janez priden?
Jaz to podpiram. Zato tudi ne podpiram "iti po podani odpovedi v bolniško".
Fer je fer, če si priden se nimaš česa bati.

Pithlit je izjavil:


Po mojem je praksa pri nekoriščenju dopusta in poplačilu neizkoriščenega ravno zaradi tega ker marsikateremu delodajalcu to odgovarja. Torej neke sorte simbioza. Tudi sodna praksa to dopušča.

Zakaj delodajalci izplačujejo neuporabljen dopust? Simpl, inšpekcija precej hitro vidi da delavec ni bil na dopustu... tako da če se delavec odloči prijavit delodajalca češ, "ni mi omogočil dopusta" bo hitro palica zapela. Če ima delodajalec neko dokazilo da je to plačal gre pa skozi brez palice.


Izplačilo dopusta že dolgo ni več dovoljeno. Po spominu (naj me kdo popravi) že vsaj kaki dve leti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

FireSnake je izjavil:

Glugy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Men to ne diši kot zakonsko sprejemljivo. Da nov šef aktivno vohuni za tabo in ribari za nejavne, zasebne podatke o tebi preden te najame. Pol se pa folk čud zakaj je tok korupcije, vsi neki delajo po domač, sam ko mora pa delavc kej nardit mu pa pravjo kok je vse to po zakonu da jim ne pripada več pravic. Tipično.


Hja, tako pač je.
V tujini (USA) je to stalnica. Še več: šef ti napiše priporočilo.
Če ga nimaš, potem je takoj jasno koliko je ura. Če nisi začetnik, seveda.

Ne gre pa za osebne podatke. Gre zgolj za vprašanje: je bil tale vaš/naš Janez priden?
Jaz to podpiram. Zato tudi ne podpiram "iti po podani odpovedi v bolniško".
Fer je fer, če si priden se nimaš česa bati.

Pithlit je izjavil:


Po mojem je praksa pri nekoriščenju dopusta in poplačilu neizkoriščenega ravno zaradi tega ker marsikateremu delodajalcu to odgovarja. Torej neke sorte simbioza. Tudi sodna praksa to dopušča.

Zakaj delodajalci izplačujejo neuporabljen dopust? Simpl, inšpekcija precej hitro vidi da delavec ni bil na dopustu... tako da če se delavec odloči prijavit delodajalca češ, "ni mi omogočil dopusta" bo hitro palica zapela. Če ima delodajalec neko dokazilo da je to plačal gre pa skozi brez palice.


Izplačilo dopusta že dolgo ni več dovoljeno. Po spominu (naj me kdo popravi) že vsaj kaki dve leti.

Dokler bivsi sef ni pezde, ki izvaja izkljucno mobing. Pa si lahko se tako priden.

FireSnake ::

Jaz vedno govorim v splošnem.
Ne govorim za specifične primere.
Pa tisti, ki se šefu pusti zezat ... no, si tudi zasluži, da ga jahajo.
Za sebe se je treba znati postaviti. Spoštovanje gre v obe smeri.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Alien123 ::

FireSnake je izjavil:

Glugy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne zgodi se redko, da se šefi pokličejo med sabo.

Men to ne diši kot zakonsko sprejemljivo. Da nov šef aktivno vohuni za tabo in ribari za nejavne, zasebne podatke o tebi preden te najame. Pol se pa folk čud zakaj je tok korupcije, vsi neki delajo po domač, sam ko mora pa delavc kej nardit mu pa pravjo kok je vse to po zakonu da jim ne pripada več pravic. Tipično.


Hja, tako pač je.
V tujini (USA) je to stalnica. Še več: šef ti napiše priporočilo.
Če ga nimaš, potem je takoj jasno koliko je ura. Če nisi začetnik, seveda.

Ne gre pa za osebne podatke. Gre zgolj za vprašanje: je bil tale vaš/naš Janez priden?
Jaz to podpiram. Zato tudi ne podpiram "iti po podani odpovedi v bolniško".
Fer je fer, če si priden se nimaš česa bati.

Pithlit je izjavil:


Po mojem je praksa pri nekoriščenju dopusta in poplačilu neizkoriščenega ravno zaradi tega ker marsikateremu delodajalcu to odgovarja. Torej neke sorte simbioza. Tudi sodna praksa to dopušča.

Zakaj delodajalci izplačujejo neuporabljen dopust? Simpl, inšpekcija precej hitro vidi da delavec ni bil na dopustu... tako da če se delavec odloči prijavit delodajalca češ, "ni mi omogočil dopusta" bo hitro palica zapela. Če ima delodajalec neko dokazilo da je to plačal gre pa skozi brez palice.


Izplačilo dopusta že dolgo ni več dovoljeno. Po spominu (naj me kdo popravi) že vsaj kaki dve leti.


Meni so letos izplačali stari dopust v vrednosti x3, tako da še je dovoljeno.

tony1 ::

No, to je precej redko. Več kot 100% ga ne izplača praktično noben Slo delodajalec. Očitno se bojijo, da jim boš še ušel drugam :)

Mato989 ::

Izplačilo dopusta že dolgo ni več dovoljeno. Po spominu (naj me kdo popravi) že vsaj kaki dve leti.


Izplačilo dopusta je brez težav dovoljeno, pogoj je seveda da lahko delodajalec obrazloži zakaj ti ga je izplačal... torej mora met razlog da te je rabil več dni na šihtu do konca odpovednega roka zaradi predaje znanja ipd...

Hja, tako pač je.
V tujini (USA) je to stalnica. Še več: šef ti napiše priporočilo.
Če ga nimaš, potem je takoj jasno koliko je ura. Če nisi začetnik, seveda.

Ne gre pa za osebne podatke. Gre zgolj za vprašanje: je bil tale vaš/naš Janez priden?
Jaz to podpiram. Zato tudi ne podpiram "iti po podani odpovedi v bolniško".
Fer je fer, če si priden se nimaš česa bati.


Nihče ne pravi da daj odpoved in pojdi na bolniško, to pravimo če je šef pizda in te proba še za zadnje dni izkoriščat... recimo da delaš neke nadure, da mu rešuješ stvari vnaprej ker ve da bo brez tebe težje, da ne koristiš viška ur in dopusta... ali pa da ti teži zakaj odhajaš ipd...

Nihče pa ne pravi daj odpoved in pojdi na bolniško ker lahko... samo pojdi tja če te utruja delo zadnjih dni zato ker bi radi te oželi, potem moraš pač poskrbet zase da na nov šiht prideš spočit.

In to je čisto dobro.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:

Izplačilo dopusta že dolgo ni več dovoljeno. Po spominu (naj me kdo popravi) že vsaj kaki dve leti.

Dopust se lahko izplača ob prenehanju delovnega razmerja, ob dogovoru delodajalca in delavca.

Alien123 je izjavil:

Meni so letos izplačali stari dopust v vrednosti x3, tako da še je dovoljeno.

Potem ste v prekršku, razen če si dal odpoved.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Alien123 je izjavil:


Meni so letos izplačali stari dopust v vrednosti x3, tako da še je dovoljeno.


A, če so ti ga izplačali je pa kar dovoljeno?
Lahko, prosim, pokažeš kje v zakonu piše, da se lahko izplača?

Mato989 je izjavil:


Izplačilo dopusta je brez težav dovoljeno, pogoj je seveda da lahko delodajalec obrazloži zakaj ti ga je izplačal... torej mora met razlog da te je rabil več dni na šihtu do konca odpovednega roka zaradi predaje znanja ipd...


Kje, v zakonu, je to podprto?

Mato989 je izjavil:


Nihče ne pravi da daj odpoved in pojdi na bolniško, to pravimo če je šef pizda in te proba še za zadnje dni izkoriščat... recimo da delaš neke nadure, da mu rešuješ stvari vnaprej ker ve da bo brez tebe težje, da ne koristiš viška ur in dopusta... ali pa da ti teži zakaj odhajaš ipd...

Nihče pa ne pravi daj odpoved in pojdi na bolniško ker lahko... samo pojdi tja če te utruja delo zadnjih dni zato ker bi radi te oželi, potem moraš pač poskrbet zase da na nov šiht prideš spočit.

In to je čisto dobro.


Če si se odločil, da si nekje v službi je to zavestna odločitev.
In govoriti o izkoriščanju je bolj tako tako. Bolj na nivoju gostilniške debate, kot pa kaj resnega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Izplačilo nadomestila delavcu za neizkoriščen dopust
14.04.2023

Letni dopust predstavlja eno izmed temeljnih pravic delavca iz delovnega razmerja, čigav namen je počitek, regeneracija delavca in izraba prostega časa v skladu z delavčevimi potrebami in potrebami njegove družine.

164. člen Zakona o delovnih razmerjih (ZDR - 1) onemogoča, da bi se delavec pravici do dopusta odpovedal. Če delavec podpiše izjavo, s katero se odpoveduje letnemu dopustu, je taka izjava neveljavna. Sporazum med delavcem in delodajalcem, s katerim bi se delavec odpovedal letnemu dopustu in zato prejel nadomestilo je pa veljaven samo v primeru prekinitve delovnega razmerja, kadar dogovor o koriščenju dopusta ni mogoč zaradi delodajalčeve odločitve ali zaradi druge odsotnosti (bolniška, porodniška, druge odsotnosti z dela).

Kaj pravi sodna praksa?
Delavec je upravičen do nadomestila za neizrabljeni letni dopust ob prenehanju delovnega razmerja, če ga do izteka pogodbe o zaposlitvi objektivno ni mogel izrabiti. Pri tem se zahteva, da delavec ni mogel predvideti vzroka, zaradi katerega ni mogel izrabiti letnega dopusta še pred prenehanjem delovnega razmerja. Če delavec izrabe letnega dopusta ne zahteva, obstoj nepredvidljivega vzroka za to pa ni ugotovljen, in če na delodajalčevi strani ni razlogov za neizrabo, izgubi pravico do letnega dopusta (ali nadomestila). Bistveno je, ali je imel delavec dejansko možnost izkoristiti svojo pravico do letnega dopusta, ali pa je to možnost izgubil zaradi nepredvidljivih dogodkov.


Nadomestilo za neizrabljen dopust ob prenehanju delovnega razmerja
V primeru prenehanja delovnega razmerja se lahko delavec in delodajalec lahko dogovorita za denarno nadomestilo za neizrabljen dopust. Se pa to, ali nadomestilo za neizrabljen dopust pripada ali ne, presoja v vsakem posameznem primeru posebej glede na konkretne okoliščine. V splošnem pa velja, da je delavec do nadomestila za neizrabljen dopust upravičen, če ga do izteka pogodbe o zaposlitvi objektivno ni mogel izrabiti. To pomeni, da je pri tem nujno, da delavec ni mogel predvideti vzroka, zaradi katerega ni mogel porabiti letnega dopusta pred prenehanjem delovnega razmerja. Treba pa je še poudariti, da delavec mora izrabo letnega dopusta zahtevati.


Ali po domače... ti daš odpoved teče ti 30 dnevni odpovedni rok imaš 15 dni dopusta, daš zahtevek za dopust delodajalec reče NE, ne morš it ker te rabim da boš predal znanje in delo novemu kadru in ti izplača dopust...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

mancini ::

"V primeru prenehanja delovnega razmerja se lahko delavec in delodajalec lahko dogovorita za denarno nadomestilo za neizrabljen dopust."

Kaj ti spet ni jasno v tem enostavnem stavku, da se lahko dogovorita. V noben primeru ne odloca delodajalec sam

Mato989 ::

mancini je izjavil:

"V primeru prenehanja delovnega razmerja se lahko delavec in delodajalec lahko dogovorita za denarno nadomestilo za neizrabljen dopust."

Kaj ti spet ni jasno v tem enostavnem stavku, da se lahko dogovorita. V noben primeru ne odloca delodajalec sam


Ja ampak lahko se dogovorita samo v primeru da

1. zaposleni v odpovednem roku poda ZAHTEVO za koriščenje dopusta
2. delodajalec mu zahtevo zavrne iz utemeljenih razlogov (predaja znanja, ipd...)

Jaz te bom jebal in ti ne odobril dopusta =/= utemeljen razlog
Jaz te potrebujem da naučiš in predaš znanje tvoji zamenjavi == utemeljen razlog
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

mancini ::

Samo v tvoji glavi

mancini ::

A ti res ne razumes zgoraj napisanega?
Lahko se dogovorita da se dopust izplaca. In to je izjema

Ti pises vse kontra, tako kot vedno

Mato989 ::

mancini je izjavil:

A ti res ne razumes zgoraj napisanega?
Lahko se dogovorita da se dopust izplaca. In to je izjema

Ti pises vse kontra, tako kot vedno


ampak POGOJ za dogovor je to da delodajalec ZAVRNE zahtevek delojemalca za koriščenje dopusta

Kaj tu ni jasno.

Poglej si sodno prakso.

Če ti delodajalec reče KORISTIČ PREOSTANEK DOPUSTA potem DOGOVOR NI MOGOČ... če pa ti delodajalec reče dopusta ne moreš koristit potem se pa lahko dogovorita... ampak šele ko ima delodajalec utemeljene razloge zakaj ne moreš koristit dopusta ki ti pripada.


Zaposlen v odpovednem roku ne more zavrnit koriščenja dopusta in nato pričakovati izplačilo, medtem ko delodajalec LAHKO zavrne koriščenje dopusta in se morata dogovoriti za izplačilo...

Dopust
Če delavec poda odpoved pogodbe o zaposlitvi, mu pri starem delodajalcu pripada sorazmerni delež letnega dopusta za vsak polni mesec zaposlitve. Dopust, ki ga do prekinitve pogodbe še ni izkoristil:

-lahko izkoristi pri starem delodajalcu,
-če ga pred potekom odpovednega roka ni mogel izkoristiti, se lahko s starim delodajalcem dogovori za denarno nadomestilo za preostali del sorazmernega deleža dopusta,
-lahko pa se z novim delodajalcem dogovori, da bo neizrabljeni letni dopust izkoristil pri njem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

Če delavec delovno razmerje prekine sam (odpoved), ima pravico do denarnega nadomestila v primeru, če te pravice ni mogel izkoristiti v celoti, ugotavlja Sodišče EU. To velja za vsakega delavca, ne glede na zdravstveno stanje, so še razsodili.


V primeru prenehanja delovnega razmerja, tudi v primeru, ko delavec sam poda odpoved, evropska direktiva določa, da ima delavec pravico do denarnega nadomestila, če pred tem ni mogel v celoti izrabiti letnega dopusta in tudi, če dopusta delavec ne more izrabiti zaradi bolniške odsotnosti. Sodišče v zvezi s tem še dodaja, da razlog za prenehanje delovnega razmerja ni pomemben.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mancini ::

Mato989 je izjavil:

>

Ali po domače... ti daš odpoved teče ti 30 dnevni odpovedni rok imaš 15 dni dopusta, daš zahtevek za dopust delodajalec reče NE, ne morš it ker te rabim da boš predal znanje in delo novemu kadru in ti izplača dopust...


To je nezakonito. Mozno je samo ce se delavec strinja. Drugace pac ne.

In ta to je bilo prilepljeno:
"V primeru prenehanja delovnega razmerja se lahko delavec in delodajalec lahko dogovorita za denarno nadomestilo za neizrabljen dopust."

Ti pa pises kako se delodajalec sam odloca.

Ti res ne razumes najbolj enostavnih stvari.
In potem lepis sodno prakso, katera jasno pravi da imas narobe. In da te delodajalec ne more jebat, da napisem po tvojem

Mato989 ::

pa kaj je s tabo... ČE DELAVEC NI MOGEL IZKORISTIT PRAVICE DO DOPUSTA se morata dogovoriti za nadomestilo... če pa jo je lahko pa se ne more odpovedat koriščenju dopusta ampak ga MORA IZKORISTIT...

In kdo je tisti ki mu reče da ne more koristit dopusta? Velja pravilnik ZDR1 ki pravi da dopust določa skladno s potrebami delovnega procesa in truda prilagoditve delavcu, delodajalec... in če takrat ni planiran dopust ker je povišano naročil je komot delodajalec lahko tisti ki mu ONEMOGOČI koriščenje dopusta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mancini ::

Pogovarjama se izkljucno o koriscenju dopusta v odpovednem roku.
Zakaj sem vlacis druge stvari, ki so popolnoma jasne, da delavec ne more zavrnit dopusta in potem zahtevat izplacilo le tega.
In delavec mora porabit ostanek dopusta v odpovednem roku. Razen ce se oba dogovorita drugace.

Tukaj pade vse tvoje pisanje kako delodajalec odloca enostransko sam.
Tukaj pade: Jaz te bom jebal in ti ne odobril dopusta =/= utemeljen razlog

Ce se ne moreta strani dogovorit in skupno poiskat kompromisa, je jasno napisano, da delavec izkoristi dopust.
Pa lahko ti pises kar hoces
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redna odpoved delovnega razmerja

Oddelek: Loža
273302 (2098) Mato989
»

odpoved pred novo zaposlitvijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646953 (3402) Horzen
»

Primopredajni zapisnik - odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
728546 (5364) Invictus
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6613886 (11534) FrRoSt
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7335828 (33535) AndrejO

Več podobnih tem