» »

Lepilni trak za zascito (beljenje) na okenskih okvirjih

Lepilni trak za zascito (beljenje) na okenskih okvirjih

zpza ::

Torej delali nam bodo fasado v bloku in sem ena balkonska vrata (imam prakticno nova) lesena zascitila pred prahom in morebitnimi udarci, poskodbami: torej polepila sem po okvirju vrat in tudi na lesenem delu krila ta trak za zascito , cez steklo sem dala polivinil... zanima me kako dolgo je lahko ta trak na vratih?
Strah me je, da ce bi bil predolgo, da bi mi kasneje kakorkoli pri odstranjevanju poskodoval les, lak ali barvo?
me mora to skrbeti ali lahko mirno pustim in bo slo dol normalno...
stvar je na balkonu,kjer bodo delali, se ekstra okoli teh vrat, balkon je na zahodno stran, in me skrbi tudi morebitni vpliv toplote, sonca, dolzina namestitve kakorkoli vplivalo na ta trak, da bi sel potem tezje dol, se zlepil na les..
danes so nam zaceli postavljati odre, pa sem raje kar zascilila pred vsem prahom, in se pricakuje, da bo lahko tako vec mesecev.

Me mora skrbeti, da bi potem po daljsem casu odstranitev traku lahko bila tezava, da bi poskodovalo les ali lahko mirno pustim tudi vec mesecev predvidevam dokler ne naredijo do konca?

z3ro ::

Prvo, vsa okna, vrata, karkoli so dolžni zaščitit izvajalci. Drugo, če boš običajen "apdek" trak pustila dlje zalepljen na okvirje ga ne boš več (oziroma zelo težko) spravila dol. Obstaja poseben UV odporen trak, ki ga ne zapeče kot običajnega. Ampak še enkrat, za to mora poskrbet izvajalec in po končanem delu morajo biti okna/vrata v takšnem stanju kot prej.

zpza ::

hvala... potem ga bom jutri dala dol... jutri upam, da bo se slo normalno dol... vem, da morajo izvajalci poskrbet... samo okoli teh vrat posebej me skrbi saj je okoli njih z lesom oblecena stena, ki gre stran in potem dajo toplotno izolacijo oz. fasada okoli, dvomim, da bodo previdni dovolj predvsem pri trganju te lesene obleke stene stran da mi jih ne poravsajo, tega se bojim...
povsod drugod imam pa zunanje rolete in jih bom dol spustila, in v bistvu potem tudi one scitijo lesena okna...

dj_uro ::

z3ro je izjavil:

Prvo, vsa okna, vrata, karkoli so dolžni zaščitit izvajalci. Drugo, če boš običajen "apdek" trak pustila dlje zalepljen na okvirje ga ne boš več (oziroma zelo težko) spravila dol. Obstaja poseben UV odporen trak, ki ga ne zapeče kot običajnega. Ampak še enkrat, za to mora poskrbet izvajalec in po končanem delu morajo biti okna/vrata v takšnem stanju kot prej.

To ravno ne drzi ane… kakor je dogovorjeno v medsebojni pogodbi med izvajalcem in upravnikom. Ali pa med narocnikom.

Nic ne skodi, ce lastnik sam najbolj temeljito zasciti svojo imovino.

Ostalo do bolj kot ne neke pravljice..
vw-klub.si

IL_DIAVOLO ::

Majstre vprasaj, zato so majstri.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

z3ro ::

dj_uro je izjavil:

z3ro je izjavil:

Prvo, vsa okna, vrata, karkoli so dolžni zaščitit izvajalci. Drugo, če boš običajen "apdek" trak pustila dlje zalepljen na okvirje ga ne boš več (oziroma zelo težko) spravila dol. Obstaja poseben UV odporen trak, ki ga ne zapeče kot običajnega. Ampak še enkrat, za to mora poskrbet izvajalec in po končanem delu morajo biti okna/vrata v takšnem stanju kot prej.

To ravno ne drzi ane… kakor je dogovorjeno v medsebojni pogodbi med izvajalcem in upravnikom. Ali pa med narocnikom.

Nic ne skodi, ce lastnik sam najbolj temeljito zasciti svojo imovino.

Ostalo do bolj kot ne neke pravljice..

Aja? Potem če ni dogovorjeno da se stvari zaščitijo oni kr packajo vsepoprek in je to stanovalcem kar okej? Tebi pridejo mojstri malat stene in ti z barvo napacajo vse ostalo in je to super ker se pač niste dogovorili da morajo zaščiti ostale reči? Normalno da morajo biti po zaključenem delu ostale stvari v enakem stanju kot so bile. Razumem pa če kdo sam še dodatno zašciti kakšno stvar, tudi sam sem jo ko so delali fasado pri nas. Potem vsaj uporabiš trak odporen na UV in je to to. Pri nas so ga uporabljali tudi izvajalci, je pa značilen da je drugačne barve kot klasičen trak..največkrat fluorescentno zelen ali vijoličen.

dj_uro ::

z3ro je izjavil:

dj_uro je izjavil:

z3ro je izjavil:

Prvo, vsa okna, vrata, karkoli so dolžni zaščitit izvajalci. Drugo, če boš običajen "apdek" trak pustila dlje zalepljen na okvirje ga ne boš več (oziroma zelo težko) spravila dol. Obstaja poseben UV odporen trak, ki ga ne zapeče kot običajnega. Ampak še enkrat, za to mora poskrbet izvajalec in po končanem delu morajo biti okna/vrata v takšnem stanju kot prej.

To ravno ne drzi ane… kakor je dogovorjeno v medsebojni pogodbi med izvajalcem in upravnikom. Ali pa med narocnikom.

Nic ne skodi, ce lastnik sam najbolj temeljito zasciti svojo imovino.

Ostalo do bolj kot ne neke pravljice..

Aja? Potem če ni dogovorjeno da se stvari zaščitijo oni kr packajo vsepoprek in je to stanovalcem kar okej? Tebi pridejo mojstri malat stene in ti z barvo napacajo vse ostalo in je to super ker se pač niste dogovorili da morajo zaščiti ostale reči? Normalno da morajo biti po zaključenem delu ostale stvari v enakem stanju kot so bile. Razumem pa če kdo sam še dodatno zašciti kakšno stvar, tudi sam sem jo ko so delali fasado pri nas. Potem vsaj uporabiš trak odporen na UV in je to to. Pri nas so ga uporabljali tudi izvajalci, je pa značilen da je drugačne barve kot klasičen trak..največkrat fluorescentno zelen ali vijoličen.

Dobro preberi, kaj sem napisal. V kolikor je to blok, upravnik pridobi/naredi popise del, poisce nekaj ponudb razlicnih izvajalcev in izbere najugodnejsega. V kolikor ni napisano, da je potrebno okna zascititi, jih sam od sebe na lastne stroske izvajalec zagotovo ne bo. Pred zacetkom del na to opozori narocnika in se zmenijo. Po defaultu pa tega ni. Ce pride meni pleskat nekaj, se predhodno dogovorim o obsegu del in sam prej to zascitim, saj je moje. Kaj tu ni jasno?
vw-klub.si

z3ro ::

dj_uro je izjavil:

z3ro je izjavil:

dj_uro je izjavil:

z3ro je izjavil:

Prvo, vsa okna, vrata, karkoli so dolžni zaščitit izvajalci. Drugo, če boš običajen "apdek" trak pustila dlje zalepljen na okvirje ga ne boš več (oziroma zelo težko) spravila dol. Obstaja poseben UV odporen trak, ki ga ne zapeče kot običajnega. Ampak še enkrat, za to mora poskrbet izvajalec in po končanem delu morajo biti okna/vrata v takšnem stanju kot prej.

To ravno ne drzi ane… kakor je dogovorjeno v medsebojni pogodbi med izvajalcem in upravnikom. Ali pa med narocnikom.

Nic ne skodi, ce lastnik sam najbolj temeljito zasciti svojo imovino.

Ostalo do bolj kot ne neke pravljice..

Aja? Potem če ni dogovorjeno da se stvari zaščitijo oni kr packajo vsepoprek in je to stanovalcem kar okej? Tebi pridejo mojstri malat stene in ti z barvo napacajo vse ostalo in je to super ker se pač niste dogovorili da morajo zaščiti ostale reči? Normalno da morajo biti po zaključenem delu ostale stvari v enakem stanju kot so bile. Razumem pa če kdo sam še dodatno zašciti kakšno stvar, tudi sam sem jo ko so delali fasado pri nas. Potem vsaj uporabiš trak odporen na UV in je to to. Pri nas so ga uporabljali tudi izvajalci, je pa značilen da je drugačne barve kot klasičen trak..največkrat fluorescentno zelen ali vijoličen.

Dobro preberi, kaj sem napisal. V kolikor je to blok, upravnik pridobi/naredi popise del, poisce nekaj ponudb razlicnih izvajalcev in izbere najugodnejsega. V kolikor ni napisano, da je potrebno okna zascititi, jih sam od sebe na lastne stroske izvajalec zagotovo ne bo. Pred zacetkom del na to opozori narocnika in se zmenijo. Po defaultu pa tega ni. Ce pride meni pleskat nekaj, se predhodno dogovorim o obsegu del in sam prej to zascitim, saj je moje. Kaj tu ni jasno?

Okej bom pa tako napisal…vsem izvajalcem je jasno da morajo po končanem delu ostale stvari biti v enakem stanju kot prej - to se verjetno strinjava? Zdaj kako bodo to izvedli je njihova stvar ampak če karkoli poškodujejo je to njihov strošek. Še nisem videl da bi nekdo delal fasado brez da bi zadeve zaščitil. Tako da jaz mislim da je pri vseh ali pa vsaj pri veliki večini zaščita kar po defaultu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenova hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609113 (5206) bonanno
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488264 (5253) genesiss
»

Nov vrhunec digitalne transformacije v slovenskem zdravstvu: do podatkov zdravstveneg (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18342324 (28681) SeMiNeSanja
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21540404 (35241) kkk7

Več podobnih tem