» »

Izginila podmornica s posadko

Izginila podmornica s posadko

««
5 / 16
»»

Invictus ::

No ja, kakor koli...

Smola za njihove družine.

Drugače pa kandidati za Darwin Award...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Pa vsi govorijo, da imajo za 4 dni zraka in odštevajo te ure kot dejstvo. V resnici pa je to le teorija, nikjer niso dejansko zmerili. Nikjer ne piše kako se odvajajo škodljivi plini. Bolj verjetno je, da so že zdavnaj zadušeni, če je plovilo sploh celo.

Tidule ::

yabuk je izjavil:

ko smo ravno na temi. Mislite, da so sli gledat Titanic ali njeno sestro ladjo Olympic, ki je verjetneje potonila?

https://social.shorthand.com/TitanicMys...

Zna bit da jih je kaj Kaiju pojedel medtem ko so vesoljce iskal.

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

Men, nekaj preseratorjev je ugriznilo v vec, k so lahko prezvecili. Raje prihranite socutje za nedolzne civiliste, ki umirajo in trpijo na vojnih ombocjih, al pa kaksno drugo skupino ljudi, ki niso sami rinili v tezave.


Mato989 je izjavil:

Moj deda je vedno rekel da v zraku in pod vodo/Zemljo smrt vedno koryaka v senci za teboj ;) Ena napaka in si mrtev...

Pač iskreno mi ni žal za njih, so bogataši ki so se šli turizma luksuza na kubik... ceno bodo plačali in postali bodo del znamenitosti Titanika.


Za oba enako: torej, če se vidva peljeta z letalom in pade dol vaju ni škoda.
Po vajini analogiji namreč: imata več denarja, kot ostali, ki si tega ne morejo privoščiti. Zategadelj ni nobene škode.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Likalnik ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Men, nekaj preseratorjev je ugriznilo v vec, k so lahko prezvecili. Raje prihranite socutje za nedolzne civiliste, ki umirajo in trpijo na vojnih ombocjih, al pa kaksno drugo skupino ljudi, ki niso sami rinili v tezave.


Mato989 je izjavil:

Moj deda je vedno rekel da v zraku in pod vodo/Zemljo smrt vedno koryaka v senci za teboj ;) Ena napaka in si mrtev...

Pač iskreno mi ni žal za njih, so bogataši ki so se šli turizma luksuza na kubik... ceno bodo plačali in postali bodo del znamenitosti Titanika.


Za oba enako: torej, če se vidva peljeta z letalom in pade dol vaju ni škoda.
Po vajini analogiji namreč: imata več denarja, kot ostali, ki si tega ne morejo privoščiti. Zategadelj ni nobene škode.



potovanje z letalom ali z ladjo ni nekaj dramatičnega oziroma nekaj kar se sredni sloj ne more privoščiti....to je že minimum, če hočeš delati/živeti na tem svetu.
v to pa ne bi vključeval raziskovanje podvodnega sveta oziroma vesolja....in ja tudi moje mnenje je, da če rineš na take kraje potem se nekako zavedaš do česa lahko pride....tako kot se sredni sloj zaveda kaj pomeni, če greš na letalo/ladjo....pa v večini primerov se moraš voziti z letalom če ne v privatne zadeve pa v službene zadeve....v raziskovanje morskega dna/vesolja te pa noben ne sili in si se v ta drek spravil sam...in to samo zato, ker imaš preveč denarja in ne veš več kaj bi tisti svoji polni riti še privoščil

FireSnake ::

Mi smo za na zemljo (dobesedno).
V zrak ne spadamo, v vodo ne spadamo.
Vse, kar ni hoja po preljubi zemljici, je po svoje izzivanje.

Še več, celo hoja po zemlji je lahko nevarna (pot v gore).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jazon ::

delavec44 je izjavil:

Pa vsi govorijo, da imajo za 4 dni zraka in odštevajo te ure kot dejstvo. V resnici pa je to le teorija, nikjer niso dejansko zmerili. Nikjer ne piše kako se odvajajo škodljivi plini. Bolj verjetno je, da so že zdavnaj zadušeni, če je plovilo sploh celo.


Naj bi imeli:
- Nasine čistilce CO2-ja, ki pretvarjajo CO2 v kisik;
- absorberje CO2-ja;
- jeklenke s kisikom pod podnicami.

in 96ur naj bi bil maksimum vseh sistemov skupaj.

energetik ::

Likalnik je izjavil:

potovanje z letalom ali z ladjo ni nekaj dramatičnega oziroma nekaj kar se sredni sloj ne more privoščiti....to je že minimum, če hočeš delati/živeti na tem svetu.
v to pa ne bi vključeval raziskovanje podvodnega sveta oziroma vesolja....in ja tudi moje mnenje je, da če rineš na take kraje potem se nekako zavedaš do česa lahko pride....tako kot se sredni sloj zaveda kaj pomeni, če greš na letalo/ladjo....pa v večini primerov se moraš voziti z letalom če ne v privatne zadeve pa v službene zadeve....v raziskovanje morskega dna/vesolja te pa noben ne sili in si se v ta drek spravil sam...in to samo zato, ker imaš preveč denarja in ne veš več kaj bi tisti svoji polni riti še privoščil

No ja, brez kakršnegakoli problema lahko delaš in živiš brez prevozov z ladjo in letalom.
Jaz sem imel tistih 3x, ko sem moral na letalo, zelo podoben občutek kot če bi zlezel v tole podmornico. Klavstrofobičen občutek nemoči.
Ladja je druga stvar, imaš vendarle več šans če se karkoli zgodi, sploh če se držiš na palubi. Če si paranoik si dejansko lahko spakiraš v povprečen ruzak napihljiv čoln za 2-3 osebi, astrofolijo, solarni destilator pa še za par dni powerbarov.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

k4vz0024 ::

Je kaj novic s strani svetovnih medijev?

eventyrer ::

k4vz0024 je izjavil:

Je kaj novic s strani svetovnih medijev?


Edina prava novica je tista iz nedelje...potonili so.

Ostalo je medijski šum in nabijanje pompa za klike da lahko prikažejo čimveč oglasov.

Upam da podmornico kdaj najdejo da se vsaj ugotovi zakaj so potonili, da se takšne bedne ponudnike turističnih storitev orng privije da bodo znali zagotavljati varnost.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

eventyrer je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Je kaj novic s strani svetovnih medijev?


Edina prava novica je tista iz nedelje...potonili so.

Ostalo je medijski šum in nabijanje pompa za klike da lahko prikažejo čimveč oglasov.
Točno tako, če ni signala in če niso prišli na površje, je najbolj verjetna zadeva implozija. Če se ne motim imajo tudi balast vezan na časovnik (če se ne motim sol skorodira varovalke balasta in zadeva gre gor. Torej so najverjetneje mrtvi že od nedelje.
vires in numeris

Mato989 ::

Za oba enako: torej, če se vidva peljeta z letalom in pade dol vaju ni škoda.
Po vajini analogiji namreč: imata več denarja, kot ostali, ki si tega ne morejo privoščiti. Zategadelj ni nobene škode.


Seveda naju ni... gledano globalno... škoda naju je morda za sorodnike in prijatelje, ampak to je majhen krog ljudi. Zagotovo pa če bom jaz šel zdaj v letalo in bo letel sam in padel dol in umrl, to ni potrebno na 1.000čih straneh 2, 3, 5 člankov.

FireSnake je izjavil:

Mi smo za na zemljo (dobesedno).
V zrak ne spadamo, v vodo ne spadamo.
Vse, kar ni hoja po preljubi zemljici, je po svoje izzivanje.

Še več, celo hoja po zemlji je lahko nevarna (pot v gore).



Vse kar ni trdno na tleh pomeni še dodatno nevarnost in variabilko da gre kaj narobe in umreš, to ne pomeni da pri hoji po Zemlji ne moreš umret samo verjetnost je majhna... po Zemlji hodi milijarde ljudi, koliko jih umre procentualno?

Do Titanika jih je šlo koliko do zdaj in koliko jih je umrlo?

Upam da podmornico kdaj najdejo da se vsaj ugotovi zakaj so potonili, da se takšne bedne ponudnike turističnih storitev orng privije da bodo znali zagotavljati varnost.


Če plačaš 250k si prekleto neumen če ne zahtevaš varnosti, sploh če si milijarder... naravna selekcija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Ganon ::

Gledam posnetke podmornice in sem zgrožen. Je bila sestavljena v garaži? Bluetooth kontroler z Amazona?! Ljudje so nori.

energetik ::

Mato989 je izjavil:



Če plačaš 250k si prekleto neumen če ne zahtevaš varnosti, sploh če si milijarder... naravna selekcija.
Točno tako, taki bi si brez problema privošlili Deepsea Challenger, s katerim je šel Cameron na 11km...
Par razredov višja varnost in kvaliteta izdelave, kakor sem videl načrte.
vires in numeris

Likalnik ::

energetik je izjavil:

Likalnik je izjavil:

potovanje z letalom ali z ladjo ni nekaj dramatičnega oziroma nekaj kar se sredni sloj ne more privoščiti....to je že minimum, če hočeš delati/živeti na tem svetu.
v to pa ne bi vključeval raziskovanje podvodnega sveta oziroma vesolja....in ja tudi moje mnenje je, da če rineš na take kraje potem se nekako zavedaš do česa lahko pride....tako kot se sredni sloj zaveda kaj pomeni, če greš na letalo/ladjo....pa v večini primerov se moraš voziti z letalom če ne v privatne zadeve pa v službene zadeve....v raziskovanje morskega dna/vesolja te pa noben ne sili in si se v ta drek spravil sam...in to samo zato, ker imaš preveč denarja in ne veš več kaj bi tisti svoji polni riti še privoščil

No ja, brez kakršnegakoli problema lahko delaš in živiš brez prevozov z ladjo in letalom.
Jaz sem imel tistih 3x, ko sem moral na letalo, zelo podoben občutek kot če bi zlezel v tole podmornico. Klavstrofobičen občutek nemoči.
Ladja je druga stvar, imaš vendarle več šans če se karkoli zgodi, sploh če se držiš na palubi. Če si paranoik si dejansko lahko spakiraš v povprečen ruzak napihljiv čoln za 2-3 osebi, astrofolijo, solarni destilator pa še za par dni powerbarov.


Mislim ja, se da živeti brez ladje in letala...če pač kot oseba nimaš težav in so ti destinacije katere lahko dosežeš z avtomobilom v redu potem ni težav....če si recimo hišnik ali delaš za tekočim trakom tudi po službeni poti ne rabiš potovati z letalom....če si pa že vsaj na neki osnovni funkciji v podjetju pa zelo hitro zahtevajo, da greš na kakšno drugo lokacijo do katere boš moral priti z letalom...pač odvisno kako si življenje nastaviš....raziskovanje morskega dna oziroma vesolja je pa preseravanje novodobnih bogatašev....ampak zakaj pa ne če lahko

Ganon ::

Likalnik je izjavil:

če si recimo hišnik ali delaš za tekočim trakom tudi po službeni poti ne rabiš potovati z letalom....če si pa že vsaj na neki osnovni funkciji v podjetju pa zelo hitro zahtevajo, da greš na kakšno drugo lokacijo do katere boš moral priti z letalom...


Prosim? :)) Hišnik in tekoči trak? 99% ljudi ne potrebuje letala za službene obveznosti.

Likalnik ::

Ganon je izjavil:

Likalnik je izjavil:

če si recimo hišnik ali delaš za tekočim trakom tudi po službeni poti ne rabiš potovati z letalom....če si pa že vsaj na neki osnovni funkciji v podjetju pa zelo hitro zahtevajo, da greš na kakšno drugo lokacijo do katere boš moral priti z letalom...


Prosim? :)) Hišnik in tekoči trak? 99% ljudi ne potrebuje letala za službene obveznosti.

ga pa uporabljaš za privat zadeve...kot so potovanja...ali si do sedaj prišel samo do Umaga?
Pač ga uporabljaš in to ni nekaj neobičajnega kot je recimo raziskovanje morskega dna

energetik ::

Ne, niti oz. sploh za privat ne uporabljam letala.
vires in numeris

DarwiN ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ameriška obalna straža je na predhodni oceni zmogljivosti podmornice ocenila, da bi lahko za potnike na krovu zmanjkalo kisika dobro uro po poldnevu po našem času (približno ob 13.18) oziroma ob 07:18 po vzhodnem času v ZDA.

Če je eden od članov pobil ostale štiri kmalu po tem, ko so potrdili brezizhodno situacijo, ima tip teoretično še vedno za ~300 ur kisika, pa še mesnih izdelkov ima na pretek. Govorim o vsebini filma o tem dogodku. V kinematografih v tvoji bližini leta 2042. ;)

V filmu Sunshine je tudi 6-članska posadka imela kisika le za 4 ljudi in so morali 2 pospravit, če se prav spomnim.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Machete ::

Ganon je izjavil:

Gledam posnetke podmornice in sem zgrožen. Je bila sestavljena v garaži? Bluetooth kontroler z Amazona?! Ljudje so nori.


Ja to sem taprvo zagledal s klicaji v mislih. Nek generičen game controler za upravljanje. Komon, niti PS ali xbox ni bil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Ojej, tip je resno izjavil, da hoce folk veckrat videti titanik, medtem, k nihce noce veckrat videti koralnega grebena. ROLF. Koralni grebeni so krasni in vredni veckratnega obiska. Brez dvoma bolj, k Titanik. Pa se neprimerno bolj varen in cenejsi je obisk.

xseki ::

RIP

:8)

bastadu ::

Machete je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gledam posnetke podmornice in sem zgrožen. Je bila sestavljena v garaži? Bluetooth kontroler z Amazona?! Ljudje so nori.


Ja to sem taprvo zagledal s klicaji v mislih. Nek generičen game controler za upravljanje. Komon, niti PS ali xbox ni bil.

Pa saj so jih imeli več za rezervo, just in case ... :))

stara mama ::

Ganon je izjavil:

99% ljudi ne potrebuje letala za službene obveznosti.

V tvoji delovni sredini res ne.

kamiKaZaA ::

No, pa smo dobili material za snemanje 2. dela Titanica.

Žena direktorja OceanGate potomka para, ki je umrl med potopom Titanika

Žena Stocktona Rusha, ustanovitelja in direktorja podjetja OceanGate, je potomka premožnega starejšega para, ki je bil leta 1912 na krovu znamenite ladje Titanik, poročajo ameriški mediji. Wendy Rush je prapravnukinja zakoncev Straus, ki sta bila med drugim upodobljena v filmski uspešnici Jamesa Camerona o nesreči Titanika. Ladja je potonila med svojo krstno plovbo, potem ko je trčila v ledeno goro.


https://www.24ur.com/novice/tujina/tita...

Isidor in Ida Straus sta bila potnika znamenite ladje Titanik, ki je leta 1912 potonila v severnem Atlantskem oceanu. Kot poroča ameriški časnik New York Times, sta premožna zakonca Strauss potovala v prvem razredu. Isidor je bil takrat solastnik znane veleblagovnice Macy's.

Kot je leta 2017 za oddajo Today Show pojasnil njun pravnuk Paul A. Kurzman, sta se zakonca odločila, da bosta ostala na potapljajoči se ladji. Čeprav so imeli ženske in otroci prednost pri vkrcanju na reševalne čolne, je ladijski častnik želel narediti izjemo za Isidorja zaradi njegove starosti in statusa. A Isidor ga je zavrnil. "Moj praded je dejal: Dokler ne vidim, da so vse ženske in otroci s te ladje v rešilnem čolnu, sam ne bom stopil nanj," je domnevne pradedkove besede povzel Kurzman.

Kot je še dodal Kurzman, je bila Idina hišna pomočnica, ki je preživela nesrečo, priča zadnjim trenutkom starejšega para. Kot je povedala, ju je velik val odnesel v ocean, takrat so ju tudi zadnjič videli živa.

Zgodba zakoncev Straus je navdihnila tudi ustvarjalce filma Titanik. Upodobili so ju v prizoru, v katerem je starejši par objet v postelji, medtem ko v njuno sobo začne vdirati voda.

avtek ::

Če so umrli (kar verjetno so) in če jih najdejo čez recimo 2 meseca nekje na dnu...Kakšna bo notranjost glede na to da ni kisika, bodo trupla razpadala ali bodo zaradi temperature (recimo ledišče) "obstala"?

Ganon ::

stara mama je izjavil:

Ganon je izjavil:

99% ljudi ne potrebuje letala za službene obveznosti.

V tvoji delovni sredini res ne.


Nismo več v vrtcu, fant.

stara mama ::

Ganon je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ganon je izjavil:

99% ljudi ne potrebuje letala za službene obveznosti.

V tvoji delovni sredini res ne.


Nismo več v vrtcu, fant.

Pa še vedno ne vidiš izven svojih okvirjev, kaj šele države (ki nima niti svojega letalskega prevoznika).

matobeli ::

A si ti pilot?

Magic1 ::

Pri 4000m je temperatura morja okoli 3°C.
Magic

kamiKaZaA ::



:(

Žal jim ni bilo usojeno. Sem vseeno upal na čudež in da je malo več kot 3 dni dovolj, da jih ob vsej tehnologiji najdejo in rešijo (v kolikor ni šlo za implozijo). Sedaj pa vseeno upam, da bodo našli to podmornico ali vsaj ostanke nje in morda ugotovili vzrok odpovedi vseh sistemov. Čeprav so tudi tu zelo male možnosti, da bomo kdaj kaj od tega izvedeli...

energetik ::

Grem skoraj stavit, da bodo našli implodirane ostanke nekje na Titanikovem polju razbitin.
vires in numeris

tikitoki ::

Who gives a shit. Z dnarjem, k ga bodo porabili za iskanje teh preseratorjev bi lahko resili tisoce ljudi pred smrtjo od lakote.

Ganon ::

stara mama je izjavil:

Ganon je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ganon je izjavil:

99% ljudi ne potrebuje letala za službene obveznosti.

V tvoji delovni sredini res ne.


Nismo več v vrtcu, fant.

Pa še vedno ne vidiš izven svojih okvirjev, kaj šele države (ki nima niti svojega letalskega prevoznika).


Preveč projeciraš. Ni dobro.

BorutO ::

Miki N je izjavil:

fur80 je izjavil:


Moj prvi CD, ki sem si ga kupil v življenju! :D tam leta 1993 nekje pomoje! :D Še v času Bravo revije.


Ja fantje, vidim, da nas je tukaj toliko navdušenih podmorničarjev.. da če Titan preživi.. ali če se ga bo dalo saj pobrati in očistiti (zip-lock vrečke pa to) ... da gremo pa mi ST člani eno furo! Ne skrbite, po tem debaklu bodo krepki popusti! Pa ker smo tehničarji se ne bomo zajebali in bomo vzeli USB ožičeno verzijo Logitech ploščka. ;)

Vse lepo in prav, kaj pa, če bo tisti na drugi strani premalo zategnil vijake? Kako boš vedel? :)

Alien123 ::

avtek je izjavil:

Če so umrli (kar verjetno so) in če jih najdejo čez recimo 2 meseca nekje na dnu...Kakšna bo notranjost glede na to da ni kisika, bodo trupla razpadala ali bodo zaradi temperature (recimo ledišče) "obstala"?


Bodo razpadala, samo počasneje

xseki ::

1. Most likely scenario is that the hull of the submersible imploded due to the brittle carbon fibre material, killing all 5 passengers within milliseconds

2. The second scenario is that the sub experienced a mechanical failure, so they manually released their ballast tanks and floated up. In this scenario, they would currently be floating above water. Some points:

- This is unlikely as they should be spotted by now, even days ago, especially with all the equipment they have to be able to send out a signal.

- If this is the case, it is not good news as they only have about 1-2 hours of oxygen left, and they cannot open up the hatch from the inside, meaning if they are not found within 1-2 hours, they would suffocate despite being above water (assuming all passengers are alive, because if some died for whatever reason, then the oxygen may last longer).


3. The CEO of the company OceanGate, who is also the pilot, is a risk-taker that has cut corners, most likely to make more money by cutting costs. Multiple reports by ex-employees, the CEO himself in past interviews, and 3rd parties point to the company being frugal and cutting corners when it comes to safety, which the CEO did NOT take seriously.

This means the submersible was likely of low quality, which we can assume is what led to the implosion or the mechanical failure.

4. The last possible scenario, which is unlikely based on the facts we have, is that they are currently stuck at the Titanic wreckage or near it on the seabed. If that's the case, it would take hours to find them, and more hours to pull them out, which means they have almost zero chance of surviving.

This, while unlikely, is the MOST HARROWING scenario, as it means they've spent days in freezing temperature, and will likely end up freezing or suffocating to death. Remember, the victims include a father and a son, so I STRONGLY hope this is not the case, and thankfully facts point that it is very unlikely.

https://twitter.com/MarioNawfal/status/...

mihor ::

Horizon Arctic in L'Atalante že imata svoje ROV-je v vodi, prvi je že dosegel dno. Verjetno bomo v prihodnjih urah videli kaj se je zgodilo.

kamiKaZaA ::

energetik je izjavil:

Grem skoraj stavit, da bodo našli implodirane ostanke nekje na Titanikovem polju razbitin.

To bi znalo držati.

Zadnji update-i:

“Lahko gre za naravne zvoke”

Nekdanji potapljač ameriške mornarice Bobbie Scholley je za BBC povedal, da še vedno obstaja razlog za upanje, saj se iskanje pogrešane podmornice nadaljuje. “Vsi so osredotočeni na 96-urno okno, vendar to ni nujno končna številka. Reševalna misija bo trajala naprej tudi, ko se predviden čas kisika izteče,” je dejal.

Nekdanji poveljnik jedrske podmornice ameriške mornarice David Marquet je opozoril, da upanja polni zvoki, zaznani v zadnjih urah, morda ne prihajajo iz podmornice Titan. “Mislim, da hrup ni njihov, lahko gre le za naravne zvoke. Slišimo šume in na območje prihaja vse več ladij, nato pa slišimo še več šumov, in mislim, da to ni naključje,” je dejal v pogovoru za BBC.

BorutO ::

avtek je izjavil:

Če so umrli (kar verjetno so) in če jih najdejo čez recimo 2 meseca nekje na dnu...Kakšna bo notranjost glede na to da ni kisika, bodo trupla razpadala ali bodo zaradi temperature (recimo ledišče) "obstala"?


Razgradnja trupla se v veliki meri osredotoča na aktivnosti mikroorganizmov, ki razgrajujejo organske snovi. V območjih z visoko vsebnostjo kisika (aerobnih razmerah), kot so površinski svet in zemlja, je ta proces razmeroma hiter, saj večina mikroorganizmov zahteva kisik za metabolizem...

Vendar pa obstajajo tudi mikroorganizmi, znani kot anaerobni mikroorganizmi, ki lahko delujejo brez kisika, ali celo v razmerah, kjer je kisik strupen... V območjih z malo ali brez kisika (anaerobnih razmerah), kot so globine oceana, močvirja ali hermetično zaprti prostori, bodo anaerobni mikroorganizmi postopoma razgradili truplo...

Anaerobna razgradnja je običajno počasnejša od aerobne razgradnje, ker so anaerobni metabolni procesi manj učinkoviti pri pridobivanju energije iz organskih snovi.. Poleg tega pa obstajajo območja, kot so globine oceana, kjer so temperature zelo nizke, kar še dodatno upočasni razgradnjo.

Anaerobna razgradnja povzroča različne produkte razgradnje kot aerobna razgradnja. Zlasti anaerobna razgradnja pogosto proizvaja metan, vodikov sulfid in druge pline, ki imajo močan in neprijeten vonj... anaerobni mikroorganizmi ne potrebujejo kisika, ampak imajo tudi svoje meje, da lahko umrejo. Dejavniki, zaradi katerih lahko umrejo so temperatura, pri kateri imajo vsa živa bitja in mikroorganizmi na planetu optimalni temperaturni razpon, pH, pri katerem ima vsaka vrsta mikroorganizma optimalno ombočje pH pri katerem lahko deluje, viri hrane, pri katerih umrejo, če jim zmanjka določenih hranil, kisik, kateri je njihov naravni sovražnik, dugi dejavniki kot so toksini, določene kemikalije, težke kovine, sevanje, pritisk itd ...

V nekaterih posebnih okoljih, kjer so pogoji zelo ekstremni, kot so soline ali zelo kisla jezera, lahko trupla ostanejo praktično nespremenjena za dolgo obdobje, ker v takih pogojih malo mikroorganizmov lahko preživi in opravlja razgradnjo.
Polek tega, če nek prostor ostane hermetično zaprt, lahko zaradi pomanjkanja vlage in/ali kisika obstaja tudi možnost, da se trupla mumificirajo, namesto da se razgradijo. To bi še bolj upočasnilo ali celo ustavilo proces razgradnje, saj bi anaerobni mikroorganizmi umrli.

Torej, ti scenariji so možni. Kaj se bo zgodilo, bomo pa videli čez čas. Ampak dejansko so že obsojeni na smrt, ker glede na zalogo kisika, jih tako hitro ne bodo mogli dvigniti ven, tudi, če jih ta trenutek najdejo.

Pithlit ::

Jaz se že od začetka te zgodbe sprašujem zakaj carbon fibre? Kdo je to izbral kot optimalen material...
Life is as complicated as we make it...

mihor ::

BorutO je izjavil:

Torej, ti scenariji so možni. Kaj se bo zgodilo, bomo pa videli čez čas. Ampak dejansko so že obsojeni na smrt, ker glede na zalogo kisika, jih tako hitro ne bodo mogli dvigniti ven, tudi, če jih ta trenutek najdejo.


Ta zaloga kisika je bolj relativna in niti ni bila praktično preizkušena. Lahko da jim je že davno zmanjkalo kisika, kljub vsemu jih je pet. Ali pa CO2 scrubberji niso dobro delovali in so se zastrupili s CO2. Ali pa jih je itak stisnilo že v nedeljo. Je pa vsekakor še upanje, da je vsaj nekaterim uspelo preživet in imajo ravno še dovolj kisika. Kot rečeno upam, da bomo v kratkem dobili informacije, če seveda najdejo kanto na dnu.

Pithlit je izjavil:

Jaz se že od začetka te zgodbe sprašujem zakaj carbon fibre? Kdo je to izbral kot optimalen material...


Lažji je kot jeklo. Pa fancy se sliši. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

DarwiN ::

Ampak ta ista podmornica je bila v preteklosti že vsaj 3x pri Titaniku na 4km globine. Pomeni, da preverjeno prenese prisoten pritisk. Zakaj bi zdaj naenkrat implodirala? So jo res tokrat preslabo privijačili? Ni logike. Povrh tega so zaznali hrup iz globin v 30 minutnih intervalih, kar daje težo teoriji, da so bili živi.

Mystery!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

eventyrer ::

DarwiN je izjavil:

Ampak ta ista podmornica je bila v preteklosti že vsaj 3x pri Titaniku na 4km globine. Pomeni, da preverjeno prenese prisoten pritisk. Zakaj bi zdaj naenkrat implodirala?


ker niso preverjali utrujenosti materialov.

Pithlit ::

mihor je izjavil:

Lažji je kot jeklo. Pa fancy se sliši. ;((

Ja sam se ne pogovarjamo o avionih ali avtih... Ja, vem, sarkazem. Ampak me resno zanima kako so to odločitev zagovarjali.
Life is as complicated as we make it...

eventyrer ::

Pithlit je izjavil:

mihor je izjavil:

Lažji je kot jeklo. Pa fancy se sliši. ;((

Ja sam se ne pogovarjamo o avionih ali avtih... Ja, vem, sarkazem. Ampak me resno zanima kako so to odločitev zagovarjali.


S tem da niso hoteli "dolgočasnih neinspirajočih belih 50 letnih starčkov ki so hoteli reči narediti varno" ampak so hoteli (najbrž lgbht) mladiče ki so k mizi prinesli "novosti".

To so besede CEOja OceanGatea, niso moje besede.

Zgodovina sprememb…

avtek ::

Borut hvala za razlago :)

Tidule ::

Alien123 je izjavil:

avtek je izjavil:

Če so umrli (kar verjetno so) in če jih najdejo čez recimo 2 meseca nekje na dnu...Kakšna bo notranjost glede na to da ni kisika, bodo trupla razpadala ali bodo zaradi temperature (recimo ledišče) "obstala"?


Bodo razpadala, samo počasneje

Predvsen pa to, da kisika ni dovolj za zivet ni enako temu, da kisika ni.

OutOfTheBox ::

Pomeni, da preverjeno prenese prisoten pritisk. Zakaj bi zdaj naenkrat implodirala?


Z istim razlogom kot pri letalu po toliko letih nekaj odpade (ce ni servisirano). V aviaciji temu recejo "utrujenost materiala".

Torej ce zdrzi enkrat dvakrat, se ne pomeni da bo ta stevilka neomejena.

LeQuack ::

Zakaj pravijo raziskovalci da ne vedo kje so? Saj se točno ve kje je razbitina Titanika, najbrž niso šli 100km stran. To je tako kot bi iskal ponesrečene na Triglavu in bi jih iskal v Soči ali kaj podobnega.
Quack !
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretrgana telekomunikacijski kabel in plinovod Finska-Estonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7211402 (2696) Mr.B
»

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30679256 (19244) Machete
»

V zemeljski atmosferi eksplodiral meteorit

Oddelek: Problemi človeštva
4710620 (8580) Cash
»

Kitajska razvija "nadzvočno" podmornico

Oddelek: Znanost in tehnologija
477817 (5876) zmaugy
»

Letalonosilka USS Gerald Ford

Oddelek: Loža
488666 (7422) SplitCookie

Več podobnih tem