» »

Izginila podmornica s posadko

Izginila podmornica s posadko

««
4 / 16
»»

PacificBlue ::

cvalsr je izjavil:

In ironija vsega je, da 10cm karbonskih vlaken vrjetno sploh ni tako poceni za izdelat.
Tipi so z lepilom zalepili na vlakna oba titanska pokrova.

ad1) Res je.
ad2) Resno??? Ala-im-vera!!


https://twitter.com/heymatey_/status/16...
I’m out.
:3

chort ::

floyd1 je izjavil:

Recimo da zdaj najdejo podmornico na dnu. Ali je že kdo sploh dal kakšen namig, kako bi jih spravili na površino? Večinoma zdaj govorijo le o tem, da je tako plovilo pravzaprav nemogoče že najti, kaj šele potem izvesti reševanje...

To ni nek problem in je pogosta aktivnost, če le ni resno zataknjena pod kakšnim previsom.

Če leži na morskem dnu je standardna procedura za dvigovanje naslednja - do podmornice se z (motion compensated) žerjava spusti kabel (pod predpostavko da ga imajo 4km, kar je kar optimistična predpostavka), ki ga vodi ROV. ROV nato natakne gurtno (običajno je predpripravljena na podmornici, sicer jo prinese ROV s seboj) na kljuko in nadzoruje dvig.
Podobna je metoda dviga samo z ROV, vendar bolj rizična, saj tether (pletenica ki povezuje ROV z ladjo) ni namenjen velikim mehanskim obremenitvam, ampak ko gre za življenja to ni tak problem.

Če je podmornica zataknjena se pač greš potegni-porini z ROV, dokler se stvar ne sprosti. Ni prov dosti filozofiranja :) Obstaja tudi opcija, da ROV kaj odreže (ne na podmornici, bolj na oviri), če ima pravi tooling, ki dela na taki globini.

Pod vodo reševanja zagotovo ne bo, če podmornico najdejo jo morajo pripeljati na površje.

fulk ::

PacificBlue je izjavil:

cvalsr je izjavil:

In ironija vsega je, da 10cm karbonskih vlaken vrjetno sploh ni tako poceni za izdelat.
Tipi so z lepilom zalepili na vlakna oba titanska pokrova.

ad1) Res je.
ad2) Resno??? Ala-im-vera!!


https://twitter.com/heymatey_/status/16...


Ha. Hvala za video.
Torej že sam je priznal, da se tako ne dela.

RIP posadka.

Zimonem ::

chort je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Recimo da zdaj najdejo podmornico na dnu. Ali je že kdo sploh dal kakšen namig, kako bi jih spravili na površino? Večinoma zdaj govorijo le o tem, da je tako plovilo pravzaprav nemogoče že najti, kaj šele potem izvesti reševanje...

To ni nek problem in je pogosta aktivnost, če le ni resno zataknjena pod kakšnim previsom.

Če leži na morskem dnu je standardna procedura za dvigovanje naslednja - do podmornice se z (motion compensated) žerjava spusti kabel (pod predpostavko da ga imajo 4km, kar je kar optimistična predpostavka), ki ga vodi ROV. ROV nato natakne gurtno (običajno je predpripravljena na podmornici, sicer jo prinese ROV s seboj) na kljuko in nadzoruje dvig.
Podobna je metoda dviga samo z ROV, vendar bolj rizična, saj tether (pletenica ki povezuje ROV z ladjo) ni namenjen velikim mehanskim obremenitvam, ampak ko gre za življenja to ni tak problem.

Če je podmornica zataknjena se pač greš potegni-porini z ROV, dokler se stvar ne sprosti. Ni prov dosti filozofiranja :) Obstaja tudi opcija, da ROV kaj odreže (ne na podmornici, bolj na oviri), če ima pravi tooling, ki dela na taki globini.

Pod vodo reševanja zagotovo ne bo, če podmornico najdejo jo morajo pripeljati na površje.

Te stvari morajo biti pripravljene. Saj veste zakaj niste šli v španovijo.

DamijanD ::

Čak še enkrat vprašam, da bo nedvoumno. A to je bil dejansko prvi potop z ljudmi do te globine za to piksno?

Zimonem ::

Ni bil

chort ::

Zimonem je izjavil:


Te stvari morajo biti pripravljene. Saj veste zakaj niste šli v španovijo.

True that.

To da tega nima OceanGate-ov mothership Polar Prince (v bistvu gre za 65 let (pra)star ledolomilec) je logično, ladja kljub svoji zanimivi zgodovini ni primerna za tovrstno početje - nima dynamic positioninga, nima pravega USBL sistema, nima še marsičesa kar je nujno potrebno za varne operacije z ROV, kaj šele za operacije s podmornico s posadko. Očitno niso dovolj zaračunavali strankam, pri 250k$ na osebo namreč ni nikakršne računice za pokritje stroškov resne ladje, če nimaš na krovu vsaj 10 plačljivih strank ki so pripravljene zlest v karbon/titan cev s pepelnikom za okno na sprednji strani.

Ifremerjev L'Atalante, ki je na poti tja sicer ima ROV za do 4000m globine in par A-frame vinčev, ki zmorejo potegnit >5t.

DamijanD je izjavil:

Čak še enkrat vprašam, da bo nedvoumno. A to je bil dejansko prvi potop z ljudmi do te globine za to piksno?

Nope. Že 2018 so na Bahamih šli na 4000m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Tidule ::

fikus_ je izjavil:

Na vodni površini je približno 1 bar absolutnega tlaka (tlak zaradi pritiska zraka), glede na vesolje, kjer je absolutni tlak 0 bar. V vodi se tlak na vsakih 10 m poveča za ~1 bar.
Če bi v človeških pljučih zamenjal zrak s tekočino, ki prenaša kisik (so že izvedli to , mislim da v Usa), potem bi načeloma šlo, da bi se človek zelo počasi potopil do Titanika. Težava nastane pri vračanju, ko se zaradi manjšanja tlaka začne v telesu zrak nazaj vračati v plinasto stanje in to vodi tudi do smrti.

Lahko da sem kaj mimo pihnil, naj kdo bolje razloži.

Nobena cloveska votlina napolnjena z zrakom ni hermeticno zaprta. Posledicno se seveda tlak pri potapljanju lahko izenacuje. Do stiskanja pride samo pri potapljanju na dah.

Problem, ki nastane je toksicnost plinov. Zrak te na primer lahko ubije ze nekje pri 70m globine. Kjer tudi specialne mesanice z zlahtnim plini odpovejo je teoreticno okrog 1000m, testiranja v komorah mislim, da so bila do 700m.

Teoreticna resitev je dikanje tekocin ampak nasa pluca niti priblizno niso narejena za to.

Pri dvigu pa je problem kot si napisal v tem, da se zacnejo v telesu zacnejo izlocat raztopljeni plini. Zarado visokega tlaka se namrec v tkivih stopi vec plina (kot je na primer dusik), ki se zacne izlocat ko se dvigas. Problem nastane ko je hitrost dviga hitrejsa od tega kar lahko telo po naravni pot izloci. Takrat najprej nastanejo mikromehurcki (ki so ze sami po sebi problem), ki se potem seveda se eksponentno sirijo z nadaljnjim dvigom. V primerih ko se kak potapljac katapultira iz 40m se kri nq primer dobesedno speni.

Zimonem ::

Ne filozofiranjta. V tisti tubi je bil normalen zračni tlak. Pal mili barov gor dol.

Jazon ::

Glede Titana, zvoki so dober znak in upam, da jih do jutri najdejo žive in sorazmerno zdrave.

Glede na izjave naj bi bilo s to napravo opravljenih okoli 25 potopov. V letih 2020/21 naj bi bil karbonski del poservisiran, ni pa znano ali je šlo za zamenjavo tube ali za prenovo. Razlog naj bi bila delaminacija, kar je itak standard pri karbonu. Tlačna trdnost je sicer običajno pri karbonu dvakrat manjša od natezne, je pa to odvisno, tako od karakteristik kompozita kot sistema in razmerij (anizotropija, Youngov modul, strižni modul).
Pomojem je najšibkejši del akrilno steklo.

Miki N ::

Upam, da ni preveč neokusno, ampak medtem, ko čakamo kako se bo tragedija razpletla (jebi ga, taki smo ljudje, ne se zgražati) - samo hočem vas relaksirati

... tale retro komad, da ostanete napsihirani:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

floyd1 ::

chort je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Recimo da zdaj najdejo podmornico na dnu. Ali je že kdo sploh dal kakšen namig, kako bi jih spravili na površino? Večinoma zdaj govorijo le o tem, da je tako plovilo pravzaprav nemogoče že najti, kaj šele potem izvesti reševanje...

To ni nek problem in je pogosta aktivnost, če le ni resno zataknjena pod kakšnim previsom.

Če leži na morskem dnu je standardna procedura za dvigovanje naslednja - do podmornice se z (motion compensated) žerjava spusti kabel (pod predpostavko da ga imajo 4km, kar je kar optimistična predpostavka), ki ga vodi ROV. ROV nato natakne gurtno (običajno je predpripravljena na podmornici, sicer jo prinese ROV s seboj) na kljuko in nadzoruje dvig.
Podobna je metoda dviga samo z ROV, vendar bolj rizična, saj tether (pletenica ki povezuje ROV z ladjo) ni namenjen velikim mehanskim obremenitvam, ampak ko gre za življenja to ni tak problem.

Če je podmornica zataknjena se pač greš potegni-porini z ROV, dokler se stvar ne sprosti. Ni prov dosti filozofiranja :) Obstaja tudi opcija, da ROV kaj odreže (ne na podmornici, bolj na oviri), če ima pravi tooling, ki dela na taki globini.

Pod vodo reševanja zagotovo ne bo, če podmornico najdejo jo morajo pripeljati na površje.

Hvala za izčrpni odgovor. Upajmo na najboljše, čeprav se zdi, da je med poznavalci precej pesimizma okrog rešitve posadke.

kamiKaZaA ::

Super komad @Miki N. Sem takoj podoživel mladost iz časov MTV in Vive.

Tidule ::

Zimonem je izjavil:

Ne filozofiranjta. V tisti tubi je bil normalen zračni tlak. Pal mili barov gor dol.

Nauci se sledit pogovoru, ker nihce ni govoril da se to dogaja v podmoenici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Polda ::

Koliko ur naj bi še imeli zraka ?

BorutO ::

eventyrer je izjavil:

pomojem bi bilo še najbolje če bi z neko drugo podmornico šli pogledat razbitine Titanica. Najbrž so se teli bebci zataknili nekam v razbitini Titanica, morda jih je morski tok kam potegnil/potisnil.

Drznil bi si ugibati da je njihov signal izginil ker so nekje v trupu titanica.

:))
Boš videl, čez čas jih bodo našli na palubi Titanika. Malo črnega humorja.

Drugače pa bog ve kaj se jim je zgodilo. Jaz imam rahel občutek, da so mrtvi že od kar so pogrešani ... nekako me daje misel na to, da jim steklo ni zdržalo pritiska.

xseki ::

Polda je izjavil:

Koliko ur naj bi še imeli zraka ?

Baje manj kot 20 ur

D3m ::

Očitno so našli vzrok potopitve.

"The CEO of OceanGate, which is operating the missing Titanic tourist submarine, explains that the company didn't want to hire any experienced "50 year old white guys" because they weren't "inspirational."

https://twitter.com/stillgray/status/16...

P.S.

Dobr komad Miki
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Miki N ::

kamiKaZaA je izjavil:

Super komad @Miki N. Sem takoj podoživel mladost iz časov MTV in Vive.


Ni za kaj, Kami, zato smo člani. No jaz se spomnim tudi filma.. oziroma mogoče mini serije? Une živčne scene ko so flikali vdore vode in popravljali "s čigumijem" jebene situacije samo nekako so se izvlekli ... no skoraj.

Je pa res, da "das Boot" je šel praktično samo par deset metrov pod vodo ... mislim, da je ena scena ko grejo blizu 100 (več kot je fabrika garantirala!) in so zašvicali, ful. :)) Uni zvoki, škripajoči in popuščajoče zakovice.. jebeno napet film!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kamiKaZaA ::

Polda je izjavil:

Koliko ur naj bi še imeli zraka ?

V primeru, da ne paničarijo in dihajo normalno imajo zraka za do jutri do 12h po našem času preračunano. Torej v tem trenutku (ta komentar) točno še 15 ur časa (od 96 ur), da jih najdejo in rešijo.

DamijanD ::

Tudi knjiga je napeta, priporočam

PacificBlue ::

Imajo wc.

I’m out.
:3

kamiKaZaA ::

DamijanD je izjavil:

Tudi knjiga je napeta, priporočam

Film sem gledal, ampak se zelo malo spomnim. Dejansko mi ta videospot malo obuja spomin.

D3m ::

Miki N je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Super komad @Miki N. Sem takoj podoživel mladost iz časov MTV in Vive.


Ni za kaj, Kami, zato smo člani. No jaz se spomnim tudi filma.. oziroma mogoče mini serije? Une živčne scene ko so flikali vdore vode in popravljali "s čigumijem" jebene situacije samo nekako so se izvlekli ... no skoraj.

Je pa res, da "das Boot" je šel praktično samo par deset metrov pod vodo ... mislim, da je ena scena ko grejo blizu 100 (več kot je fabrika garantirala!) in so zašvicali, ful. :)) Uni zvoki, škripajoči in popuščajoče zakovice.. jebeno napet film!


Dober film. Se ga spomnim iz otroštva, sploh komad.

Evo moj doprinos

|HP EliteBook|R5 6650U|

sbawe64 ::

Miki N je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Super komad @Miki N. Sem takoj podoživel mladost iz časov MTV in Vive.


Ni za kaj, Kami, zato smo člani. No jaz se spomnim tudi filma.. oziroma mogoče mini serije? Une živčne scene ko so flikali vdore vode in popravljali "s čigumijem" jebene situacije samo nekako so se izvlekli ... no skoraj.

Je pa res, da "das Boot" je šel praktično samo par deset metrov pod vodo ... mislim, da je ena scena ko grejo blizu 100 (več kot je fabrika garantirala!) in so zašvicali, ful. :)) Uni zvoki, škripajoči in popuščajoče zakovice.. jebeno napet film!

Celoten film v nemščini, scena na -190 in dalje m
Part 16

9:24
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

IL_DIAVOLO ::

Polda je izjavil:

Koliko ur naj bi še imeli zraka ?


Odvisno, koliko se jih je živih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kalibri ::

Se pravi, vpihuješ kisik, kam odvajaš CO2 v takile tubi?

kamiKaZaA ::

Slabi obeti. Najnovejša objava oz. objavljeno pred približno 15 minutami. Enkrat jutri zjutraj bomo lahko to brali na RTV SLO ali 24ur:

US Coast Guard Denies Hearing 'Banging Noises' or 'Implosion' as Search for 'Titan' Continues

Miki N ::

D3m je izjavil:


Dober film. Se ga spomnim iz otroštva, sploh komad.



Ma ja, ko zaslišim das Boot naslovno skladbo ... me ima da bi poklical fulka in broje, pa to poletje najamemo en U-boot in gremo križarit po Sredozemlju... spoznavat morebitne morjeplovce z daljnih obal, kdo ve .. ok, ok, dovolj sanjarjenja.


Ja bomo videli kaj bo jutri, ura se je za Titan skoraj iztekla ..

fur80 ::

Miki N je izjavil:

Upam, da ni preveč neokusno, ampak medtem, ko čakamo kako se bo tragedija razpletla (jebi ga, taki smo ljudje, ne se zgražati) - samo hočem vas relaksirati

... tale retro komad, da ostanete napsihirani:



Moj prvi CD, ki sem si ga kupil v življenju! :D tam leta 1993 nekje pomoje! :D Še v času Bravo revije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

AngelOfDeath ::

kamiKaZaA je izjavil:

Slabi obeti. Najnovejša objava oz. objavljeno pred približno 15 minutami. Enkrat jutri zjutraj bomo lahko to brali na RTV SLO ali 24ur:

US Coast Guard Denies Hearing 'Banging Noises' or 'Implosion' as Search for 'Titan' Continues


Slabe vire imaš ti to:

edit: Slovnica

Miki N ::

fur80 je izjavil:


Moj prvi CD, ki sem si ga kupil v življenju! :D tam leta 1993 nekje pomoje! :D Še v času Bravo revije.


Ja fantje, vidim, da nas je tukaj toliko navdušenih podmorničarjev.. da če Titan preživi.. ali če se ga bo dalo saj pobrati in očistiti (zip-lock vrečke pa to) ... da gremo pa mi ST člani eno furo! Ne skrbite, po tem debaklu bodo krepki popusti! Pa ker smo tehničarji se ne bomo zajebali in bomo vzeli USB ožičeno verzijo Logitech ploščka. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

sbawe64 ::

Miki N
Pivka je blizu obale.Tam imajo podmornico.
Potem lahko potegnete eno furo do Gibraltarja in nato francoske obale (npr. Saint-Nazaire), da podoživite Das Boot.

Saint-Nazaire submarine base @ Wikipedia
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miki N ::

sbawe64 je izjavil:

Miki N
Pivka je blizu obale.Tam imajo podmornico.
Potem lahko potegnete eno furo do Gibraltarja in nato francoske obale (npr. Saint-Nazaire), da podoživite Das Boot.


Tnx za info. Jaz si že puščam brado!

sbawe64 ::

Ali vsaj do Visa.
2020 is new 1984
Corona World order

raceboy ::

socustvujem z pogresanimi in upam, da se uredu konca. sam evo... ste me prpravli k temu, da ze iscem das boot po torrentih, da se enkrat pogledam serijo. u96 je bla moja mladost... ampak tudi original je za dlake pokonci...

wcpapir ::

Vrjetno je temperatura vode tam okoli 0 stopinj koliko gledam....ni variante, da je bilokdo živ tudi če imaš kisik.

kamiKaZaA ::

Še točno 5 ur časa imajo, da jih najdejo.

V kolikor so pod vodo na globini manj kot 4 km je po moje že premalo časa, da se varno spustijo do njih in jih varno navzgor potegnejo in odprejo loputo. Reši jih samo, da nekje plujejo na površju in da jih locirajo, ter sprožijo reševalno akcijo.

Mato989 ::

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Miki N ::

Mato989 je izjavil:

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.


Nič ne bo konec dokler jih ne najdejo - mediji imajo radi tragedije in zdaj ko so verjetno gotovi bodo še bolj morbidno spremljali iskalno akcijo na "trofejo". Pa naši so še kar zmerni, glede na to da itak samo kopirajo. Sploh kak BBC je čisto notri, še celo na Ukrajino so pozabili in furajo to piksno nonstop na naslovnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.


Aja? Jaz nič o tem ne poslušam cel čas. Kje ti to poslušaš? Včeraj sem zasledil 1 obrobni članek in kaj tu preberem. Mogoče je v tebi problem, da imaš preveč časa?

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.

Sej vemo da si gniloba od človeka.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Malcolm_Y ::

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.


Aja? Jaz nič o tem ne poslušam cel čas. Kje ti to poslušaš? Včeraj sem zasledil 1 obrobni članek in kaj tu preberem. Mogoče je v tebi problem, da imaš preveč časa?
+1

ripmork ::

Predstavljat si ne morem (ali pa niti nočem), kako grozno mora bi tole. Razen če jih kje na površju najdejo, pa še tisto ni zihr...
Da te morajo odvijačit ven, je sploh strašljiv podatek.

Mato989 je izjavil:

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.

Kaj pol zaboga delaš v tej temi na slotechu, če ti gre na živce? Beri Slovenske Novice, tam maš sam lokalno sceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kamiKaZaA ::

Ameriška obalna straža je na predhodni oceni zmogljivosti podmornice ocenila, da bi lahko za potnike na krovu zmanjkalo kisika dobro uro po poldnevu po našem času (približno ob 13.18) oziroma ob 07:18 po vzhodnem času v ZDA.

Sparkxl ::

ripmork je izjavil:

Predstavljat si ne morem (ali pa niti nočem), kako grozno mora bi tole. Razen če jih kje na površju najdejo, pa še tisto ni zihr...
Da te morajo odvijačit ven, je sploh strašljiv podatek.

Mato989 je izjavil:

Končno bo konec teh novic... grejo pošteno na živce, 5 random ljudi no name za slovence mi pa moramo o tem poslušat cel čas.

Kaj pol zaboga delaš v tej temi na slotechu, če ti gre na živce? Beri Slovenske Novice, tam maš sam lokalno sceno.


Saj bere, samo če si poklicni troll s preveč časa v življenju, enostavno moraš pristavit svoj pisker v vsako temo. Nimaš izbire, to je nek notranji pritisk

Machete ::

Zelo slabe odločitve so sprejeli ti potniki žal. Jaz ne bi šel nikoli s to improvizirano lupinico na 4km+, dejansko niti na 20 metrov.. Vsaj proper ekspedicijo in podmornico bi si lahko privoščili pri tem kešu. Naj jim bo lahka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miki N ::

Machete je izjavil:

Zelo slabe odločitve so sprejeli ti potniki žal. Jaz ne bi šel nikoli s to improvizirano lupinico na 4km+, dejansko niti na 20 metrov.. Vsaj proper ekspedicijo in podmornico bi si lahko privoščili pri tem kešu. Naj jim bo lahka.


Človek se vpraša, kake še vse ostale odločitve sprejemajo ti dostikrat samooklicani poslovni genijalci. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Magic1 ::

Dost dober video o tem:

Že ob času snemanja včeraj je na koncu videota povedal, da so dead. Tudi če ni implodiral, nimajo šans.
Magic

yabuk ::

ko smo ravno na temi. Mislite, da so sli gledat Titanic ali njeno sestro ladjo Olympic, ki je verjetneje potonila?

https://social.shorthand.com/TitanicMys...
««
4 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretrgana telekomunikacijski kabel in plinovod Finska-Estonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7211376 (2670) Mr.B
»

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30679228 (19216) Machete
»

V zemeljski atmosferi eksplodiral meteorit

Oddelek: Problemi človeštva
4710619 (8579) Cash
»

Kitajska razvija "nadzvočno" podmornico

Oddelek: Znanost in tehnologija
477814 (5873) zmaugy
»

Letalonosilka USS Gerald Ford

Oddelek: Loža
488659 (7415) SplitCookie

Več podobnih tem