» »

Turistične agencije in nategi, davčne utaje

Turistične agencije in nategi, davčne utaje

starfotr ::

Največkrat potujem v lastni režiji, nekajkrat sem šel tudi z agencijo na kak izlet itd.

Opazil sem, da vse agencije s katerimi sem kdaj šel delajo na črno. In sicer za razne izlete na potovanju pobirajo denar na avtobusu itd. Ob tem ne dobiš nobenega računa. To je čisti nateg in utaja davka. Tudi, če smo v tujini, nima veze. In če ne greš na ta izlet, v bistvu subvencioniraš vodiča skupini, ki je šla na izlet. Tu bi od agencije pričakoval 2 vodiča ali pa manj denarja za primarni izlet - saj na koncu je potem agencija v bistvu samo prevoznik in nima nobene druge dodane vrednosti. (zato se tudi v veliki meri odločam za lastno režijo)

Ob vsem tem amaterizmu pa tudi menjalnega denarja ne priskrbijo, če se že gredo neke take "posle".

Plačaš tudi druge neumnosti, kot je zavarovanje. Tega sploh ne moreš, da ne bi plačal. Ker nekdo je lahke potem večkrat zavarovan, kar je pa metanje denarja skozi okno.

Skratka menim, da agencije premalo dajo za to kar dobijo plačano, agencij se pa poslužujejo ljudje, kateri manj potujejo ali pa skoraj nikoli ne potujejo in jih to niti ne moti, ker ne vedo. Po domače nategujejo neveden folk.

Drugi nateg je s ceno je tudi, da zaračunajo prijavo. Mislim ajde recimo da prijaviš 1 osebo in ti zaračunajo 1 prijavo. Prijaviš več oseb hkrati in ti za vsakega posebej zaračunajo to prijavo. Ne vem kje je fora, potem naj ceno dvignejo na tako ceno, kot je treba in je to to. Neke marketing fore ali kaj?

Po moje bi tole morali kaj regulirat, tako kot so pred leti letalske prevoznike, kateri so ti prodali karto za 1 cent, brez pristojbin katere je bilo treba plačat naknadno. Sedaj je cena karte taka kot je in to je to.
  • zaklenilo: zee ()

zee ::

Imas ustrezne institucije, na katere lahko ta ravnanja prijavis. Jamraj sam pri sebi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

starfotr ::

Malo težko je, da FURS pride na bus ali na neko destinacijo v tujini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je point turističnih agencij? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11414001 (126) brett
»

Naknadno zaračunavanje

Oddelek: Loža
142067 (1253) Pac-Man
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18750026 (20162) DOOM_er
»

popotovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557364 (6280) daisy25

Več podobnih tem