» »

Objava plain text email naslovov

Objava plain text email naslovov

BadgerSkin ::

Trenutno, je zaradi mojega študentskega dela moj "službeni" naslov e-pošte javno objavljen v plain text formatu. Pri tem nisem edini, sem pa opazil, da od objave naslova moje e-poštnega predala dobivam neprestani spam, saj so crawlerji očitno pridobili naše naslove. Danes mi je na ta račun prekipelo in bi rad pisal upravljalcu naše spletne strani, naj se naši naslovi ne objavljajo več v plain text formatu, oziroma naj se @ vsaj spremeni v (at) ali nekaj podobnega. Ker ne bi rad izpadel koz zdrahar in bi vseeno rad zvenel čim bolj prepričjivo me zanima ali imate kakšen predlog kako doseči spremembo na bolj varen format objave naslov e pošte v organizaciji.

HotBurek ::

Email server bo potrebno porihtat.

Seveda pa je plan A, da greš k tako imenovanim geytkeeper-jem.

Na koncu odvisno od situacije, interesov, nadzorov itn.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Ales ::

"Rihtanje" antispam programov je mavec na zlomljeno nogo. Je pa res, da je zdaj e-poštni naslov v bazah spammerjev, tako da je kar je.

Upravljalcu spletne strani pa ne rabiš povedati čisto nič več in nič dosti drugače, kot si že napisal v tem prvem sporočilu na forumu.

Sami morajo čisto dobro vedeti, kake so lahko posledice javnega objavljanja e-poštnih naslovov v čisti txt obliki in moralo bi biti čisto dovolj, da jih zgolj pozovete, naj takoj uredijo. Če ne vedo, jih menjajte.

no comment ::

Ja, res, ker mail scaperje ful ustavi "(at)"...

Ales ::

Če OP potrebuje konkretne nasvete, lahko napišemo kako in kaj, sicer pa bi moralo biti dovolj, da se njihovim IT-jevcem naroči, naj uredijo. Dodati samo AT namesto @ seveda ne bo učinkovito, ampak take stvari morajo oni vedeti..

BadgerSkin ::

Ales je izjavil:

"Rihtanje" antispam programov je mavec na zlomljeno nogo. Je pa res, da je zdaj e-poštni naslov v bazah spammerjev, tako da je kar je.

Upravljalcu spletne strani pa ne rabiš povedati čisto nič več in nič dosti drugače, kot si že napisal v tem prvem sporočilu na forumu.


Se strinjam z obojim in hvala za usmeritev, k sreči je trenutno obseg obejen na eno sporočilo na tede, (cca) mi pa je zanimivo kako je zelo majhen delež sporočil prišel iz "disposable" domen, ampak prihaja iz domen (in ip naslovov), ki naj bi drugače veljali za kredibilne, ampak je na njihovi strani očitno prišlo do zlorabe. T


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox priznal izgubo e-poštnih naslovov, zanimive implikacije

Oddelek: Novice / Zasebnost
146336 (4309) Ashrack
»

Elektronske osebne izkaznice v Nemčiji

Oddelek: Novice / Zasebnost
1112796 (11661) JanK
»

blokiranje spamov

Oddelek: Pomoč in nasveti
91579 (1288) Trancedeejay
»

Pošta Slovenije na spletu objavila seznam "varnih poštnih predalov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8317107 (12834) Azrael
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363767 (2352) marsovcek

Več podobnih tem