» »

Hewlett-Packard s posodobitvijo na daljavo onesposobil uporabo neoriginalnih kartuš

Hewlett-Packard s posodobitvijo na daljavo onesposobil uporabo neoriginalnih kartuš

Slo-Tech - Pravzaprav je neverjetno, da je v 21. stoletju črnilo za tiskalnike še vedno ena najdražjih tekočin na svetu, proizvajalci pa aktivno blokirajo vse alternative. A Hewlett-Packard je le eden izmed proizvajalcev, ki ne popušča. Ta teden so izdali posodobitev firmwara za svoje tiskalnike, ki je razjezila številne uporabnike, ko jim je onemogočila uporabo neoriginalnih kartuš.

Tiskalniki so se posodobili na daljavo, novi firmware pa je onesposobil uporabo alternativnih kartuš. Tiskalniki za delovanje zahtevajo prisotnost posebnega čipa, ki ga imajo le originalne kartuše, kar sicer ni nezaslišana praksa. Doslej so se v takih primerih le pritožili in opozarjali, kaj vse gre lahko narobe, a so vendarle tiskali. Odslej pa preprosto obmirujejo. Hewlett-Packard je dejal, da so firmware posodobili, da bi zmanjšali tveganje za napade na malware (?), uporaba neoriginalnih kartuš pa lahko predstavlja tveganje za delovanje, kakovost tiska in varnost naprav. Na spletni strani piše še, da s tem ščitijo integriteto sistemov in varujejo svojo intelektualno lastnino.

Nekaj podobnega je HP poizkušal že leta 2016, a je moral potem plačati milijone v odškodninah. Lastniki nekaterih modelov lahko blokado v nastavitvah onesposobijo, drugi pa ne, kar je odvisno od modela. Ključna je oznaka "dynamic security" na tiskalniku. Kdor jo ima, bo moral uporabljati HP-jeve kartuše.

70 komentarjev

«
1
2

nOrO ::

Pri absurdnih cenah kompleta kartuš, za HP Officejet 7740 bom moral plačati okoli 180 €, morajo svojo "intelektualno lastnino" res dobro zaščititi, sicer je ne bodo prodali prav veliko!
Samo še naročnino mi morajo začeti zaračunavati za uporabo tiskalnika. Greznica od kapitalizma!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nOrO ()

Rias Gremory ::

Hewlett-Packard je dejal, da so firmware posodobili, da bi zmanjšali tveganje za napade na malware (?), uporaba neoriginalnih kartuš pa lahko predstavlja tveganje za delovanje, kakovost tiska in varnost naprav. Na spletni strani piše še, da s tem ščitijo integriteto sistemov in varujejo svojo intelektualno lastnino.

Najbolj beden, smrdljiv, drekast, neumen razlog, ki bi ga lahko napisali. Nekateri uporabniki bodo še verjeli tem namišljenim zgodbicam o nekih zlobnih kartušah, ki okužijo tiskalnik pa še pol države, a začuda stanejo, kaj pa vem, pol manj?
Uporaba neoriginalnih kartuš predstavlja tveganje za bonus kakšnega managerja in nekaj milijonov manj, to je pa tudi vse.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IgorCardanof ::

Žalostno.

Edino pravilno bi bilo 100% bojkot vseh izdelkov te podn izkoriščevalske firme. Več kot jim boste dovolili, več vam bodo vzeli. Z bojkotom se lahko borimo proti temu. Naslednjič ko bo kaka firma želela zlorabit svoje stranke, bodo raje 2x premislili.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

IgorCardanof je izjavil:

Žalostno.

Edino pravilno bi bilo 100% bojkot vseh izdelkov te podn izkoriščevalske firme. Več kot jim boste dovolili, več vam bodo vzeli. Z bojkotom se lahko borimo proti temu. Naslednjič ko bo kaka firma želela zlorabit svoje stranke, bodo raje 2x premislili.

Točno tako, glasujmo z denarnicami.
vires in numeris

nOrO ::

Rias Gremory je izjavil:

Hewlett-Packard je dejal, da so firmware posodobili, da bi zmanjšali tveganje za napade na malware (?), uporaba neoriginalnih kartuš pa lahko predstavlja tveganje za delovanje, kakovost tiska in varnost naprav. Na spletni strani piše še, da s tem ščitijo integriteto sistemov in varujejo svojo intelektualno lastnino.

Najbolj beden, smrdljiv, drekast, neumen razlog, ki bi ga lahko napisali. Nekateri uporabniki bodo še verjeli tem namišljenim zgodbicam o nekih zlobnih kartušah, ki okužijo tiskalnik pa še pol države, a začuda stanejo, kaj pa vem, pol manj?
Uporaba neoriginalnih kartuš predstavlja tveganje za bonus kakšnega managerja in nekaj milijonov manj, to je pa tudi vse.



V mojem primeru so neoriginalne kartuše več kot 3x cenejše.

Upam, da bodo poznavalci odkrili način, kako firmware povrniti na starejšo različico.

Telbanc ::

Pač bo treba še eno staro mašino usposobit, ki bo poganjala sam tiskalnik. Sreča, da se mi ni dalo kupit tonera, in mam tiskalnik že kako leto v omari. Za tonere mislim da velja isti hec.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

WizzardOfOZ ::

Potem pa vzameš ink jet, te tanove, ko barvo nalivaš notri.

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mtosev ::

Tole ni presenetljivo. Za podobne reči sem že slišal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Na laserju prestaviš originalen čip, izklopiš blokado tiska za nizko stanje tonerja in tiskaš dalje. V tem primeru sicer ne veš točno, kdaj bo prazna kartuša, a si lahko sam vodiš evidenco natisnjenih stani...

Če bi stali originali 30% več od dobrega ponaredka, bi jih folk kupoval, ker so pa cene navili za 300%, se naj pa hebejo.

Nikonja ::

Seveda stanejo ker pigment za njihove kartuše je Frodo osebno iz Mordoda prinesel nazaj, in je tedne in tedne hodil... doma itak printam če je res sila, drugače je najcenejši printer tisti v službi.

Ganon ::

Upajmo, da je povprečen potrošnik dovolj pameten, da se jim odreče.

LukiYo ::

Meni se je to čez noč zgodilo in sem "ostal brez printerja". Fajn so nas nategnili očitno, ker sem kupil novega (spet HP) s subscriptionom. Sicer pošiljajo kartuše 6 mesecev brezplačno, kar lepo deluje, ampak vseeno so svinje.

link_up ::

a se kar tiskamo v tri dni?
In and Out

RedDrake ::

link_up je izjavil:

a se kar tiskamo v tri dni?

brezpredmetno.
Naj naredijo tiskalnik n krat dražji in potem dajo ceno črnila takšno kot mora biti.

Trenutno je stanje takšno, kot da bi nov avto stal 2000 EUR, gorivo (ampak samo tisto od proizvajalca avtomobila, druga ne bi delovala) pa 20 EUR/L. Pa seveda, gorivo bi imelo rok trajanja par tednov.

Bullshit na kubik. Glasujte z denarnicami in ne kupujte več tega sranja.
Osebno nimam inkjet printerja že vsaj 15 (morda celo 20) let.
Barvnih printov ne rabim, fotografije pa itak dam razviti (kar je zelo verjetno ceneje kot pa tiskati s temi zlatarskimi črnili).
Pa tudi, danes se da dobiti barvni laser, za "solidno" ceno, če se ravno rabi tiskanje v barvah (ampak pozabite na kakršnokoli "foto" kakovost). Toner drži dobesedno desetletja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

netopypy ::

na enem hp mfp 280 nw ali kaj smo že downgradali firmware ene 3 leta nazaj in čisto disablali auto-update in je ostalo tako - ker je na wifi, me zanima, če bo vseeno ta update na ovinke splezal gor, smel ne bi... bomo spet downgradali ali pa vrgli darilo proč po ene 4-5 letih.

DamijanD ::

RedDrake - barvni laser je čisto ista zgodba. Moj HP: originalni tonerji 400+€, neoriginal manj kot 100. Če ne bi onemogočil avtomatskega posodabljanja, neoriginali verjetno ne bi več delovali.

RedDrake ::

Ja, cena "črnila" pri lasercih je podobna.
S to razliko, da se toner ne zasuši. Dejansko sem že prižgal laserc ki je stal po 5 in več let, pa je delal kot da je bil ugasnjen včeraj.
Domača uporaba tiskalnika je skoraj vedno občasna. In tu te inkjet še bolj zariba. Zasuši se glava / kartuša / oboje / whatever.

Pa kar se tiče teh klinčevih čipov, imam _IZJEMNO_ negativno izkušnjo z Xerox-om.
Barvni A4, malce višji rang, nakupna cena 400 EUR pred cca 5-imi leti. Preživel je točno eno menjavo tonerjev. Sedaj za vsak vstavljen toner javlja da ni original (in da jasno ne bo tiskal). Kupil vse original (printer in tonerje) pri velikem SLO biro dobavitelju. "očitno neka napaka" so zaključili na servisu. Lahko samo motherboard menjajo, kar stane več kot printer ...
Stvar je dobesedno 20kg utež za papir. Hebem jim vse po spisku ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

zavajon ::

IgorCardanof je izjavil:

Žalostno.

Edino pravilno bi bilo 100% bojkot vseh izdelkov te podn izkoriščevalske firme. Več kot jim boste dovolili, več vam bodo vzeli. Z bojkotom se lahko borimo proti temu. Naslednjič ko bo kaka firma želela zlorabit svoje stranke, bodo raje 2x premislili.

Bojkot že, a kaj, če potrebuješ printer? Saj menda ne misliš, da so druge firme kaj boljše od HP?
Morda obstajajo boljši načini, kako se izogniti tem nevšečnostim.
Sam npr. pred nakupom printerja preverim, kako je glede neoriginalnih tonerjev.
Nato takoj, ko dam printer v mrežo in mu določim IP, ga blokiram na routerju.
Pri inštalaciji driverjev običajno zacvili, da se ne more registrirati ali nekaj podobnega, ampak to je vse.

energetik ::

RedDrake je izjavil:

Ja, cena "črnila" pri lasercih je podobna.
S to razliko, da se toner ne zasuši. Dejansko sem že prižgal laserc ki je stal po 5 in več let, pa je delal kot da je bil ugasnjen včeraj.
Domača uporaba tiskalnika je skoraj vedno občasna. In tu te inkjet še bolj zariba. Zasuši se glava / kartuša / oboje / whatever.
Zato sem par let nazaj vzel HP 5075, ker so kartuše z glavo vred, če se zasuši, daš novo in dela kot nov. Zaenkrat še niso grozno drage, v rangu 12EUR, sicer je notri malo črnila, ampak ker printamo res random in malo, je to še vedno najboljša varianta zame...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

stara mama ::

S črnilom sem praktično zaključil ravno zaradi HPjevega govna od printerja pred približno desetletjem, in ta printer je bil za v smeti praktično takoj po poteku garancije.
Še v naslednjih treh življenjih ga ne kupim več!

netopypy ::

energetik je izjavil:

Zaenkrat še niso grozno drage, v rangu 12EUR, sicer je notri malo črnila, ampak ker printamo res random in malo, je to še vedno najboljša varianta zame...

rabiš (ti ali kdo drug) kakšen hp 5075 ali pa za dele, napoti hodi prav zaradi tega, ker ne sprejemajo več kompatibilnih kartuš... lahko pa poveš, če imaš kje kakšen fw download...

darkolord ::

HP je smrad. Hardware je sicer čisto OK, software pa jih naredi čisto neuporabne.

Vedno več njihovih tiskalnikov rabi povezavo z internetom oz. s točno določenim HP servisom, SICER NE TISKAJO.

Mato989 ::

tako pač je ko tistake za bv... jaz 1x na leto ko kaj rabim grem v tiskarno ali pa v službi pa je mir.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Bravo mato, če ti ne rabiš, potem sigurno tudi nihče drug ne rabi.

McMallar ::

Od prvega dneva ima printer staticni IP naslov ki je popolnoma blokiran na FW. Printa ravno tako, nove "funkcije" me pa ne zanimajo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

darkolord ::

Ja, pri novih (vedno več modelih) to ne gre več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Bravo mato, če ti ne rabiš, potem sigurno tudi nihče drug ne rabi.


Kaj pa morš tiskat? Če maš froca naj se sprehodi do tiskarne, bo ceneje kot vzdrževat tole vedno večje sranje pa kartuše doktorirat...

Jaz ničesar več ne tiskam, plačilko še edino to pa na firmi ko dobim mail natisnem... drugega sranja ne tiskam se da vse brez.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

netopypy je izjavil:

energetik je izjavil:

Zaenkrat še niso grozno drage, v rangu 12EUR, sicer je notri malo črnila, ampak ker printamo res random in malo, je to še vedno najboljša varianta zame...

rabiš (ti ali kdo drug) kakšen hp 5075 ali pa za dele, napoti hodi prav zaradi tega, ker ne sprejemajo več kompatibilnih kartuš... lahko pa poveš, če imaš kje kakšen fw download...
Zaenkrat ne, sem pa enega HP že vrgel stran, ker so enostavno kartuše postale tako drage, da je sem za isto ceno dobil nov tiskalnik. Dokler bo delal, bo, potem bom razmislil o kakšni drugi znamki.
vires in numeris

netopypy ::

energetik je izjavil:

Zaenkrat ne, sem pa enega HP že vrgel stran, ker so enostavno kartuše postale tako drage, da je sem za isto ceno dobil nov tiskalnik. Dokler bo delal, bo, potem bom razmislil o kakšni drugi znamki.

kako ti dela zaenkrat? si downgradal fw (iz kje si ga downloadal, če so vse umaknili?) nisem našel ali ga sploh nikdar nisi dovolil upgradea?

energetik ::

Ja kako, tako kot vedno, saj uporabljam original kartuše.
Upgradal ga mislim da nikoli nisem.
vires in numeris

netopypy ::

energetik je izjavil:

Ja kako, tako kot vedno, saj uporabljam original kartuše.
Upgradal ga mislim da nikoli nisem.

auuu boli, auch... oprosite vaša originalna bogatost, da sem se vas drznil nagovoriti... nisem vreden prahu pod vašimi dizajnerskimi podplati in to upravičeno... :))

lolipop2 ::

Jaz imam HP in uporabljam original kartuše. Občasno mi javlja, da kartuša ni original... ampak gre vse naprej. Če mi bo HP iz nevemkaterega razloga zabluzil in nehal delati, ga zadegam v kontejner. Printerji niso dragi in nisem navezan na hp.

energetik ::

netopypy je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja kako, tako kot vedno, saj uporabljam original kartuše.
Upgradal ga mislim da nikoli nisem.

auuu boli, auch... oprosite vaša originalna bogatost, da sem se vas drznil nagovoriti... nisem vreden prahu pod vašimi dizajnerskimi podplati in to upravičeno... :))
Kva?
vires in numeris

netopypy ::

energetik je izjavil:

netopypy je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja kako, tako kot vedno, saj uporabljam original kartuše.
Upgradal ga mislim da nikoli nisem.

auuu boli, auch... oprosite vaša originalna bogatost, da sem se vas drznil nagovoriti... nisem vreden prahu pod vašimi dizajnerskimi podplati in to upravičeno... :))
Kva?

ja no, redko imam priliko spoznati koga, ki kupuje originalne kartuše, zato zdaj ta šok, da so se že stegovali po aed...

energetik ::

Saj sem napisal, da zelo redko printamo in če dam na leto 20€ za obe kartuši, to ni nek strošek da bi bilo vredno razmišljat.
vires in numeris

Invictus ::

Ne, ti čisto narobe razmišljaš.

Trba je kupiti neoriginal, ker potem imaš probleme in lahko odpiraš teme in jamraš proti multinacionalkam.

Je pa res, da je po teži črnilo za tiskalnike skoraj najdražja snov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

netopypy ::

energetik je izjavil:

Saj sem napisal, da zelo redko printamo in če dam na leto 20€ za obe kartuši, to ni nek strošek da bi bilo vredno razmišljat.

ti nimaš partnerke ali kaj? pri nas se porabi laserjet vse cmyk tonerje v 3-6 mesecih, od printanja za službo, do nekih fotografij, oblek, in podobne navlake, ki potem itak gre za surovino. moramo kar spremljati stanje, da pravočasno naročim, ker drugače robanti. aja, kompatibilni delajo super, pač odkar je bil firmware downgradan.

Gagatronix ::

Invictus je izjavil:

Ne, ti čisto narobe razmišljaš.

Trba je kupiti neoriginal, ker potem imaš probleme in lahko odpiraš teme in jamraš proti multinacionalkam.

Je pa res, da je po teži črnilo za tiskalnike skoraj najdražja snov...


Liter inkjet crnila je nekajkrat drazji od litra krvi za transfuzijo.

MrStein ::

Kri daš zastonj. Ni neka draga stvar.

črnilo za tiskalnike še vedno ena najdražjih tekočin na svetu



The venom of the deathstalker scorpion costs $39 million dollars a gallon, making it the most expensive liquid on Earth


Ter:
The 10 Most Expensive Liquids in the World

Črnilo je na osmem mestu.

Ni poceni, a zlato v vsakem čipu tudi ni. Kaj zdaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

stara mama ::

netopypy je izjavil:

... od printanja za službo, do nekih fotografij, oblek, in podobne navlake, ki potem itak gre za surovino. moramo kar spremljati stanje, da pravočasno naročim, ker drugače robanti.

Čak mal.... ponavad se v službi printa za doma, ne pa obratno :))
Očitno nekaj delaš narobe, me pa tud zanima, kam potem človek pospravlja te naprintane kupe papirja.

Zgodovina sprememb…

dripac ::

HP se te gnile prakse že lep čas poslužuje tudi pri lasercih - primer je Laserjet M209dwe --> oznaka e je tista, ki te spravi v težave - tiskalnik že za aktivacijo tiskanja (!) potrebuje dostop do interneta, deluje le z originalnimi tonerji.

netopypy ::

ja? e menda pomeni ePrint, je pa res zelo verjetno, da so si izmislili aktivacijo prav za nadzor firmwarea preko interneta in posledično zaklenili na original kartuše, če resnično ne moreš uporabljati takšnega *E printerja brez vsaj aktivacijskega priklopa na internetu...

darkolord ::

Ni samo za aktivacijo, skozi (ali vsaj redno) rabi povezavo na internet, sicer ne printa.

Točno z Laserjet M209dwe sem imel problem, ker se ni hotel povezati na HP-jev strežnik, kljub temu, da je z internetom bilo vse OK. Pri HP-ju je bilo tudi kao vse OK. Printer pa samo še za v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

link_up ::

sploh ne razumem zakaj bi morali sploh dovoliti neko xyz crnilo..Tudi v Parkerja ne grejo vse bombice oz. ne mores direktno sipe priklopit.

@toad, raje kupi surface, da bo zenska risala oblekce...
In and Out

sbawe64 ::

darkolord je izjavil:

Ni samo za aktivacijo, skozi (ali vsaj redno) rabi povezavo na internet, sicer ne printa.

Točno z Laserjet M209dwe sem imel problem, ker se ni hotel povezati na HP-jev strežnik, kljub temu, da je z internetom bilo vse OK. Pri HP-ju je bilo tudi kao vse OK. Printer pa samo še za v smeti.

https://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-S...

This Printer will not work with a stand alone setup via usb.

We have a no internet policy for printers as they are not trusted hardware. Not often update firmware etc.

The M209dwe will work on USB for around 1h then will block printing.

The printer then prints a bit of paper telling you to connect it to the internet and setup an HP account.

I have 2 of these. Super disappointed i can't use them with a USB connection like every other printer

Does any one or HP have a new firmware or hacked firmware that removes this need for internet. i just want to be able to have my users print easily without an internet connection.
2020 is new 1984
Corona World order

netopypy ::

link_up je izjavil:

sploh ne razumem zakaj bi morali sploh dovoliti neko xyz crnilo..Tudi v Parkerja ne grejo vse bombice oz. ne mores direktno sipe priklopit.

to je vse v redu, samo enkrat, ko to ugotoviš, si pač primoran najti cenovno ugodne rešitve - nekaj od druga znamka, drugačne polnitve, zamenjaš službo z domom ali obratno

link_up je izjavil:

@toad, raje kupi surface, da bo zenska risala oblekce...

ni to edin problem, ko vidim, da se kaj printa, se navadno obrnem in grem v drug prostor, da ne gledam 'škode' :-) pa sem že razlagal, kako se printajo samo posamezni deli strani in podobno... ampak enkrat se sprijazniš, da te veliko ceneje pride, če samo potihem kupiš kompatibilno črnilo/prah in sploh ne diskutiraš kaj posebej... k sreči mi vsaj papirja ni potrebno kupovati. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

darkolord ::

link_up je izjavil:

sploh ne razumem zakaj bi morali sploh dovoliti neko xyz crnilo..Tudi v Parkerja ne grejo vse bombice oz. ne mores direktno sipe priklopit.
Če v Parkerja daš kompatibilne bombice, ne bo nobenega problema. Ali če imaš tisto "pumpico", lahko vanjo natočiš poljubno črnilo.

Če tega ne dovolijo, so riti; če pa aktivno preprečujejo, da to počneš - npr. da ti nalivnik začne puščati v srajci, samo zato, ker črnilo ni prave firme - so pa pizde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

sbawe64 ::

Bi bilo tudi zanimivo videti, kaj/kam in količino, ki jo HP tiskalniki pošiljajo nekam v www.


Tudi hp, zadnja tema
HP LaserJet M227sdn skenira le z 300 DPI
https://slo-tech.com/forum/t815496/zace...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

MrStein ::

link_up je izjavil:

a se kar tiskamo v tri dni?

Pisarna brez papirja. Takoj čez 10 let!

(kot fuzija)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hewlett-Packard s posodobitvijo na daljavo onesposobil uporabo neoriginalnih kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7010201 (5741) mRhcPf
»

HP se je v nekaj evropskih državah poravnal zaradi blokade neoriginalnih kartuš

Oddelek: Novice / Tožbe
52661 (1901) sekvap
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398536 (1322) Nikonja
»

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722491 (16964) svecka
»

Vse v enem - printer, skener in fotokopirec ????

Oddelek: Kaj kupiti
61686 (1615) glinik

Več podobnih tem