» »

E-bralnik Kobo in Biblos težave

E-bralnik Kobo in Biblos težave

Krka ::

Z veseljem kupiš boljši e-bralnik in, ko ga prineseš domov se začnejo presenečenja.

Za izposojo knjig moraš file z Biblosa prenesti na računalnik v Adobe Digital Editions in nato izvoziti v e-bralnik, v mojem primeru Kobo Libre 2.
Alo, smo leta 2023 in morala bi obstajati direktna pot iz e-bralnika !

Obstaja mogoče, kakšna druga opcija za direktni prenos knjig iz Biblosa ali druge Slo knjižnice (če obstaja) v Kobo Libre 2 ali, če obstaja kateri drug e-bralnik, ki bi to podpiral ?

cesnja ::

Ce sem prav razumel, ko sem poskusal resiti to tezavo, naj bi prenasanje knjig omogocali vsi ereaderji s povezavo na internet. Knjiznice lahko to preprecijo oziroma prisilijo uporabnika, da najprej prenese knjigo na racunalnik. In biblos posoja knjige samo na ta nacin.

Groot ::

OP za to de zahvali kar lepo Biblosu, ki noče implementirati OverDrive. Vsi novejši Kobo bralniki, vključno s tvojim, to omogočajo. Ampak žal mafija na Biblosu lepo drži atvari nazaj da lahko potem še svoje precenjene readerje rinejo naprej.

sejalecx ::

Po drugi strani je ta mafija na Biblosu edina, ki je vsaj malo usmerjena proti napredku.

Verjami mi, da vecina slovenskih založnikov in knjiznicarjev bi najraje videla, da gremo nazaj v srednji vek. Ali pa preberi kakšen intervju s temi ostarelimi gospmi na temo spletne izposoje knjig.

Veliko ljudi v sloveniji se dejansko trudi, da bi Bilos uknili, ga omejili na popolno neuporabno tvorbo. Zato podpiram to mafijo, ker je za slovenski prostor naredila vsaj nek minimum dobrega

starfotr ::

Biblos je katastrofa za bralce. Sploh glede na to, da uporabljajo drag in zaprt DRM.

Groot ::

sejalecx je izjavil:

Po drugi strani je ta mafija na Biblosu edina, ki je vsaj malo usmerjena proti napredku.

Verjami mi, da vecina slovenskih založnikov in knjiznicarjev bi najraje videla, da gremo nazaj v srednji vek. Ali pa preberi kakšen intervju s temi ostarelimi gospmi na temo spletne izposoje knjig.

Veliko ljudi v sloveniji se dejansko trudi, da bi Bilos uknili, ga omejili na popolno neuporabno tvorbo. Zato podpiram to mafijo, ker je za slovenski prostor naredila vsaj nek minimum dobrega


Haha dober vic. Malo si preberi ozadje nastanka Biblosa, državnih subvencij, vodenja Beletrine itd., pa me zanima če boš še trdil enako.

Ne vem katere knjižničarje si imel v mislih, ampak velika večina nasprotuje trenutnemu sistemu, ker je bil s podporo politike Biblosu omogočen monopol na področju izposoje e-knjig preko knjižnic, ne pa e-knjigam nasploh. Pač enako kot pri glasbi, avtorji nimajo ravno veliko od vsega, zato pa nasprotovanje.

Krka ::

Hvala za odgovore.
Rezultat je,da bralnik vrnem prodajalcu in, da še dolgo v Slo ne bomo brali eknjig.

Veliko ljudi nima računalnika in uporablja samo telefon oz. ebralnik. Obsojeni so na stoletja stari sistem branja knjig, katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Krka ()

jan_g ::

Imam zelo podobno izkušnjo izpred par let in poleg tega nepotrebnega vmesenga koraka še to, da se mi je pogosto dogajalo, da knjige ni preneslo oz. so bile neke napake v delovanju tistega programa. Potem naslednji dan je delalo, ali pa ne. Kakor kdaj. Ali pa ta neumnost, da ima knjižnica na voljo za izposojo samo 3 kopije e-knjige. Kamena doba ...

In končni rezultat je ta, da bralnik leži v enem predalu. Medtem ko Kindle uporabljam redno še naprej. Meni je vse skupaj nelogično. Toliko je govora o slovenskem jeziku, ohranitvi le-tega in vzpodbujanju branja, da bi človek pričakoval rešitev enostavno za uporabo in knjige dostopne na VSEH možnih napravah, od bralnikov do telefonov in tablic. Ampak ne, je potrebno zakomplicirati, kolikor se le da.

sejalecx ::

Groot je izjavil:

sejalecx je izjavil:

Po drugi strani je ta mafija na Biblosu edina, ki je vsaj malo usmerjena proti napredku.

Verjami mi, da vecina slovenskih založnikov in knjiznicarjev bi najraje videla, da gremo nazaj v srednji vek. Ali pa preberi kakšen intervju s temi ostarelimi gospmi na temo spletne izposoje knjig.

Veliko ljudi v sloveniji se dejansko trudi, da bi Bilos uknili, ga omejili na popolno neuporabno tvorbo. Zato podpiram to mafijo, ker je za slovenski prostor naredila vsaj nek minimum dobrega


Haha dober vic. Malo si preberi ozadje nastanka Biblosa, državnih subvencij, vodenja Beletrine itd., pa me zanima če boš še trdil enako.

Ne vem katere knjižničarje si imel v mislih, ampak velika večina nasprotuje trenutnemu sistemu, ker je bil s podporo politike Biblosu omogočen monopol na področju izposoje e-knjig preko knjižnic, ne pa e-knjigam nasploh. Pač enako kot pri glasbi, avtorji nimajo ravno veliko od vsega, zato pa nasprotovanje.


Biblos ima ogromno težav, tu se strinjam. Praktično vsak drug sistem bi bil boljši. Beletrina je tudi napol mafijska. Ampak nekaj so naredili in dali to na trg.

Kaj je alternativa? Knjižničarke so samo proti in bi naredile ničesar. Še huje je na drugih vodstvenih položajih. Totalno operativno nesposobni ljudlje proti nekomu, ki je naredil polizdelek. Tega lahko uporabljaš, če imaš neke minimalne tehnične skille, ki so socer za 50%+ populacije še vedno prezahtevni.

DamijanD ::

jan_g je izjavil:

Ali pa ta neumnost, da ima knjižnica na voljo za izposojo samo 3 kopije e-knjige. Kamena doba ...
Toliko je govora o slovenskem jeziku, ohranitvi le-tega in vzpodbujanju branja, da bi človek pričakoval rešitev enostavno za uporabo in knjige dostopne na VSEH možnih napravah.


Tukaj gre za navzkrižje interesov - avtorji/založbe bi radi prodali čim več izvodov. Bralci bi pa radi dobili čim več, za čim manj. Nimam pa pojma kako gre tukaj z avtorskimi pri eknjigah. Za papir je jasno, da če je knjižnica želela posoditi 30 enakih knjig, jih je morala 30 kupiti.
Sem na strani bralcev, ampak razumem tudi drugo stran - sploh pri našem majhnem trgu.

jan_g ::

Polna letna članarina v knjižnici je okrog 15 evrov (odvisno od knjižnice ...). To je zelo poceni in sam bi bil pripravljen plačati 50 evrov, tudi več, da se odpravi omejitve in da se vzpostavi dober sistem za izposojo e-knjig. Kajti, če zadeva dobro deluje in ni nekih neumnih omejitev, potem bo tudi več uporabnikov in s tem več denarja vsako leto. Poleg vseh raznoraznih subvencij in doplačil, ki jih država že itak namenja knjižnicam in založbam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

estons ::

Kolikor vem bi knjižnice bile navdušene, če bi lahko 100 ljudi naenkrat si sposodilo neko e-knjigo. Žal založbe (tudi v USA) postavljajo omejitve glede števila izposojenih kopij e-knjig.

Groot ::

Založbe so žal pripeljale e-knjige do stanja precejšnje neuporabnosti. Ne le da omejujejo izposoje, ampak tudi zelo odirajo pri tem. Ena licenca stane namreč v precej primerih celo več kot fizična knjiga, kar je glede na stroške tiska smešno. Prav tako pa so knjižnice omejene pri številu izposoj na eni licenci, saj licenca po določenem številu izposoj propade (kao po enakem principu kot bi se fizična knjiga iztrošila). Zato nekega hudega zanimanja za večji napredek pri e-knjigah pač ni. To se vidi že po razvoju readerjev, ki so na praktično enakem nivoju že vsaj 15 let ko sem si sam omislil prvega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

estons ::

Sem se s kolegico knjigožerom pogovarjal zadnjič o e-knjigah, pa mi je poslala en blog post kjer je neka knjižničarka povzela cene in pravila za e-knjige v knjižnicah, ki jih diktirajo založbe. Sicer v ZDA, ampak ne dvomim, da jih naši kopirajo. Dejansko morajo knjižnice plačat več za eno kopijo e-knjige kot za fizično knjigo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697102632 (66) GupeM
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214341 (6830) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628227 (11916) GupeM
»

V knjižnjici ni možna izposoja s Kindlom

Oddelek: Loža
173865 (3228) estons

Več podobnih tem