» »

Težave z izgubljanjem wifi klientov

Težave z izgubljanjem wifi klientov

demokedes ::

Pozdravljeni,
Imam Asus RT-AC86U z dvema wifi Mesh ZenWifi extenderjema. Doma imam tako lepo pokrite vse kotičke.
Poleg tega imam gor instaliran tudi openware...imam torrent klienta, Samba klienta in še kar drugih zadev....vključno z OPenVPN strežnikom.
Kadar sem doma sem opazil, da po parih dneh del klientov izgubi povezavo. potem naredim restart sistema in je spet vse ok.
Sedaj po dveh tednih, ko me ni bilo doma, vidim da ni noben klient povezan. po drugi strani ostali servisi na routerju delajo.
Prepričan sem, da po rebootu se bodo spet vsi klienti normalno povezavi.
Nekako imam občutek, da zna bit razlog, da je v določenem trenutku strežnik preobremenjen in potem spusti wifi kliente.
Kako bi preveril, kaj povzroča to oziroma kako se temu izgobinit v prihodnosti.
Kaj preveriti? Že vnaprej hvala!
 Wifi log

Wifi log


 Wifi log 2

Wifi log 2

Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

demokedes ::

Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

A se klient lahko poveže nazaj brez da bi reštartal router?, torej s kakšno akcijo oz. reštartom clienta?

Si kdj poskusil, da bi te dodatne servise testno onemočil ali vseeno pride do izgube povezave?

demokedes ::

Sem sedaj prišel domov in dejansko se ne morem povezati na omrežje. Sicer je omrežje vidno z zelo šibkim signalom, vendar je zraven še dodatno omrežje ASUS_78_2G, ki se vedno pojavi kadar je Asus v nekem zaciklanem stanju.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

demokedes ::

Če kaj pomaga, je tukajle še syslog pred restartom iz katerega je razvidno, da se klienti ne morejo povezovati.
low level wifi
syslog
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Poglej, na katerih kanalih so ostali z wi fi jem, drugo, težava je sam ruter ja je klasa, samo stara ene 12 let nabavi Asusa RT-AX serije, naprej je pa problem, ker imaš 3 fw gor, kaj pa če nastaviš, ali da se 1 x dnevno resetira vse skupaj, ali pa, da občasno pinga te kliente.....

Sam imam vse to, tudi enak router , kot Aimesh točka, vendar vse na FW originalnem (tudi Merlin ne) osnovni router Rt-Ax 86u, pa se, kaj takega ne dogaja, razen, če mi od zunaj nekdo na silo vdira v mrežo, potem se zgodi, vendar imam potem 1 shelly na javnem wi fi ju in restartam modem in router, to se zgodi 1 x na leto ali še manj.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

demokedes ::

To, da je router star 12 let se strinjam, da je počasi čaz za zamenjavo. Po drugi strani mi je pa škoda nekaj menjat, če večino časa dela povsem ok. Rad bi odkril, kaj se zgodi ko eden of wifi radio-jev ali vsi nehajo delati. Kako to odkriti?
Kar si omenil, da recimo scheduliram reboot vsako noč, potem teh težav nimam. Pa vseeno bi rad ugotovil, kaj povzroča te težave.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

bbbbbb2015 ::

demokedes je izjavil:

Pozdravljeni,
Imam Asus RT-AC86U z dvema wifi Mesh ZenWifi extenderjema. Doma imam tako lepo pokrite vse kotičke.
Poleg tega imam gor instaliran tudi openware...imam torrent klienta, Samba klienta in še kar drugih zadev....vključno z OPenVPN strežnikom.
Kadar sem doma sem opazil, da po parih dneh del klientov izgubi povezavo. potem naredim restart sistema in je spet vse ok.
Sedaj po dveh tednih, ko me ni bilo doma, vidim da ni noben klient povezan. po drugi strani ostali servisi na routerju delajo.
Prepričan sem, da po rebootu se bodo spet vsi klienti normalno povezavi.
Nekako imam občutek, da zna bit razlog, da je v določenem trenutku strežnik preobremenjen in potem spusti wifi kliente.
Kako bi preveril, kaj povzroča to oziroma kako se temu izgobinit v prihodnosti.
Kaj preveriti? Že vnaprej hvala!
 Wifi log

Wifi log


 Wifi log 2

Wifi log 2



Glede na situacijo, ki si jo opisal, poskusi za začetek povsem ustaviti torrent klienta. Torrent klienti pogosto povzročajo težave, ker je hkrati vzpostavljenih ogromno konektov, plus se ogromno konektov sprosti. Memory management pri slabih wifi ruterjih je preslab, pride do razdrobljenosti pomnilnika. Ni toliko wifi sam, ampak NAT translacija.

Če je torrent klient problem, potem poskusi instalirati freeware dd-wrt, ki je v bistvu Linux, ter tudi zelo stare verzije že okrog leta obvladajo torrente v nulo.

Drugo pa, če lahko nekako syslog preusmeriš na server. Če nastaja problem, se bo to poznalo na syslogu.

Kot tretje, lahko poskuša nekdo vdreti v tvoj wifi. Kali linux je eno tako zelo enostavno orodje. Starejše verzije wifi so se "branile" tako, da so po določenem številu poizkusov nehale odgovarjati na AUTH requeste.

Kot četrtič, najbolje bo, da si Kali linux naložiš sam, ter ko prideš v situacijo, da so odjemalci diskonektani, snoopaš situacijo. Glede na to, da po resetu se odjemalci konektajo, bi rekel, da odjemalci non-stop delajo requeste, ko izgubijo povezavo, wifi ruter pa jim ne odgovarja.

Kot petič, možno je, da je kakšen servis (daemon) napak konfiguriran ali v čudnem stanju, se vrti v kakšni zanki. Ter alocira ves pomnilnik. Poskusi onemogočiti vse, razen wifi in NAT. OpenVPN ne bi smel biti problem, razen lahko se zgodi, da nekdo non-stop poskuša vdreti in se konstantno konekta in ti OpenVPN ali poje pomnilnik ali TCP slote.

Kot šestič, možno je, da je ruter defekten. Bodisi crkne RAM ali pa se pregreje radio del. Še posebej, če imaš možnost navijati miliwatte pri oddaji. To se sicer v enih primerih pozna tako, da ruter crkne in se ne boota več. Imel pa sem primer, da se je ruter normalno bootal, potem se je nekje začel ciklati, ter se po par dnevih pregrel. To nimaš kaj, to je potem potrebno vreči stran.

Imel sem primer, WRT-54G zelo star ruter, ki je bil zelo navit. Začel je crkovati zelo podobno, kot ti navajaš. Sčistil sem ga s kompresorjem, bilo je malo boljše, se je pa grel nenormalno. To pač ni kaj, smo ga dali iz uporabe po zvestem služenju 10+ let.

Imel sem tudi primer, ko se je NVRAM nekako vsebina okvarila. Ruter se je normalno bootal, čez čas je nehal delati. Resetiral sem ga v tovariško stanje, ter pač ponovno nastavil. Od takrat dela.

Imel sem pa tudi primer, ko se je OS na flashu okvaril. Ne toliko, da bi crknil, samo eni servisi so čudno delali. To je bil pa sicer ASUS. Obrnili smo vse okrog, nič ni pomagalo. Na koncu sem ga sfleširal na novo, ter dal v tovarniško stanje na novo. In od takrat dela še vedno. Kasneje sem v logih našel, da se nekaj pritožuje nad checksumi, ampak nisme pomislil, da bi inštalacija na flashu lahko crknila.

Jaz uporabljam, če se to le da dd-wrt, na žalost ne na novejših ruterjih, ker nekako ne portajo dd-wrt na nove ruterje. Tam sem potem nekako bos, ker dostikrat niti nimaš kaj dosti za gledati na consumer grade wifi ruterjih.

Zgodovina sprememb…

demokedes ::

bbbbb2015, hvala za nekaj dobrih nasvetov.
Kar se pregrevanja tiče, malo dvomim, da je to case, saj temperaturo spremljam in je bila v zadnjih 30 dneh povsem normalna (glej spodnjo sliko). Istočasno sem pogledal tudi zasedenost pomnilnika, ki je sicer visoka in se bistveno zniža po samem rebootu, pa vendar lahko potrdim, da je wifi še povsem normalno delal tudi po tem, ko je wifi narasel na visoke vrednosti.
Strinjal bi se s teboj glede tega, da torrent povzroča težave. To sem posumil že pred časom, zaradi tega sem ga tudi ročno začel izključevati. Se mi zdi, da kadar je prišlo do disconnectov, je bil vedno torren prižgan.
Pa vendar, mi je čudno, oziroma bi rad razumel kaj je vzrok zato, da wifi radio neha delati.
Ali obstaja kakšna možnost, da bi recimo spremljam delovanje le tega in ga v primeru ko neha delati normalno preprosto rebootal...ne celega routerja pač pa zgolj wifi radio?
 Temperatura

Temperatura


 Pomnilnik

Pomnilnik

Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

ToniT ::

Po mojem je problem v torrentu. Router pač ne prenese prometa in se zacikla. Videno velikokrat. Rešitev je v boljšem routerju ali pa zmanjšaj število hkratnih povezav v torrent klientu.

bbbbbb2015 ::

demokedes je izjavil:

bbbbb2015, hvala za nekaj dobrih nasvetov.
Kar se pregrevanja tiče, malo dvomim, da je to case, saj temperaturo spremljam in je bila v zadnjih 30 dneh povsem normalna (glej spodnjo sliko). Istočasno sem pogledal tudi zasedenost pomnilnika, ki je sicer visoka in se bistveno zniža po samem rebootu, pa vendar lahko potrdim, da je wifi še povsem normalno delal tudi po tem, ko je wifi narasel na visoke vrednosti.
Strinjal bi se s teboj glede tega, da torrent povzroča težave. To sem posumil že pred časom, zaradi tega sem ga tudi ročno začel izključevati. Se mi zdi, da kadar je prišlo do disconnectov, je bil vedno torren prižgan.
Pa vendar, mi je čudno, oziroma bi rad razumel kaj je vzrok zato, da wifi radio neha delati.
Ali obstaja kakšna možnost, da bi recimo spremljam delovanje le tega in ga v primeru ko neha delati normalno preprosto rebootal...ne celega routerja pač pa zgolj wifi radio?
 Temperatura

Temperatura


 Pomnilnik

Pomnilnik



Torej, ni problem "zasedenost" pomnilnika, ampak razdrobljenost pomnilnika. To pomeni, da predvsem NAT translator, ki je del aplikacijska programska oprema, del v kernelu, konstantno zahteva/vrača pomnilnik. Pride do razdrobljenosti in kljub temu, da še nekaj pomnilnika je, ga ni mogoče alocirati. Zato potem trpijo drugi deli ruterja.

To se je svojčas na DD-WRT (in novejših Linksysih/Ciscotih) rešilo tako, da:
a) NAT translator je alociral pomnilnik v večjih kosih, ki jih je subalociral (in jih ni vračal za vsako figo)
b) izboljšal se je memory management na Linux kernelu
c) število TCP slotov se je bistveno povečalo, da potem ni bilo potrebe po re-alokaciji tabele TCP slotov, oz. se ta ni zapolnila.

To je bila zadeva tam okrog 2014 ali 2015. Za začetek ugotovi, če ti torrent odjemalec povzroča težave. Če ti, potem ti pomaga samo novejša verzija softvera za ruter. Ker ta torrent problem ni mogoče rešiti z enbim krpanjem, ampak s popravki na več koncih. Tudi ni mogoče samo "resetirati" wifi del, ker to dejansko vpliva na vse dele ruterja.

demokedes ::

Uh žal so tala naša predvidevanja napačna. Z grafom povezanih klientov sem našel trenutek, ko so se klienti disconnectali. To je bilo še preden sem zagnal torrent klienta na daljavo. To pomeni, da je bilo nekaj drugega. Glede na to, da imam čas....a bi lahko sedaj nekako drugače našel vzrok težav?
 Wifi clients drop

Wifi clients drop

Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7621647 (10003) Ghost007
»

Računalnik dosega samo polovico hitrosti na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
111020 (652) svecka
»

Kateri zanesljiv zunanji trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
81452 (998) Karen
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
496209 (4637) joker16_7
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484724 (3926) Daniel

Več podobnih tem