» »

Računalnik dosega samo polovico hitrosti na optiki

Računalnik dosega samo polovico hitrosti na optiki

shadeX ::

Torej, nekaj dni nazaj sem dobil optiko. Zadeva je super - po kablu in 5GHz wireless v razmaku nekaj metrov dosega pričakovano hitrost (340Mbit od 350 - paket).

Stacionarni računalnik imam od modema / ruterja proč cca 7m ravne linije (vmes so samo vrata). V tem prostoru sem testiral slednje naprave:

1. Mobilna naprava (iPhone)
2. 2x prenosni računalnik (Macbook in Asus ROG)

Te naprave v tem prostoru dosegajo wireless hitrost med 300 in 330Mbit, tako da ni problem v razdalji.

Problem je v računalniku, kjer je hitrost polovico manjša (med 150 - 200Mbit). V njem imam WIFI mrežno kartico (Intel Wi-Fi 6 AX200 160MHz). Naj bi podpirala hitrosti do 2400Mbit. Gonilnike sem posodobil na zadnje - brez spremembe.

Naj omenim da to hitrost dosega samo na omrežju ki ga oddaja operaterjev MODEM. Če se priklopim na ruterjev 5GHz omrežje je hitrost še manjša ..cca 60Mbit, medtem ko druge naprave nimajo problema z ruterjevim 5Ghz omrežjem.

Kakšna ideja?
  • spremenil: shadeX ()

Jazon ::

Poskusi s starejšim gonilnikom.

sbawe64 ::

Poskusi tole
https://www.ontimetech.com/blog/is-wind...

command prompt as administrator (cmd as admin)):
netsh int tcp set global autotuninglevel=normal




Kateri router imaš ?

https://www.snbforums.com/threads/mothe...
Using an AX device with an N router could have interoperability problems.
Check the Windows network properties for the AX200 and see if there is a way to force it to not use AX mode,

Power Plan (v Win) imaš High Performance ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

shadeX ::

command prompt as administrator (cmd as admin)):
netsh int tcp set global autotuninglevel=normal


Mi vrne "ok." nazaj.

Kateri router imaš ?


TP-Link Wireless Router Archer C1200

5GHz pa uporabljam na A1 modemu, ker kot že rečeno je 3x hitrejši.

Power Plan (v Win) imaš High Performance ?


Nisem imel, sem switchal ampak rezultat je isti. 160Mbit trenutno. Zanimivo je da problem ne affecta uploada speeda.

l0g1t3ch ::

shadeX je izjavil:

command prompt as administrator (cmd as admin)):
netsh int tcp set global autotuninglevel=normal


Mi vrne "ok." nazaj.

Kateri router imaš ?


TP-Link Wireless Router Archer C1200

5GHz pa uporabljam na A1 modemu, ker kot že rečeno je 3x hitrejši.

Power Plan (v Win) imaš High Performance ?


Nisem imel, sem switchal ampak rezultat je isti. 160Mbit trenutno. Zanimivo je da problem ne affecta uploada speeda.


Kje pa ima tist stacionarc antene ?
Jaz sem nekoč imel wi-fi kartico v stacionarcu, ki je imela antene direktno zadaj iz kartice ven in ker je bil okoli šop kablov je bil prenos bolj za en kurac.
Ko sem kable uredil, spel skupaj in čimbolj umaknil se je hitrost podvojila.

shadeX ::

Zadaj ima, ampak so usmerjene tako da gledajo ven (dovolj dolge). Ma mislim da to ne bi smelo biti problem, ker:

1. Na TPLinku 5Ghz dosega porazne hitrosti (20Mbit, testiram sedaj)
2. Na operaterjevem modemu je hitrost 7x večja
3. Če telefon postavim zadaj za računalnik, kjer so antene še vedno bp vleče med 300 in 330 Mbit.

aerie ::

Za maksimalno učinkovitost in zanesljivost omrežne povezave se uporablja kabel. Wifi je za nedeljsko surfanje za kar je hitrost med 150 - 200Mbit čisto OK.

Nikonja ::

kje pa imaš vštekano wifi kartico?

Scorpy84 ::

aerie je izjavil:

Za maksimalno učinkovitost in zanesljivost omrežne povezave se uporablja kabel. Wifi je za nedeljsko surfanje za kar je hitrost med 150 - 200Mbit čisto OK.


"150 - 200Mbit" za surfanje, ti to resno?

shadeX ::

Nikonja je izjavil:

kje pa imaš vštekano wifi kartico?


PCI slot.

shadeX ::

aerie je izjavil:

Wifi je za nedeljsko surfanje za kar je hitrost med 150 - 200Mbit čisto OK.


Wi-fi se je presenetljivo izkazal za zelo zanesljivega in sam ne opazim razlike med kablom in WIFI-jem. Če izvzamemo da imam trenutno nek problem s kompatibilnostjo čipsetov ruterja in mrežne na hardwerski / programski ravni zato tudi dosegam pol manjšo (lokalno) hitrost, to ne vpliva na dejstvo da sem zadnji dve leti (odkar sem v novem prostoru brez kabla), lahko vedno bp surfal, gejmal online brez dropov v povezavi ipd.

svecka ::

wifi je majka. Tudi zadosti zanesljiv je in ne rabiš povsod kablov polagat. Poleg tega pa lahko tudi streamaš preko wifi in gledaš vsebino kjerkoli po bajti, le če nimaš preveč železa v bajti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi-Fi hiter, kabel počasen

Oddelek: Omrežja in internet
261818 (963) tonccy
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
566041 (4641) b3D_950
»

Ping

Oddelek: Omrežja in internet
254342 (3425) Bakunin
»

RDC - Remote desktop connection - SLOW

Oddelek: Operacijski sistemi
5757 (623) srus
»

MSN problem

Oddelek: Programska oprema
71052 (942) gjural

Več podobnih tem