» »

Disk z veliko slabimi sektorji

Disk z veliko slabimi sektorji

bbobst ::

Zdravo.
Najprej naj povem ,da na disku nimam nič pomembnega, ampak bi ga rad oživel "iz inata".
Sedaj k problemu. Pred časom so se mi na 6 TB WD green disku pojavili slabi sektorji in uspel sem drugam skopirati podatke.
Nato sem s Hard disk sentinelom te sektorje zamenjal z nadomestnimi, ne vem točno kao se temu reče.
Disk sem pustil v računalniku in nanj zapisal za 5 TB filmov in pustil , da vidim kaj bo.
Nekaj časa je bilo OK, včeraj pa se računalnik ni hotel normalno zagnati, ampak je začel "popravljati" dotični disk.
Ko so se po 20 minutah windowsi zagnali , je bil v explorerju disk viden vendar brez podatka o velikosti.
In vsak zagnan proces, ki je bil povezn z dotičnim diskom je trajal kar nekaj časa,da se je zaklučil.
Naprimer brisanje naključne datoteke iz zdravih diskov, ki bi šla v koš.
Probal sen še 2x resetirati računalnik in disk se ni oživel.
Potem se mi ni dalo več ukvaarjati z diskom,ker nimam idej, kako bi prišel vsaj do imen filmov ,ki so na disku.
Sem ga raje odklopil, da računalnik normalno dela.
Sedaj rabim nasvet, kako bi prišel do naslovov datotek na diski ,če je sploh še možno možno, kot sem zgoraj napisal, " iz inata".
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

hojnikb ::

vrzi v smeti, filmovje pa stegni dol z neta, tko kot si jih ze prvic...
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

Če si kripto milijonar lahko neseš disk k ustreznemu podjetju, pa jim poveš, da bi jim dal rad denar "iz inata".

Sedaj rabim nasvet, kako bi prišel do naslovov datotek na diski

Do naslovov datotek ne boš prišel, če ti pa ta odgovor ni všeč se pa vrni k prvi povedi.

Kar lahko narediš je, da razstaviš disk in si pogledaš koliko gibljivih delov ima ter ugotoviš da slej ko prej stvari crknejo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MIHAc27 ::

Ma ne, škoda je metat disk stran.

Nabavi si https://www.file-recovery.com/recovery....
Super programček. Pričakuj pa da bo na 6Gb rabil par dni da preskenira.

Probaš lahko disk dat v skrinjo čez noč pa še enkrat probat.
Drugače pa... če si naredil backup ga vrzi v smeti.

Riff ::

zakaj pa nebi mal probal :D, sj grafične se tud pogrevjo pa delajo neki časa, men je 1x pomagal scandisk sm zna trajat, pa mora pridet do konca

sbawe64 ::

hdd regenerator (Dmitriy Primochenko), spinrite (Steve Gibson) ter veliko časa.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Pentium ::

sbawe64 je izjavil:

hdd regenerator (Dmitriy Primochenko), spinrite (Steve Gibson) ter veliko časa.


Če mi tole uspeš zalaufat na 6TB disku, potem pa svaka čast.
Kolikor vem ima oboje težavo z diski nad 500GB ali 1TB :)

hojnikb ::

nima, sam treba je uporabit kaksno novejso verzijo, k jo ni takoj za dobit na piratebay :)
#brezpodpisa

Pentium ::

hojnikb je izjavil:

nima, sam treba je uporabit kaksno novejso verzijo, k jo ni takoj za dobit na piratebay :)


Spinrite: Stable release: 6.0 / June 7, 2004; 18 years ago
Iz časa IDE diskov kapacitete 80-160GB :)

HDD regenerator pa je iz 2011, ni še ravno odrasel, je pa že najstnik :)



Skratka, vsa ta orodja so brez veze za diske dandanašnjega časa. Če disk pridobi bad sectorje, potem ni druge kot menjava. Tisti, ki ima na takšnem disku kakšne pomembne podatke, mu strošek menjave (ali nakup dodatnega diska in furanje RAID-a) tako ne predstavlja problema...

hojnikb ::

in kaksno vezo ima, s katerega leta je? Se je trdo diskovje v zadnjih 10 letih kaj fundamentalno spremenil, da taksen pristop nebi bil mogoč?
#brezpodpisa

Pentium ::

Spinrite 6.0 imam doma na disketi, potrebuje obvezno IDE compatibility način v BIOS-u, da disk sploh zazna. Plus če se ne motim, se sesuje pri diskih večjih od 640GB. In zadeva traja zelo dolgo. 6TB verjetno kar kak cel teden, da bi šel skozi.

Skratka popolnoma uporabno tudi v letu 2023, seveda mogoče na računalniku iz leta 2009 :D


HDD Regenerator pa ne rečem, sem ga uporabljal pred kakih 10 leti, pa je naredil svoje delo odlično.
Samo kaj, ko je ta "popravljen" disk potem čez 14 dni popolnoma odpovedal, da ga še BIOS ni več zaznal.

Gagatronix ::

Sola za drugic, da ne kupujes WD Green diskovja, ker so gnoj.

Riff ::

k niso WD blu najslabš in potem zeleni WD

Gagatronix ::

Ne, WD Green so lowest class, potem imas modre, rdece, in crne. (ali pa crne, in potem rdece).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396409 (5712) fr4nc
»

Bad sector`s

Oddelek: Pomoč in nasveti
111618 (1242) Kamran
»

problem z nezaznavanjem diska (NUJNA POMOC)

Oddelek: Strojna oprema
271916 (1412) LeXani
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353829 (2728) k4vz0024
»

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Oddelek: Strojna oprema
131442 (1233) Spajky

Več podobnih tem