» »

Popoldanski s.p., normiranec

Popoldanski s.p., normiranec

wwwampy ::

Pozdrav,

imam popldanski s.p., normiranec, čisti novinec... Upam, da mi zna kdo odgovoriti na sledeča vprašanja:

- Plačila za storitve bom prejemal preko PayPal, Stripe... fizične osebe (večinoma), iz EU in tretje države (ZDA,...). Moram v tem primeru biti atipični zavezanec?

- unijska ureditev VEM: potrebujem to, če bom prejemal plačila preko PayPal in Stripe za svoje storitve? (kot omenjeno v prejšnjem odstavku). Glede tega sem čisto zmeden.

- davčno potrjevanje računov: za nakazilo preko Stripe je obvezno. Ko prejmem plačilo preko Stripe, ne morem v tistem trenutno izdati račun, lahko ga izdam še isti dan, včasih dan ali dva pozneje... Kdo ve, če je to problem? Vem, da so neke izjeme glede tega v zakonodaji. Ker ne morem biti skoz na računalniku, da tako izdam račun in ga davčno potrdim.

- kdo ve, če si moram transacije na PayPal sproti prenašati na poslovni TRR ali si lahko denar prenesem v paketu (npr. večji znesek naenkrat, da ne plačujem toliko bančne provizije za transakcije)

- davčne blagajne: kot omenjeno, jo potrebujem zaradi storitve Stripe. Jo kdo uporablja na podoben način? Ste spisali interni akt?


Nekaj informacij že imam, ampak je toliko različnih (tudi iz FURS-a ali različnih računovodstev in SPOT točk), da sem rahlo zbegan. Pri nas je res težko vse izvedeti na enem mestu.

Hvala za odgovore in pomoč.

wwwampy ::

Še dodatno vprašanje:

- kako urejate izdajo računov v tuji valuti. Izdati moram račun v USD. Moram na račun že napisati tudi EUR? Če ne, kam si potem zabeležite pretvorbo po srednjem tečaju BS? Sem popoldanski normiranec...

anketar ::

wwwampy je izjavil:

(tudi iz FURS-a ali različnih računovodstev in SPOT točk)


za tvoje primer pejt k preverjenim rač servisem e.g. data, unija itd. Plaču boš ampak boš vsaj razumel.

wwwampy ::

anketar je izjavil:

za tvoje primer pejt k preverjenim rač servisem e.g. data, unija itd. Plaču boš ampak boš vsaj razumel.


Ja, sej vem, ampak čisto tako, koliko ima kdo izkušenj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

placilne opcije - integracija v ecommerce

Oddelek: Loža
221599 (1239) ideep
»

Paypal in izdajanje računov

Oddelek: Loža
81807 (1435) simpatija
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419593 (18213) LuiIII
»

Paypal in slovenske banke

Oddelek: Pomoč in nasveti
72377 (2034) 111111111111
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614484 (13046) pirx

Več podobnih tem