» »

Kasko za motor

Kasko za motor

twom ::

Zanima me koliko pride kasko za nov motor, 100 kw, kraja, nov 15.000.

Vozim se trideset let, brez povzročene nesreče, pa tudi brez kaska, pa me zanima, koliko pride to veselje.

A. Smith ::

Svoje cajte sem plačeval to, je blo kar nekih 300€+ dodatno. Sem dal 800€ skupaj za reg + cestnino :(

Motor je imel podobne lastnosti, kot tvoj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

val46 ::

Svoje cajte...lepo si povedal. Danes za 300€ kasko ne boš zavaroval niti ¸125 kubičnega skuterja, kaj šele 100kw mrcino v vrednosti 15000€. OP, pejdi do kakšnega zavarovalnega agenta, ki dela z več zavarovalnicami, pa naj ti naredi predračun na več njih in boš videl kje si. Jaz sem se lani pozanimal za svojega 74kw, vrednost novega nekaj čez 10000€, pa bi me samo osnovni kasko prišel nekaj čez 400€. Če bi še hotel vzeti opcijo kraja, bi bilo preko 600€. Se pol nism za to odločil.

Comandante ::

twom je izjavil:

Zanima me koliko pride kasko za nov motor, 100 kw, kraja, nov 15.000.

Vozim se trideset let, brez povzročene nesreče, pa tudi brez kaska, pa me zanima, koliko pride to veselje.

Jaz sem pred nekaj leti naredil poizvedbo za 7 jurijev vreden motor. Premija je bila nekje 1,5 jurija, kar se mi ni zdelo smiselno. Obvezno zavarovanje pa okoli stotaka z ao+.

Agentka mi je takrat rekla, da je zavarovanje za krajo odvisno od mase motocikla, tezji kot je, manj ti racunajo. Koliko je to res me ne vprasaj, meni se zdi malo za lase privleceno. Moja makina je imela 230 kil.

Nabavil sem kakovostno disk kljucavnico z alarmom in najdebelejso ketno na svetu, in uporabljam to, ko ga parkiram zunaj. Sicer pa pazim, da vzamem namestitev z varovanim parkplacom, pa mirno spim. Doma je pa tako v garazi.

mugen999 ::

Danes v dobi baterijskih masinc, ko ti baterijska flekcarca iz lidla za 50 eur prezaga vse kar obstaja ti nobena ketna ne pomaga, pa ce je s titana.

val46 ::

Seveda ti ne. Bi pa rad videl modela, ki bi sredi belega dne v centru portoroža recimo, šel s to flekserco rezat ketno. Pa ketna še ni tak problem, ker motorje kradejo bolj po principu da ga dvignejo in naložijo v kombi in odpeljejo. To ti naredijo ravno tako lahko, četudi je ketna gor. No, razen če daš ketno okrog kandelabra recimo. Sam imam tisti alarm, ki začne piskati s 120 decibelov, če se samo premakne guma ali motor. Tako da, ce bi ga kdo poskušal premaknit, bi začelo piskat kot noro.

Comandante ::

Ja itak da se da vse prezagat. Gre se samo zato, da ce bo moj motor z centimetersko kaljeno verigo in alarm kljucavnico priklenjen na kandelaber, bodo raje v kombi nalozili tistega, ki ne bo priklenjen.

val46 ::

Točno to. Isto kot dva pohodnika v gozdu, ko srečata medveda. Ni treba da si hitrejsi kot je medved, važno je sam da si hitrejši, kot je tisti drugi pohodnik ;)

FireSnake ::

val46 je izjavil:

Seveda ti ne. Bi pa rad videl modela, ki bi sredi belega dne v centru portoroža recimo, šel s to flekserco rezat ketno. Pa ketna še ni tak problem, ker motorje kradejo bolj po principu da ga dvignejo in naložijo v kombi in odpeljejo. To ti naredijo ravno tako lahko, četudi je ketna gor. No, razen če daš ketno okrog kandelabra recimo. Sam imam tisti alarm, ki začne piskati s 120 decibelov, če se samo premakne guma ali motor. Tako da, ce bi ga kdo poskušal premaknit, bi začelo piskat kot noro.


Lahko deliš tip alarma? Kako to, da proži že ob premiku gume?
Jaz imam alarm na tresljaje in ni niti približno tako občutljiv.

Je bil tvoj alarm že vgrajen?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

val46 ::

Ne, ni bil že vgrajen, je pa tisti tip alarma ki ga pripneš na zavorni disk spredaj. In kaj so treslaji drugega kot premik gume? Ni šans da si tolk natančen pri dvigovanju 200kg motorja, da se ne bi sprednja guma premaknila za par cm naprej ali nazaj in s tem sprožila tistega alarma. Točne znamke pa ne vem, je pa tega polno na ebayu, aliexpressu in podobnih straneh.

Comandante ::

Jaz uporabljam tole kljucavnico
Ni sanse, da karkoli premaknes, brez da jo sprozis. Se odklenit jo je umetnost brez da jo sprozis :))

Uporabi se jo lahko direktno na disku, ali pa z verigo preko kolesa in na kandelaber.

val46 ::

Nekaj podobnega imam sam ja. S to razliko da je vsaj po specifikaciji moja še glasnejša. 120dcb. Je pa kot ti praviš ja, še odlenit jo je kdaj zafrknjeno, brez da bi se sprožila, kaj šele da bi motor premikal, brez da bi se alarm sprožil.

twom ::

val46 je izjavil:

Nekaj podobnega imam sam ja. S to razliko da je vsaj po specifikaciji moja še glasnejša. 120dcb. Je pa kot ti praviš ja, še odlenit jo je kdaj zafrknjeno, brez da bi se sprožila, kaj šele da bi motor premikal, brez da bi se alarm sprožil.
Ko nalagajo motor v kombi se ne sekirajo prav dosti za hrup in mimoidoče. Tablice so itak ukradene, folk pa tut mrdne ne...

val46 ::

Ja glej, če tako razmišljaš, pol motor pač ni zate. Škoda živcev in neprespanih noči, da ti ga ne ukradejo. Drugače pa, glej, eno varovalo je. Ni 100%, kot ni nobena stvar. Je pa verjetno boljše kot nič. Sploh če imaš motor kje zraven apartmaja, šotora, hiše...če ostalih ne bo brigalo, bo pa vsaj tebe zbudilo in jih lahko prestrašiš, preden se odpeljejo. Pa vedi da, če jim ne uspe(ker ni tako enostavno tisti alarm dol pobrat), jim bo celo pot s kombijem piskalo v prtljažnem prostoru, ker se alarm prižge že ob najmanjšem tresljaju.

Drugače pa, če želiš bit miren, pač plačaš tisti kasko proti kraji in je stvar rešena. Koliko pride, že ko si spraševal v prvem postu, pa najbolj hitro izveš, če pokličeš na par zavarovalnic ali pa jim pošlješ mail. Predvidevam da si to že naredil in če si, lahko poveš še ostalim tu, da ne bo čez teden ali dva nekdo nov spraševal iste zadeve. Kar verjemi da bo...sezona se začenja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

XIIT ::

val46 je izjavil:

Nekaj podobnega imam sam ja. S to razliko da je vsaj po specifikaciji moja še glasnejša. 120dcb. Je pa kot ti praviš ja, še odlenit jo je kdaj zafrknjeno, brez da bi se sprožila, kaj šele da bi motor premikal, brez da bi se alarm sprožil.

Z baterijskim orodjem tak alarm odstrani v 1 minuti.
Glej pri 5:11
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

val46 ::

Ma glej, to je tako...če se nekdo spravi ukrast neki, pol bo to tudi naredil. Je ni stvari, ki bi mu to preprečilo. Je pa tako da ravno vsak Đanki ki gre mimo tvojega motorja, nima s sabo aku orodja in se s tem ne bo ukvarjal. Če pa nimaš na njemu nobenega "varovala", se pa lahko vsaka budala vsede na njega in odpelje. Še posebno če je nekje v klanec parkiran :) Vsak ve zase...zisti ki ma denar, naj nabavi kasko, drugi pa upamo da se nam kaj takega ne bo zgodilo. Vedet pa ne more nihče...ne ti, ne jaz, ne noben.

twom ::

Kaj če bi folk enkrat na vprašanje odgovarjal?

Meni je to zmeraj tko, kot če en vpraša kaj naredit v soboto zvečer če te boli zob.
Pol pa folk pove da njegove babice nikol ni bolel zob, da je frenda bolel kolen, ta tretji da je itak vse brez veze. Glavno, človeku ki ga boli zob to full pomaga.

Vprašanje ni bil o kraji in varovanju pred krajo, in smislu imeti motor, temveč o ceni kaska. Recimo predlog za ugodno zavarovalnico al pa agenta bi še pasal zraven. No, vsaj tko jaz zastopim to kar sem kot OP napisal v prvem postu...

Stayerc ::

Jaz lahko povem za motor vrednosti 22.300€. V kasko je vključena kraja in 5% odbitna franšiza. Cena zavarovanje 670€.

Lp, S.

val46 ::

twom je izjavil:

Kaj če bi folk enkrat na vprašanje odgovarjal?

Meni je to zmeraj tko, kot če en vpraša kaj naredit v soboto zvečer če te boli zob.
Pol pa folk pove da njegove babice nikol ni bolel zob, da je frenda bolel kolen, ta tretji da je itak vse brez veze. Glavno, človeku ki ga boli zob to full pomaga.

Vprašanje ni bil o kraji in varovanju pred krajo, in smislu imeti motor, temveč o ceni kaska. Recimo predlog za ugodno zavarovalnico al pa agenta bi še pasal zraven. No, vsaj tko jaz zastopim to kar sem kot OP napisal v prvem postu...


Jaz sem ti odgovoril že v prvem postu svojo izkušnjo, pa še predlog oz nasvet kaj narediti. Če je potem debata se še "razširila" na druge zadeve, se ne rabiš za to jezit. Vsaka ideja, izkušnja, nasvet lahko prav pride. Ne sam tebi kot OP, ampak še komu drugemu. Če si pa forum in teme misliš prisvajat, potem forum ni zate in boljše da greš v lokalno gostilno povprašat za nasvet. Samo moje mnenje...pa brez zamere prosim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita avtomobila pred krajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
727970 (5996) Netrunner
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513074 (11122) perci
»

Odklepanje s ključem proži alrarm[KIA Cee'd]

Oddelek: Na cesti
244115 (3387) St235
»

Novega bmwja ukradejo v treh minutah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9830284 (22435) šernk
»

Izdelava vezja za alarm za motorno kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234266 (1161) DimmniBurek

Več podobnih tem