» »

Zaščita avtomobila pred krajo

Zaščita avtomobila pred krajo

«
1
2

realize ::

Pozdravljeni,

lastim si Renault Megane (2011). Ker naj bi te avtomobile na veliko kradli, me zanima, ali lahko s čim krajo preprečim? V mislih imam vgradnjo kakšnega skritega killswitch-a ali kaj podobnega. Predloge kot so "Pazi kje puščaš avto" ipd. že poznam.

Lep pozdrav.

Utk ::

Ma kdo ti bo ukradu 10 let starega megana, kaj ti je?

sandmat ::

zaklep volana s štango, kill switch na 12V, menjava centralnega zaklepanja. Vprašanje tradeoffa med vložkom v zaščitne ukrepe in vrednostjo avta (cca 5k).

realize ::

sandmat je izjavil:

zaklep volana s štango, kill switch na 12V, menjava centralnega zaklepanja. Vprašanje tradeoffa med vložkom v zaščitne ukrepe in vrednostjo avta (cca 5k).


Od navedenega bi prišel v poštev samo killswitch na 12V. Ve kdo morda okvirno ceno te implementacije? Se zavedam, da se veliko denarja ne splača vlagati, pa vendar me zanima.

feryz ::

Na 12v zagotovo ne. Ker boš ostal z umrlim avtom. Megane ni glih hvaležen, če računalniku konstantno odvzemaš štrom. Če ne drugega, ti bo čitalec kartic odpovedal. Je pa okrog 600 evrov.
Kako drugo žico prebrikaš. Drugače bo tudi lopov vedel, kaj mora iskati. Stikalce.

Magic1 ::

Še vedno mi ni jasno zakaj bi kdo ukradel 10 let star avto? A da ga bo švercal čez mejo? Ali da ga bo raztavil? Slednje se raje gre v Italijo po razsut avto.
Magic

sandmat ::

razrežeš, pošlješ na Poljsko. Potrošnik nato "malo rabljene dele" s Poljske kupi in je avto spet v Sloveniji :D

Magic1 ::

Kaj pa naredijo s šasijo in motorjem, ki imajo kodo iz ukradenega avtomobila? To res mora bit nekdo zelo obupan(neumen), da se gre tak rizik.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

steev ::

Sasija za odpadno zelezo, motorji pa danes nimajo vec serijskih, baje.
:|

realize ::

Folk večinoma krade avtomobile za rezervne dele, ker to predstavlja veliko manjši rizik in tudi problem, kot pa če hočeš avto spraviti spet v promet. Kje je demand za rezervne dele najvišji si lahko pa kar misliš - pri avtih, ki jih je največ (Renault Clio, Megane, VW Golf ipd.), in verjetno jih je največ ravno cca 6-12 let starih, ne pa novih.

feryz ::

Magic1 je izjavil:

Še vedno mi ni jasno zakaj bi kdo ukradel 10 let star avto? A da ga bo švercal čez mejo? Ali da ga bo raztavil? Slednje se raje gre v Italijo po razsut avto.
Ti bom jaz povedal zakaj, če ti ne veš.
Ravno sem prodal Megana, letnik 2012. Soliden, bla, bla. Trije interesenti, en južni muti voda, en Ljubljančan, ki je potem vzel drugega in hrvat iz Slavonije.
Cena je bila 3200 evrov. Tip, starejši, me vpraša, če sem resen, se vsede na vlak ob treh zjutraj in jaz ga poberem ob 10-ih z vlaka. Gremo domov, zrihtamo papirje, jaz mu dam še 400 evrov skonta za stroške in ker avto vseeno ni bi bil tako lep, zato je bil malo razočaran. Potem mi pove, da se bo ustavil v Zagrebu, uredil papirje, kar ga bo stalo okrog 600 evrov, zvečer prišel v Slavonijo in avto prodal za 5200 evrov. Je že imel kupca.
Se pravi, za en dan dela, okrog jurja in pol zaslužka. V Bosni so še malenkost dražji.
Če ga ukradejo, je pa vseh 5 jurjev njihovih. Tako stari Megani so še relativno preprosti, ko jih je treba na novo spraviti k življenju. Kaj drugega je neprimerno težje.

realize je izjavil:

Folk večinoma krade avtomobile za rezervne dele, ker to predstavlja veliko manjši rizik in tudi problem, kot pa če hočeš avto spraviti spet v promet. Kje je demand za rezervne dele najvišji si lahko pa kar misliš - pri avtih, ki jih je največ (Renault Clio, Megane, VW Golf ipd.), in verjetno jih je največ ravno cca 6-12 let starih, ne pa novih.
Nobenega problema ni ukradenega avta registrirati s prefleksanimi ciframi. Ne pri nas, ne kjerkoli drugje. Fikusi lahko trdijo drugače. Praksa pa ni glih taka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Magic1 ::

Ja pa jade. Kar 5k€ bo dobil na roke za ukraden avto (vreden 2500€ v DE s papirji)??? A so južnaki preveč bogati, ali samo nevedni?
Magic

;-) ::

Mojster za 3k€ dobis kakega megana hočeš tega letnika, sam sem pred časom prodajal 2012 s 80.000km prva lastnica in ga nihče povohal ni 500€ pod ceno...ne ga srat da bo kdo tole kradel.

Sicer pa delna kombinacija K -kraja te stane okol 30€, ampak parkrat bos placal pa bos avto preplacal.

feryz ::

Magic1 je izjavil:

Ja pa jade. Kar 5k€ bo dobil na roke za ukraden avto (vreden 2500€ v DE s papirji)??? A so južnaki preveč bogati, ali samo nevedni?
Kako boš pa vedel, da je ukraden? Če je registriran in ostalo? Kje vi živite? Baze niso povezane. Na upravni enoti ti uredi uvoz avtomobila, vnese nove cifre in je zadeva urejena. Aja, fikuska to ne naredi kar tako, gratis, ampak je treba kaj pod mizo dati.
Pri nas to najbolje vedo v krški poslovalnici. Tam je pestro.

mambli ::

Kolega uporablja to: https://author-alarm.si/
Menda pritisneš neko kombinacijo tip in šele to ti omogoča, da se avto prižge.

;-) ::

feryz je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ja pa jade. Kar 5k€ bo dobil na roke za ukraden avto (vreden 2500€ v DE s papirji)??? A so južnaki preveč bogati, ali samo nevedni?
Kako boš pa vedel, da je ukraden? Če je registriran in ostalo? Kje vi živite? Baze niso povezane. Na upravni enoti ti uredi uvoz avtomobila, vnese nove cifre in je zadeva urejena. Aja, fikuska to ne naredi kar tako, gratis, ampak je treba kaj pod mizo dati.
Pri nas to najbolje vedo v krški poslovalnici. Tam je pestro.


Tud če nii ukraden je vreden prej 2500 kot 5000. In da boš za 2500 prometa še podkupil fikusko, plačal uvozne dajatve in v strahu prodajal avto, koliko ti je ostalo glede na to da še moraš cifre pretolčt. Jurja mogoče?

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Ma kdo ti bo ukradu 10 let starega megana, kaj ti je?


Na ulici Slavka Gruma na vsake par mescev enga Renoja spizdijo :))

In to razne Cliote, Capturje, Moduse itd... vse nekje 5-10 let staro ker je očitno povpraševanje za deli veliko :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

feryz ::

;-) je izjavil:

Tud če nii ukraden je vreden prej 2500 kot 5000. In da boš za 2500 prometa še podkupil fikusko, plačal uvozne dajatve in v strahu prodajal avto, koliko ti je ostalo glede na to da še moraš cifre pretolčt. Jurja mogoče?
Kaj hočeš pravzaprav povedati? Po Megana za 2800 evrov, je prišel čiča iz Vukovarja, star 70 let, ki vsake 14 dni v Sloveniji kupi enega.
Pride ga 3500 evrov, proda ga za 5000 in več. Veš ti več? Ali namiguješ, da laže?
Za kofe in čike mu ostane, če dva na mesec proda tako. Plus še 400 evrov penzije, pa je nekaj.

Ti povem naprej? Greš v DE, kupiš Passata za 4 jurje in ga naslednji moment z lahkoto prodaš v Bosni za 8 ali 9 jurjev. Samo en problem imaš. Ne moreš ga uvoziti zaradi EURO razredov motorja. Ampak ..., če poznaš prave ljudi, se tudi to da.
Ja, take nore cene so na jugu. Jaz tudi nisem verjel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

profii ::

En GPS Sledilnik iz aliexpressa nekje pod tapeto skrit + Hofer naročnina.
Drugo je en magnetni kill switch, ne rabi biti od pameti, dovolj bo od bencinpumpe.

Raptor F16 ::

profii je izjavil:

En GPS Sledilnik iz aliexpressa nekje pod tapeto skrit + Hofer naročnina.
Drugo je en magnetni kill switch, ne rabi biti od pameti, dovolj bo od bencinpumpe.


Kill switch se običajno zveže z napajanjem črpalke za gorivo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

HulkHogan ::

Kupiš poceni GSM, GPS, alarm... tracker in ti telefon zapiska ko se kaj zgodi. Samo SIM moraš polnit vsak mesec.

Netrunner ::

HulkHogan je izjavil:

Kupiš poceni GSM, GPS, alarm... tracker in ti telefon zapiska ko se kaj zgodi. Samo SIM moraš polnit vsak mesec.


Ukradene avte baje hitro naložijo v kak tovornjak skozi katerega ne pride noben signal, tako da ti GPS lokacija pomaga samo v prvih 10 minuh kraje. Danes se enostavnio skrije GPS kamorkoli vendar lopovi so vedno korak naprej :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Ja, 10 let starega renoja bojo v kamion naložili. Da bo ja fura dražja od avta.

profii ::

Dovolj je če dobi signal ko ga razkladajo...

HulkHogan ::

Fora je da te telefon zbudi ob 3:00 ko ga nalagajo, ne da policijo kličeš šele čez 2 dni ko si mislil iti v službo.

Drugače ti ga lahko Picard tudi prežarči direkt na Enterprise, zato priporočam novejši tip GPS sledilcev ki triangulira skozi cel Milky Way če hočeš biti res varen.

mahoni ::

Umiram od smeha. Pa kdo bo kradel francoska jajca, kdo? Se, ce bi bil odklenjen ga nihce ne bi povohal.

Raptor F16 ::

mahoni je izjavil:

Umiram od smeha. Pa kdo bo kradel francoska jajca, kdo? Se, ce bi bil odklenjen ga nihce ne bi povohal.


Daj tiho bodi, še star bicikl ti spizdijo. Vse uporabno, kar ni prišvasano in zabetonirano dobi noge čim je prilika.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mahoni ::

Raptor F16 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Umiram od smeha. Pa kdo bo kradel francoska jajca, kdo? Se, ce bi bil odklenjen ga nihce ne bi povohal.


Daj tiho bodi, še star bicikl ti spizdijo. Vse uporabno, kar ni prišvasano in zabetonirano dobi noge čim je prilika.

V blizini ciganov zihr.

mirancar ::

a ni najcenej zavarovanje proti kraji? en je omenil 30€ na leto?

mn ::

mirancar je izjavil:

a ni najcenej zavarovanje proti kraji? en je omenil 30€ na leto?


+ kasko. Razen če so kaj spreminjali, ampak vsaj pred časom na Triglavu si lahko krajo zavaroval samo v kombinaciji s kaskom.

realize ::

mahoni je izjavil:

Umiram od smeha. Pa kdo bo kradel francoska jajca, kdo? Se, ce bi bil odklenjen ga nihce ne bi povohal.


Jaz pa umiram od smeha, ker očitno misliš, da avte kradejo zato, da se potem oni v njih peljejo naslednji dan na šiht. Pa po možnosti še kakšno novo X5ko. Če nimaš kaj pametnega za povedat na moje vprašanje se ne oglašaj sploh.

avtek ::

mn je izjavil:

mirancar je izjavil:

a ni najcenej zavarovanje proti kraji? en je omenil 30€ na leto?


+ kasko. Razen če so kaj spreminjali, ampak vsaj pred časom na Triglavu si lahko krajo zavaroval samo v kombinaciji s kaskom.


Potrjujem, da je na Triglavu tako.

Netrunner ::

Utk je izjavil:

Ja, 10 let starega renoja bojo v kamion naložili. Da bo ja fura dražja od avta.


Za stare avte verjetno res ni smiselno :)

Imaš pa tudi motilce signala, tako da ne potrebuješ tovornjaka. Pa tudi to je smešno za take stare avte. Očitno se preprodaja delov splača.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

b3D_950 ::

Potegneš zajlo od avtomobila pa do svoje postelje.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

HulkHogan ::

mirancar je izjavil:

a ni najcenej zavarovanje proti kraji? en je omenil 30€ na leto?


30€ na leto? Meni so za 2k€ skuterja rekli da pride 800€. Na zavarovalnici ne tko kot si ti za teh 30€ slišal od bratranca ki dela na kliničnem.

PersonaRuda ::

mahoni je izjavil:

Umiram od smeha. Pa kdo bo kradel francoska jajca, kdo? Se, ce bi bil odklenjen ga nihce ne bi povohal.

Največ se kradejo v Sloveniji ravno Renaulti. Večina ukradenih vozil, pa gre za rezervne dele in je to zelo donosen biznis. S tem se več zasluži, pa še izogneš se, da bi kdaj našli ukraden avto.
https://www.delo.si/magazin/avtomobilno...


OP - tudi sam si lastim skoraj novi avto ( Renault - počasi bo dve leti star) in je parkiran na prostem parkirišču pred blokom, kjer vsako leto zmanjka vsaj 1 avto. Golf, BMW 3, Megane so za te katere osebno vem, da so bili ukradeni v zadnjih 2 letih na tem parkirišču v Mariboru. In ker se danes največ vozil ukrade preko signala keylessGo, jaz te stvari ne uporabljam in mi na tak način ne morejo prestreči signala in odkleniti/zagnati vozilo s posebno programsko opremo in v navezi s telefonom. Vse kar moram storiti je, da ko izstopim iz avta, da na ploščici sam pritisnem gumb za zaklep. Avto se zaklene in ga tudi nemorem odkleniti, če primem za kljuko. To lahko naredim edino, če pritisnem spet tipko na ploščici. Sem se že navadil in mi je to rutina, če pa se slučajno kdaj avto sam zaklene, ene 5x se mi je to dosedaj zgodilo, pa še v tistem trenutku sam stisnem zaklep na ploščici in s tem izklopim keylessGo. Večina avtov ima takšno funkcijo.

PersonaRuda ::

Za vse pametnjakoviče zgoraj:

Novica iz leta 2018. Avto letnik 2009. Torej gre za Renault Megane star 9 let.

Potem ko so iz Policijske uprave Maribor pred dnevi sporočili, da je neznani storilec v Rogozi odtujil osebni avtomobil znamke Renault Megan, zlate barve, registrskih označb MB TM-872, letnik 2009 (po nestrokovni oceni, so še zapisali, znaša materialna škoda 6000 evrov), je te dni na družbenem omrežju Facebook zakrožila prošnja za pomoč...

PersonaRuda ::

Poglejte s kako lahkoto vam prestrežejo signal keylessGO in odpeljejo avto v manj kot 1 minuti. Če pa vse to izklopiš, pa tak ključ ne oddaja signala in lahko gre lopov z dolgim nosom domov.

Zgodovina sprememb…

Koraaz ::

PersonaRuda je izjavil:


In ker se danes največ vozil ukrade preko signala keylessGo, jaz te stvari ne uporabljam in mi na tak način ne morejo prestreči signala in odkleniti/zagnati vozilo s posebno programsko opremo in v navezi s telefonom. Vse kar moram storiti je, da ko izstopim iz avta, da na ploščici sam pritisnem gumb za zaklep.


Ali ni tako, da ti lahko nepridipravi prestrežejo signal že na starih ključih za odpiranje avta na daljavo?

Če nimaš ravno starega avta pred letom 2000 ima daljinsko odklepanje s ključem že vsak avto.

Kako pa deluje Keylessgo, da "ti ne morejo" prestreči signala na tvoj način zaklepanja? Sklepam, da deluje na isti princip kot stari ključi na daljinsko zaklepanje, al kako drugače?

dvihtelic ::

Pri nas en naredi stikalo skrito, greš iz avta ga stisneš in ni šans da prižge avto

PersonaRuda ::

Koraaz je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:


In ker se danes največ vozil ukrade preko signala keylessGo, jaz te stvari ne uporabljam in mi na tak način ne morejo prestreči signala in odkleniti/zagnati vozilo s posebno programsko opremo in v navezi s telefonom. Vse kar moram storiti je, da ko izstopim iz avta, da na ploščici sam pritisnem gumb za zaklep.


Ali ni tako, da ti lahko nepridipravi prestrežejo signal že na starih ključih za odpiranje avta na daljavo?

Če nimaš ravno starega avta pred letom 2000 ima daljinsko odklepanje s ključem že vsak avto.

Kako pa deluje Keylessgo, da "ti ne morejo" prestreči signala na tvoj način zaklepanja? Sklepam, da deluje na isti princip kot stari ključi na daljinsko zaklepanje, al kako drugače?

Vedno odklenem in zaklenem avto iz neposredne bližine. To je razdalja manj kot 2 metra, ponavadi 1 meter. Na kak način bi mi lahko nepridiprav prestregel signal? Je pa res, da bi lahko že z razdalje 30+ metrov odklenil avto. Zjutraj, ko grem službo opažam, da eni to počnejo. Jaz se zavedam vseh nevarnosti in sem raje previden in s tem dajem zelo malo možnosti, da bi mi kdo prestregel signal.

Pri keylessGO pa če ga imaš vključenega, ta ključ non-stop oddaja signal in preverja, če je v bližini sprejemnik signala od avto. Na tak način tudi komunicirata signala od ključa in avta medseboj in na tak način ti tudi, ko primeš za kljuko signal od ključa in signal od avta vesta, da si ti pri avtu oz. primerni razdalji, ter se ti avto odklene.

Če pa imaš ti vse to izključeno, potem teh potovanj siganala ni. In če si si pogledal moj zgornji priložen video, se lepo vidi, kako so prestregli signal od parkiranega Mercedesa. Enostavno, če bi on imel izključen keylessGO mu tista dva lopova nebi mogla odpeljati avta izpred hiše.

Zato moj nasvet: imaš izključen keylessGo (slabost je, da potem preko daljinca odkleneš/zakleneš avto in moraš stisniti gumb, namesto, da se komfortno samo dotakneš kljuke) in avto odklepaš/zaklepaš iz neposredne bližine. Danes so se vsi specializirali za moderne kraje. Skoraj noben ti več ne vlomi v avto in potem preko žic proba prižgati/zagnati vozilo. Preveč tvegano, pa še večina vozil ima alarm. To pa vse rešiš, če prestrežeš keylessGO signal. Samo vsedeš se in odpelješ.

hojnikb ::

zavarujes proti kraji; problem resen
#brezpodpisa

PersonaRuda ::

hojnikb je izjavil:

zavarujes proti kraji; problem resen

Imam full kasko, a kaj mi koristi, če mi ukradejo avto in mi zavarovalnica izalača 2k-3k manj kot je avto dejansko vreden? Jaz bom vseeno na izgubi. Zavarovalnica nikoli ne izplača polne tržne vrednosti avta.

;-) ::

Se opravicujem z izjavo 30€, 41,12€ stane na meganu ki je malo naloudan z opremo.

Če bi imel alarmno napravo dobiš še popust na delno kombinacijo.

PersonaRuda ::

Vam dam primer od kolega. Kupil novi avto na gotovino. MPC: 23k €. On je plačal 20k €. Full kasko zavarovan. Avto star manj kot leto dni in mu ga ukradejo na prakplacu pred blokom. Od zavarovalnice dobi 14k €. Torej za manj kot leto dni stari avto je dobil -6.000 € od cene za katero je on dal. Novi avto brez popustov pa je bil 23k €. In si je potem lahko kupil manj kot 1 leto stari isti avto za 14k? Ne, ni si ga mogel, niti 3 leta starega nebi dobil za ta denar. Vglavnem samo za predstavo, na kakšni izgubi si lahko četudi imaš full kasko zavarovan avto.

In boljše je preventivno početi to, kar oteži krajo avtomobila kot pa se zanašati na zavarovanje proti kraji in si misliti, "eh saj če mi ga ukradejo, bo že zavarovalnica krila vso škodo".

Pa je res temu tako?

Valvoline ::

feryz je izjavil:

;-) je izjavil:

Tud če nii ukraden je vreden prej 2500 kot 5000. In da boš za 2500 prometa še podkupil fikusko, plačal uvozne dajatve in v strahu prodajal avto, koliko ti je ostalo glede na to da še moraš cifre pretolčt. Jurja mogoče?
Kaj hočeš pravzaprav povedati? Po Megana za 2800 evrov, je prišel čiča iz Vukovarja, star 70 let, ki vsake 14 dni v Sloveniji kupi enega.
Pride ga 3500 evrov, proda ga za 5000 in več. Veš ti več? Ali namiguješ, da laže?
Za kofe in čike mu ostane, če dva na mesec proda tako. Plus še 400 evrov penzije, pa je nekaj.

Ti povem naprej? Greš v DE, kupiš Passata za 4 jurje in ga naslednji moment z lahkoto prodaš v Bosni za 8 ali 9 jurjev. Samo en problem imaš. Ne moreš ga uvoziti zaradi EURO razredov motorja. Ampak ..., če poznaš prave ljudi, se tudi to da.
Ja, take nore cene so na jugu. Jaz tudi nisem verjel.

Na hrvaskem so dajatve za uvoz nenormalne, za tak megan kot pravis je davkov najmanj 1000e plus ostali stroski za uvoz (homologacija, rezija, pisarnisko posiljevanje itn...) Zato pa majo take cene. Na jugu (srbija, bosna, makedonija so se hujse dajatve ker niso v EU. Bolgari za uvoz ne placajo nic, oni so edini v eu k majo taksno zakonodajo.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

PersonaRuda je izjavil:

Pa je res temu tako?
Skratka, joka, ker je dobil 14 jurjev, namesto 0 jurjev. S kom se ti družiš, jao.

PersonaRuda ::

Aston_11 je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Pa je res temu tako?
Skratka, joka, ker je dobil 14 jurjev, namesto 0 jurjev. S kom se ti družiš, jao.

Lahko ti samo kratko in jedernato rečem: Ti si budala!

Aston_11 ::

PersonaRuda je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Pa je res temu tako?
Skratka, joka, ker je dobil 14 jurjev, namesto 0 jurjev. S kom se ti družiš, jao.

Lahko ti samo kratko in jedernato rečem: Ti si budala!
Tvoji računi pravijo nasprotno. Da vas je za eno društvo.

PersonaRuda ::

Aston_11 je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Pa je res temu tako?
Skratka, joka, ker je dobil 14 jurjev, namesto 0 jurjev. S kom se ti družiš, jao.

Lahko ti samo kratko in jedernato rečem: Ti si budala!
Tvoji računi pravijo nasprotno. Da vas je za eno društvo.

8-O
???
O čem ti to?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ukraden RS6 vprašanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726436 (18608) matijadmin
»

Odklepanje s ključem proži alrarm[KIA Cee'd]

Oddelek: Na cesti
244115 (3387) St235
»

Hekerji lahko odklenejo milijone volkswagnov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10630903 (23761) pirlo
»

BMW, odkleni se

Oddelek: Novice / Varnost
2714269 (10825) fosil
»

VW passat karavan ali Peugeot 508SW (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7121427 (19234) čuhalev

Več podobnih tem