» »

Mobilni telefon Honor

Mobilni telefon Honor

Leko ::

Ali na Honorju obstaja kaj podobnega kot na Samsungu Modes and Routines-Načini in rutine?
Seveda, če za to obstaja kakšna druga aplikacija je lahko tudi to to.
Najbolj se mi gre, da bi mi ob izhodu z moje lokacije izklopilo wifi in vklopilo mobilne podatke in ob prihodu na določeno lokacijo, ko se poveže z določeno wifi točko, izklopilo mobilne podatke.

V-i-p ::

Najbolj se mi gre, da bi mi ob izhodu z moje lokacije izklopilo wifi in vklopilo mobilne podatke in ob prihodu na določeno lokacijo, ko se poveže z določeno wifi točko, izklopilo mobilne podatke.

Čakaj, a to se hecaš? Pa saj to telefoni počno že od pamtiveka???
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Leko ::

V-i-p je izjavil:

Najbolj se mi gre, da bi mi ob izhodu z moje lokacije izklopilo wifi in vklopilo mobilne podatke in ob prihodu na določeno lokacijo, ko se poveže z določeno wifi točko, izklopilo mobilne podatke.

Čakaj, a to se hecaš? Pa saj to telefoni počno že od pamtiveka???

A res? Daj mi prosim povej kateri in pokaži kako, brez kakšne dodatne aplikacije. Ni problem v wifiju ja to zna, problem je v mobilnih podatkih.
Žalostno je to da se ti ne hecaš.
Daj prosim še enkrat malo bolj počasi preberi kaj sem napisal in kaj bi rad! Drugič pa se ne oglašaj tam kjer nimaš pojma, če ne znaš potem še to povedat in dokazat.

V-i-p ::

Pojma nimaš ti ali pa ne znaš napisat. Jaz ti bom pa narisal: ko si doma, je telefon povezan na wifi omrežje DOMA in ima izključene mobilne. Je tako? Je tako. Potem greš na bus/vlak/traktor v službo in ker wifi DOMA ne vleče, ti preklopi na mobilne podatke, ko prideš pa na šiht, pa najde samodejno wifi ŠIHT in spet izključi mobilne, ter se poveže na wifi. Torej!?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sinalko ::

V-i-p je izjavil:

Pojma nimaš ti ali pa ne znaš napisat. Jaz ti bom pa narisal: ko si doma, je telefon povezan na wifi omrežje DOMA in ima izključene mobilne. Je tako? Je tako. Potem greš na bus/vlak/traktor v službo in ker wifi DOMA ne vleče, ti preklopi na mobilne podatke, ko prideš pa na šiht, pa najde samodejno wifi ŠIHT in spet izključi mobilne, ter se poveže na wifi. Torej!?


Ja, samo on verjetno misli, da se mu ikone za wifi in mobilne podatke v hitrih nastavitvah izklapljajo pa vklapljajo, ne pa da so non stop vklopljene. Da to deluje, kaj si ti napisal, mora bit sprejemanje wifi in mobilnih podatkov vklopljeno.

Leko ::

Pa nima on pojma. Prvič je nepismen ne zna brat. Drugič pa še ne ve kaj piše.
Pa da bi se tip vsaj znal obnašat in lepo napisal, samo ne se mora takoj nekaj narašat: "A se ti hecaš. To delajo telefoni od pamtiveka" LOL
Pa ti si sam sebi en velik hec.
Sem ti enkrat že napisal, da si mal bolj počas preberi kaj sem napisal, ker to je očitno preveč zate. Zato se drugič raje ne oglašaj in ne brukaj.

"Pojma nimaš ti ali pa ne znaš napisat.
NE TI NE ZNAŠ BRAT!
Jaz ti bom pa narisal:
NARIŠEM JAZ TEBI LAHKO ------ KEKEC
ko si doma, je telefon povezan na wifi omrežje DOMA in ima izključene mobilne. Je tako?
NE NI TAKO! Ker mobilni se sami od sebe ne izklopijo! JE TAKO! JE TAKO!
Potem greš na bus/vlak/traktor v službo in ker wifi DOMA ne vleče, ti preklopi na mobilne podatke,
NE NI TAKO! Ker ti avtomatsko spet ne vklopi mobilnih podatkov!
In to da avtomatsko vklaplja oziroma izklaplja mobilne podatke android že nekaj časa ne omogoča. Vip je pa se vedno v pamtiveku.
Samsung to omogoča preko prednaložene aplikacije rutine. Obstajajo tudi namenske aplikacije. Honor pa tega nima prednaloženega očitno.
Sedaj pa se spelji v svojo luknjo in se ne oglašaj več v moji temi!

Jure14 ::

Daj ti povej, kaj točno te muči.
Zakaj bi ti izklapljal in vklapljal WiFi in podatke?
A avtomatsko preklapljanje ni OK?
Oboje imaš vključeno, prednost pri prenosu podatkov ima WiFi.

Leko ::

Ne obremenjujte se vi zakaj. Itak ne razumete. Že tako preprostega vprašanja večina ne razume.
Ne vem kje ti vidiš avtomatiko, ravno avtomatiko bi rad.
Ne tista avtomatika, privzeto v telefonu pa ne deluje. Posebej ne, če imaš oboje vklopljeno. In ravno v temu je težava, ker ima, če ima, prednost pri prenosu podatkov WiFi. Na določenih lokacijah je mobilni prenos močnejši, boljši, hitrejši in WiFi lahko dela štalo, ker ima prednost. Lahko pa je tudi obratno. Zato hočem, da se mi na določenih lokacijah mobilni ali wifi izklaplja oziroma vklaplja. Na Samsungu je to lepo urejeno in odlično deluje. So pa še druge prednosti te aplikacije katere pa nima smisla sedaj razlagat.
Ne razumem določenih oseb, ki se obremenjuje povsem z brezveznimi problemi, ki se jih popolnoma nič ne tičejo. Nisem govoril, da me kaj muči, jaz bi samo rad aplikacijo. Če lahko odgovorite na popolnoma enostavno vprašanje ok, če ne preskočite temo.

blackbird42 ::

Tasker !?

Leko ::

blackbird42 je izjavil:

Tasker !?

Imaš mogoče kakšnega točno določenega?
Včasih vem je bila neka aplikacija Lama ali nekaj podobnega in Avtomatica? Pa da ne bi to vse probaval sprašujem če ima kdo kaj podobnega v uporabi.

Linko ::

Potem pa si kupi gnusmas in ne kitajske jajce

Terminathor ::

Leko je izjavil:

Ali na Honorju obstaja kaj podobnega kot na Samsungu Modes and Routines-Načini in rutine?
Seveda, če za to obstaja kakšna druga aplikacija je lahko tudi to to.
Najbolj se mi gre, da bi mi ob izhodu z moje lokacije izklopilo wifi in vklopilo mobilne podatke in ob prihodu na določeno lokacijo, ko se poveže z določeno wifi točko, izklopilo mobilne podatke.


Saj pa vsak telefon, ko se poveže na wifi izklopi mobilne in obratno, ko wifija ni, se vklopijo mobilni...

Kaj zdaj ni jasno?

Zgodovina sprememb…

Leko ::

Terminathor je izjavil:

Leko je izjavil:

Ali na Honorju obstaja kaj podobnega kot na Samsungu Modes and Routines-Načini in rutine?
Seveda, če za to obstaja kakšna druga aplikacija je lahko tudi to to.
Najbolj se mi gre, da bi mi ob izhodu z moje lokacije izklopilo wifi in vklopilo mobilne podatke in ob prihodu na določeno lokacijo, ko se poveže z določeno wifi točko, izklopilo mobilne podatke.


Saj pa vsak telefon, ko se poveže na wifi izklopi mobilne in obratno, ko wifija ni, se vklopijo mobilni...

Kaj zdaj ni jasno?

Kaj ti ni jasno!
NE, NE IZKLOPI!

Terminathor ::

Ja potem pa jih izklopi. Kje je problem? če te moti obarvana ikona mobilnih? :))

PacificBlue ::

Wifi-matic

Leko ::

PacificBlue je izjavil:

Wifi-matic

Bom preizkusil. Hvala.

Leko ::

No to sem iskal
https://play.google.com/store/apps/deta...
ali kaj podobnega. Vem da sem to uporabljal že leta nazaj. Seveda znanstvena fantastika za določene tu gor.
Kot vidim, da če sam ne poiščeš ni za pričakovat ne vem kakšne pomoči tu gor. No so izjeme, ki znajo brez podjebavanja pomagat.

Terminathor ::

Eni še potrebujete automatiko za wc

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

ojej kakšni pacienti. Ni čudno, da je svet v kurcu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

link_up ::

morda ne bi bila slaba obrazlozitev zakaj se to potrebuje. A so podatki tolk fejst dragi?
In and Out

mancini ::

Nisem še imel telefona, ki ne bi sam preklapljal med wifi in mobilnimi.
In verjetno velika večina tukaj tudi ne in prav to je razlog za vso zmedo

Leko ::

Pojma nimaš. Nobeden telefon samodejno ne vklaplja-izklaplja mobilnih podatkov.
Ne se oglašat, če nimate osnovnega pojma. Ja s tem delate samo zmedo ker se oglašate samo taki, ki se vam ne sanjajo osnove. Zraven pa se vsi nepismeni, ker neznate brat kaj vam človek tumba. Prav imaš Bolfenk sami pacienti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leko ()

Aramis ::

Ne tista avtomatika, privzeto v telefonu pa ne deluje. Posebej ne, če imaš oboje vklopljeno. In ravno v temu je težava, ker ima, če ima, prednost pri prenosu podatkov WiFi. Na določenih lokacijah je mobilni prenos močnejši, boljši, hitrejši in WiFi lahko dela štalo, ker ima prednost. Lahko pa je tudi obratno. Zato hočem, da se mi na določenih lokacijah mobilni ali wifi izklaplja oziroma vklaplja. Na Samsungu je to lepo urejeno in odlično deluje. So pa še druge prednosti te aplikacije katere pa nima smisla sedaj razlagat.

Zato pa se kupi SAMSUNG in ne ostala jajca. Vse te aplikacije so na pol.
Imam še vse ostalo urejeno. Kdaj gre na tiho in kdaj na vibra ali glasno. Kdaj si v službi in kdaj v avtu ali doma.
Tole je top zadeva.

m0LN4r ::

Jaz razumem o cem se gre, ampak v praksi pa nevem kje je problem, tega drugi telefoni ne postekajo?

Ko sedim v kuhni, nam wifi vcasih pade do neuporabne hitrosti in se telefon avtomaticno preklopi na podatke, tako da tega sploh ne opazim in ko wifi spet dobro lovi, potem nazaj.
Se vedno sedim v kuhni.

Jaz sem mislil, da to znajo vsi proizvajalci, ker je to v Androidu ne specificno za samsung.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sinalko ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz razumem o cem se gre, ampak v praksi pa nevem kje je problem, tega drugi telefoni ne postekajo?

Ko sedim v kuhni, nam wifi vcasih pade do neuporabne hitrosti in se telefon avtomaticno preklopi na podatke, tako da tega sploh ne opazim in ko wifi spet dobro lovi, potem nazaj.
Se vedno sedim v kuhni.

Jaz sem mislil, da to znajo vsi proizvajalci, ker je to v Androidu ne specificno za samsung.


Kak misliš avtomatično? Ni avtomatično. Avtomatično bi bilo, če bi ti vklopilo prenos podatkov in ti preklopilo na prenos podatkov. Ti pa prenos podatkov imaš ročno vklopljeno in ti ob slabem wfiju samo začne uporabljati prenos podatkov. Kak vam to ni jasno.

m0LN4r ::

Ne, prenos podatkov je ob aktivni wifi povezavi, neaktiven.
Zdaj ce je tam modra al siva ikonca je irelevantno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sinalko ::

m0LN4r je izjavil:

Ne, prenos podatkov je ob aktivni wifi povezavi, neaktiven.
Zdaj ce je tam modra al siva ikonca je irelevantno.


Jaz hočem, da je siva ikonica, pa naj jo on sam vklopi. Keri telefon to naredi? Samsung naredi, če nastaviš. Kaj pa zdaj?

Leko ::

sinalko je izjavil:


Kak misliš avtomatično? Ni avtomatično. Avtomatično bi bilo, če bi ti vklopilo prenos podatkov in ti preklopilo na prenos podatkov. Ti pa prenos podatkov imaš ročno vklopljeno in ti ob slabem wfiju samo začne uporabljati prenos podatkov. Kak vam to ni jasno.

Tebi res ni jasno.
Na Samsungu ne deluje ta avtomatika, res pa da še najboljš deluje na Samsungu. Če pa ne in velikokrat NE (ti ob slabem wfiju samo začne uporabljati prenos podatkov) je pa ravno zato ta možnost-aplikacija "načini in rutine". Največji problem je, ko nekaj deluje na polovico. Ni dobrega mobilnega signala in ni dobrega wifi signala. Potem se tepeta med sabo in preklapljata. Wifi naj bi imel prednost ja, samo če je le ta tudi slab nimaš potem nič oziroma melje v nedogled in včasih sploh ne preklopi oziroma kot ti praviš začne uporabljat mobilne podatke, NE ZAČNE. Zato je bolje, če imaš na določenih lokacijah, ko veš kateri signal je boljši to izklopljeno oziroma vklopljeno in najboljš je, da to potem narediš ročno in "fizično" izklopiš-vklopiš tisto tipko. Ker pa je ročno to zamudno in večinoma pozabiš ali ne moreš (avto) zato pa potem obstajajo take aplikacije, ki to delajo namesto tebe. Kot rečeno pri Samsungu to delo zelo dobro opravlja "načini in rutine".
Ni to za brezveze in zaradi lepšega ta aplikacija tam. Ima pa še nešteto drugih možnosti ki jih večina ne uporablja. Samo zato pa imamo take pametne telefone a ne, če ne pa gremo nazaj na regle.
Kaj pa kdo potrebuje ali uporablja je pa njegov problem, samo za to jih ni treba podjebavat, če sami niso sposobni tega naredit ali pač tega ne znajo, nočejo ali nimajo potrebe po tem. Vsakemu svoje.

sinalko ::

Leko je izjavil:

sinalko je izjavil:


Kak misliš avtomatično? Ni avtomatično. Avtomatično bi bilo, če bi ti vklopilo prenos podatkov in ti preklopilo na prenos podatkov. Ti pa prenos podatkov imaš ročno vklopljeno in ti ob slabem wfiju samo začne uporabljati prenos podatkov. Kak vam to ni jasno.

Tebi res ni jasno.
Na Samsungu ne deluje ta avtomatika, res pa da še najboljš deluje na Samsungu. Če pa ne in velikokrat NE (ti ob slabem wfiju samo začne uporabljati prenos podatkov) je pa ravno zato ta možnost-aplikacija "načini in rutine". Največji problem je, ko nekaj deluje na polovico. Ni dobrega mobilnega signala in ni dobrega wifi signala. Potem se tepeta med sabo in preklapljata. Wifi naj bi imel prednost ja, samo če je le ta tudi slab nimaš potem nič oziroma melje v nedogled in včasih sploh ne preklopi oziroma kot ti praviš začne uporabljat mobilne podatke, NE ZAČNE. Zato je bolje, če imaš na določenih lokacijah, ko veš kateri signal je boljši to izklopljeno oziroma vklopljeno in najboljš je, da to potem narediš ročno in "fizično" izklopiš-vklopiš tisto tipko. Ker pa je ročno to zamudno in večinoma pozabiš ali ne moreš (avto) zato pa potem obstajajo take aplikacije, ki to delajo namesto tebe. Kot rečeno pri Samsungu to delo zelo dobro opravlja "načini in rutine".
Ni to za brezveze in zaradi lepšega ta aplikacija tam. Ima pa še nešteto drugih možnosti ki jih večina ne uporablja. Samo zato pa imamo take pametne telefone a ne, če ne pa gremo nazaj na regle.
Kaj pa kdo potrebuje ali uporablja je pa njegov problem, samo za to jih ni treba podjebavat, če sami niso sposobni tega naredit ali pač tega ne znajo, nočejo ali nimajo potrebe po tem. Vsakemu svoje.


Pri Samsungu je v Rutinah možnost, ker preverja kvaliteto wifija, da prej preklopi na mobilne podatke. In ne, da samo preklopi, ampak dobesedno vklopi mobilne podatke (siva ikona v modro) jih začne uporabljat in ob izboljšanju wifija tudi izklopi nazaj mobilne podatke (modra ikona v sivo). Občutljivost priklapljana pa sam nastaviš. Tak, da ta avtomatika deluje.

Leko ::

Aramis je izjavil:


Zato pa se kupi SAMSUNG in ne ostala jajca.

Telefon je v večini najpomembnejših zadev: baterija, kamera, hitrost... boljši od Samsungovih jajc oziroma najnovejše serije S23. Ima pa nekatere svoje fore, kot večina kitajskih znamk toda še vedno boljše kot ostale: Huawei, Xiaomi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168776 (24984) neosonic
»

Samodejen vklop mobilnih podatkov?

Oddelek: Mobilne tehnologije
357069 (4226) Piki1982
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419765 (9141) Mavrik
»

Prekoračitev omejitve in samodejno vklapljanje prenosa podatkov (Simobil/Samsung Gala

Oddelek: Mobilne tehnologije
143503 (3168) TAA66
»

Pozabil ugasniti internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
444147 (2761) [D]emon

Več podobnih tem