» »

Samodejen vklop mobilnih podatkov?

Samodejen vklop mobilnih podatkov?

helsing ::

V službi je delavec dobil opozorilno sporočilo, da je v tem mesecu že prekoračil določeno število EUR ampak ne ve kako in zakaj. Po pregledu android telefona (lg k8) smo ugotovili, da je uporabljal mobilne podatke (ki pa niso vključeni v paket). Sam trdi, da pozna razliko med wi-fi in mobilnimi podatki in da sam vedno pazi, da ne vklopi slednjih.

Aplikacije ki so porabljale podatke so bile Googlove (gmail, fotografije,...), tudi f-lite (vrjetno facebook), hangouts, itd.

Je mogoče, da telefon oz. katera aplikacija sama (morda ko je odprta ali ko je v ozadju) vzpostavi povezavo z internetom in izvaja prenos? Je to morda vključeno v kakšno dovoljenje za aplikacijo? Je morda nevede kje kaj nastavil v samem telefonu? Ali pa mora uporabnik sam izrecno vklopiti mobilne podatke?
  • spremenil: helsing ()

jusv ::

Če je imel omogočen prenos podatkov, je možno. Oz. da ti povem z drugimi besedami: če ni posebej blokiral prenosa podatkov.

Če je imel vse to urejeno, se to nebi smelo zgoditi.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Yacked2 ::

Ne, aplikacija na Android telefonu od 4.3.3 pomojem naprej ne more sama od sebe vklopiti GPS, podatkov, NFC itd.. Če poiskusiš odpreti Google maps z ugasnjenimi podatki in GPS, lahko opaziš opozorilo, da aplikacija zahteva vklop storitev, to opozorilo ni del google maps ampak samega Andorida.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

...:TOMI:... ::

Te pametni telefoni so nezanesljivi pri prenosu podatkov. Edina res trajna resitev je blokada pri operaterju.

Sicer pa dokup podatkov... Saj ni drago.
Tomi

konspirator ::

Ali pa mora uporabnik sam izrecno vklopiti mobilne podatke?

Za mms se zna pri nekaterih sama vklopita data povezava.

helsing ::

...:TOMI:... je izjavil:

Te pametni telefoni so nezanesljivi pri prenosu podatkov. Edina res trajna resitev je blokada pri operaterju.

Sicer pa dokup podatkov... Saj ni drago.


Torej je možno, da ni uporabnikova krivda... ob predpostavki da ni na slepo sprejemal vse pozive ki mu jih je telefon serviral?

Gre za službene telefone in naročnine krite s strani firme za veliko število delavcev, ki interneta ne potrebujejo za opravljanje svojega dela. Blokada podatkov pa res ni slaba ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

PandaFlow2 ::

helsing je izjavil:

Gre za službene telefone in naročnine krite s strani firme za veliko število delavcev, ki interneta ne potrebujejo za opravljanje svojega dela. Blokada podatkov pa res ni slaba ideja.


Ne potrebujejo interneta, potrebujejo pa Facebook? :))

Matevz96 ::

Verjetno jih je nenamerno prižgal pa tega ni opazil, predlagam blokado pri operaterju.
#hooldthedoor

...:TOMI:... ::

Vsekakor je mozno, da se je kaj samo vklopilo.

Gocoriti, da ne rabijo interneta, hkrati pa imajo pametne telefone je pa smesna izjava.

Za take primere se vzame telefon za 40€ v prosti prodaji, ne pa smart phone.
Tomi

mojsterleo ::

Android ima to grdo navado da se sam od sebe logira v internet vedno kadar je ta odprt in preverja, ali so kakšni updejti za google play services. Gre za nekakšne neuradne googlove updejte. Lahko da je to ali pa kakšni drugi updejti aplikacij.

...:TOMI:... ::

Tudi windows phone se poskusa vedno nekaj povezovati na omrzje, po izpiskih sodec tam okoli 1500x na mesec.
Tomi

BorutK-73 ::

Ker imam isti telefon in sem to danes opazil, v Wi-Fi nastavitvah imaš možnost da ko zgubiš wifi povezavo ti telefon avtomatsko vklopi podatke.

Je po to takoj na vrhu.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

mojsterleo je izjavil:

Android ima to grdo navado da se sam od sebe logira v internet vedno kadar je ta odprt in preverja, ali so kakšni updejti za google play services. Gre za nekakšne neuradne googlove updejte. Lahko da je to ali pa kakšni drugi updejti aplikacij.

Tudi, če imaš izklopljene podatke?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mojsterleo ::

Mare2 je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Android ima to grdo navado da se sam od sebe logira v internet vedno kadar je ta odprt in preverja, ali so kakšni updejti za google play services. Gre za nekakšne neuradne googlove updejte. Lahko da je to ali pa kakšni drugi updejti aplikacij.

Tudi, če imaš izklopljene podatke?

Ne. Zadostuje pa načeloma že en ponesrečen klik na ikono za omrežni internet in lahko hitro nabiješ za xx eur škode (današnji telefoni so pri downloadanju blazno hitri).

BorutK-73 ::

Zato se pa takoj ko dobiš nov telefon (ali po resetu) izklopiš samodejno posodablanje aplikacij.

helsing ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vsekakor je mozno, da se je kaj samo vklopilo.

Gocoriti, da ne rabijo interneta, hkrati pa imajo pametne telefone je pa smesna izjava.

Za take primere se vzame telefon za 40€ v prosti prodaji, ne pa smart phone.


Tudi wi-fi imamo že nekatere firme. Določeni posamezniki pa imajo zadevo celo vzpostavljeno doma! Čudež, kaj ne?
Firma jim nameni X evrov za nov telefon, ki pride skupaj z naročnino. Če želijo lahko razliko doplačajo in dobijo boljši telefon, s katerim lahko nato "prosto razpolagajo". Ko pa prekoračijo svoj mesečni limit (kar ne vključuje službenih številk) pa razliko plačajo sami, za kar seveda podpišejo pogodbo. Da je do te neljube situacije z visokim računom lahko sploh prišlo je v bistvu posledica "dobre volje" vodstva. :)

"Samo vklopilo..."
Vzamimo čisto nov tovarniško ponastavljen telefon na katerega uporabnik namesti par aplikacij in pazi da ne stisne na "puščice" za mobilne podatke. Lahko telefon vseeno pride do interneta če ni wi-fija?


BorutK-73 je izjavil:

Ker imam isti telefon in sem to danes opazil, v Wi-Fi nastavitvah imaš možnost da ko zgubiš wifi povezavo ti telefon avtomatsko vklopi podatke.
Je po to takoj na vrhu.


Je to avtomatsko vklopljeno?

Lahko telefon brez vednosti "izobraženega" uporabnika dostopa do mobilnih podatkov? Sprašujem v imenu tega delavca če lahko zadevo reklamiramo (ker seveda ne želi plačati računa) :P

Heavy ::

Še opcija, katero ima vsak hemeroid telefon. Javljalo mi je že, da sem blizu limita, prekoračilo pa še nikoli.

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/googl...
#TeamFelix

blackbfm ::

Vzamimo čisto nov tovarniško ponastavljen telefon na katerega uporabnik namesti par aplikacij in pazi da ne stisne na "puščice" za mobilne podatke. Lahko telefon vseeno pride do interneta če ni wi-fija?


Ne.. Tip se je ziher zaklikal in vklopil podatke

helsing ::

...:TOMI:... je izjavil:

Edina res trajna resitev je blokada pri operaterju.


So rekli, da to pri njih (operaterju) ni mogoče...........

...:TOMI:... ::

Me prav zanima kateri operater je to...
Tomi

helsing ::

Največji :P

Morda je težava v pogodbi, ki smo jo sklenili z njimi. Nisem sam kontaktiral... čeprav kolikor sem razumel od sodelavca: "oni tega ne morejo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

r3dkv1c4 ::

Prenos podatkov se samodejno vklopi pri mms-jih.

Ostalo ni možno.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

;-) ::

helsing je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Te pametni telefoni so nezanesljivi pri prenosu podatkov. Edina res trajna resitev je blokada pri operaterju.

Sicer pa dokup podatkov... Saj ni drago.


Torej je možno, da ni uporabnikova krivda... ob predpostavki da ni na slepo sprejemal vse pozive ki mu jih je telefon serviral?

Gre za službene telefone in naročnine krite s strani firme za veliko število delavcev, ki interneta ne potrebujejo za opravljanje svojega dela. Blokada podatkov pa res ni slaba ideja.


Par dejstev:
Mozno je da ni uporabnikova krivda.
Ni mozno da je ponudnikova krivda(v to sem 100% preprican)
Mozno da je za nastalo situacijo nastala nevednost ali neprevidnost uporabnika.
Ni mozno da je telefon SAM od sebe kaj vklopil ce ni to izrecno kje v nastavitvah nastavljeno.

Pomoje je slo za tisto foro ki je ze omenjena zgoraj v wifi nastavitvah izklopis povezovanje na podatkovno povezavo ce ga zmanjka med uporabo...

Avti tud danes letijo 300km/h pa ce ti stevec crkne si vseeno kriv.

...:TOMI:... ::

OP, seveda se da. Poklici iz stevilke, na kateri zelis blokado, pa bodo uredili. Ali pa kontaktiraj skrbnika za vase podjetje ali pa obisci poslovalnico. S seboj imej zig, ce imas pooblastila.
Tomi

Matevz96 ::

helsing je izjavil:


"Samo vklopilo..."
Vzamimo čisto nov tovarniško ponastavljen telefon na katerega uporabnik namesti par aplikacij in pazi da ne stisne na "puščice" za mobilne podatke. Lahko telefon vseeno pride do interneta če ni wi-fija?


ne

helsing je izjavil:


Lahko telefon brez vednosti "izobraženega" uporabnika dostopa do mobilnih podatkov? Sprašujem v imenu tega delavca če lahko zadevo reklamiramo (ker seveda ne želi plačati računa) :P


samo za MMSje
#hooldthedoor

helsing ::

...:TOMI:... je izjavil:

OP, seveda se da. Poklici iz stevilke, na kateri zelis blokado, pa bodo uredili. Ali pa kontaktiraj skrbnika za vase podjetje ali pa obisci poslovalnico. S seboj imej zig, ce imas pooblastila.

Smo. Nočejo/ne morejo. Naročniška razmerja so naša. Vsaka sprememba se dela preko firme in uporabnik, kolikor vem sam ne more spremeniti nič. Za vse potrebuje neke papirje z vsaj dvema podpisoma. Že tako nas je premalo v ITju, in imamo premalo časa. Enkrat sem moral iti v eno izmed poslovalnic zaradi vračila mrežne opreme v roku 8h dni ter izgubil skoraj eno uro.

;-) je izjavil:


Par dejstev:
Ni mozno da je ponudnikova krivda(v to sem 100% preprican)
Pomoje je slo za tisto foro ki je ze omenjena zgoraj v wifi nastavitvah izklopis povezovanje na podatkovno povezavo ce ga zmanjka med uporabo...


Nekaj smo se pogovarjali z LGjem da bi bili pripravljeni prevzet odgovornost in "servisirat" zadevo, če uspemo pokazat da ni uporabnikova krivda.


Saj konec koncev nisem imel ravno velikega upanja za tega uporabnika, vendar ga tut nisem hotel pustiti na suhem če res slučajno ni bil sam kriv, zato sem še raje vprašal nekoga ne vpletenega in nepristranskega.
Hvala za odgovore.

BorutK-73 ::

helsing je izjavil:

Je to avtomatsko vklopljeno?

Pri meni ni bilo.

BorutK-73 ::

Takole zgleda to na LG K8. Nima nobene veze z mms-i.


pa še aktivirano:

Zgodovina sprememb…

helsing ::

BorutK-73 je izjavil:

Takole zgleda to na LG K8. Nima nobene veze z mms-i.
http://...

pa še aktivirano:
http://...


Hvala. Bo prišlo prav.

Piki1982 ::

Zdravo, malo je ze stara tema, ampak vseeno pisem sem... Jaz imam pa kontra problem. Nimam tezav s prekomernim prenosom mobilnih podatkov ampak to, da mi je telefon SAMSUNG A9 danes nenadoma izklopil mobilne podatke. Zgodilo se je po tistem, ko sem jaz zelel serat svoje mobilne na laptop. Vklopim share, in kar naenkrat ni povezave. Vklapljam mobilne na telefonu in nic, za 2sek vklopi in takoj izklopi. Share sem ugasnil, wifi ugasnjen, roaming vkljucen. Telefon restartal, ugasnil in prizgal. Kalsna ideja? Ne dela se mi seveda reset na tovarniske, to sem preprican, da bi resilo tezavo. Bi kaj drugega prej ppreizkusil. Hvala za pomoc

Mavrik ::

Preveri APN nastavitve.
The truth is rarely pure and never simple.

frke ::

Imel sem take oz. podobne probleme.

Na koncu je bila rešitev, ki jo uporabljam že nekaj let:
namestil sem si aplikacijo NetGuard https://play.google.com/store/apps/deta...


Za vsako aplikacijo posebej določiš, če ima dostop do interneta preko wifi, mobilnih podatkov ali pa sploh nima dostopa do interneta.
Npr. player ali fotoaprata ali adobe reader nimajo kaj iskati na internetu, zato so zablokirani v vseh omrežjih itd

Ahim ::

Piki1982 je izjavil:

Zdravo, malo je ze stara tema, ampak vseeno pisem sem... Jaz imam pa kontra problem. Nimam tezav s prekomernim prenosom mobilnih podatkov ampak to, da mi je telefon SAMSUNG A9 danes nenadoma izklopil mobilne podatke. Zgodilo se je po tistem, ko sem jaz zelel serat svoje mobilne na laptop. Vklopim share, in kar naenkrat ni povezave. Vklapljam mobilne na telefonu in nic, za 2sek vklopi in takoj izklopi. Share sem ugasnil, wifi ugasnjen, roaming vkljucen. Telefon restartal, ugasnil in prizgal. Kalsna ideja? Ne dela se mi seveda reset na tovarniske, to sem preprican, da bi resilo tezavo. Bi kaj drugega prej ppreizkusil. Hvala za pomoc

Kaksen roaming?

Zakaj wifi izkljucen, ce zelis imeti tether ("serat mobilne na laptop")?

Pri katerem operaterju si?

Ce tvoj operater najema infrastrukturo, ali si prikljucen na njegovo bazno postajo ali na kako drugo?

Se pravi na telefonu zdaj ne mores niti brskati po Internetu, ce je wifi izkljucen?

Ali imas nastavljen kak mobile data cap?

Piki1982 ::

Sem na telekom. Trenutno sicer na HR zato roaming. V petek vse delalo ok, vceraj po tistem, ko sem zelel share na laptop se je pojavila tezava.
Ja, ce nisem na wifi ni dostopa do neta, ni nobenega prenosa podatkov.
Ne, nimam nobene omejitve podatkov.
APN nastavitve nasel, jih ponastavil. Se vedno isti problem..

Ahim ::

Se ti to zgodi tudi, ce spremenis omrezje na rocno nastavitev (kak drug operater) in/ali ce nastavis na drug tip omrezja (2G, 3G ali 4G)? Imas pod Settings -> Mobile Networks.

Pa se to: kako si pa poskusal "serat mobilne na laptop"? Si vkljucil mobile hotspot na telefonu in se poskusal nanj povezati z laptopovim wifijem ali si pocel kaj drugega (denimo sparil telefon in racunalnik preko BT ali kaj podobnega)

Piki1982 ::

Zivjo, resil. Nalozen imam cecure hub (sluzbeni mail) in ker se je nekaj posodobil je s tem onekogovil vklop mobilnih. Tako so mi nasi ITijevci uredili neke nastavitve v tem secure hub in zadeva deluje. Zal pa nisem bil zraven kaj so "sarili" po telefonu, tako da ne vem napisat kaj tocno. Hvala vsem za nasvete


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419756 (9132) Mavrik
»

2gb podatkov šlo v 10 minutah na telefonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
375632 (4262) Magic1
»

Prejemanje MMS brez vključenih podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
296228 (5414) neres
»

Simobil - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3511811 (9411) Ales
»

Pozabil ugasniti internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
444142 (2756) [D]emon

Več podobnih tem