» »

spremljanje EKG Samsung galaxy 5 pro

spremljanje EKG Samsung galaxy 5 pro

aleksander4u ::

Kupil bi rad SAMSUNG Galaxy Watch 5 Pro zaradi zdravstvenih tezav morajo starši spremljati svoj EKG.

Predlog je bil SAMSUNG Galaxy Watch 5 Pro, na ta način lahko skozi cel dan spremljajo starši EKG. Ko gledam cene je od 200-500€ v Sloveniji oz. v tujini je celo dražje, a ne vidim razlike. Piše, da so nekatere za nemški trg, Francoski, sklepam je to zaradi GPS zemljevidov? ne bi rad kupil napačnega in nato ne bi imel Slovenskega zemljevida. Če je možnost SLovenščine super, sicer je tudi Engleško sprejemljivo.

Mi lahko kdo pomaga in najde najugodnejšo možnost za to uro? Glavno je da spremlja EKG (srčni utrip) vsaka dodatna funkcionalnost je dobrodošla. Da je čim večji zaslon (starši že slabše vidijo).

Tudi alternative so dobrodošle (verjetno bom kupil več izdelkov). Če je funkcionalnost upravičena sem pripravljen tudi več plačati. Od Android je nekako ta najbolje priporočena kar sem prebral po netu.

Kar nekaj možnosti sem že pregledal, a pustim možnost predlogov, izkušenj drugim, če imajo izkušnje, konkretne nasvete.

Prosim za resne predloge.

hvala

Meizu ::

https://www.amazon.de/dp/B0BGS36NS7?tag...

To je to, če to res rabiš nabavi, par deset eur gor ali dol če gre za zdravje svojcev. Vprašanje je bolj, ali se gre na tele ure dejansko zanesti v primerih, ko dejansko rabiš spremljat EKG. A ne bi bilo bolj smiselno imet kak holter nalepljen?

Aja pa btw, spremljevalec srčnega utripa ni EKG. Elektro kardiogram je dejanski graf srčnega pulza. Izredno dvomim, da lahko bilokateri smartwatch izriše dejanski EKG na podlagi ene elektrode na zapestju. Če pa že, pa ne bi temu verjel niti malo, še dejanski EKG včasih zaradi kakšne slabo pritrjene elektrode izrišejo tako izkrivljen graf, da morajo zdravniki meritev ponoviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

modelno1 ::

Btw, EKG rabi vsaj tri elektrode ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

tonttu ::

Izdelovalci smart ur se hvalijo z "ekg natancnostjo" meritev pulza (pustimo da niti to ni res, ker pri 10% napaki opticnih senzorjev, je to bolj svoh "ekg natancnost"), potem pa marketingarji se malo oklestijo in polepsajo vse skupaj, in pride ven da ure delajo ekg meritve, ki pa v realnosti nimajo prav nobene veze s pravim EKG-jem.
Tako da ce rabijo spremljanje ekg-ja, imas za to prenosne ekg naprave. Ampak stvar je "malce" prevelika, precej predraga in se bolj komplicirana za uporabo predvsem pa za branje rezultatov, tako da razen obcasnih EKG holterjev, ki ti jih predpisejo zdravniki, tega redno ne nosi nihce.

MTB ::

Samsung watch ne spremlja EKG na dnevni bazi, ampak ga poženeš ročno. Za poročilo je potreben pameten telefon, ki ti ga zgenerira.
Ko sem primerjal krivuljo iz ure in tiste z zdravniškega pregleda, sta presenetljivo podobni. (samsung watch 4)
Upam, da so ti te informacije v pomoč. Se mi pa zdi nerealno, da bi to nekdo počel cel dan.

m0LN4r ::

Tudi na ne Pro lahko delas meritve.

Se vedno je bolje delati recimo 3 meritve na dan z uro, kot eno na pol leta pri dohtarju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

A kakšna ura s HRM pasom omogoča še kaj več?

Badwolff ::

Ura je uporabna edin za meritev pulza, njegovo višino in rednost. Za ekg je vsaj not ideal.

tonttu ::

m0LN4r je izjavil:

Se vedno je bolje delati recimo 3 meritve na dan z uro, kot eno na pol leta pri dohtarju.

Zares ne ce je rezultat kar nekaj. In pri urah je rezultat "EKG meritve" kar nekaj ;)

m0LN4r ::

Kr nekaj glih ni, je ze marsikomu pomagalo dosti prej, kot po tradicionalni poti.

Pred kratkim sem imel starejso gospo, kateri je zdravnik svetoval uro, da si naj dela meritve in mu prinese PDFje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Miha 333 ::

Vidi se lahko npr. nereden utrip (prisotnost aritmij). Za več podrobnosti pa je treba posneti pravi 12-kanalni EKG pri zdravniku ali vsaj 3-kanalni holter. Pametne ure so kvečjemu 1-kanalne in bi se temu težko sploh reklo EKG.

Za 400 EUR sicer dobiš s Kitajske pravo EKG holter napravo s certifikati, vendar še vedno rabiš zdravnika, da ti interpretira rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

jonatan1 ::

Glede na napisano pametna ura ne bo najboljša rešitev.
Za spremljanje EKG preko celega dneva imam tole napravico:
https://getwellue.com/products/heart-he...
Senzor nalepiš na prsni koš ali pa s trakom pritrdiš okoli telesa in potem meri ter shranjuje en odvod do 24h.
V realnem času lahko gledaš signal na telefonu preko BT, a bistvena je analiza posnetka.
Zraven dobiš programsko opremo za PC, ko končani meritvi senzor priključiš na računalnik, naložiš podatke in čez nekaj minut imaš rezultate analize, ki zna postaviti tudi osnovne diagnoze (aritmije, za kakšne gre, kako pogoste so itd). Na koncu narediš še pdf za zdravnika, če je treba.

aleksander4u ::

@Jonatan1,
hvala za uporaben in konkreten odgovor.
torej ta recorder nalepiš na prsni koš in samodejno izvaja meritve. ti normalno opravljaš vsakodnevna opravila?. baterija zdrzi 24ur. te naprava kaj moti pri opravilih? pomisleke imam, da pri zenskah zna biti problem z namestitvijo in ohranitvijo polozaja. Zaradi prsi je verjetno tezje nalepiti recorder oz. se verjetno hitro odlepi, ali tezje dobi natancne meritve?

ta recorder kakor sem videl ni tako natancen, kot recimo tisti, ki ima 12 senzorjev? kot ga je prej omenjal en od uporabnikov.
če se potis se verjetno odlepi...
se mi zdi da je tisti z 12 boljsi oz. da so vsi ostali precej slabsi in nezanesljivi. verjetno je kar to najboljsa opcija, druge znamke so verjetno slabse?

hvala za odgovore. hvala tudi drugim za nasvete.

Badwolff ::

Pa je sploh kaka real life uporaba za konstantno merjenje ekgja? Ker jaz prav prvič slišim za tole. Sploh 12 kanalni.

jonatan1 ::

aleksander4u je izjavil:

@Jonatan1,
hvala za uporaben in konkreten odgovor.
torej ta recorder nalepiš na prsni koš in samodejno izvaja meritve. ti normalno opravljaš vsakodnevna opravila?. baterija zdrzi 24ur. te naprava kaj moti pri opravilih? pomisleke imam, da pri zenskah zna biti problem z namestitvijo in ohranitvijo polozaja. Zaradi prsi je verjetno tezje nalepiti recorder oz. se verjetno hitro odlepi, ali tezje dobi natancne meritve?

ta recorder kakor sem videl ni tako natancen, kot recimo tisti, ki ima 12 senzorjev? kot ga je prej omenjal en od uporabnikov.
če se potis se verjetno odlepi...
se mi zdi da je tisti z 12 boljsi oz. da so vsi ostali precej slabsi in nezanesljivi. verjetno je kar to najboljsa opcija, druge znamke so verjetno slabse?

hvala za odgovore. hvala tudi drugim za nasvete.


Recorder je res majhen in popolnoma nemoteč, vsaj meni. Prilepiš ga z dvema EKG nalepkama, kupiš kar medicinske nalepke, meni se zelo obnesejo 3M in stanejo nekaj EUR/50 kosov (amazon). Se ne odlepijo kar tako. Lahko si pripneš pas, brez nalepk, tam potenje sploh ne moti, je pa veliko več šuma zaradi premikanja.
Naprava zelo dobro meri EKG in to en odvod (mislim, da je 1. odvod, ampak nisem prepričan). Za večino zadev, ki bi jih radi spremljali s 24-urnim monitoringom, je to dovolj. To so na primer pojavljanje AV blokov, daljše pavze, vse vrste aritmij kot so tahikardije, VES, SVES, atrijska fibrilacija in podobno. Vse te pojave zna programska oprema tudi učinkovito najti in narediti report za zdravnika. 12-kanalni je boljši samo v tem, da lahko zdravniku poda nekaj dodatnih informacij - pri aritmiji npr. bolj točno lokacijo v srcu, kjer je izvor te aritmije, pa za diagnosticiranje infarkta tudi rabiš 12-kanalni EKG. Ampak 24-urni monitoring itak ni namenjen iskanju infarkta.

Vse je odvisno od tega, kaj iščeš. Teli monitorji so najbolj uporabni, da se opredeli vrsto aritmije, njeno pogostost in ujame se pojave, ki se pojavijo samo občasno - kake tahikardije, ki so lahko nevarne ali nenevarne, pogoste ali redke in zapisi s teh monitorjev so lahko za zdravnika neprecenljivi. Če bo karkoli sumljivega, bo zdravnik itak ponovil diagnostiko z 12-kanalnim EKG ali še kaj drugega...
Na koncu pa je vseeno nujno, da izpise oziroma interpretacijo pogleda zdravnik. Dr. google ni najboljša izbira, ker vedno najde najslabše možne scenarije. :-)

Meizu ::

Ma kak 12 kanalni, to ni uporabno za vsakdan, z 12imi elektrodami hodit okoli ni niti približno udobno, kaj šele praktično. Navadni holterji so za kardiologe povsem dovolj, da pridejo do uporabnih informacij. Ampak kot so že ostali tu omenili, holter bi moral biti sekundarna naprava, ki naj jo oseba prižge takrat, ko na srcu začuti težave (aritmije, preskoki utripa, pvc, palpitacije, itd.), za redno merjenje srčnega utripa pa uporablja dejanski merilec utripa, za kar pa je lahko dovolj tudi res ura. Je pa holter vedno dobro imet pri roki za takojšnjo uporabo, ker lahko kardiologu znatno pomagate hitreje diagnosticirati problem, sploh če gre za kakšno napredujočo bolezen, kjer se dodatni znaki in simptomi lahko pokažejo kasneje.

Več o tem pa niti ne bom, ker nisem kardiolog :)

aleksander4u ::

za Samsung Galaxy watch moraš imeti tudi Samsung telfon, da ti vse zdravstvene funkcionalnosti delujejo. Enako je pri telefoni Huawei. Apple itd...

Mogoče ve kdo za kakšno uro (android), ki ti KONSTANTNO meri EKG, stress level, pritisk itd.... in OPOZORI, če preseže mejno vrednost. Ali vsaj zelo enostavno na zahtevo izmeri zdravstvene funkcije ( starejšim ljudem prijazna ura). Po možnosti, da pošlje opozorilo na mobitel (SMS, mail, neko obvestilo).

Hvala

Badwolff ::

Pulz in eventuelno aritmijo zazna vecina ur. Ostalo je predvsem brez veze. Raven stresa? Cmon... Neprekinjen ekg?

Google ti pove največ

https://afibinstitute.com.au/atrial-fib...
Drugi zadetek

OutOfTheBox ::

ki ti KONSTANTNO meri EKG,


Trenutno je to sploh tehnično neizvidljivo, ker se moraš aktivno dotikati elektrod na uri. Sicer pa, zakaj bi potreboval konstantno meritev EKG-ja? Kaj je narobe če si oseba 1x ali 2x (zjutraj, zvečer) izberi sam EKG?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078163041 (3514) GupeM
»

Samsung Galaxy watch 4

Oddelek: Kaj kupiti
467588 (878) dussan
»

HR merilni pas

Oddelek: Kaj kupiti
191475 (719) darkolord
»

Naprava, ki meri srčno aritmijo 24/7

Oddelek: Kaj kupiti
163488 (2869) k4vz0024

Več podobnih tem