» »

Dva routerja na modem- router

Dva routerja na modem- router

ttommy ::

Pozdravljeni, mi lahko kdo pove, kaj moram nastaviti na routerjih, da bo stabilno omrežje? Imam Telemachov kabelski modem-router Technicolor CGA2121 na katerega imam proklopljen 1 PC, 1 EON box, 1 router in 1 smart switch, preko katerega imam potem priklopljen 1 PC in 1 router. Tehnik mi je zadnjič rekel, če bo na modem-router priklopljen kak router, da bo to motilo povezavo z internetom. V petek sem dobil ta modem-router, danes je pa prvič vrglo ven internet in sem moral resetirati modem.
Prosim za kako idejo.
Gamer

hojnikb ::

ja, za začetek ti naj da telemach njihovo skatlo v bridge mode. Tko bo njihova skakatla sluzila zgolj kot modem in nič druga. Pri sebi pa vzames najbolsi router k ga mas in uporabis tega za routanje WAN prometa. Ostale routerje in switche pa nastavis na isti subnet (recimo 192.168.0.x) in vsem dodelis različne IPje. Pa more spilat BP.
#brezpodpisa

ttommy ::

Najprej hvala za odgovor.
V nastavitvah Tecnicolorja je možnost Bridge ali pa Router. Imam v rezervi še TP Link router. A potem Technicolor ne bi več oddajal WI-FI signala? Na koncu bi potem moral imeti 3 škatle- modem, router in switch. A Technicolorja ne morem kako konfigurirati, da bi dva routerja brez problema delala gor?
Gamer

Han ::

Kot router naj bo nastavljena le ena škatla, ostale daj v način dostopne točke (Access point).

ttommy ::

Ali bi bila rešitev, če bi ostala dva routerja zamenjal z Access point?
Gamer

Han ::

Če bo Technicolor ostal kot glavni usmerjevalnik, potem ja.

ttommy ::

Han je izjavil:

Kot router naj bo nastavljena le ena škatla, ostale daj v način dostopne točke (Access point).


Še nekaj ne vem- če postavim tista dva routerja v access point, a potem lan izhodi ne bodo delali, ali bodo? Če ne bodo, potem bi bila opcija pred routerja postaviti smart switch.?
Gamer

Han ::

LAN porti ostanejo aktivni, AP ne pomeni le WiFi način delovanja.

ttommy ::

Super, najlepša hvala za odgovor! Grem na delo.

Samo še nekaj- a lan kabla morata biti v routerja (ko bosta access pointa) vklopljena v enega od štirih portov, ali v internet port?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Han ::

Internet port pusti pri miru, razen če ga je možno nastavit, da se obnaša kot navaden.

ttommy ::

Zdravo. Sem nastavil oba routerja na AP in omrežje je stabilno že par dni. Mi je pa zanimivo, ko v Operi odprem privat okno, da grem v Klik in mi napiše, da je zaznan nenavaden promet iz omrežja. A bi me moralo skrbeti? Sicer sem dodatno pognal Spybot Search and destroy in je sicer nešel 17 vnosov, ampak nobene resne grožnje.

Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Han ::

Mene bi skrbelo. Kaj poreče Malwarebytes?

https://downloads.malwarebytes.com/file...

starfotr ::

Nihče ne rabi teh programov. Če kaj ni v redu, se na novo naloži cel sistem in je stvar rešena.

ttommy ::

A na glavni router in naprej na AP in na AP je lahko priklopljen router? Se pravi: modem/router- switch- AP- router- PC.
Gamer

Han ::

Lahko, a mora biti pravilno nastavljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565286 (2115) c23po
»

T-2 ip tv vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
314993 (4302) sandmat
»

Router kot AP - ethernet dela, WiFi ne

Oddelek: Omrežja in internet
152698 (2526) ziu
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224508 (4023) Hayabusa
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623103 (22019) MTB

Več podobnih tem