» »

Router kot AP - ethernet dela, WiFi ne

Router kot AP - ethernet dela, WiFi ne

ziu ::

Živjo,

iz AMIS modema, ki je obenem tudi brezžični router (Technicolor TG788ivn v2), sem napeljal UTP kabel v spodnje nadstropje in ga priključil na router Tenda W316R (iz LAN v LAN), ki naj bi deloval kot AP. Problem je, da iz Tenda routerja prek etherneta vse dela BP, prek WiFi (ki ga oddaja Tenda) pa ne. Običajno se sploh noče povezati, če pa se že poveže, ni internetne povezave. WiFi prek AMIS modema sicer dela BP.

IP AMIS modema je 192.168.1.254, DHCP range je 192.168.1.64-250. Na Tenda routerju sem IP nastavil na 192.168.1.1 (izven DHCP rangea modema) in izključil DHCP. WiFi kanala sta 1 in 6.

Kje bi lahko bila težava?

kloko ::

Če hočeš, da bo WiFi na Tendi imel povezavo na internet, moraš "dovodni" Ethernet kabel na Tendi vtakniti v WAN port...

L.p., Kloko

ziu ::

Kolikor vem, to ni res. V tem primeru bi šlo za WAN-LAN povezavo, jaz pa sem naredil access point z LAN-LAN povezavo, kar naj bi bil tudi standarden priklop.

Plus, glede na to da prek kabla (ethernet) iz Tende internet deluje normalno, očitno ni problem v tem, da do Tende internet ne pride, ampak to, da ga ne oddaja naprej prek WiFi.

kloko ::

Mešaš izraze iz topologije omrežij z oznakami, ki so napisane na napravah in si prepričan da je to eno in isto.

L.p., Kloko

eko_2k4 ::

AP Isolation imaš izklopljen?

ziu ::

kloko je izjavil:

Mešaš izraze iz topologije omrežij z oznakami, ki so napisane na napravah in si prepričan da je to eno in isto.

L.p., Kloko


Kolikor vem, se modem (oz. prvi router) in router (oz. drugi router) poveže iz enega LAN priključka v drugi LAN priključek, brez uporabe WAN priključka na drugem routerju. Glede mešanja topologije omrežij z oznakami ne vem.

eko_2k4 je izjavil:

AP Isolation imaš izklopljen?


Na Tenda routerju sploh ne najdem AP Isolation opcije.

hojnikb ::

vklopi dhcp in nastavi drug ip range (recimo 192.168.2.1-)

pa dovodni ethernet daj v wan port.
#brezpodpisa

drzni86 ::

priklopi v wan in ne lan...

krepki ::

Ker si povezal iz LAN v LAN si router samo spremenil v switch in v tem primeru ti wifi ne bo delal.
Zdaj za tvoj router točno ne poznam zadev ampak na Asusu moraš povezat iz lan porta tvojega modema v WAN port na routerju in potem v tvojem routerju nastavit AP.
Poglej tule če ti bo kaj pomagalo.

ziu ::

Problem je v tem, ker pri WAN-LAN konfiguraciji potem ne dela Amisov TV (oz. STB), ki je povezan na kabel iz routerja (predvidevam, ker ima drugačen IP range kot modem). Zato sem priključil LAN-LAN.

Obstaja kakšna druga varianta kot da kupim switch, ki bi ga priključil na modem in iz katerega bi šel potem en kabel direktno v STB, drugi pa v WAN priključek routerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziu ()

Dr_M ::

krepki je izjavil:

Ker si povezal iz LAN v LAN si router samo spremenil v switch in v tem primeru ti wifi ne bo delal.
Zdaj za tvoj router točno ne poznam zadev ampak na Asusu moraš povezat iz lan porta tvojega modema v WAN port na routerju in potem v tvojem routerju nastavit AP.
Poglej tule če ti bo kaj pomagalo.


Pri asusih (npr ac66, ac68, n18, ipd...), ko nastavis na AP, so vsi lan porti povezani v skupni switch, tako da je popolnoma vseeno, kam priklopis glavni router.
Sem ze veckrat tako povezoval, pa je vse delalo bp, vlkjucno z wifi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Če hočeš da ti deluje Tenda kot AP si priklopu prov,sam uprašanje je kak protocol si izbral pri Tendi.Kot drugo IP od Tensi nisi prov nastavu in imaš različno omrežje.Nastavi ga 192.168.1.255

ziu ::

Zakaj je 192.168.1.255 OK, 192.168.1.1 pa ne? A ni oboje 192.168.1.x in oboje izven DHCP rangea routerja, v čem je torej razlika?

EDIT: Za 192.168.1.255 mi sicer Tenda router itak javi "IP address invalid", tako da to ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziu ()

krepki ::

Dr_M je izjavil:

krepki je izjavil:

Ker si povezal iz LAN v LAN si router samo spremenil v switch in v tem primeru ti wifi ne bo delal.
Zdaj za tvoj router točno ne poznam zadev ampak na Asusu moraš povezat iz lan porta tvojega modema v WAN port na routerju in potem v tvojem routerju nastavit AP.
Poglej tule če ti bo kaj pomagalo.


Pri asusih (npr ac66, ac68, n18, ipd...), ko nastavis na AP, so vsi lan porti povezani v skupni switch, tako da je popolnoma vseeno, kam priklopis glavni router.
Sem ze veckrat tako povezoval, pa je vse delalo bp, vlkjucno z wifi.

Ja ko nastaviš,ampak potrebno je prej nastavit to pa ne gre brez WAN porta.Ker pri asusu lahko nastaviš tudi prek wifi AP in potem ne rabiš nobenega kabla do routerja.

TOP ::

E bravo tako je prvo daš na Wan in sprogramiraš potem pa na Lan.

ziu ::

Ja, saj, tako sem naredil, ampak zdaj je na LANu in še vedno ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi ruter ne dela?

Oddelek: Omrežja in internet
141199 (840) Daniel
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133261 (2296) SeMiNeSanja
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224311 (3826) Hayabusa
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232904 (2289) NeMeTko
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273184 (2892) ali3n

Več podobnih tem