» »

občutek porabe denarja // gotovina vs. kartico oz digitalno

občutek porabe denarja // gotovina vs. kartico oz digitalno

revna ::

zadnje 2 leti sem vse delala s kartico , oz vse mela na banki, max 20e gotovine v danem trenutku.
In sem opazila da sploh nimam občutka, kr nekaj potrošim ker ni občutka.
Sem razmišljala prešaltat na gotovino vsaj delno, mogoče bom manj trošila? Kaj pravite?

DamijanD ::

Zapisuj si nakupe - neodvisno od vrste denarja - in v razpredelnici imej nastavljeno seštevanje zneska, pa boš imela občutek...

Horas ::

meni je pa ravno s kartico boljše. čeprav je isto, preverjaš denarnico ali mobilno banko. na koncu je na tebi, koliko boš potrošil. si dovolil, upal, prvošil, ali kakorkoli. noben ti ne drži pištolo na glavi da moraš zapravljat
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

cortez ::

Razdeli si denar v denarnici po 5 EUR.

Občutek bo boljši, pa še zapraviš manj.

kriptobog ::

Ce ne znas z denarjem, potem vzami kak revolut ali n26 ali kaj podobnega, ker imas tam pcijo imte vec spaceov. Potem pa ko dobis placo razdeli denar po spaceih: trgovina, avto/prevoz, racuni itd. Potem se pa samo drzi discipline.

Tody ::

Skoraj vse banke majo to. Ustvaris virtualni račun in potem trajnik da ti trga avtomatično


Slovenci so naredl Tošl, kjer si lahko vodiš nakupe. Za 50 eur na leto pa se sam sinhronizira z tvojo banko. Ampak stvar je kot so rekli v navadah. Edina stvar je da dvigneš celo plačo in jo imas v denarnici. Drugače mas pa te app k te opozarjajo na vse mogoče stvari ce si jih nastavis.

starfotr ::

Gotovino je lajf.

nevone ::

revna je izjavil:

zadnje 2 leti sem vse delala s kartico , oz vse mela na banki, max 20e gotovine v danem trenutku.
In sem opazila da sploh nimam občutka, kr nekaj potrošim ker ni občutka.
Sem razmišljala prešaltat na gotovino vsaj delno, mogoče bom manj trošila? Kaj pravite?


To moraš sama ugotoviti, ali če imaš na voljo kartico, kupuješ več in tudi stvari, ki jih nujno ali vsaj še ne rabiš. Če je to tako, potem je bolje, da greš po nakupih z določeno količino gotovine, ker tako ne boš mogla prekoračiti zneska namenjenega za nakupe.

Potem pa recimo opazuješ česa in koliko nisi kupila, ker nisi imela s seboj kartice. Tako potem počasi lahko vzgojiš pri sebi kulturo zmernega zapravljanja, tudi če greš po nakupih s kartico.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

sci3nc3 ::

Ni tako pomembno ali gre za gotovino ali za kartice. Pomembno je, da imaš omejeno in ločeno, koliko smeš porabiti.
Jaz imam varčevalni račun, na katerega premaknem vso plačo, razen mesečnih stroškov. Koliko približno rabiš, da prideš čez mesec pa menda vsak ve.

vinkop ::

jaz s kartico in googlepay porabim manj kot prej z gotovino. Gotovine imam samo malenkost pri sebi za kak parking, kjer ne sprejemajo kartičnih plačil.

Phantomeye ::

jaz si dam ene 40-50% place takoj na varčevalni račun. Ostalo pa porabim za stroške, tisto k ostane je pa moja "žepnina". In se trudim, da je to vse kar zapravim (včasih grem malenkost čez). Kar ostane 15ga, gre tudi na varčevalni račun. Sliši se kot ekstra step. Ampak se mi je manj treba ukvarjat s sledenjem porabe.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Men je gotovina najboljš. Pustiš v denarnici samo toliko kot si pripravljen zapravit pol pa že podzavest naredi svoje da kakšen izdelek izločiš ker nočš na blagajni vračat izdelkov za katere nimaš denarja. V bistvu družben pritisk izkoristiš sebi v prid da potrošiš manj denarja. Men je super. Pa še nekaj. Vedno bodi sit ko greš v trgovino. Nikoli lačen, žejen. Če razmišljaš ali bi nekaj kupil ali ne potem je odgovor avtomatsko ne. Preprosto in učinkovito.

Scaramouche3 ::

starfotr je izjavil:

Gotovino je lajf.


Ko ni več gotovine, rečeš da ženske niso moški in konec računa, vržejo te ven iz Yt,Insta, pa si na slabšem kot bivši kriminalec,ki bo dobil vse to...

Netrunner ::

Jaz plačujem samo brez-gotovinsko in nimam težav z občutkom koliko zapravim ker če zapravim 20€ je to vseeno ali mi gre en papirček iz denarnice ali se mi št. na telefonu zmanjša za 20 :)

Svoje obdobje zapravljanja sem že dal skozi, tako da ni težav.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Jaz kupim kar rabim, vseeno na kaj, in vseeno kolk ostane konec meseca. Včasih po pol leta ali še več delam vsak mesec minus. So what.
Ne kupujem bedarij, ampak če hočemo kam it ali rabim za nekaj pri hiši, bom pač kupil, kaj me briga kolk sem zapravil tist mesec. A če kupim tisto pol leta kasneje bo dolgoročno kakšna razlika? Ne. Samo pol leta bom brez. Se pa to že nadoknadi.

IL_DIAVOLO ::

^^ precej podobno, ce nekaj rabis pac rabis. Pa cetudi ne rabis, pac kupis da ne gledas vec :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MadMax ::

Gotovina, kartice, nekoč čeki, ..., isti dr*k.
Vse je v glavi.
Eni se samo tolažijo kako so pametni in da znajo super preračunat koliko bojo kje iz katere kartice vzeli.
Ampak na koncu je vse isto, tudi puf je treba plačat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

^^ precej podobno, ce nekaj rabis pac rabis. Pa cetudi ne rabis, pac kupis da ne gledas vec :)


Ce mas, lahko.

Utk ::

Če nimaš pa pač ne.

phnj90 ::

Vseeno, v vsakem primeru je premalo.

elektronorc ::

Če nimaš samokontrole, ni razlike med uporabo gotovino/kartic.

Phantomeye ::

elektronorc je izjavil:

Če nimaš samokontrole, ni razlike med uporabo gotovino/kartic.


Meni osebno se najtežje zdi držat kontrolo nad uporabo - če plačujem s kovanci. S kartico pa najboljš - če sem kje zunaj zvečer, imam stalno nadzor nad porabo (ker dobim sms).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec plačilnih kartic Maestro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
16636410 (19591) Gagatronix
»

Evropska centralna banka začela projekt digitalni evro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7617070 (14214) Mr.B
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224877 (13887) CyberPunk
»

Mastercard: delež brezstičnih plačil v Evropi strmo raste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6918531 (11197) OK.d
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311527 (9441) perci

Več podobnih tem