» »

Led trak sveti ko ne bi smel

Led trak sveti ko ne bi smel

urosz ::

Pozdravljeni

A je normalno in varno, da na LED traku povsem narahlo svetita modra in zelena, tudi ko ga ugasnem z daljincem?

Slika: KLIK

Sem ga pa štukal in sicer kakšen centimeter višje kot je zona za rezanje, saj nikakor nisem uspel zadeti pin-ov na tisti zoni, pa sem za foro probal cm visje in koncno je prijelo.

Drugače med samom delovanjem pa ugasneta, ce nastavim zgolj rdeco naprimer.

Torej.. normalno da/ne, varno da/ne

In pa kako rešiti?

Netrunner ::

Dobro vprašanje, to tudi mene zanima :) Moja lučka na nočni omarici ko jo ugasnem delno še vedno sveti... vendar ne vedno :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Bolibri ::

Meni tudi ena luč sveti. Vezana je na dve menjalni stikali in eno križno stikalo. V določeni kombinaciji, verjetno v odvisnosti od pozicije križnega stikala prav lepo sveti, da je ponoči hodnik osvetljen.
Torej vleče tok proti nečemu, nuli verjetno, skozi defektno? križno stikalo. Če je stikalo lahko defektno. Ker kam drugam, ne vidim, da bi lahko tok tekel. Ozemljitve žarnica nima.

A. Smith ::

A slučajno uporabljate stikala z indikacijsko brlivko?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

floyd1 ::

Tole se veže vzpporedno z led sijalko (trakom). Navadno odpravi težave.

floyd1 ::

@ OP,  , Bolibri: Verjetno se v kablih v steni inducira napetost. Stare žarnice pri tem niso bile problematične, ker jo tisti "drobiž" v kablu ni niti požgečkal, kaj šele prižgal. Led žarnice, trakovi pa za delovanje potrebujejo bistveno manjšo napetost in tok, zato posledično že lahko brlijo, utripajo... (odvisno od vezja v njih). Jaz sem enkrat v luč vzporedno z žarnico dal kar upor (100k?) in luč je še slabo desetletje (do menjave) super delala. Šlo je za varčno žarnico v spalnici, ki je v tišini komaj slišno "brenčala" ko je bila ugasnjena. S standard sijalko ni bilo teh težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27464100 (8342) dela
»

Dve menjalni in križno stikalo - potrebujem pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3923872 (11147) starfotr
»

kako zvezati stikalo za luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1927115 (17537) nikdrew20
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19118225 (12901) Matev

Več podobnih tem