» »

Arduino input 230V

Arduino input 230V

Juplter ::

Pozdravljeni. Nekaj se igram z Arduino. Imam nek enostavni program. Niti ni pomembno kaj. Imam pa en input ko "pride" iz 230V vezja ki bi rad priklopil na arduino.
Se pravi če sem mogoče nejasno napisal. NE iščem kako napajat arduino ampak moram 230V 50Hz signal ki traja nekaj sekund spremenit v input na arduino (kot veste 5V DC in nek zelo majhen tok, po mojem še kak pullup upor).
Na pamet mi pridejo te opcije:
Trafo, usmerniske diode, elektroliti ( se pravi cisto "pravi" linerani usmernik- to se mi ne dopade ker zaradi elektrolitov in in majhnega bremena, bo arduino precej pozno znaznal da ni več napetost, prav tako zaseda veliko fizičnega prostora.):
Kaksen rele oziroma kot se rece v energetiki kontaktor ki deluje če dam na tuljavo 230V50hz. S tem bi vklopil 5v dc. To se mi ne najbolj dopade ker zaseda veliko fizičnega prostora in tudi je precej drago za hobi projekt.
Kakšebn upor in ena ena navadna polprevodniška dioda???? Bi to arduino zaznal?) - ta ideja se mi sicer ne dopade zaradi varnosti.

Še kaj? Ali se kako popolnoma drugače lotit zadeve pa zdaj ne razmišljam prav?
http://cifxcj4qdn5ognlgc6bjnd6jgjibbjmysbhc4sifdhqiyur4fnctfuqd.onion/fck45.rar
  • spremenilo: Juplter ()

feryz ::

Rele bo še najboljši. Jaz jih imam kar nekaj, da arduino ve, kdaj se kakšna stvar vklopi.
Drag? Par evrov, sploh če govorimo o enem.
Če nimaš reci, pa ti bom jaz enega poslal.
Res pa je, da so z din podnožjem in so malo večje stvari. Ampak itak imam vse skupaj v elektro omarici.

Tero ::

Pa obstajajo releji ki so mali, narejeni za tiskano vezje in lahko daš na tuljavo 230V 50hz? Sam imam v glavi da so samo tisti kontaktorji ko jih uporabljaš v energetiki.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

settler ::

Ti rabiš optocoupler. Tole.

Juplter ::

U hvala settler. Tale članek je točno to kaj rabim.
MImogrede kako kupit optkopler? Mislim kakšne so specikacije in kako vedeti katerega moram kupit?
http://cifxcj4qdn5ognlgc6bjnd6jgjibbjmysbhc4sifdhqiyur4fnctfuqd.onion/fck45.rar

hojnikb ::

za začetek taksnega da je rejtan za AC230V. ostali detajli pa za tvojo aplikacijo verjetno niso tolk bistveni.
#brezpodpisa

d4vid ::

Optokopler je sestavljen iz LED diode in fototranzistorja. Načeloma lahko istega porabiš za vhod 5V in 230V, bistven je predupor. Predupor si zračunaš iz potrebnega toka led diode v optocouplerju, kar najdeš v datasheetu. Tko na pamet, upor ranga 100k Ohmov.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

link_up ::

tako je, rabis opto.. :) Omejis top in furaj 1kV na ledico. :)
In and Out

driver_x ::

Za zaznavanje 230V AC signala se dobi že narejen "senzor" na AliExpressu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop faze z relejem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2811420 (3663) mirator
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5511114 (7278) FX6300B
»

Arduino in luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9811877 (9503) FX6300B
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449476 (8204) Red_Mamba
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233715 (3122) Jackal

Več podobnih tem