» »

Štajersko gospodarstvo v težavah?

Štajersko gospodarstvo v težavah?

1 2
3
»

Malidelničar ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Btw. a kdo pozna, kakšna je kaj situacija v MLM-ju? Pred enimi 8 leti so imeli kar nekaj poslov, ohišja menjalnikov za Škodo 8koncern VW) če se pravilno spominjam. Potem so nekaj Finance pisale, da jih je hotel kupiti finski sklad KJK?

Vprašanje 2: Kaj pa Cimosovi obrati na Štajerskem: livarna Vuzenica pa še en obrat v Mariboru, ima kdo info, kaj se dogaja s tem? Sploh o livarni Vuzenica ne vem veliko: lijejo sivo litino se mi zdi. A so imeli težave dobiti kupce in nikoli niso pošteno zalaufali, kje je težava?


Cimos v Mariboru se je zaprl, ker je bilo vec rezije, kot delavcev. Rudnik v Vuzenici pa privabi tisto kar ostane v Mb-ju- prisleki z Juga. Ni perspektive v glavnem.


Ja ampak v Vuzenici je velika livarna, za rudnik pa ne vem.
Cimos je imel v Mariboru firmo Cimos TAM Ai, na Teznu, kar velika lokacija.
Ok ne vem je še MLM, tam se je kar neki mutilo to vem in očitno ni bilo perspektive.
Ampak službeno kar poznam avtomobilsko industrijo in poznam zadeve in mi je blazno čudno, da v Mariboru to ni finkcioniralo. sploh ker kje drugje laufa (LTH, TPV, Kolektor, Unior, GKN Zreče).

A ima kdo info, zakaj je recimo avtomobilska v Novem Mestu zalaufala v Mariboru pa ne? Kljub kolapsu TAM-a je tehnično znanje ostalo. Ima kdo kakšno razlago, kakšen Štajerc tukaj pozna razmere, je delal v teh firmah gor v MB-ju? Je bilo problem finančno mutenje, zanemarjanje razvoja?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Valvoline ::

1. zapret meje za dumping kader
2. 100% crtanje socijale, sploh pa denarna izplacila
3. trg poskrbi za ostalo, cez noc bodo place *deficitarcev* sle gor za 5-10x.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Valvoline je izjavil:

1. zapret meje za dumping kader
2. 100% crtanje socijale, sploh pa denarna izplacila
3. trg poskrbi za ostalo, cez noc bodo place *deficitarcev* sle gor za 5-10x.

Ampak a to naslavlja ozadje težav v Mariboru?
Še vedno ni razlage, kje je ozadje težav gospodarstva v MB-ju v primerjavi z Gorenjsko, Novim Mestom.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IL_DIAVOLO ::

Vuzenica = rudnik.

Problem Cimosa je bil, da Italijani sploh niso vedeli, da je toliko rezije. Podobna zgodba z Optil Carerra v Ormozu, ko so nasi vodilni skoraj ukradli firmo.

Pa se nekaj takih firm je, ko tuji lastniki zaupajo vodenje Slovencu, ki si nastavijo svojo zlahto in izčrpavajo firmo.

SV drzave smrdi od pokvarjenosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

132932 ::

Malidelničar je izjavil:

Edina rešitev za Štajerce je, da začnejo zavestno voliti kontra kot volijo Ljubljančani, torej desno. In da se poveča nasprotovanje in upor proti Ljubljani. Štajerski regionalizem.
Tudi Štajerci so bili preveč politično naivni. Štajerska bi morala glede na svoje industrijsko-obrtno poreklo biti kot neka recimo Bavarska v Nemčiji ki je jasno konservativna in zelo točno vedo kaj hočejo. Bo pa to dolg proces IMHO.
Ljubljana je vzrok vseh slovenskih problemov. Predvsem ker je samozagledana vase, kot je govoril Boris Pahor, in ne razume ostalih delov države ter jih zgleda zviška (recimo Štajerce kot zapite zadetke in nesposobneže).


Japajade. Govoris kot nek kreten, ki ga je imel Maribor za zupana, dolga leta je kradel, vsakic, ko so ga pa vprasali, zakaj je Maribor v kurcu nasel dezurnega krivca - Ljubljano. Z desno roko je tlacil v svoj zep, tacas, ko je z levo kazal proti Ljubljani. In bolni na duhu so mu leta in leta verjeli, z lepo vecino, tako, da izgleda, da bolnih na duhu v tistem koncu sploh ni malo.

Vse v cemer so stajerci dobri je iskati krivca za njihove probleme, ne sme pa pod nobenim pogojem biti stajerc. Vedno so drugi krivi, pa ceprav jim ocitno zupan razprodaja mesto in jim dela stalo - dokler ne postavi radarjev je vse ok, potem grejo pa unicit malo lastnega obcinskega premozenja, snamejo zupana in - pazi foro - ga na naslednjih volitvah skoraj spet izvolijo. Ocitno je ta del Slovenije nor, ti jim pa se pomagas.

In zdaj se je zdruzil z SDS. Res ga bo koristno volit, veliko boste lahko jamrali kaksne pizde so Ljubljancani, tacas, ko vas bo stajerska pizda hebala v glavo - po vasi volilni zelji in dolznosti.

Bravo.

Stajerske v Ljubljani nihce noce, ker se z njimi ne da racionalno ne dogovarjat, ne pogovarjat - razen o podkupninah, idealno bi jo zamenjali za Istro, ce bi le slo. Magno je ves cas jebala v glavo lokalna uprava - stajerska - ampak ne, seveda je zdaj spet kriva Ljubljana, ker nek smrdljiv stajerski populist tako pravi. In ne bi se cudil, ce je Magna pobegnila, ko je spoznala mentaliteto lokalnega prebivalstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Valvoline je izjavil:

1. zapret meje za dumping kader
2. 100% crtanje socijale, sploh pa denarna izplacila
3. trg poskrbi za ostalo, cez noc bodo place *deficitarcev* sle gor za 5-10x.


Ne! Bučko:
1. odpreti goli otok in KOMPLET strukturo ki je bila od leta 91 na oblasti poslati tja
2. aneksiranje Avstriji
3. Odpreti samo 3 občine in zapreti 230 ostalih, neuporabnih
4. Odpreti SDK, ki je bil pred 91 in so ga ukinili da so lahko kradli
5. Prevzem nezakonitega premoženje Jankovičevim, Šrotovim, Bavčarjem, Janšem ter tudi Musarjevi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tony1 ::

Če bi tole brali tako kot ocene smučarskih skokov, bi skorajda prišli do tega, da si prvič napisal post, ki ima rep in glavo. Vsa čast, kar tako naprej 8-)

PrihajaNodi ::

Malidelničar je izjavil:

Valvoline je izjavil:

1. zapret meje za dumping kader
2. 100% crtanje socijale, sploh pa denarna izplacila
3. trg poskrbi za ostalo, cez noc bodo place *deficitarcev* sle gor za 5-10x.

Ampak a to naslavlja ozadje težav v Mariboru?
Še vedno ni razlage, kje je ozadje težav gospodarstva v MB-ju v primerjavi z Gorenjsko, Novim Mestom.



Sej tam je ista situacija, pošlji kakšno prošnjo, vsi ponujajo minimalca. Če piše da je obina KOMENDA med najbolj razvitimi, med tem pa je sama občina najbolj zapufana v Sloveniji ker je župan Tomaž Drolc nakradel več kot Jankovič in Bavčar skupaj in to tudi javno priznal to ne pomeni, da je samo Maribor nerazvit. Težava je strukturno, večplastna in se nanaša na celotno državo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

1. odpreti goli otok in KOMPLET strukturo ki je bila od leta 91 na oblasti poslati tja

Se strinjam, pa Kucana in Janso v isto celico zapreti.

PrihajaNodi je izjavil:

2. aneksiranje Avstriji

Se ne strinjam, pac vseeno rabis malo samospostovanja. Aja... nodi... ok. Nimas tega.

PrihajaNodi je izjavil:

3. Odpreti samo 3 občine in zapreti 230 ostalih, neuporabnih

Cimprej, idealno danes.

PrihajaNodi je izjavil:

4. Odpreti SDK, ki je bil pred 91 in so ga ukinili da so lahko kradli

Absolutno. Dejansko je to resitev za letno izgubljenih 3.5 miljarde eurov iz naslova korupcije.

PrihajaNodi je izjavil:

5. Prevzem nezakonitega premoženje Jankovičevim, Šrotovim, Bavčarjem, Janšem ter tudi Musarjevi

Da. Pravzaprav kompletni politicni eliti, od 91 do danes. Pa se vsem zupanom, od takrat, zraven.

tony1 je izjavil:

Če bi tole brali tako kot ocene smučarskih skokov, bi skorajda prišli do tega, da si prvič napisal post, ki ima rep in glavo. Vsa čast, kar tako naprej 8-)


Se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Valvoline ::

Malidelničar je izjavil:

Valvoline je izjavil:

1. zapret meje za dumping kader
2. 100% crtanje socijale, sploh pa denarna izplacila
3. trg poskrbi za ostalo, cez noc bodo place *deficitarcev* sle gor za 5-10x.

Ampak a to naslavlja ozadje težav v Mariboru?
Še vedno ni razlage, kje je ozadje težav gospodarstva v MB-ju v primerjavi z Gorenjsko, Novim Mestom.

Tezave gor dol, brez suzenjskega dumpinga bi marsikateri zaposlen pri talumu in podobno raje kopal jarke, vozil tovornjaka in podobno za 5000e+ na mesec, montiral vodovod, elektriko, toplotne crpalke,soncne elektrarne, popravljal avte in podobno za 100+e na uro.

PrihajaNodi ::

Se ne strinjam, pac vseeno rabis malo samospostovanja. Aja... nodi... ok. Nimas tega.


Ne gre se za samospoštovanje. Sploh ker ne živim v Sloveniji. Vidim pa kakšen čudež so naredili Romuni. Če bi Romuni še njihovo javno upravo digitalizirali tako kot to počno estonske države so na vrhu. Zdravstvo štima, pogodbe o zaposlitvi tudi spoštujejo, po 3 mesecih pogodba za nedoločen čas...
Sem bil pa prejšnji teden v Sloveniji, hočem plačat s kartico v lokalih...ja ne gre. Al pa v pekarni, tud ne razen če kupiš nad 10 eur. Pridem na benz pa mam 2 eur pa rečem da bi kupil čike pa če lahko 2 eur plačam s kešom ostalo pa s kartico tud ne gre. To se mi v Romuniji ni še zgodilo.
Pač tud tukej se vidi da se več goljufa...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

Malidelničar je izjavil:

Še vedno ni razlage, kje je ozadje težav gospodarstva v MB-ju v primerjavi z Gorenjsko, Novim Mestom.

Ti jaz povem. Stajerci niso pizde samo do vseh ostalih ampak tudi do en drugega. To razlozi vse.

PrihajaNodi je izjavil:

Se ne strinjam, pac vseeno rabis malo samospostovanja. Aja... nodi... ok. Nimas tega.


Ne gre se za samospoštovanje. Sploh ker ne živim v Sloveniji. Vidim pa kakšen čudež so naredili Romuni. Če bi Romuni še njihovo javno upravo digitalizirali tako kot to počno estonske države so na vrhu. Zdravstvo štima, pogodbe o zaposlitvi tudi spoštujejo, po 3 mesecih pogodba za nedoločen čas...


Slucajno poznam Romunijo zaradi outsourcanja in ti povem, da nimas pojma. Oz. imas roza ocala na glavi - oz. te v Cluj Napoci crkljajo ker si eksot. Je pa res, da nimajo tako zabito gnile mentalitete kot slovenceljni, niti njihovi cigani ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Slucajno poznam Romunijo zaradi outsourcanja in ti povem, da nimas pojma. Oz. imas roza ocala na glavi. Je pa res, da nimajo tako zabito gnile mentalitete kot slovenceljni, niti cigani ne.


Samo 6 let že živim v Romuniji ane. In ti boš vedel več kot jaz? Ciganov sploh ni, če pa so prodajajo rože al pa kje polet čistijo (nevsiljivo) šipe. To je pa to. Kriminala je v Slo več kot RO.
Poglej samo njihova letališča koliko jih imajo in kje. Slovenija še tega nima.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

"Se strinjam, pa Kucana in Janso v isto celico zapreti."

Po moje bi scena med njima funkcionirala kot je že v starih časih, jo je JJ edino Kučkotu priznaval nekaj avtoritete...

Nekje 1992 ali 1993 je bila v Obrambi krasna fotka z ene vojaške vaje v Kočevski reki, ko je že dišalo po zimi, skratka mraz so preganjali s pitjem čaja. Skupaj čaj pijeta Kučan in Janša, zraven je Bavčar. Avtor članka si je dovolil podnapis: "Predsednik in minister za obrambo, pod budnim očesom ministra za notranje zadeve". :D:))

PrihajaNodi ::

tony1 je izjavil:

"Se strinjam, pa Kucana in Janso v isto celico zapreti."

Po moje bi scena med njima funkcionirala kot je že v starih časih, jo je JJ edino Kučkotu priznaval nekaj avtoritete...

Nekje 1992 ali 1993 je bila v Obrambi krasna fotka z ene vojaške vaje v Kočevski reki, ko je že dišalo po zimi, skratka mraz so preganjali s pitjem čaja. Skupaj čaj pijeta Kučan in Janša, zraven je Bavčar. Avtor članka si je dovolil podnapis: "Predsednik in minister za obrambo, pod budnim očesom ministra za notranje zadeve". :D:))



Kompletno oba na goli otok. Me ne zanima al je SDS al SLS al tista Kresalova stranka, sem že pozabil kaj je bla. Vse na goli otok pa kamne iz enga kota v drug kot prelagat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slucajno poznam Romunijo zaradi outsourcanja in ti povem, da nimas pojma. Oz. imas roza ocala na glavi. Je pa res, da nimajo tako zabito gnile mentalitete kot slovenceljni, niti cigani ne.


Samo 6 let že živim v Romuniji ane. In ti boš vedel več kot jaz? Ciganov sploh ni


Zelo ocitno vem vec o Romuniji kot ti. Da se ne bova napacno razumela, Romunija je odlicna, od hrane naprej in absolutno poden v vsem kar ti povzdigujes. Samo pac, ne poznas Romunije, poznas svoj "geto".

Poizkusi za foro, malo potovati po njej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Valvoline je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Valvoline je izjavil:

1. zapret meje za dumping kader
2. 100% crtanje socijale, sploh pa denarna izplacila
3. trg poskrbi za ostalo, cez noc bodo place *deficitarcev* sle gor za 5-10x.

Ampak a to naslavlja ozadje težav v Mariboru?
Še vedno ni razlage, kje je ozadje težav gospodarstva v MB-ju v primerjavi z Gorenjsko, Novim Mestom.

Tezave gor dol, brez suzenjskega dumpinga bi marsikateri zaposlen pri talumu in podobno raje kopal jarke, vozil tovornjaka in podobno za 5000e+ na mesec, montiral vodovod, elektriko, toplotne crpalke,soncne elektrarne, popravljal avte in podobno za 100+e na uro.



Ej samo sej v Dubaju so tud sužnji, pa domačini ok žvijo.

132932 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Slucajno poznam Romunijo zaradi outsourcanja in ti povem, da nimas pojma. Oz. imas roza ocala na glavi. Je pa res, da nimajo tako zabito gnile mentalitete kot slovenceljni, niti cigani ne.


Samo 6 let že živim v Romuniji ane. In ti boš vedel več kot jaz? Ciganov sploh ni


Zelo ocitno vem vec o Romuniji kot ti.


Potem pa mi razloži zakaj Slovenija ni sposobna ustvarit enega jebenega letališča? Pa pridem v Ljubljano povsod samo stojijo kje ti bojo cigani napisali kazen ali odpeljali avto.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Potem pa mi razloži zakaj Slovenija ni sposobna ustvarit enega jebenega letališča? Pa pridem v Ljubljano povsod samo stojijo kje ti bojo cigani napisali kazen ali odpeljali avto.


Ker fleha zemlje z 2 miljona prebivalci ne potrebuje letalisca. Jih je prevec naokrog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Poizkusi za foro, malo potovati po njej.


Kam pa naj grem? Živel sem v Cluju 2 leti, živim v Bukarešti sedaj. Hodim 1 mesečno v Cluj, malo constanta na morje v grobem pa sem bil že po celi Romuniji.

132932 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Potem pa mi razloži zakaj Slovenija ni sposobna ustvarit enega jebenega letališča? Pa pridem v Ljubljano povsod samo stojijo kje ti bojo cigani napisali kazen ali odpeljali avto.


Ker fleha zemlje z 2 miljona prebivalci ne potrebuje letalisca. Jih je prevec naokrog.


Kako pa ima Cluj lahko boljše letališče z manj prebivalci kot Slovenija? A njim se pa splača? Si pa vse povedal. V Sloveniji se nič več ne splača, ker je en kup birokracije, pa ljudi na pozicijah ki samo gledajo kako bi kradli. Vi se pa drkate med Janšem in Kučanom, Ljubljano in Mariborom. Žalostno. Vsakič ko pridem v Slo na dopust je slabše.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Poizkusi za foro, malo potovati po njej.


Kam pa naj grem? Živel sem v Cluju 2 leti, živim v Bukarešti sedaj. Hodim 1 mesečno v Cluj, malo constanta na morje v grobem pa sem bil že po celi Romuniji.


Pojdi enkrat iz Cluja do Constante z javnim prevozom, po tleh, pa ti bo jasno zakaj imajo letalisca.

Pa btw, Constanta sucks, pojdi raje do Sfantu Gheorghe, sicer bos moral sabo nositi palico zaradi sakalov ampak ti ne bo zal.

Pa se idej, da ni ciganov se bos hitro znebil (mene sicer cigani ne motijo, ce jim pokazes, da jih spostujes kot ljudi, bojo spostovali tebe, ce si pa kreten... si si pa sam kriv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

IL_DIAVOLO ::

132932 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Edina rešitev za Štajerce je, da začnejo zavestno voliti kontra kot volijo Ljubljančani, torej desno. In da se poveča nasprotovanje in upor proti Ljubljani. Štajerski regionalizem.
Tudi Štajerci so bili preveč politično naivni. Štajerska bi morala glede na svoje industrijsko-obrtno poreklo biti kot neka recimo Bavarska v Nemčiji ki je jasno konservativna in zelo točno vedo kaj hočejo. Bo pa to dolg proces IMHO.
Ljubljana je vzrok vseh slovenskih problemov. Predvsem ker je samozagledana vase, kot je govoril Boris Pahor, in ne razume ostalih delov države ter jih zgleda zviška (recimo Štajerce kot zapite zadetke in nesposobneže).


Japajade. Govoris kot nek kreten, ki ga je imel Maribor za zupana, dolga leta je kradel, vsakic, ko so ga pa vprasali, zakaj je Maribor v kurcu nasel dezurnega krivca - Ljubljano. Z desno roko je tlacil v svoj zep, tacas, ko je z levo kazal proti Ljubljani. In bolni na duhu so mu leta in leta verjeli, z lepo vecino, tako, da izgleda, da bolnih na duhu v tistem koncu sploh ni malo.

Vse v cemer so stajerci dobri je iskati krivca za njihove probleme, ne sme pa pod nobenim pogojem biti stajerc. Vedno so drugi krivi, pa ceprav jim ocitno zupan razprodaja mesto in jim dela stalo - dokler ne postavi radarjev je vse ok, potem grejo pa unicit malo lastnega obcinskega premozenja, snamejo zupana in - pazi foro - ga na naslednjih volitvah skoraj spet izvolijo. Ocitno je ta del Slovenije nor, ti jim pa se pomagas.

In zdaj se je zdruzil z SDS. Res ga bo koristno volit, veliko boste lahko jamrali kaksne pizde so Ljubljancani, tacas, ko vas bo stajerska pizda hebala v glavo - po vasi volilni zelji in dolznosti.

Bravo.

Stajerske v Ljubljani nihce noce, ker se z njimi ne da racionalno ne dogovarjat, ne pogovarjat - razen o podkupninah, idealno bi jo zamenjali za Istro, ce bi le slo. Magno je ves cas jebala v glavo lokalna uprava - stajerska - ampak ne, seveda je zdaj spet kriva Ljubljana, ker nek smrdljiv stajerski populist tako pravi. In ne bi se cudil, ce je Magna pobegnila, ko je spoznala mentaliteto lokalnega prebivalstva.


Ko sedaj pogledam nazaj, kaj sem ze vse dozivel na lastne oci, bi celo rekel, da je res nekaj na temu, da so poleg Italijanov spoznali tudi Avstrijci, da se s temi primitivci preprosto ne da delat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodi ::

Pojdi enkrat iz Cluja do Constante z javnim prevozom, po tleh, pa ti bo jasno zakaj imajo letalisca.


Ja, vlak je v kurcu, totalno, isto kot v Sloveniji. Znotraj mest pa travmaji, metroji in avtobusi laufajo na polno. Celo več, v Cluju je v petkih zastonj javni prevoz. Maš pa zato BLABLA car za daljše relacije. Sam ga vedno koristim, poberem še 2, 3 romune pa si razdelimo za benz.

Constanta sucks,

Grem v Mamajo, majo hude klube:)

Pa se idej, da ni ciganov se bos hitro znebil


Nimam pojma, kje si jih ti videl.

Ko sedaj pogledam nazaj, kaj sem ze vse dozivel na lastne oci, bi celo rekel, da je res nekaj na temu, da so poleg Italijanov spoznali tudi Avstrijci, da se s temi primitivci preprosto ne da delat.


Vsi so primitivci, celotna današnja garnitura. Si samo eden, ki se je odločil za en pol, ki je pa enako u kurcu kot vsi ostali.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pojdi enkrat iz Cluja do Constante z javnim prevozom, po tleh, pa ti bo jasno zakaj imajo letalisca.


Ja, vlak je v kurcu, totalno. Znotraj mest pa travmaji, metroji in avtobusi laufajo na polno. Celo več, v Cluju je v petkih zastonj javni prevoz. Maš pa zato BLABLA car. Sam ga vedno koristim, poberem še 2, 3 romune pa si razdelimo za benz.

Constanta sucks,

Grem v Mamajo, majo hude klube:)

Pa se idej, da ni ciganov se bos hitro znebil


Nimam pojma, kje si jih ti videl.


Iz Cluja sem sel v Sfantu Gheorghe (oz. Tulcea in naprej s trajektom). In sem imel ure casa debate z domacini, so tudi pokazali katere so ciganske hise ipd. Saj ti pravim, namesto, da zivis v getu, kjer je vse lepo, pojdi med ljudi, potuj kot oni potujejo, pa bos ugotovil, da tvoja zavatkana posteljica spodaj ni tako lepa kot o njej sanjas.

PrihajaNodi ::

Iz Cluja sem sel v Sfantu Gheorghe (oz. Tulcea in naprej s trajektom). In sem imel ure casa debate z domacini, so tudi pokazali katere so ciganske hise ipd. Saj ti pravim, namesto, da zivis v getu, kjer je vse lepo, pojdi med ljudi, potuj kot oni potujejo, pa bos ugotovil, da tvoja zavatkana posteljica spodaj ni tako lepa kot o njej sanjas.



O ja, majo tiste ciganske grde velike hiše, vem. Vseeno pa to niso takšna romska naselja da se jih izogibaš kot v Sloveniji. Prekmurje, mislim da jih je tam največ. Sem ti rekel da sem videl celo Romunijo, grem pa tja kjer mi najbolj paše Bukarešta pa Cluj:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Iz Cluja sem sel v Sfantu Gheorghe (oz. Tulcea in naprej s trajektom). In sem imel ure casa debate z domacini, so tudi pokazali katere so ciganske hise ipd. Saj ti pravim, namesto, da zivis v getu, kjer je vse lepo, pojdi med ljudi, potuj kot oni potujejo, pa bos ugotovil, da tvoja zavatkana posteljica spodaj ni tako lepa kot o njej sanjas.



O ja, majo tiste ciganske grde velike hiše, vem. Vseeno pa to niso takšna romska naselja da se jih izogibaš kot v Sloveniji. Prekmurje, mislim da jih je največ. Sem ti rekel da sem videl celo Romunijo, grem pa tja kjer mi najbolj paše Bukarešta pa Cluj:)


Ja, ampak v Sloveniji so taksna naselja zato, ker so razni debili (predvsem dolenjski) getoizirali cigane in jih odrinili na rob druzbe, kjer so se bili prisiljeni temu prilagoditi. Pa ni bil problem v njih. Problem je bil in je se vedno v slovenceljnih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

Malidelničar ::

132932 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Še vedno ni razlage, kje je ozadje težav gospodarstva v MB-ju v primerjavi z Gorenjsko, Novim Mestom.

Ti jaz povem. Stajerci niso pizde samo do vseh ostalih ampak tudi do en drugega. To razlozi vse.

PrihajaNodi je izjavil:

Se ne strinjam, pac vseeno rabis malo samospostovanja. Aja... nodi... ok. Nimas tega.


Ne gre se za samospoštovanje. Sploh ker ne živim v Sloveniji. Vidim pa kakšen čudež so naredili Romuni. Če bi Romuni še njihovo javno upravo digitalizirali tako kot to počno estonske države so na vrhu. Zdravstvo štima, pogodbe o zaposlitvi tudi spoštujejo, po 3 mesecih pogodba za nedoločen čas...


Slucajno poznam Romunijo zaradi outsourcanja in ti povem, da nimas pojma. Oz. imas roza ocala na glavi - oz. te v Cluj Napoci crkljajo ker si eksot. Je pa res, da nimajo tako zabito gnile mentalitete kot slovenceljni, niti njihovi cigani ne.


Ok ampak glede Maribora, industrijske zgodbe imajo mnogo starejšo zgodbo kot Kangler (prvič izvoljen šele 2006). Prej je bila v MB-ju močna levica, župan je bil Sovič če se ne motim. Do Kanglerja so se vse glavne zadeve v Mariboru že odvile. Se pravi industrijsko je zadeva krahirala že takrat. Kangler (in nasledniki) bi lahk na zadeve vplival iz stališča privabljanja kakšnih novih tujih investicij, učinkovitosti mestne občinske uprave (da se ne jebe firm v glavo) to je pa tudi vse.

Pri problematiki gospodarstva v Mariboru gre za problematiko verjetno vodenja firm, nesposobnosti stare gospodarske garniture (podobno kot Bobinac v Gorenju, le da je njegova zvedza zašla mnogo kasneje).

Zato me zanima, ali ima kdo interne informacije iz Mariborskih firm, kje so Štajerci zajebali (TAM; Metalna, Zlatorog - ki ga je prevzel Henkel, Hidromontaža je bila velika, Elektrokovina, Tovarna dušika Ruše - verjetno specifični poslovni model, težave iz okoljskega stališča itd.)?

Ker te firme je nekdo vodil, imele so določeno organizacijo itd. A so recimo usrali, ker niso inženirjev spustili zraven in prodajnikov da bi v devetdesetih preoblikovali firme, jih naredili agilne? So imeli podobno politiko kot Gorenje, kjer so uni. dipl. inženirjem dali na začetku 700 EUR plače in nato max 1.000 EUR oz. v tolarjih 150.000 SIT in nobene perspektive?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PrihajaNodi ::

132932 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Iz Cluja sem sel v Sfantu Gheorghe (oz. Tulcea in naprej s trajektom). In sem imel ure casa debate z domacini, so tudi pokazali katere so ciganske hise ipd. Saj ti pravim, namesto, da zivis v getu, kjer je vse lepo, pojdi med ljudi, potuj kot oni potujejo, pa bos ugotovil, da tvoja zavatkana posteljica spodaj ni tako lepa kot o njej sanjas.



O ja, majo tiste ciganske grde velike hiše, vem. Vseeno pa to niso takšna romska naselja da se jih izogibaš kot v Sloveniji. Prekmurje, mislim da jih je največ. Sem ti rekel da sem videl celo Romunijo, grem pa tja kjer mi najbolj paše Bukarešta pa Cluj:)


Ja, ampak v Sloveniji so taksna naselja zato, ker so razni debili (predvsem dolenjski) getoizirali cigane in jih odrinili na rob druzbe, kjer so se bili prisiljeni temu prilagoditi. Pa ni bil problem v njih. Problem je bil v slovenceljnih.


Se lahko strinjam, čeprav če misliš da imajo Romuni radi rome se krepko motiš. So bolj osovraženi kot v Sloveniji. Smo off topic. Kar hočem povedati je da je Romunija šla konkretno naprej, Slovenija pa gre samo dol, dol. Najbolj pa me skrbi zdravstvo.
Aja pa v Romuniji je vedeževanje prepovedno, tako da bi vse tiste Blaže ki šlogajo po tevejih v Sloveniji in kasirajo keš strpali v arest. Slovenci pa plačujejo da oni bogatijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

Malidelničar je izjavil:

Ok ampak glede Maribora, industrijske zgodbe imajo mnogo starejšo zgodbo kot Kangler


Sorry ampak partizanske zgodbe me ne zanimajo, Maribor se je imel vso moznost vmes pobrati, pa je raje volil svojega lastnega parazita, da jih je odiral. In glede na to, da so ga skoraj spet izvolili, bom okrivil za vse zblojeno, na pol noro mentaliteto. Razen tega poznam nekaj poslovnezev iz MB in so maksimalni gnoji, takega pizduna ne najdes v Ljubljani, ce ga z reflektorjem isces. Tako, da... preprican sem, da si je stajerska - oz. da ne delam krivice komu - MB, sama kriva za sranje v katerem so.

Le volite Kanglerja, ima dolg repertoar kvalitetnega dela. In SDS je jagoda na vrhu torte. /s

PrihajaNodi ::

Pri problematiki gospodarstva v Mariboru gre za problematiko verjetno vodenja firm, nesposobnosti stare gospodarske garniture (podobno kot Bobinac v Gorenju, le da je njegova zvedza zašla mnogo kasneje).


Mislim da je šlo vse po enakem postopku, kot so šle firme Tuš, Merkur, Sct, Vegrad...Itak pa pridejo nemci in njihov Strabag da delajo potem pri nas, ker je vse propadlo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

132932 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Iz Cluja sem sel v Sfantu Gheorghe (oz. Tulcea in naprej s trajektom). In sem imel ure casa debate z domacini, so tudi pokazali katere so ciganske hise ipd. Saj ti pravim, namesto, da zivis v getu, kjer je vse lepo, pojdi med ljudi, potuj kot oni potujejo, pa bos ugotovil, da tvoja zavatkana posteljica spodaj ni tako lepa kot o njej sanjas.



O ja, majo tiste ciganske grde velike hiše, vem. Vseeno pa to niso takšna romska naselja da se jih izogibaš kot v Sloveniji. Prekmurje, mislim da jih je največ. Sem ti rekel da sem videl celo Romunijo, grem pa tja kjer mi najbolj paše Bukarešta pa Cluj:)


Ja, ampak v Sloveniji so taksna naselja zato, ker so razni debili (predvsem dolenjski) getoizirali cigane in jih odrinili na rob druzbe, kjer so se bili prisiljeni temu prilagoditi. Pa ni bil problem v njih. Problem je bil v slovenceljnih.


Se lahko strinjam, čeprav če misliš da imajo Romuni radi rome se krepko motiš. So bolj osovraženi kot v Sloveniji. Smo off topic. Kar hočem povedati je da je Romunija šla konkretno naprej, Slovenija pa gre samo dol, dol. Najbolj pa me skrbi zdravstvo.
Aja pa v Romuniji je vedeževanje prepovedno, tako da bi vse tiste Blaže ki šlogajo po tevejih v Sloveniji in kasirajo keš strpali v arest. Slovenci pa plačujejo da oni bogatijo.


Absolutno ne, enako pizdijo cez rome kot slovenceljni, jim pa dajo moznost zivljenja. Oz. jim drzava preprecuje, da bi jim jo lokalni idioti odvzeli.

PrihajaNodi ::

132932 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ok ampak glede Maribora, industrijske zgodbe imajo mnogo starejšo zgodbo kot Kangler


Sorry ampak partizanske zgodbe me ne zanimajo, Maribor se je imel vso moznost vmes pobrati, pa je raje volil svojega lastnega parazita, da jih je odiral. In glede na to, da so ga skoraj spet izvolili, bom okrivil za vse zblojeno, na pol noro mentaliteto. Razen tega poznam nekaj poslovnezev iz MB in so maksimalni gnoji, takega pizduna ne najdes v Ljubljani, ce ga z reflektorjem isces. Tako, da... preprican sem, da si je stajerska - oz. da ne delam krivice komu - MB, sama kriva za sranje v katerem so.

Le volite Kanglerja, ima dolg repertoar kvalitetnega dela. In SDS je jagoda na vrhu torte. /s



Malo se umiri. Raje povej kdo je od sposobnih še ostal v Sloveniji - v politiki? Katarina Kresal? Naša nova rojena zvezdica Nataša Pirc Musar?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

132932 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ok ampak glede Maribora, industrijske zgodbe imajo mnogo starejšo zgodbo kot Kangler


Sorry ampak partizanske zgodbe me ne zanimajo, Maribor se je imel vso moznost vmes pobrati, pa je raje volil svojega lastnega parazita, da jih je odiral. In glede na to, da so ga skoraj spet izvolili, bom okrivil za vse zblojeno, na pol noro mentaliteto. Razen tega poznam nekaj poslovnezev iz MB in so maksimalni gnoji, takega pizduna ne najdes v Ljubljani, ce ga z reflektorjem isces. Tako, da... preprican sem, da si je stajerska - oz. da ne delam krivice komu - MB, sama kriva za sranje v katerem so.

Le volite Kanglerja, ima dolg repertoar kvalitetnega dela. In SDS je jagoda na vrhu torte. /s



Malo se umiri. Raje povej kdo je od sposobnih še ostal v Sloveniji - v politiki? Katarina Kresal? Naša nova rojena zvezdica Nataša Pirc Musar?

Jaz. Seveda pa se narodni izdajalci selijo, po tem, ko zakuhajo pizdarijo, saj so se ze prej v Argentino. In za foro (ne mislim utemeljevati ali dokazovati), dobim v Sloveniji vec, kot bos ti v Romuniji kadarkoli videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Jaz. Seveda pa se narodni izdajalci selijo, saj so se ze prej v Argentino.


Jasno da smo se odselili:) Kaj naj za minimalca praskamo v Sloveniji in prijavljamo na delovna mesta tipa Upravljalec sredstev zemeljske oskrbe ?

Moraš biti pilot pa oskrbovalec :))

Hvala ampak ne hvala. Smo prvi, ki bi prodali tale naš biser s takšnim upravljanje. Pa naj bo pod Hrvaško al pa Avstrijo, slabš je res težko.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jaz. Seveda pa se narodni izdajalci selijo, saj so se ze prej v Argentino.


Jasno da smo se odselili:) Kaj naj za minimalca praskamo v Sloveniji in prijavljamo na delovna mesta tipa Upravljalec sredstev zemeljske oskrbe ?

Moraš biti pilot pa oskrbovalec :))


Seveda, ce si nesposoben, moras biti ekonomski migrant. Saj neoliberalizem ze v startu narekuje tocno to, nic ne narekuje, da morajo nesposobnezi ostati v drzavi, kjer so vsi bolj sposobni od njih. Edino pravilno je, da se odselijo tja, kjer bo njihova nesposobnost bolj cenjena kot lokalna. Tako, da... bravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Seveda, ce si nesposoben, moras biti ekonomski migrant. Saj neoliberalizem ze v startu narekuje tocno to.


Ne, samo takšnim kot si ti ne bom puš.. ku.. in to za minimalca. Naj dela to nekdo ki hoče in berači. Je pa kul Slovenija za prelivanje kripta. Aja pa normiranci so kul.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda, ce si nesposoben, moras biti ekonomski migrant. Saj neoliberalizem ze v startu narekuje tocno to.


Ne, samo takšnim kot si ti ne bom puš.. ku.. naj dela to nekdo ki hoče in berači. Je pa kul Slovenija za prelivanje kripta.


Ja, saj o tem sem govoril... nesposbnih gnojih, ki jim je edina "sposobnost" nategovanje drugih. Vredu je, da si se odselil, ne samo to, priporocam enako tudi vsem ostalim.

PrihajaNodi ::

In ostal bo samo javni sektor :)) Hura! Saj ti si tudi tam, tako da vemo kdo je nesposoben.

Btw pojdi v Dubaj pa boš videl multikulti. In pazi to imajo 0% davek na dobiček.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

In ostal bo samo javni sektor :)) Hura! Saj ti si tudi tam, tako da vemo kdo je nesposoben.

Btw pojdi v Dubaj pa boš videl multikulti. In pazi to imajo 0% davek na dobiček.


Ne, dragi Nodi. Celoten kapitalizem s sranjem od neoliberalizman na vrhu je treba prestrukturirati. Ker to ni vec kapitalizem, za katerega se baje zavzemate nekateri bebcki, ampak postaja fevdalizem - ne producira vec denar, sposobnost ali konkurenca, ampak denar producira samo denar, vsi ostali faktorji, celo definicija kapitalizma, so izloceni.

Pac, ce si preneumen, da bi dojel, tvoj problem.

Ni pa to moj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PrihajaNodi ::

Jasno denar dela denar. Tako je bilo in vedno bo. Razen komunizma kjer so pobrali in zaplenili vse. Ampak to je že druga zgodba. Treba se bo prilagodit in Slovenija se ne ampak postaja togi dinozaver. V Romuniji se mi enkrat ni zgodilo da ne bi mogel plačat s kartico, v Sloveniji je to stalnica. Sploh v lokalih, restavracijah. Da se goljufa kjer se lahko.


Pa btw pridem zadnjic do notarja glede nekih nepremicnin in hoce za izrocilno pogodbo 2000 evro in to BREZ racuna. Ma ne jebat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

132932 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jasno denar dela denar. Tako je bilo in vedno bo.

Ne. Kapitalizem v celotno enadzbo vnesel unicenje konkurence - monopol, ni vec pomembno kdo ima najboljsi izdelek, pomembno je kdo ima najvec denarja, da financira reklame. Ergo, kapitalizem je mrtev, ne obstaja vec, od trenutka, ko je kvaliteto produkta zasencil kapital ali zmoznost "posameznika", da unici konkurenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
1772275405 (824) borisk
»

Decentralizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21122492 (17891) Grizzly
»

Kaj bi se zgodilio, če bi se del Slovenije želel priključiti sosednji državi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16324308 (20567) Karaya 52

Več podobnih tem