» »

crknu opevani IBM HD?

crknu opevani IBM HD?

Yohan del Sud ::

Taka je ta reč:

V računalu imam v raid stripping vpeta dva identična IBM DTLA 30 gb diska, le da je eden made in Filipini drugi pa je Mađarski :\. Eden je bil kupljen skupaj z večino komponent pri Jaetu in ima garancijo drugega mi je z druge roke prodal ASH. Problem je, da ne vem sedaj kateri je kateri. In tisti s filipinov ga je začel srat.

Oni dan zaženem računalo in pri preverjanju diska ob napačno ugasnjenem računalniku (ja vem, WinME pač, se je pogosto dogajalo) se začne dotičen HD oglašat kot bi ribal korenček. V varnem načinu je delal normalno, ko sem pognal scandisk je spet začel ribati. Enako s sistemske diskete, le da stvar še zamrzne.

Ko sem se šel format c: je pri formatu spet ribal, vendar je zadevo prebavil. Pri inštalaciji winsov pa sporoči, da zadeva ni pravilno FAT sformatirana...

Ali je kakšna možnost ohranitve podatkov na ostalih particijah (100 CD-jev podatkov ni enostavno inštalirat


8-O)? Dostop do podatkov na teh perticijah ni moten.


Kaj mi je storiti... :(

OrlyTM ::

Žal, podatkov ne boš ohranil, disk pa boš popravil tako, da boš naredil low level format ... točno isto se je zgodilo meni, pri 15 gb IBM-u vezanemu v stripping raid ... oglašal se je kot bi "ribal korenček" ... vsi simptomi enaki ....

Disk sem spustil skozi lov level format in zadeva je popravljena ... nobenih bad sectorjev in deluje BP ...

Programček za lov level format dobiš na tule: Klik !

greš pogledat na datoteke in tam maš en dir IBM al neki podobnega.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pizzicato ::

Heh, meni je isto delal (sem imel oba iz Madarske - 30GB). Pol pa sem tega ki je ribal prodal in kupil novega (Filipini). Zdaj sta oba v RAIDu in delata brez problema.

Fora je da tipu, ki sem "ribanega" prodal, zdaj dela brez problema (uporablja pa ATA66).

Zgleda, da s temi IBMi nekaj ni vredu, da se to kar pogosto pojavlja...:\
Bogo

OrlyTM ::

Hja ... moje skromno mnenje je, da ni tak problem v diskih, pač pa v raid kontrolerju oz. v driverjih za le tega ..
kot gotovo veste so prišli že do verzije 1,03 in s to verzijo meni deluje odlično.

Kakor koli ... RAID rula pa pika !!!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

VASkO ::

mojemu kolegu je 45gb IBM zacel korencke ribat, mu naredilo za 1,5MB bad sectorjev, sem mu svetoval low level format pa je po enem tednu spet isto naredlo. Disk bo zamenjal.

OrlyTM ::

vasko: a sta pregledala kako je z biosom in driverji za raid kontroler, da se vama ne utegne zgoditi ribanje korenčka tudi na novem disku.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

VASkO ::

disk ni bil priklopljen na HPT370 cip ampak na VIAin IDE kanal. Plata pa je Abit KT7A RAID, nalozeni pa so bili4in1 4.29. V tem ni problem. Sistem mu je enostavno zmrzno, ko je spet prislo do istega mesta (po low level formatu, ki je odpravilo bad sectorje), zgleda da je fizicna napaka na disku.

Muflon1 ::

Vidite vidite mar bi Western Digital kupli:D:P;)

VASkO ::

jaz mam WD 205AA, zadovoljen. Sicer pa IBM itak nikoli ni bil kaj prida zanesljiv. Je isto kot Abitke KT7, ko jih 40% ni delalo kot bi trebalo.

Yohan del Sud ::

Ampak pazi zdaj to. Naredim Low level format z uradnim IBM programom. Neha ribat. Dobro. Ampak kar naenkrat se mi pojavi tretji disk v računalniku. Hokus pokus. Fdisk sedaj kaže 1 disk 92 MB, 2 in 3 disk pa 29k in še nekaj MB. S tem da se tistega prvega ne da ne particionirat ne formatirat. Tisti disk kaže tudi, ko katerga izmed obeh odklopim. Če odklopim oba seveda ne kaže nič.

Binji ::

WD Caviar so taboljs. Niti eden mi se ni odpovedal.

nemesis ::

poskusi low level format direkt iz biosa narest

lp,
taos

OrlyTM ::

ker program si uporabu ...

ko sem to jaz delal, je lepo program naredil butasto disketo, ko sem z njo zagnal sistem, sem dal še opcijo lov level format in vala ... po kaki uri mletja je bil disk kot nov in dela še danes ... lucky I guess ;)

Tukaj ! dobiš program, ki sem ga uporabil sam.

Želim ti obilico sreče :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

danielka84 ::

no... vidite, da tile IBMovi diski niso nič kaj prida!!

Western Digital RuLZz!!!!>:D>:D
>:D

LP

Jinxy ::

Dej, dej....odpri en topic, da imas tezave z WD-jem, pa se bo takoj najdu en kup ljudi, ki imajo probleme z WD-ji :)

VASkO ::

kdo naprimer? jaz sem slisal, da IBMi zeeeelllllooo radi crkujejo.

MUC ::

A so res težave z diski IBM 45 GB 7200 RPM v RAIDih???

OrlyTM ::

jah .. .tko so mi rekl v mlacomu, ko sm hotu enga 45gb kupt .... da jih ne prodajajo več, k jih je ibm vzel iz prodaje, ker so mel težave....

kolk je pa res pa pač presodite sami..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Boky ::

IBM-a trenutno nebi kupil, glede na to, da se je kar nekaj ljudi pritozilo nad njimi v forumih. Razen tega poznam osebno 4 ljudi ki so jim v zadnjem leto crknili IBM-i. En 20Gb 7200, dva 13Gb 7200 in en 10Gb 5400.
Skoda :(

OrlyTM ::

No, kljub temu, da sem nekaj postov višje hvalil IBM-a ... k*** ga gleda ... tut men je eden crknu ... fertik ...
ribanje korenčka .... mislm .... tuuuuuuuuuuuuu maaaaaaaaaaaaa ččč ... jezn na ful ... čist ... popenitis fasov .... enmu v glavo vrgu .... pregriznu .... ma ja whatever ... garancija ... hočem novo !!!! brez pogojno se ne zgovarjam nič več !!!

res grdo ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MUC ::

Po preverjanju v 3 rač servisih, so vsi ugotovili, da diskov ni mogoče dobiti ne zato, ker imajo napako, ampak ker je preprosto toliko navala nanje.

Ko sem vprašal, če imajo še kakšne diske, ki so podobni po lastnostih IBMovim, mi je serviser v Mlacomu odgovoril : "preprosto ni diskov, ki bi se po lastnostih lahko merili z IBMovimi"

Tako, ...

Yohan del Sud ::

Resetrial bios. Zdaj dela normalno. Upam na najboljše. :|

Muflon1 ::

Muc:
Ja ni diskov ki bi se po lastnostih merili z IBM diski. A misliš da niso to sam zato rekl ker drugih diskov ne prodajajo?:D

Drgač pa itak: ,,Ampak stari Western Digital je pa še zmerom Zakon!''

BlackHole ::

Kaj mislite je možno, da diski crkujejo zato, ker njihovi lastniki nimajo inštaliranega tistega opevanega popravka, ki popravi da se sistem ne ugasne pred diskom ali nekaj takega.

luni ::

Western Digitalovi diski so cisto povprecje, s tem da vsake tolko firma naredi kako blamazo, ki jo spravi na berasko palico. Recimo pred dvemi-tremi leti, ko so v diske vgrajevali neke cheap predpomnilnike, in jim je potem v roku dveh tednov crknil kaksen milijoncek diskov ali dva.

Glede IBMov DTLA pa sem dobil neko novico, da jih zelo veliko ima neke napake. Na zalost sem jo takoj posredoval Sergiotu (ki je se ni objavil), tako da ne vem kako je na stvari. Moj 15GB 7200 DTLAjcek na sreco deluje se cisto fajn.
Artificial Intelligentia

1309976 ::

Zdravo!
V računalniku imam že tretji disk, prva dva sta bila IBMova, in sta oba kar čudežno našla narobe ugasnjen računalnik in so se začeli pojavljati bad sektorji, ni šlo za navidezne, zdaj imam pa noter Fujitsuja 20,4 pa mi je začel ribati,vendar le ko ga prižgem potem vsa stvar utihne?!Kaj bi bilo to?
|O:\

BlackHole ::

Mi lahko nekdo bolj natačno razloži, kako se sliši ko začne disk ribati. Moj keolega ima par mesecov starega IBM-a. Ko prižge računalnik res nekaj glasno ropota, vendar po par sekundah utihne. Je to disk ali ja kaj druga (ventilator).

Paramedic ::

1309976: pri teb je ziher tista napaka, ki je bla prej v novicah in pravi luni. namesti popravek pa bo delalo prav. pa zdi se mi, da je pri drugih tud tako. a ma kdo w2k in mu crkuje ibm-ov disk?
End transmission.

Tiger ::

Napaka za shutdown se pojavlja samo pri windows 98, 98SE in ME. In sicer to zgleda tako, da ko daste shutdown - restart - se vam samo za delček sekunde pokaže slikca "Windows is shutting down..". V win2k očitno ni problemov.

Tigorsami ::

Poslušajte zvoke na tej strani in povejte, če so podobni zvokom vaših umrlih diskov.

http://www-1.ibm.com/servlet/support/ma...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bad sektorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91300 (1065) kalcek16
»

disk riba

Oddelek: Pomoč in nasveti
141205 (1018) matevzm
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151274 (1149) zile
»

Čudno piskanje iz IBM DTLA307030

Oddelek: Pomoč in nasveti
171771 (1511) trot
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
271978 (1779) Igor

Več podobnih tem