» »

re:do - nov mobilni ponudnik

re:do - nov mobilni ponudnik

«
1
2

Tilen ::

Na trgu se je pojavil nov ponudnik mobilnih storitev - re:do. Obljubljajo 100% digitalno izkušnjo.

Splošne informacije:

Spletna stran: redo.si
Skupnost re:do: relavnica.redo.si
Prenos aplikacije: iOS & Android:

Prenos aplikacije


Trenutno je na voljo samo en paket za 15EUR, ki vključuje:

Neomejen prenos podatkov, SMS-ov, MMS-ov in klicev v Sloveniji
Neomejeni SMS-i, MMS-i in klici v EU/EEA ter 14 GB prenosa podatkov

Omogočajo brezplačen preizkus storitev, ki vključuje: 10GB / 200 MIN / 200 MMS ali SMS

Za brezplačen preizkus je potrebna registracija uporabnika. Sam sem testiral v MB (tukaj in dosegel):
 re:do speedtest

re:do speedtest



Nadaljevanje debate lahko poteka tukaj, saj nam je v predhodni temi žal zagodel hrošč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

frenk30 ::

Opalaa, tole pa so vrtoglave hitrosti..... Baje, da re:do operater nima nobene omejitve hitrosti. Gre do toliko, kolikor v dani situaciji zmore bazna postaja na določeni lokaciji :) Trenutno se mi zdi to paket glede na ceno, ki nima konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk30 ()

Bezukhoff ::

5G je?

frenk30 ::

Seveda, kje pa bi dosegal hitrosti do 1gb/s na sekundo ( download ) in do 200mb/s upload. Poglej si speedtest od Tilna :) Kolikor spremljam in sam testiram Telekom, A1, in Telemach vidim, da A1 omrežje nima konkurence. Mimogrede re:do je od A1 in tut omrežje je itak seveda od A1.

Evolve ::

torej še en hofer, bob, etc :))

btw zakaj ste zaprl original temo o tem operaterju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Evolve ()

papirza ::

Tako pa je pokazalo dober teden nazaj ob 17h popoldne v centru Novega mesta. (operater re:do čeprav piše simobil, ki ga itak več ni :) )

 speed test

speed test



https://www.speedtest.net/my-result/a/9...

hojnikb ::

ampak en ali dva taka speedtesta in si ze ob soft datacap za tist dan:))
Neomejeno my ass
#brezpodpisa

papirza ::

1,5 gb mi je pobralo samo pri prenosu, 96MB pa je oddajalo. :)

hojnikb ::

no softcap je pa med 10-20GB, tko da nisn tko far off :))
#brezpodpisa

vinkop ::

ping mam jaz pa na bob LTE nižji kot s teh sličic. Bom kar še na bobu LTE ostal, re:do nima nobene prednosti, ki bi me prepričalo, da bi menjal ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

hojnikb ::

sj nebos menjal ponudnika, sam paket:))
#brezpodpisa

frenk30 ::

Če mene vprašate, tut kakšen dan da greš čez 20 gb prenosa nebi komplicirali. Edino, če bi z dneva v dan nabijal napouno torrente in šel krepko čez 20 gb, potem pa bi lahko dobil kakšno opozorilo, oziroma omejitev za tekoči mesec. Drugače pa prenos dejansko je neomejen. Pomoje bi edino hitrost ti malo omejili, blokade interneta pa ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk30 ()

starfotr ::

A gremo kar malo stavit pa odštevat, čez koliko časa bo sprememba splošnih pogojev, s katerimi bodo uvedli "pravično uporabo" in te dane pravice omejili na nek način.

frenk30 ::

Jst mislim, da ne bodo omejevali. Pa tut, kdo pa prenaša preko 20 gb na dan. Jst redko tut na stacionarnem internetu. Tako da mislim, da bi tale paket komot lahko nadomestil tudi stacionarni internet.

Kripto mesi ::

V pogojih že imajo pravično uporabo in omembo, da se ne sme uporabljati kot domač internet. Nekdo bi jih moral po parkljih, ker zavajajo z "neomejenim" internetom.

frenk30 ::

Prava reč kaj imajo v pogojih. Probaš, in če ti spustijo blokado zaradi prekomerne uporabe prenosa podatkov, jih lahko mirne vesti skenslaš brez kakršnih koli obveznosti. Res ne vidim v čemu je tukaj problem, da nebi poizkusil ?

Yellow ::

Kripto mesi je izjavil:

V pogojih že imajo pravično uporabo in omembo, da se ne sme uporabljati kot domač internet. Nekdo bi jih moral po parkljih, ker zavajajo z "neomejenim" internetom.


Ponudba je namenjena uporabi na telefonu in za paket je jasno napisano čemu je namenjen. Ne vem kje zavajajo tuki.

Dugač pa a ni logično da če se bodo vsi usedli s tem namest domačega neta pa zabasal omrežje, da to pač ne gre skozi za vseh X00.000 drugih uporabnikov na istem omrežju? Če na A1 recimo vzameš ultro, se najprej prever lokacija, da se vid da je tam dost kapacitet, da ne bo vse druge pojebal.

starfotr ::

Tisti zmagovalci, ki bodo kršili splošne pogoje (vstavili sim v modem in na polno žgali torrent), jih bodo malo opazovali, potem kasneje pa opozorili in odžagali dol.

Če bo pa imel nekdo net za to, da pogleda novice, pogleda kak video in občasno kaj potegne dol, mu bodo pa po moje. pustili.

Yellow ::

starfotr je izjavil:

Tisti zmagovalci, ki bodo kršili splošne pogoje (vstavili sim v modem in na polno žgali torrent), jih bodo malo opazovali, potem kasneje pa opozorili in odžagali dol.

Če bo pa imel nekdo net za to, da pogleda novice, pogleda kak video in občasno kaj potegne dol, mu bodo pa po moje. pustili.


Tako si jst predstavljam ja, logično.

Kripto mesi ::

Yellow je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

V pogojih že imajo pravično uporabo in omembo, da se ne sme uporabljati kot domač internet. Nekdo bi jih moral po parkljih, ker zavajajo z "neomejenim" internetom.


Ponudba je namenjena uporabi na telefonu in za paket je jasno napisano čemu je namenjen. Ne vem kje zavajajo tuki.

Dugač pa a ni logično da če se bodo vsi usedli s tem namest domačega neta pa zabasal omrežje, da to pač ne gre skozi za vseh X00.000 drugih uporabnikov na istem omrežju? Če na A1 recimo vzameš ultro, se najprej prever lokacija, da se vid da je tam dost kapacitet, da ne bo vse druge pojebal.

Ja je logično, ni pa logično da potem to promoviraš kot neomejeno, torej zavajanje.

starfotr je izjavil:

Tisti zmagovalci, ki bodo kršili splošne pogoje (vstavili sim v modem in na polno žgali torrent), jih bodo malo opazovali, potem kasneje pa opozorili in odžagali dol.

Če bo pa imel nekdo net za to, da pogleda novice, pogleda kak video in občasno kaj potegne dol, mu bodo pa po moje. pustili.

Za par novic in kak video pa ne rabiš "neomejenega" paketa, jih je ostalih dovolj za 10€.

Master_Yoda ::

Najbolj mi ni jasno zakaj so toliko denarja zapravili za oglasevanje tega - plakati vsakih 5 metrov zunaj, kot da je to nova revolucionarna storitev ki jo bo veliko folka zagrabilo. Kot da ni zunaj ze polno taksnih paketov ki imajo kot oni nek neoglaseval/neznan "fair-use" noter. Ne oglasuj neomejeno, ce ni neomejeno FFS.
Dovie'andi se tovya sagain.

RutS ::

Je to preverjeno?
Jaz če bi, kupil eno tako zadevo da bi imel mobilne podatke za wifi modem.
Če je to res, katerega operaterja/paket mi priporočate?
200 gb na mesec je premalo, ker bi tudi televizijo gledal preko podatkov...
Hvala

starfotr je izjavil:

Tisti zmagovalci, ki bodo kršili splošne pogoje (vstavili sim v modem in na polno žgali torrent), jih bodo malo opazovali, potem kasneje pa opozorili in odžagali dol.

Če bo pa imel nekdo net za to, da pogleda novice, pogleda kak video in občasno kaj potegne dol, mu bodo pa po moje. pustili.

Tilen ::

Saj imaš do 600GB na re:do? Koliko sedaj porabiš v povprečju?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zobnik ::

Katero omrežje uporablja?
Neomejen prenos, za 15 evrov/mesec.
Pa kak modem neki, pustiš v telefonu sim pa brezžično mrežno v namizni in povežeš pa maš net kot včasih.

Tilen ::

Uporablja A1 omrežje, 5G in vse ostalo omogočeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RutS ::

Tilen je izjavil:

Saj imaš do 600GB na re:do? Koliko sedaj porabiš v povprečju?

600 gb je zadosti, vendar tega nisem nikjer zasledil na njihovi strani, piše da je neomejeno.
ja zobnik, jst bi imel na modemu glavno točko, s tam pa spelano UTP na TV, UTP na računalnike itd... tako kot včasih :)

Lonsarg ::

Ne razumem sicer zakaj je A1 raje uvedel novo znamko ReDo, kot da bi ta paket in vse te funkcionalnosti v sklopu Hot ponudil.

Ampak dobro saj je fajn imet cimvec ponudb, sicer nekega hudega stevila uporabnikov ne bodo dobili, ce ne bodo uvedli se kakega cenejsega paketa.

hojnikb ::

Ne razumem sicer zakaj je A1 raje uvedel novo znamko ReDo, kot da bi ta paket in vse te funkcionalnosti v sklopu Hot ponudil.


Sj HOT ni od A1, ampak je virutaln operater. bob in ReDo sta dejansko znamki A1. Pač segmentacija trga, normalno da nebojo nizal cen pri svoji premium znamki (aka A1) ampak bodo raje ali porinal to bobu al pa naredl tretji brand.
#brezpodpisa

49106 ::

Tilen je izjavil:

Saj imaš do 600GB na re:do? Koliko sedaj porabiš v povprečju?


Ne zavajaj, lepo povej da je 20GB na dan, kar ni enako kot 600GB povprečje.

Do 600GB je zgolj v idealnem primeru, če si pa prvih 29 dni porabil vsega skupaj 1GB, imaš na voljo le 20GB.

A delaš na A1, da se poslužuješ floskule “do 600GB”?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

49106 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Saj imaš do 600GB na re:do? Koliko sedaj porabiš v povprečju?


Ne zavajaj, lepo povej da je 20GB na dan, kar ni enako kot 600GB povprečje.

Do 600GB je zgolj v idealnem primeru, če si pa prvih 29 dni porabil vsega skupaj 1GB, imaš na voljo le 20GB.

A delaš na A1, da se poslužuješ floskule “do 600GB”?


Samo povzemam, kar piše drugod:

Redo (re:do) paket za 15EUR z neomejeni količinami
Kot je razvidno iz cenika mobilnega operaterja Redo (re:do) je uporabnikom na voljo en univerzalni paket. Mesečna naročnina zanj je 15EUR (prvi mesec uporabniku naročnino podarijo). Ta vključuje neomejeno količino klicev, SMS-ov in MMS-ov v Sloveniji. Prav tako je neomejena količina podatkov v Sloveniji, a veljajo pravila pravične uporabe. Kot usmeritev so pri Redo (re:do) zapisali, da uporabniku »ne bodo delali težav«, če bo na dan prenesel 10 – 20 GB. Mesečno to pomeni nekje do 600 GB.


Koliko ti porabiš v povprečju na mesec?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

49106 ::

Napiši tako kot je, ne pa oglaševalskih floskul.

P.s. Zdaj je že 10-20 GB na dan :P

Tilen je izjavil:


Koliko ti porabiš v povprečju na mesec?


Točno zaradi tega te sumim, da delaš na A1 in prijrito oglašuješ.

1. Zakaj je to pomembno in ne kaj A1 ponuja oz daje
2.Zakaj v povprečju na meaec, če je dnevna omejitev bistveno nižja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

Meni je 600GB realno neomejeno in veliki večini uporabnikom verjetno tudi. Tako tudi piše. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

49106 ::

Tilen je izjavil:

Meni je 600GB realno neomejeno in veliki večini uporabnikom verjetno tudi. Tako tudi piše. :)


Nimaš 600gb, imaš 10-20 gb na dan. Ne moreš porabiti 600gb v šusu, oz ko potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

Res se ne želim prepirati, ampak počakajmo raje na uporabnike, ki jim to ne bo dovolj in bodo dejansko blokirani. Druga ne vem svetovati. Vsi namreč le ugibamo kaj bo, če bo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

49106 ::

Ni se potrebno kregat, povej, kaj od zapisanega ne drži:

Nimaš 600gb mesečno, imaš 10-20 gb na dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

Bi verjel, da so pogoji, kot so jih sami zapisali, verjetno točni. Se pravi do 20 GB na dan, kar lahko znese do 620 GB na mesec. Najbolj realno bomo omejitev ocenili verjetno uporabniki. Meni zadostuje in je praktično neomejeno za mojo porabo in sem prepričan, da tudi za veliko večino ostalih.

Midva se prepirava ali je 600 GB neomejeno, verjetno pa oba skupaj v povprečju ne pokuriva 100GB na mesec. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

49106 ::

Tilen je izjavil:

Bi verjel, da so pogoji, kot so jih sami zapisali, verjetno točni. Se pravi do 20 GB na dan, kar lahko znese do 620 GB na mesec


Piše 10-20 GB na dan, ti pa vzameš mesečno cifro in izračunaš teoretični maksimum in se ga držiš kot pijanec plota.

Midva se prepirava ali je 600 GB neomejeno, verjetno pa oba skupaj v povprečju ne pokuriva 100GB na mesec. :)


Ne, ne prepriva se ali je 600GB ali neomejeno, prepirava se ali je 600b mesečno ali 10-20gb na dan, strawman (koliko porabim) pa res nima nič s tem, kaj A1 oglašuje in kaj v praksi ponuja.

(Ja, količina podatkov je vsaj za zdaj res visoka, moti me abstraktnost)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

To je pomoje pač nek estimate, nekako dvomim, če bi ti zdaj en dan prenesel 30 GB, da bi bil kar izklopljen. Lahko probaš, če si naročnik. :) Ti sedaj 100% veš kako je v praksi? Jaz namreč ne vem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vetrpiha ::

Prikrito oglaševanje, a?
Za teh 15 eur si raje toaletni papir kupim in rit na suho brišem.
Že Telemach se gre tega govna, ne rabimo še enega pajaca na trgu, ki bo delal isto.
Ampak vsaj Telemach ima softlock pri 20GB, ki ga lahko z enim SMSom tisti dan skineš.

Tilen ::

Moraš plačati kaj za ta SMS (unlock)?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SvizecČmrlj ::

Mika me ravno zaradi neomejenih podatkov, vem da vsi ostali omejujejo prenos po določeni porabi.. 200 - 500GB.

Me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi v enem dnevu presegel npr. 40GB/50GB, ostale dni pa uporabljal normalno?

49106 ::

Me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi v enem dnevu presegel npr. 40GB/50GB, ostale dni pa uporabljal normalno?


Vse nad 10GB/dan je njihova dobra volja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Vetrpiha ::

Tilen je izjavil:

Moraš plačati kaj za ta SMS (unlock)?

Ne. Me je pa zmotilo, ker se je ta novost uveljavila kar čez noč.
Edit: Ampak zgolj za sredni in najcenejši paket. Najdražji tega nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

hojnikb ::

mislim, tole se da kamot skurit, če ga maš kot hotspot doma :)

Osebno skurim med 5-10TB na mesec, tko da je teh 20GB/dan "neomejenga" švoh. To še en 4K bluray rip ni :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kebo ::

Jaz sem mami preko hotspota uštimal xploretv in samo s Tvjem skuri 200gb na mesec. Hitro gredo tile gigabajti pri pretakanju videa.

SvizecČmrlj ::

Razmišljam, ker imam trenutno zelo slabo povezavo preko bakra max 10Mbps in se včasih za prenos večjih datotek/filmov/serij poslužim hotspot-a.

Verjamem, da mora biti neka omejitev, da se ne "zabaše" omrežje (če bi vsi na polno torrentali preko hotspota :D).
Vseeno, že če to drži, da je neomejeno/brez omejitev hitrosti in do nekje 20GB na dan, mi je to dobra prednost pred ostalimi.

Najbolj grozno je, ko se 1 teden pred osvežitvijo omeji hitrost na 2Mbps... :P
pol svizec pol čmrlj - SvizecČmrlj

HotBurek ::

Spletna stran namenoma skrije slajder, scrolanje ne dela, prav tako ne dela page up/page down. Povsem neuporabno za brskalnik na računalniku.

Burn in hell fakin web shit developers.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Tilen ::

Meni na Chrome vse to deluje. Preveril še na Edge in Firefox. Povsod OK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mr_chai ::

A lahko nehate s temi nekmi novimi fejk ponudniki. Eden in edini je Telekom in pika. Če hočeš dober signal posod in dober net, pol izbereš Telekom.

misek ::

Kebo je izjavil:

Jaz sem mami preko hotspota uštimal xploretv in samo s Tvjem skuri 200gb na mesec.
Tako na hitro bi rekel, da si malce pretiraval :) Znaš tvojo izjavo podkrepiti morda s kakšnim matematičnim izračunom? Koliko sploh znaša en TV stream? In je TV prižgan 24 ur na dan?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača zamenjati klasično sim kartico za eSim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
273749 (452) blackRa
»

LTE/wifi ruter z zunanjimi LTE antenami

Oddelek: Kaj kupiti
411788 (489) Jure244
»

T-2 bo podražil pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
657823 (2854) svecka
»

Qualcomm: zbogom eSIM, prihaja iSIM

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
135017 (2593) ZigaZiga

re:do novi mobili operater (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11119336 (9401) Yellow

Več podobnih tem