» »

re:do novi mobili operater

re:do novi mobili operater

«
1
2 3

miko22 ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/cez-1...

ve kdo kaj več?

////////////// - obvestilo moderatorja

Prosim za nadaljevanje debate tukaj : re:do - nov mobilni ponudnik.
Temi je na žalost zagodel hrošč in dodajanje odgovorov ni več mogoče. Hvala za razumevanje!
Tilen
  • spremenil: Tilen ()

Nikonja ::

isti drek kot Hofferjev HOT ali od Spara, vsi gostujejo pri A1 tko da nekih norih cen ni za pričakovat.

strom_15 ::

Nikonja je izjavil:

isti drek kot Hofferjev HOT ali od Spara, vsi gostujejo pri A1 tko da nekih norih cen ni za pričakovat.


Sparmobil gostuje na omrežju Telekom.

starfotr ::

https://www.blog.uporabnastran.si/2023/...

Tukaj piše še malo več.

Dvomim sicer, da ne bodo imeli klicnega centra.

Senzor ::

Tole ni samo gostovanje na A1 omrežju, ampak je A1 kot kaže tudi lastnik. Se vidi, če pogledaš v privacy policy PDF tukaj: https://relavnica.redo.si/napotki-in-na...

Verjetno je A1 v zadnjem letu s konstantnimi podražitvami izgubil veliko uporabnikov, zdaj pa jih poskušajo skozi druga vrata pripeljati nazaj - z drugo blagovno znamko, da ne rušijo cenovne politike in imidža znamke A1.

Čeprav mi ni jasno, kako bo ta reč pozicionirana glede na BOB, ki je prav tako v lasti A1.

starfotr ::

To je novi bob. Pač samo ena izmed ponudb A1.

d4vid ::

starfotr je izjavil:

https://www.blog.uporabnastran.si/2023/...

Tukaj piše še malo več.

Dvomim sicer, da ne bodo imeli klicnega centra.


Saj tud A1 nima spodobnega klicnega centra. Ubistvu je včasih bolje, da ga sploh ne bi imeli, si vsaj ne bi ustvarjal iluzij, da lahko prosim koga za pomoč.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

barakus ::

Bi bil že čas da naši operaterji preidejo na esim. Že vsaka banana država ima možnost plačat na internetu in poskenirat qr kodo in imaš naložen esim na telefonu, vse od doma.

starfotr ::

V praksi je ravno obratno. Sim domačega operaterja imaš esim, vse ostalo je pa lažje fizično sim nabavit in vstavit v telefon.

Tilen ::

Danes so že objavili aplikacijo. :)

App Store

Google Play

Sam si lahko izbereš številko in z eSim ti takoj vse deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

buttcrack ::

se kja ve ali bo samo ta opcija vse neomejeno za 15€ ali tudi kakšna downgradeana varianta?
zaenkrat ponudba izgleda povsem OK.

miko22 ::

Kaj pa tisti, ki nimamo telefona za eSim?

Tody ::

Šalabajzerji ze od začetka, se vid da so delal to kaki pakistanci. Android 12 pa aplikacija ni združljiva z mojo napravo.

Tilen ::

miko22 je izjavil:

Kaj pa tisti, ki nimamo telefona za eSim?


Lahko si pošlješ fizično sim kartico po pošti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

barakus ::

Odlično, končno low budget esim. V tujini to poznajo že leta.

Yellow ::

Tody je izjavil:

Šalabajzerji ze od začetka, se vid da so delal to kaki pakistanci. Android 12 pa aplikacija ni združljiva z mojo napravo.


To je že prijavljena napaka k se menda odpravlja. Ker telefon pa?

6151 ::

Tody je izjavil:

Šalabajzerji ze od začetka, se vid da so delal to kaki pakistanci. Android 12 pa aplikacija ni združljiva z mojo napravo.


Isto na 13. Zanimivo na 10. dela :D
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

papirza ::

Meni na galaxy s22 dela BP. (android 13)

OK.d ::

Koliko imaš lahko naloženih esim-ov na telefonu naenkrat?
In kako potem to upravljaš, če jih imaš več?
LPOK.d

Tody ::

Yellow je izjavil:

Tody je izjavil:

Šalabajzerji ze od začetka, se vid da so delal to kaki pakistanci. Android 12 pa aplikacija ni združljiva z mojo napravo.


To je že prijavljena napaka k se menda odpravlja. Ker telefon pa?


One plus nord 2 12 verzija androida

recmajkemi ::

Glede na HOT 15€/mesec sploh ni tako ugodono.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

SambaShare ::

recmajkemi je izjavil:

Glede na HOT 15€/mesec sploh ni tako ugodono.


Če je zares neomejeno, potem je.

papirza ::

OK.d je izjavil:

Koliko imaš lahko naloženih esim-ov na telefonu naenkrat?
In kako potem to upravljaš, če jih imaš več?


Iphone naj bi podpiral do 8 eSIM. sočasno pa sta lahko 2 aktivna.

https://www.pcmag.com/news/apple-iphone...

recmajkemi ::

SambaShare je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Glede na HOT 15€/mesec sploh ni tako ugodono.


Če je zares neomejeno, potem je.

Aha, sem narobe prebral omejitve za preizkusno 14.dnevno obdobje.

Je kdo izbrskal odločbo Akosa, na podlagi česa jim podeljujejo izjemo, kot jo je dobil HOT za omejitev in dodatno obračunavanje storitev narejenih v tujini?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

kow ::

Vidim ob cesti reklamo za redo in spletno stran redo.si. Ker sem sopotnik in imas cas, odprem na telefonu spletno stran in vidim sledece:

"Odgovor je par klikov stran. Če se registriraš, lahko izveš med prvimi, obenem pa osvojiš nov telefon in ostale hude nagrade."
Spodaj pa neke slike random ljudi. Nekaj tudi bluzijo o "skuponosti".

Zaprem stran. Ce prav razumem, naj bi se v kapitalizmu jaz ukvarjal s vprasanjem, kaj mi random firma sploh nudi. Lol.

Ce ne bi videl teme na slo-techu, se zdaj ne bi vedel za kaj gre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

asdf_jklc ::

A1 smrdi do neba. Po kalvariji s 6 mesečnih prikapljanjem interneta, 3x do 4x narobe izpolnjenimi pogodbani, napačnimi obljubami, sem jih poslal v kurac po celem spisku. Re:do - NE HVALA.

Malcolm_Y ::

Tole bo propad, tako kot Vega, Amis in še kdo.

Tilen ::

papirza je izjavil:

Meni na galaxy s22 dela BP. (android 13)


Tudi meni na iPhone 14 Pro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Senzor ::

Neomejen podatkovni prenos? Je kje kakšen drobni tisk glede fair use? Da se po določeni količini hitrost omeji?

Če ne, bodo imeli še bolj zabite bazne postaje in bodo na slabšem vsi, ki uporabljajo A1 omrežje (ki po mojih izkušnjah že zdaj ni bohve kaj).

Gagatronix ::

kow je izjavil:

Vidim ob cesti reklamo za redo in spletno stran redo.si. Ker sem sopotnik in imas cas, odprem na telefonu spletno stran in vidim sledece:

"Odgovor je par klikov stran. Če se registriraš, lahko izveš med prvimi, obenem pa osvojiš nov telefon in ostale hude nagrade."
Spodaj pa neke slike random ljudi. Nekaj tudi bluzijo o "skuponosti".

Zaprem stran. Ce prav razumem, naj bi se v kapitalizmu jaz ukvarjal s vprasanjem, kaj mi random firma sploh nudi. Lol.

Ce ne bi videl teme na slo-techu, se zdaj ne bi vedel za kaj gre...


Od tega folka spodaj vem samo kdo sta Katka in Katja, pa se to samo zato ker sta bili lansko leto enkrat v glasilu Ljubljana.

Rias Gremory ::

Njihov cenik: https://relavnica.redo.si/tabsi-in-docs...
Drobni tisk:
Osnovna naročnina re:do storitev vključuje neomejene klice, SMS/MMS sporočila ter prenos podatkov v Sloveniji po največji hitrosti, ki jo omogoča omrežje. V EU/EEA gostovanju lahko
porabiš do 14 GB prenosa podatkov brez dodatnih stroškov. Mesečna naročnina se plačuje vnaprej in se obračunava samodejno. Cena vključuje DDV. Paket re:do je namenjen običajni
uporabi storitev na mobilnem telefonu. Hitrost prenosa podatkov je omejena z zmogljivostjo uporabljene naprave, razmerami na omrežju in trenutno zasedenostjo bazne postaje.


Throttling sigurno bo, samo pri kateri vrednosti prenesenih podatkov?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gagatronix ::

Mi res deluje, da ste nekateri obsedeni s skakanjem od ponudnika do ponudnika kar naprej. :)

OK.d ::

recmajkemi je izjavil:

Glede na HOT 15€/mesec sploh ni tako ugodono.

Za 15€ na A1 omrežju niti ni tako ugodno.
LPOK.d

Master_Yoda ::

Sem sedaj pogledal cenik in mi ni jasno zakaj to sploh obstaja - so ze ugodnejse stvari na trziscu. Se posebaj ker ni dejansko "neomejeno" podatkov. V drugih ugodnejsih opcijah je pa res se prevec klicev, smsov, etc. Edino pri podatkih se kaksna omejitev pozna, ampak tudi ti ne bodo imeli resnicno neomejeno.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ne vem... meni se zdi telefonija ze sedaj smesno poceni - vec boste prisparali, ce boste optimizirali nakupe jogurtov.

Invictus ::

Senzor je izjavil:

Neomejen podatkovni prenos? Je kje kakšen drobni tisk glede fair use? Da se po določeni količini hitrost omeji?

EU direktiva. So se zahodni ponudniki ustrašili, da bodo šli njihovi državljani v Romunijo po naročnine, kjer je stvar bistveno cenejša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

wcpapir ::

Imamo en telefon doma na HOT pa sem malo preveril, rabimo nič več nič manj kot imamo tisti paketek za 10eur in bi tale bil dražji. Vidim pa da se da najti lepo telefonsko...

Malcolm_Y ::

Spar mobil:

+ neomejeni klici v Telekomovem omrežju
+ 10.000 klicev/SMS v druga omrežja
+ 10 GB prenosa podatkov

za 7 EUR/mesec.



Veliko sreče vsem, ki boste poskusili to novo šlamastiko.

OK.d ::

To je kot pravijo DOA.
LPOK.d

Malcolm_Y ::

Aha, mi je malo bolj jasno - sem pogledal na spletno stran, in gre za takega, "naprednega" ponudnika.



Ti znajo skenslati vse, ki se ne bodo prestavili k njim.

Zgodovina sprememb…

acookook ::

Gagatronix je izjavil:

kow je izjavil:

...


Od tega folka spodaj vem samo kdo sta Katka in Katja, pa se to samo zato ker sta bili lansko leto enkrat v glasilu Ljubljana.

Aha, se pravi woke agenda v oglasih za mobilno telefonijo. :facepalm:
.

MrStein ::

Kateri drugi ponudniki imajo še eSIM?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Telekom, A1, Telemach, T-2.

johanblond ::

starfotr je izjavil:

Telekom, A1, Telemach, T-2.

HOT ima esim ali ne?

Master_Yoda ::

Mislim da v Sloveniji ne, v Avstriji pa majo.
Dovie'andi se tovya sagain.

zez ::

Velja fair use. Piše da načeloma ni problema, če preneseš dnevno med 10-20 Gb… Ob večji porabi pa si pridržujejo pravico, da te začasno ali dokončno blokirajo.

Senzor je izjavil:

Neomejen podatkovni prenos? Je kje kakšen drobni tisk glede fair use? Da se po določeni količini hitrost omeji?

Če ne, bodo imeli še bolj zabite bazne postaje in bodo na slabšem vsi, ki uporabljajo A1 omrežje (ki po mojih izkušnjah že zdaj ni bohve kaj).

Master_Yoda ::

Ta fair use klavzula bi morala biti epovedana vsepovsot, ker je namenoma vague. Doloci koliko je to specificno, ne pa da si lahko to zmisljuje ISP po nekih vatlih vsak dan drugace. Ne oglasuj "neomejeno *drobni tisk fair use" FFS. Ce ne druga oglasuj Neomejeno * po x GB znizamo hitrost na prakticno nedelujoce.
Dovie'andi se tovya sagain.

Nikonja ::

Mobilne naročnine so tolk poceni že zdaj tko da se ne splača gubit čas in menjat vsaka 3 meseca. Na drugi strani ponudniki interneta samo dvigujejo cene, ampak nam potem podarijo večje hitrosti... auuuuu. A1 dela neko konkurenco tam ampak glede na izkušnje z njima me iskreno uber strah kako to vse skupaj sploh funkcionira.

Glugy ::

johanblond je izjavil:

starfotr je izjavil:

Telekom, A1, Telemach, T-2.

HOT ima esim ali ne?

ne razumem zakaj se esim omenja kot da bi bila to nekakšna huda prednost. a ni boljš da maš navadno sim da ti ni treba še ene nepotrebne aplikacije imet nainštalirane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

starfotr ::

Butasto je. Ampak histerji hočejo esim, da so kul.

Prav tako nočejo 3,5 mm jacka ampak brezžične slušalke. Vse v imenu podpiranja razvoja.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača zamenjati klasično sim kartico za eSim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
273735 (438) blackRa
»

Hot ali Bob?

Oddelek: Mobilne tehnologije
203781 (1952) Lonsarg
»

Dual SIM: VoWifi preko LTE?

Oddelek: Mobilne tehnologije
242100 (946) MrStein
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578976 (4560) zobnik
»

eSim

Oddelek: Mobilne tehnologije
92824 (1577) DeeCoy

Več podobnih tem