» »

Zastaranje računa?

Zastaranje računa?

twom ::

Ali kaj takega obstaja, kot je zastaranje računa?
Koliko časa moram hraniti dokaz, da sem nekaj plačal?
In če se z nekim takim starim računom ne strinjam, ali je potrebno reklamirat?

p.s. Gre za simboličen znesek pri mobilnem operaterju iz leta 2019/20, točno niti ne vem, se pa že takrat nisem strinjal da mi zaračunajo odklop. Se mi pa zdi edino prav, da je znesek priključnine enak znesku odključnine, ne da ti otežujejo prekinitev razmerja in da te ocurijo še za dodaten drobiž...

p.s.2 Pa brez skrbi, ne kupujem telefonov na obroke (še nikoli jih nisem, moj taprvi je bil StarTAC 130), pravtako mi za moje potrebe več kot zadošča bob deset evrov

Gagatronix ::

Po skoraj stirih letih si z njim lahko samo se rit obrises.

urli ::

Mislim, da po 4? letih zadeva zastara, a te še vedno lahko tožijo, če se jim sprdnem. Se moraš sklicevati na nek zakon. Pred leti sem spremenil ponudnika za tv&internet. Mislil sem, da so vsi računi poravnani. Pri oddaji opreme sem jih izrecno prosil, da to preverijo in je bilo vse ok. No, in potem mi frajerji čez nekaj let pošljejo opomin z grožnjo s predajo zadeve na sodišče, če ne plačam. Mislim, da se je šlo za znesek tam okoli 60€. Ker je že potekel tisti zakonski rok, sem jim lepo pisal (nasvet pravnika), da se sklicujem na ta pa ta zakon in se s tem odpovedujem plačilu. Od takrat naprej so mi dali mir. Se moraš pa na ta zakon baje obvezno izrecno sklicevati, če tega ne veš, boš pač plačal. In operaterji vedo, da tega večina ne ve zato pa grožnje s plačilom "neplačanih" računov iz pamtiveka. Banda.

Gagatronix ::

Kot prvo: Poklici NJIH pa vprasaj namesto da bevskas po forumu. Po pravici povedano, ce bi bil ti moja stranka bi te v kurac poslal po hitrem postopku.

Kot drugo: V praksi je ponavadi 24 mesecev razen ce ni drugace navedeno.

Likalnik ::

mislim, da po 5-ih letih zapade....par let nazaj nisem plačal vsega zneska na računu...ker pač storitev ni bila opravljena tako kot mora biti....in vem, da so mi takrat rekli, da po 5ih letih račun zapade in da nisi po tem obdobju več dolžan nič plačati.

mojsterleo ::

Obligacijski zakonik:

Enoletni zastaralni rok
355. člen
(1) V enem letu zastarajo:
1. terjatve za dobavljeno električno in toplotno energijo, plin, vodo, za dimnikarske storitve in vzdrževanje snage, če je bila dobava oziroma storitev izvršena za potrebe gospodinjstva;
2. terjatve radijske in televizijske postaje za sprejem programov;
3. terjatve pošte, telegrafa in telefona za uporabo telefonov in poštnih predalov, kot tudi druge njihove terjatve, ki se plačujejo v trimesečnih ali krajših rokih;
4. terjatve za naročnino na občasne publikacije, šteto od takrat, ko je iztekel čas, za katerega je bila publikacija naročena;
5. terjatev za storitve zagotavljanja dostopa do medmrežja, za storitve zagotavljanja uporabe elektronske pošte in elektronskih poštnih predalov, za storitve vzdrževanja spletnih strani in za storitve, povezane z dostopom do kabelskih in satelitskih radijskih in televizijskih programov, ki se plačujejo v trimesečnih ali krajših rokih;
6. terjatve upravnikov večstanovanjskih hiš za storitve upravljanja ter druge njihove terjatve, ki se plačujejo v trimesečnih ali krajših rokih.
(2) Zastaranje začne teči po poteku leta, v katerem je terjatev dospela v plačilo.
(3) Zastaranje teče, čeprav se dobave ali storitve nadaljujejo.

Mr_Globus ::

Zastara v enem letu, oz za leto 2020 je zastaralo 1.1.2022. Ampak moras ti rect, da je zastaralo.

Invictus ::

Likalnik je izjavil:

mislim, da po 5-ih letih zapade....par let nazaj nisem plačal vsega zneska na računu...ker pač storitev ni bila opravljena tako kot mora biti....in vem, da so mi takrat rekli, da po 5ih letih račun zapade in da nisi po tem obdobju več dolžan nič plačati.

Če si se uradno pritožil nad storitvijo, manj plačal, oni pa tega niso oporekali v zakonskem roku 15 dni (mislim), potem je zadeva tako ali tako zaključena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opomin pred izklopom za "neplačan" račun izpred dveh let?!

Oddelek: Loža
335795 (4047) St235
»

Prevara? Račun za 29:47 min klicev na komercialno št. pred pol leta

Oddelek: Loža
448620 (5660) GupeM
»

T2 "terjanje za nazaj" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012443 (8903) MadMicka
»

Zastaranje prometnega prekrška

Oddelek: Na cesti
4013659 (8259) St235
»

Pravno vprašanje glede terjatve

Oddelek: Loža
122625 (1799) Ziga Dolhar

Več podobnih tem