» »

Lažna sporočila od Nove KBM??

Lažna sporočila od Nove KBM??

Patrik0 ::

Danes sem dobil nek čuden mail od nove kbm a je to dejansko od njih ali kaki čudni napadalci. Ker kaj takega še nisem prejel, najbol čudno pa je če greš z miško čez url povezave dejansko prikaže domeno nkbm.si. Lahko kdo kaj več o tem pove??

 Mail sporocilo

Mail sporocilo

Groot ::

Glede na takšen naslov pošiljatelja si moral resno odpreti novo temo in to vprašati?!!!

kloko ::

Tisto je prejemnik, ne pošiljatelj... Meni sicer tole deluje čisto legitimno, takole iz priložene slike.

_Denny_ ::

Meni tudi izgleda legitimno, ker scam te ne bi vabil v najbližjo poslovalnico. Primer scama bi recimo bilo obvestilo, da te čaka denar, ki pa ga komaj dobiš po plačilu "stroškov" s pomočjo kreditne kartice na kar enem xyz url-ju.

Sicer pa bi to itak najlažje zvedel s klicem ne eno od dveh navedenih številk in "Dober dan, danes sem od vas dobil email z ...".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Groot ::

kloko je izjavil:

Tisto je prejemnik, ne pošiljatelj... Meni sicer tole deluje čisto legitimno, takole iz priložene slike.


NKBM Zamenjaj Banko je prejemnik? Ne nisem ciljal na elektronski naslov pod tem, to mi je jasno da je prejemnik. Meni osebno ime kot je NKBM Zamenjaj Banko pač močno vleče na scam, že slovnično nepravilno je zapisano glede na uproabo velikih začetnic. Če pa slučajno ni scam (kar močno dvomim), pa bi lahko v NKBM razmislili o boljšem poimenovanju.

OP kakšen pa je dejansko elektronski naslov pošiljatelja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi standardi informacijske varnosti v bančništvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9722028 (14943) MrStein
»

Daimler v boju proti podopustnem kupu e-pošte: brisanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5620373 (17060) SkipEU
»

Uradna zahvala

Oddelek: Šola
84828 (4478) St235
»

e-mail spoofing s telnet povezavo na port 25 SMTP strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
172473 (2182) BlueRunner
»

"Neviden email"

Oddelek: Omrežja in internet
221778 (1390) |GrEgOr|

Več podobnih tem