» »

Potek SIGEN-CA / dostop do e-davkov

Potek SIGEN-CA / dostop do e-davkov

CrniPanter ::

Danes sem se želel logirati v e-davke, da placam kar je potrebno placati in izpolnem potrebno papirologijo za svoj popoldanski s.p. ampak sem ugotovil, da mi je poteklo moje digitalno potrdilo (SIGEN-CA).

Zdaj razumem, da moram narociti izdajo novega, vse lepo in prav ampak jaz ne morem vec dostopati do e-davkov in posledicno ne morem izpolniti v roku vseh obrazcev (ddv-o, rp-o) katere moram kot atipicni davcni zavezanec.

Obstaja kaksen nacin kako vseeno to storiti? Oziroma obstaja sploh nacin da ne grem v prekrsek in nekako dobim dostop do e-davkov?

energetik ::

Pri login-u ti točno napiše, da lahko dostopaš tudi s SI-PASS ali pa samo z davčno in geslom...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

pingme ::

Ampak tudi SI-PASS (konkretno SMS-PASS, ker s certifikatom se lahko prijaviš tudi direkt) ali gesla ne moreš pridobiti iz danes na jutri.
O poteku SIGEN-CA so te pravočasno obvestili ("Obveščamo vas, da bo čez dva meseca pretekla veljavnost vašega spletnega kvalificiranega digitalnega potrdila izdajatelja SIGEN-CA overitelja na ..."), vsekakor pa je tvoja naloga, da za to poskrbiš oz. skrbiš (dokler je SIGEN-CA veljaven, ga lahko obnoviš online, ko poteče pa seveda ne več).

To sem napisal zato, ker se "vse lepo in prav ampak jaz ne morem vec dostopati do e-davkov" bere kot da je nekdo drug kriv, da sedaj ti ne moreš oddati obrazcev - kot bi napisal, da ti je potekel potni list in osebna, sedaj pa ne moreš čez mejo ;-)

Mare2 ::

Sigenco lahko podaljšaš tudi kar s sigenco, seveda, ko je še veljavna. Nisem še delal tega, bom pa rabil junuja letos. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

Ja, imaš en mesec časa, ki začne teči 2 meseca prej.

Ko manjka certifikatu manj kot mesec do konca, moraš iti na upravno enoto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TESKAn ::

Načeloma lahko dostopaš s številko z ene od 'bivših' davčnih napovedi in svojo davčno št. Lahko tudi zahtevaš geslo za prijavo, če ti to ne prime, dobiš v par dneh.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

blink ::

CrniPanter je izjavil:

Danes sem se želel logirati v e-davke, da placam kar je potrebno placati in izpolnem potrebno papirologijo za svoj popoldanski s.p. ampak sem ugotovil, da mi je poteklo moje digitalno potrdilo (SIGEN-CA).

Zdaj razumem, da moram narociti izdajo novega, vse lepo in prav ampak jaz ne morem vec dostopati do e-davkov in posledicno ne morem izpolniti v roku vseh obrazcev (ddv-o, rp-o) katere moram kot atipicni davcni zavezanec.

Obstaja kaksen nacin kako vseeno to storiti? Oziroma obstaja sploh nacin da ne grem v prekrsek in nekako dobim dostop do e-davkov?


Z novo osebno izkaznico (ce jo imas aktivirano + bralnik ali app).

feryz ::

Za par dni čez rok, se ne sekiraj. Jaz sem ponavadi oddajal papirje, ko sem fasal opomin. Prav bolan sem na to, da vse delam zadnji hip.
Še tankat grem šele potem, ko že 10 ali več km piše da imam še nič km na voljo.
Nikoli me ni še nič dodatno prišlo. Razen par centov zamudnih obresti za celo leto.

CrniPanter ::

Hvala vsem za info, na koncu je šlo preko gesla in nasreco shranjene odmere odhodnine, da sem se lahko potem logiral.

Me pa veseli, da bo zdaj opcija direktno preko osebne, korak v pravo smer!

Invictus ::

Pač greš zdaj po SIGENCA certifikat, pa si v redu za naslednji mesec.

Za osebno rabiš čitalec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

anketar ::

feryz je izjavil:

Za par dni čez rok, se ne sekiraj. Jaz sem ponavadi oddajal papirje, ko sem fasal opomin. Prav bolan sem na to, da vse delam zadnji hip.
Še tankat grem šele potem, ko že 10 ali več km piše da imam še nič km na voljo.
Nikoli me ni še nič dodatno prišlo. Razen par centov zamudnih obresti za celo leto.


furat na min., ni dobr za črpalko na dolgi rok

Kawhi ::

Invictus je izjavil:

Pač greš zdaj po SIGENCA certifikat, pa si v redu za naslednji mesec.

Za osebno rabiš čitalec...


Telefon z nfc zadostuje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalno potrdilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
262698 (1205) Dober dan
»

Digitalni certifikat SIGENCA

Oddelek: Programska oprema
428861 (3437) Yossarian
»

Sigen-ca - višek digitalizacije javne uprave LOL

Oddelek: Omrežja in internet
154180 (3399) buttcrack
»

Potencialne zlorabe sigen-ca osebnega potrdila

Oddelek: Informacijska varnost
143354 (2815) SeMiNeSanja
»

Dostop do e-davkov s pametno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72717 (2211) aigmt

Več podobnih tem