» »

Premajhna sistemska particija

Premajhna sistemska particija

fulgur ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.... Moj komp in od fotra imata premajhno sistemsko particijo... Meni je winse naložil en mojstr, ki mi je C:\ naredu velik 30 giga, D:\ particijo pa tam nekje 200 GIGA... Zato sem sam fotru ko sem mu nalagal winse naredil 50 GIGA velik C:\ disk in zraven še D:\, velik kolikor znaša preostali prostor na disku....

Fotr nuca dodaten plac.... Program FIles in ostalo mu žre toliko prostora... Sam sem naredil image (sliko) njegove sistemske particije z Acronis True Image in jo fliknil na eksterni pokončni trdi disk.... sedaj me zanima, ali je kakšna šansa, da bi jaz ko bi restoral njegov C:\, da bi ta particija ne znašala le 50 GIGA ampak recimo 70 GIGA? Torej da bi mi Acronis True Image restoral C:\ particijo ne v velikosti 50 GIGA ampak v velikosti 70 GIGA?

Hvala za pomoč!!!!!!!!!!

toxius ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.... Moj komp in od fotra imata premajhno sistemsko particijo... Meni je winse naložil en mojstr, ki mi je C:\ naredu velik 30 giga, D:\ particijo pa tam nekje 200 GIGA... Zato sem sam fotru ko sem mu nalagal winse naredil 50 GIGA velik C:\ disk in zraven še D:\, velik kolikor znaša preostali prostor na disku....

Fotr nuca dodaten plac.... Program FIles in ostalo mu žre toliko prostora... Sam sem naredil image (sliko) njegove sistemske particije z Acronis True Image in jo fliknil na eksterni pokončni trdi disk.... sedaj me zanima, ali je kakšna šansa, da bi jaz ko bi restoral njegov C:\, da bi ta particija ne znašala le 50 GIGA ampak recimo 70 GIGA? Torej da bi mi Acronis True Image restoral C:\ particijo ne v velikosti 50 GIGA ampak v velikosti 70 GIGA?

Hvala za pomoč!!!!!!!!!!


acronis partition magic poženeš iz bootable CDja, nastaviš velikosti particij, naredi svoje se ponovno zažene PC in imaš... Lahko pa pogledaš Hiren Boot CD ki ima že kar nekaj takšnioh orodij in butaš iz njega terr urediš zadevo...

jest10 ::

S tem programom boš lahko spreminjal velikosti particij.

fulgur ::

particij ne bi spreminjal s kkšnim cheap softwarom (ker baje se ti lahko vse pofedla....sem nekje bral).... glede tegale bootable cd-ja pa ne vem nič.... jaz imam na računalniku inštaliran le Acronis True Image Home... kaj moram potem točno narediti?8-O

blackbfm ::

Tudi profesionalni software ti lahko "pofedla" particije. Če imaš čas in znanje rajši naredi nove particije in vse na novo naloži.

fulgur ::

no saj to sem mislil.... samo kako?
mislil sem tako... da bi dejansko formatiral računalnik... potem pa bootal nekako z slikami vseh particij, narejenimi z acronis true imagom.... in tam izbral velikosti particij in potem bi restorav C:\ particijo (ki je trenutno velika 30 GIGA) v recimo novo C:\ particijo ki bi merila 60 GIGA...

torej da bi potem samo poslikane particije iz sedanjega kompa preslikal v večjo C:\ in manjšo D:\ particijo...

paljer ::

In zakaj rabiš disk C večji od 50 GB? Saj lahko programe na D naložiš.

fulgur ::

saj to sem naredil... samo na splošno mi to ni všeč

dëych ::

acronis partition manager
Resize, copy, move hard disk partitions without losing data.

neres ::

glede tegale bootable cd-ja pa ne vem nič.... jaz imam na računalniku inštaliran le Acronis True Image Home... kaj moram potem točno narediti?

V programu imaš neko opcijo create bootable rescue disc/USB ali nekaj takega. Še najlažje da daš kar na USB ključek...

Ampak za True Image ne vem kako je s spreminjanjem velikosti particij, poglej če se da.
Sicer pa jaz sem vedno spreminjal velikost particij z Acronis Disk Director. Zelo enostavno in nikoli nobenih problemov. Potem pa lepo naložiš staro sliko sistema v novi velikosti particije če hočeš.

Samo raje uporabljaj bootable verzije za taka opravila.

aiko ::

Acronis Disk Direktor - bootable verzija :) + 1 glas

mastah ::

potegni dol hirens boot cd ali ultimate boot cd, zazeni partition magic in mas stvar narjeno v parih minutah

fulgur ::

evo sem si naložil acronis disk director... tam imam Bootable media builder.... sam ne vem nič kaj narediti... :)

neres ::

No bootable media boš znal naredit, ane?

Potem bootaš iz tega medija (CD/USB). Če ne znaš bootat iz CDja/USBja poguglaj oz. poglej navodila matične.

In ko si v programu boš moral najprej pomanjšat particijo D, potem pa povečat particijo C na tisti izpraznjen prostor. Zdej se ne spomnem korakov na pamet, ampak ni težko. Nekako povlečeš tisti "rob" zasedenega prostora. Zelo grafično vse skupaj, tako da se boš sigurno znašel.
Na koncu daš še "Commit", da se zadeva izvede. (Če to pozabiš te itak vpraša.)
In to je to.

fulgur ::

hm... sem naredil bootable cd, ker mi usb-ja ni hotelo narediti... pa sem zagnal znova računalnik, pa so se winsi normalno naložili... bo treba se bootat naučit... :P

hm... aja ko odprem cd, je prazno vse, ko pa pogledam lastnosti vidim da je gor 70 MB materiala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

fulgur ::

evo... sem butal iz cd-ja ampak mi zazna potem samo dva eksterna trda diska (oba Western digital 500 GB in 1 TB), notranjega diska (2 particiji C:\ in D:\) mi pa ne (sicer mi ob nekem loadanju javi, da je ena usb napaka, ampak ne vem če je to krivo)... Kaj naj naredim?

HVALAAAAA:P

neres ::

Hmmm, čudno.
Ob zagonu Disk Directorja si imel na voljo več verzij le-tega? Če ja, pač poskusi z drugo.
Sicer je tudi možno da gre za kake napačne nastavitve v biosu. (Si kaj spreminjal?) Namreč mogoče moraš spremenit kakšen compatibility mode, če so sata diski ali kaj takega...

Sicer pa poglej na ta forum. Grem stavit da je pogost problem.

fulgur ::

Hej!!! Hvala vsem, posebej neres-u!!!! Sem pogledal na zgornji forum, postavil tudi vprašanje, kjer so me napotili na uporabo safe mode-a Acronis Disk Director-ja... (ena od šans v bootable verziji je tudi izbira safe moda, kjer mi je šlo, v tisti osnovni verziji, ki je recommended, pa mi zgleda nekako ni našlo notranjega diska)... Tam sem potem lepo kot je bilo rečeno povečal particijo c na račun particije d in sedaj imam placa kolikor češ.... :D8-)

bi pa še nekaj vprašal: tam sem videl v bootable verziji da je mogoče tudi izbirati med večimi operacijskimi sistemi.... Na kakšen način bi se pa dalo naložiti še en operacijski sistem na računalnik? Le narediš posebno particijo in nanjo naložiš operacijski sistem in potem ob zagonu računalnika s pomočjo bootable verzije acronsia izbereš kateri os naj se zažene?

Resnična vam hvala!!!:D

THX 1138 ::

Na kakšen način bi se pa dalo naložiti še en operacijski sistem na računalnik?


VirtualBox

solatko ::

Ustvariš še eno particijo in nanjo instaliraš OS. Ob boot-u ti zažene acronisov OS selector in izbereš sistem, vendar je to zamudno, saj ti ob vsakem resetu zopet nalaga OS selector. Več OS-ov imaš lahko tudi na drug način, je pa na forumu dosti tega in malo poišči v starejših temah.

Jovani ::

Imam 320GB velik disk in v biosu naredil particijo c in d in nalozu windovse xp na c. Ugtovil sem ko sem nalozu winse da mi je razdelil na 30GB in 90GB ostali prostor pa ne vem kam je zginu. A se mogce da preostali prostor zdruzit k 90GB?

joze67 ::

Malo sem zamudil, ampak vseeno.

Ena možnost, ki jo ima človek, če mu PF zraste u 3pm, (druga možnost je, da začne plačevati za svoje programe, bo prec manj vsega) je, da naredi novo particijo dovolj veliko (če lahko, seveda, npr nov disk ali kaj takega), skopira vsebino PF na to novo particijo in potem to particijo polinka na c:\Program files. Vmes lahko sprosti prostor na c:, tako da pobriše vsebino c:\program files, kolikor pač gre (kaj bo skoraj 100% zaklenjeno).

Ja, NTFS je obvezen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Bootable - Rufus, Partition Wizard Bood

Oddelek: Programska oprema
81620 (1455) BorutK-73
»

Kako shraniti nastavitve XP jev

Oddelek: Operacijski sistemi
10899 (726) bmen
»

kloniranje sistemske particije C: ? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
222211 (2010) Valvoline
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

Svež sistem skopiran na DVD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121454 (1158) solatko

Več podobnih tem