» »

Počasen zagon prenosnik

Počasen zagon prenosnik

matobeli ::

Vsakič ko vklopim prenosnik po nekajdnevnem mirovanju v shutdown načinu rabi par minut da se pobere v windowse. Če ga pustim samo za kakšen dan je vse ok.

Enako je bilo pri win10 in sedaj na win11, SSD je nek oem 256, itel i5 8th gen, 8gb rama...

fastboot in fast startup sta oba izklopljena, sistem redno nadgrajen, fw posodobljen, bios posodobljen, smart ne javi nič slabega, 4k trim je ok...

sem že skoraj pristisnil naročilo za nov ssd, ampak vprašam še tukaj, če se komu kaj drugega sanja.

Gagatronix ::

Ja na Coffee Lake masini laufas Wintendo 11.

matobeli ::

Ja kaj pa naj bi, tazadnga ryzna 9?

8th gen je že quad core, dela čist dobro.

Gagatronix ::

Laufas najnovejsi Wintendo na masini, ki je bila discontinued leta 2021 in se cudis zakaj ti steka. In leta 2023 samo 8 giga rama ? Pa kje ti spis da te ne ukradejo ?

matobeli ::

Dons maš pa še posebno slab dan :))

edit: čak, ti posnamem boot time win10 mašine na J1900 z 4GB rama na kateri laufa virtualka z win XP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MIHAc27 ::

Prenosnik je čisto ok. Če enkrat bootne v 30sekundah, bi moral vsakič.
Katero grafiko pa imaš? Verjetno intelovo... so pa imeli prenosniki z dvema ene bug-e. Ali pa če je AMD iz zagona ustaviš servis AMD Experiance. To znatno pohitri boot.

Drugega pa ne vem, kaj bi bilo še....

Invictus ::

V BIOSu je cel kup preverjanja, ki je brez zveze. Traja pa precej časa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Ima integrirano Intelovo, mam za primerjavo še en enak leptop ki dela ok (kupljen istočasno) in od drugega proizvajalca z enakim procem in naborom, pa tudi dela ok.

Sej ta tud dela ok, sam če ga pustim dlje v shutdown (ne v hibernation ali sleep) se pol prvič pobira z 1/100 hitrosti dokler se ne "ogreje", pol pa spet šiba.

Bom menjal SSD, najcenejša opcija. Mrbit mu privoščim še 8GB rama da me ne bo lady Gaga gledal postrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

ngc2392 ::

a zdravje diska je pa ok, btw? pa če ga maš samo za sprot, ne nuca 16gb rama. no, škodi pa tudi ne :)
United We Stand, Divided We Fall

matobeli ::

ja, smart pravi da je vse OK.
Sem vse pregledal po netu kaj se priporoča pa nisem našel niti podobne težave, če ljudem šteka, jim šteka vedno, ne sam ko se zbudi iz zimskega spanja.

Bom verjetno dal 16G ker mam en star SW še gor in ga laufam v virtualiziranih XPjih. Jasno, če mi bo ratal najt še eno tako palčko da lahko v dual laufa.

Drugač pa ne, ne bi blo potrebe, je stacionarc za "resne" zadeve.

Daliborg ::

Tole meni bolj mi smrdi po CPU problemu. Če praviš da ko se enkrat ogreje pa da potem je vse OK...čisto možno da se en pin s premalo kuglico slabo spaja pod procam. Kaj pa RAM imaš dva slota ali enega? Če dva imaš dva slota za RAM in eno 8 Gb palčko probaj dati v drug slot RAM in poglej če se problem pojavi tudi ko je ogret.

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

GupeM ::

Pri meni je podobno na enem DELL-u. Če je več dni ugasnjen, rabi dlje časa za boot. Ampak ne 100x več, bolj 50 % več. Pa je i7 9750H (6c/12t), 16GB ram, GTX 1660Ti in Samsung 970 Evo 1TB. Me sicer ne moti preveč, ker je redno v uporabi. Se pa občasno, med kakšnimi dopusti ali kaj podobnega, zgodi, da dlje časa ni v uporabi. Nisem se nikoli poglabljal v to, kaj bi bila težava.

Lahko pa windows event log pogledaš, če je tam kaj pametnega.

matobeli ::

Ram imam samo eno palčko če se ne motim, bom pogledal če se kaj spremeni. Ni ravno x100, ampak x10 je pa res.

Ampak mal traja za testirat. Vsaj ene 4 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

na kateri stopnji je počasn boot? Pred windowsi al samo nalaganje windows? Ko prides do namizja je masina odzivna?

Si poskuso nazaj vklopit faststartup?
#brezpodpisa

matobeli ::

Vse je počasno, boot, vpis gesla, nalaganje startup zadev tudi. Ko enkrat zmelje pol tudi mašina rata odzivna. Zato sem najprej hotel disk obtožit, ker če je proc pol ne bo tolk pocen.

Je pa čudno da rabi vsaj ene 4 dni, čez noč noč ali celo dva dni ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

m0LN4r ::

Daj notr testni SSD z drugim windows imagom... Pa ne dregaj windowsovih fast startup nastavitev za nek baseline.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

tole res smrdi po slabem ssdju. Sn mel identičen problem na novem (sicer je hecal takoj, nič čakanja)....
#brezpodpisa

broken/link ::

jaz bi tud rekel, da je disk. kot je @m0ln4r rekel - če maš opcijo testirat z drugim diskom, bi bilo idealno.

matobeli ::

Kaj pa se danes uporablja za kloniranje m.2 ssdjev? m.2 to USB adapterji so?

broken/link ::

so. sam pazi, kak disk imaš in kaj boš kupil. al je sata disk al je nvme.

Daliborg ::

matobeli je izjavil:

Kaj pa se danes uporablja za kloniranje m.2 ssdjev? m.2 to USB adapterji so?

Praviš da imaš desktop-a tudi. Preveri če imaš dva m.2 slota na mamaplati, butni ga not in skloniraj.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

matobeli ::

mam dva slota, sam... nevem če se mi da vse skupaj razdirat ker mam v htpc ohišju, zgoraj pa še ojačevalc, celega fuka kablov, pa vse je trenutno relativno lepo pomeneđirano. Pa boženedaj da je slučajno drugi slot na spodnji strani MBja.

Pa kmal bom verjetno kakšen nov gpu ujel, tko da bi še takrat moral spet podirat...

Ne da se mi več tolk z PCji ukvarjat, ajd, če je kaj novega že :D

xseki ::

Jaz sem si za m.2 nvme nabavil tole: https://www.amazon.de/-/en/SHE-C325-M-2... - kloniral že večkrat in je super.

matobeli ::

Nekaj takega sem tud jaz gledal, bom verjetno kar vzel, ker zgleda uporabno :)
https://www.mimovrste.com/dodatki-za-di...

Kje so cajti ko si dobil zraven ssdja (še 2.5") USB adapter kar zraven...

sbawe64 ::

disable hibernate si naredil ?
powercfg.exe /hibernate off
2020 is new 1984
Corona World order

matobeli ::

je izklopljen

Han ::

Preneseš Acronis ISO, z Rufus narediš zagonski USB ključ, shraniš Backup opešanega SSD na zunanji disk, zamenjaš SSD, izvedeš Restore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

matobeli ::

Nimam zunanjega diska, a zna mogoče na nas shranit?

Sej ni panike, bom tist adapter vzel pa en 500g ssd.

Daliborg ::

lol....dej naštimaj in sporoči da vidmo a je disk, firbc me matra :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Han ::

Če vidi mrežo, zna.

beta1 ::

Meni to vseskupaj smrdi po Core isolation > Memmory intergrity. Sem 99% da zna biti to problem.

Marsikateri notebooki imajo issues glede tega. Novejši Lenovo Ideapadi BSODajo pri ponovnem zagonu, če so dalj časa ugasnjeni.
Huawei LTE CPE master.

matobeli ::

Nastavitve pravijo da je izklopljen in da ga itak nemorem uporabljat ker očitno nimam strojne zaščitne opreme ali pa ni podprta. Kar je čudno, naj bi to leptop že imel, 5let spet ni 15let.

edit: tpm 2.0 seveda je not, edino core isolation ni podprt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

Update: je bil zgleda res disk, boot time je po nekaj dneh mirovanja še vedno nominalen (cca 40-45sec skupaj s pinom)

menjal sem na Samsung 980 500G, z njihovim SW skloniral na Silicon Power PD60 ohišje in je delovalo vse iz prve.

Daliborg ::

matobeli je izjavil:

Update: je bil zgleda res disk, boot time je po nekaj dneh mirovanja še vedno nominalen (cca 40-45sec skupaj s pinom)

menjal sem na Samsung 980 500G, z njihovim SW skloniral na Silicon Power PD60 ohišje in je delovalo vse iz prve.

pheew......DISK ...ne me j***at. Napiš točno ker model ssd-ja je da se znamo izogibat 8-)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

matobeli ::

Upam da me ne preseti kakšna zadeva in da bo tudi ostalo pri disku.

Sicer se pa ne morš izognit :) Nek 5let+ star OEM Hynix.
Bom pogledal model pa napišem.

Model number: Hynix HFS256G39TND-N210A BB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zotac ZBOX ID18 Plus

Oddelek: Strojna oprema
234649 (1124) MrStein
»

Samsung 960 EVO NVMe na GA-Z77X-UD5H

Oddelek: Pomoč in nasveti
201048 (501) GupeM
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311842 (9741) Machete
»

Predolg zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
231628 (1150) hojnikb
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24651015 (47896) MrStein

Več podobnih tem