» »

Beljenje stanovanja

Beljenje stanovanja

CleanPower ::

Rad bi prebelil stanovanje, ki že ima nek par 10-let star nanos bele barve.

Ker sem v kuhinji eno steno nekaj brusil s fleksarco, mislim da so vse stene v stanovanju vsaj malo prašne..

Zdaj pa, izkušeni malar mi je rekel, da barva se bo že prijela, tudi brez emulzije..

Na navodilih od Jupol Gold, ki sem jo kupil, pa piše, da se za osnovni premaz namesto akrilne emulzije lahko uporabi tudi kar Jupol Gold, razredčen na 50:50 z vodo.

Moja teorija je, da če naredim prvi premaz razredčen z 50:50, bi to moralo "posrkati" vse te prašne delce na steni, potem pa samo naredim še drugi sloj z Jupol Gold, razredčenim z 5-10% vode.

Ali moram stene prej "oprati"-zbrisati z vlažno krpo ali pa s sesalcem? Malar mi je rekel, da se on nebi sekiral s tem..

Moj plan torej prvi nanos 50:50 jupol voda, potem pa še enkrat z jupolom čez.. bo to ok?

hvala, lp
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Utk ::

Malar se ne bi sekiral s tem, ker isto zaračuna, če se sekira ali ne.
Najprej z razredčenim ja, ampak ne tolk zarad prahu kot zarad tega, da ne potegneš dol staro barvo.

CleanPower ::

Zakaj bi potegnil staro barvo dol? Zaenkrat se ne lušči
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Utk ::

Če greš z gostim jupolom z valjčkom čez, je nevarno, da se olušči na mestih. Če drži perfektno, se ne bo, samo to težko vedet vnaprej.

shark_nm ::

Tak ko ti je rekel kolega. Samo fino se naj posuši pri naslednjem nanosu, ker drugače jo pa znaš dol vlečt.

janezvalva_5 ::

jaz bi opral s krpico namočeno v razredčeno varikino.
da se slučajno ne zaredi kaj spodaj pod novo barvo.

Cupakabra123 ::

Ne komplicirat. Kubi hobok bele barve, jo razredci in malaj 2x in je to to.

Avenger ::

Po brušenju vedno emulzija.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Invictus ::

CleanPower je izjavil:


Zdaj pa, izkušeni malar mi je rekel, da barva se bo že prijela, tudi brez emulzije..

Ne šparaj tistih par EUR za emulzijo...

Pa če se ti da, najprej malo zbrusi stene z žirafo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

fikus_ ::

Fajn je, da se pred beljenjem stene vsaj malo pobrusijo, tudi na roke je ok, se vidijo napake, luščenje prejšnjih nanosov. Potem je varianta ali prvo beljenje z razredčeno barvo ali akril emulzija.
V primeru kakšnih madežev, je boljša emulzije, ki prepreči, da bi madež po beljenju prišel skozi barvo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

connel ::

Emulzija, tako malo jo gre in tako poceni je, da nima smisla, da je ne bi uporabil.

Magic1 ::

Načeloma jo več ne uporabljajo, ker se barve/kiti zadosti dobro primejo. Škodi pa seveda ne, samo je verjetno bolje, da potem počakaš, da se emulzija fajn posuši preden začneš barvat. Vsaka vlaga, ki se vpije, lahko povzroči, da začne stara barva odstopat med valčkanjem. Kot je bilo omenjeno, sploh s gosto barvo.
Magic

Invictus ::

Dostikrat stare "modrosti" pač niso zastonj tam.

Sam danes malar pride, pobeli, s čimbolj gosto barvo, po možnosti samo 1x in potem spizdi. Ker ima dovolj dela in dobi isto plačilo na m2.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Delno drži. So barve boljše, vendar lahko še vedno narediš dobro ali slabše. Dvakrat barvanje je načeloma kar mus, ker se po prvem marsikaj pokaže. Zdej je pa tudi odviso od stranke. Meni še po drugem ni bilo ok :D Sploh pokitat moraš sam pred drugim barvanjem (če s belo barvaš).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

MIHAc27 ::

Kaj pa barvat steno, ki je plesnela (ni čisto črna ampak ... flekasta)?

Bom šel ven iz najemnega stanovanja, lastnik namerava naredit fasado v kratkem ampak do takrat bo zagotovo plesen spet butnila ven. Nameraval sem iti 2x čez z gosto barvo pa upam da bo ok za videti.

fikus_ ::

Miha, torej odhajaš? Kaj se sekiraš, kako bo čez nekaj časa, če lastnik nima narejene fasade. Prebeli tako, da bo ob odhodu OK.
Če so fleki od plesni, 1x emulzija in 1x poceni bela ter adijo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Utk ::

En teden bo zdržalo, več pa ni tvoj problem.

wcpapir ::

Plesen moraš odstranit, najbolje je da fizično (delaj z opremo), potem s kemijo, ki po možnosti ni na kaki bio osnovi, nato nanašaš nove materiale.

Drugače pa brez emulzije tudi "gre" pleskat, ampak zakaj jo je dobro dati se bo pokazalo čez čas, ko boš barval drugič, tretjič in ko malce namočiš steno z valjčkom in začne vleči stare plasti dol.

Ravno sem pleskal kuhinjo, emulzijo sem namazal 2x konkratno in počakal da se posuši, na dobro pripravljeno steno je poezija pleskat. Prekrival sem iz bele na črno barvo, druga roka je bila samo še razni popravki. Enako je bilo zadnjič ko sem steno iz črne barval na belo 2x emulzija ter kvalitetna bela barva, druga roka je bila še samo razni popravki.

Črno sem prekrival z Primalex Exclusive - pokrivnost je nenormalno dobra.

Magic1 ::

Plesen prešpricaj s tem in počakaj, da se fajn posuši preden pobeliš. Bo mer vsaj za pol leta. Je super tudi za tuše, da jih parkrat na leto prešpricaš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

c3p0 ::

Maš namenske zadeve proti plesnim pred malarijo, se pa vedno ponovi, če ne odstraniš vzroka vlage.

fikus_ ::

Če bi brali, kaj je pisal Miha, bi videli, da so vaši odgovori mimo!
Če se že gremo pravo sanacijo pojava plesni, je najprej potrebno ugotoviti vzrok, potem iskati možne rešitve.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

Se strinjam, samo včasih nimaš izbire. Sploh pa na obnovah starih gradenj, itak dobiš par toplotnih mostov, ki jih ne moreš odpravit in tam zna vsake toliko plesen pokukat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

fikus_ ::

Pri starih gradnjah poleg preventivnih ukrepov (kemija) zelo pomaga, da omogočimo kroženje zraka (dvig in odmik omar) in s tem sušenje zidov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MIHAc27 ::

Vzrok je meni znan. Tudi kemije uporabljam kar nekaj, da plesen držim v šahu. Vseeno se fleki poznajo. Ajde z varekino tudi izginejo ampak smrdi kot hudič še 3 dni.
Tko da ok, 1x emulzija, 1x barva.. pa da vidim, kakšno bo.

CleanPower ::

V glavnem da nadaljujem svojo original temo.. stene so že zdaj dokaj ok, kar se tiče zglajenosti, niso pa bele. So bež z rahlimi črnimi lisami. To bo vse prekril Gold.
Steno bom najprej na mestih malo pošpohtlal, minimalno mestoma pobrusil nepravilnosti, potem pa kar Jupol čez..

Razen na mestih kjer moram res nujno pokitat, tam bom dal še emulzijo pred kitom.. se mi ne da zajebavat z emulzijo povsod, pa še stene zapre..

Mislim da bo kar šlo, in da bo rezultat fenomenalen, v primerjavi z zdaj...
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

wcpapir ::

Pleskat brez emulzije bo fenomenalen rezultat ja. Isto kot bi avto barval brez sprickita.

CleanPower ::

Hmm nevem tako mi je rekel en malar ki ma kar precej izkušenj

Nevem na kakšno podlago si ti nanašal.. tukaj je stena že pobeljena
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Sopomenka ::

Emulzijo uporabljamo zato, da zagotovimo čim boljši oprijem dveh različnih plasti.

Kleemen ::

Da ne odpiram nove teme kar tukaj vprašam, če kdo ve iz glave. Cca. kakšna bi bila cena pologa laminata ali vinila za cca. 35m2? Položil bi ga verjetno kar sam, baje da ni težko..

Sopomenka ::

Se bo lepil ali na klik? Kaj pa letvice? Cena je odvisna tudi od podlage (iz vprašanja ni razvidno ali jo bo potrebno pripraviti).

Twixz ::

Kleemen je izjavil:

Da ne odpiram nove teme kar tukaj vprašam, če kdo ve iz glave. Cca. kakšna bi bila cena pologa laminata ali vinila za cca. 35m2? Položil bi ga verjetno kar sam, baje da ni težko..


Od 10 - 15€ na m2 (s pripravo estriha in vse pred polaganjem).

feryz ::

Kleemen je izjavil:

Da ne odpiram nove teme kar tukaj vprašam, če kdo ve iz glave. Cca. kakšna bi bila cena pologa laminata ali vinila za cca. 35m2? Položil bi ga verjetno kar sam, baje da ni težko..
Klik vinil položiš sam. Rabiš samo olfa nož. Če imaš površino pripravljeno, ti ne bi smelo vzeti več kot eno uro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljenje notranjih sten

Oddelek: Loža
4522312 (4083) lonewolf_
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117447 (4657) ADIJOOO
»

Brušenje sten

Oddelek: Loža
3514884 (4508) gruntfürmich
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5218013 (13379) cheff
»

Pokanje barve na steni

Oddelek: Loža
1215195 (14941) levaky

Več podobnih tem