» »

Pokanje barve na steni

Pokanje barve na steni

levaky ::

elo!

Obnavljamo staro stanovanje in pred kratkim smo se spravili obnoviti steno. Staro steno smo premazali z Akril emulzijo, nanjo nanesli 2-5mm debel sloj Kemaglet FX mavčne izravnalne mase in nato sem steno pobarval. Naslednji dan, ko sem prišel v sobo, je bila barva na eni steni popolnoma razpokana in je kar odpadala. Brez problema sem odstranil za pol stene barve z "špohtlnam". Odstranil sem vso barvo, ki je pokala in ki se je lušila, nato pa sem celotno steno še enkrat premazal z akril emulzijo in danes ponovno prebarval. Na žalost barva zopet poka, ampak na precej manj mestih (3-4, razpoke so majhne).

Zakaj je do tega prišlo?
Ali je bila izravnalna masa še preveč vlažna? Na nekaterih delih se je še videlo, da je malo vlažna(glede na barvo)? Tudi vreme je tele dni bolj vlažno in se zato mogoče malo počasneje suši, ampak do sedaj bi že morala biti suha, saj smo jo nanašali v soboto, v stanovanju pa deluje tudi ogrevanje na 15°C.

Ali je krivo to, da sem pred nanašanjem barve steno malo pobrusil in nato steno očistil samo z metlo, nisem pa je prepleskal z akril emulzijo in se zaradi prahu na steni barva na prime?

Ali je zanič barva? JupolGold. Prestara? Pretekel rok?

Kaj narediti oz. kako to sanirati?

Drugega se skoraj ne spomnim več, kaj bi še lahko bilo.

Poka nekako na takšen način:


lp, Matej
  • zavarovalo slike: STASI ()

Silvo ::

A si razredčil Akril emulzijo?
Če nisi je vzrok lahko prav to.

lp
Silvo

levaky ::

Redčil sem 1:1 oz tam nekje.

STASI ::

Kakšna podlaga pa je bila spodaj?

Izravnalno maso so nanesel takoj po nanosu emulzije ali se je emulzija posušila? Enako vprašnje za kombinacijo izravnalne mase in barve
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

levaky ::

1 sloj je bila stara stena. Nanesel sem emulzijo in čez kake 4 dni smo začeli nanašati izravnalno maso. Maso sem nato malo pošmirglal, jo očistil z omelom in prebarval (nisem nič premazal z emulzijo). Ko se barva razpokala, sem odstranil tisto, ki se je slabo držala in vse skupaj premazal z emulzijo. Le-ta se je sušila 20 ur in danes sem ponovno premazal.

Sumim, da je krivo to, da po šmirglanju nisem premazal z emulzijo in je na steni ostal majhen prah, ki ne dovoli barvi, da se prime stene.

STASI ::

Koliko dolgo si pustil sušiti izravnalno maso, preden si jo prebarval. 15°C je zelo nizka temperatura za barvanje.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

levaky ::

Hum, masa je stala dan in pol preden sem začel z barvanjem. Mja, 15°C res ni neki bajno veliko, ampak v bajti ni mraz če si notri normalno oblečen. Termostat kaže 15, lahko da je več.

J.F.K. ::

Po brušenju bi moral namazati z akril emulzijo. Z metlo ne moreš uspešno odstraniti prašnih delcev, kot z emulzijo, ki delce poveže skupaj. To je gotovo eden imzmed razlogov, da je barva odstopila.

STASI ::

Mogoče je stara barva, mogoče je kriva kombinacija, ki si jo uporabil. Nekatere stvari med seboj niso vedno kompatibilne. Mogoče je kriva tudi vlaga (zadnje dni jo je bilo kar veliko), tudi temperature ne smeš izključiti. Na eni internetni strani sem našel tole:
Pet osnovnih pravil beljenja

1. Nobeno barvanje ne bo uspelo, če bomo barvo nanašali na neprimerno podlago, ki ni dovolj trdna in se kruši.

2. Na površino, ki jo belimo, je pametno najprej nanesti podložno plast (temeljno barvo).

3. Vrhnjo, glavno barvo nanašamo v več plasteh, ki naj bodo vedno manj goste

4. Pred nanašanjem naslednje plasti moramo počakati, da se prejšnja popolnoma posuši.

5. Čas sušenja in najboljša razmerja raztopine so za različne izdelke različni, zato je pametno natančno upoštevati navodila proizvajalcev izdelka.

Pa še link do merkurjevih nasvetov

Pa še en vodič
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

AndrejS ::

Izravnalna masa more biti suha pred barvanjem

IgorGrozni ::

Vsi materiali na vodni osnovi zahtevajo najmanj 8 st. C. Kar je več, je dovolj. Preveri le v tehničnih navodilih, kakšen je čakalni rok med nanosi emulzije, Kemagleda in opleska.

Pri takšnem luščenju opleska ( slika) se ena od plasti ni sprijela s podlago.
Dobro preglej odluščeno plast in steno in poizkušaj ugotoviti med katerimi plastmi se je odluščilo. Kar se tiče plasti : emulzija-Kemagled-oplesk(Jupol) ne bi smelo biti problemov. Če so bili materiali novi(rok trajanja) in pravilno shranjeni ter pravilno zmešani (z vodo).

Čeprav je pleskanje prašne podlage zanikrnost. Posesaj ali z vlažno krpo očisti podlago.


Ker gre za staro hišo, bi najprej posumil na nesprijemanje emulzije in stare barve. Svoj čas so pleskali z hudo sumljivimi zvarki.
Lahko pa je ob navlažitvi popustila vez med dvema starima plastema opleska, ometa.

Preberi navodila proizvajalca za uporabo ( tehnične liste, ki jih dobiš na internetu) in poglej, kje navodil nisi upošteval.
Preveri, če lahko namesto Acryl emulzije, ki je bolj premaz za izenačevanje vpojnosti podlage (da se bolj enakomerno nanaša barva) uporabiš globinski impregnator podlage ( svoj čas je bil ˝strup˝ ( in tudi je strup) JUKOL JUB d.d.. Vendar je strupen !
Povprašaj na njihovo tehničnio službo, če je uporaben za notranje prostore !.



Lp. Igor

Pleskanje po plasteh prehaja iz redkejših na gostejše plasti premazov. Zadnji brez redčenja.

Pyr0Beast ::

Če je zid 'presuh' se bo notranji sloj hitreje posušil, kot zunanji in rezultat je odpadanje premaza.
Jaz sem ponavadi malenkost stvari navlažil, preden sem karkoli začel delati z zidom. cement/gips se sploh ne primeta, če je zid suh.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

levaky ::

Ker gre za staro hišo, bi najprej posumil na nesprijemanje emulzije in stare barve. Svoj čas so pleskali z hudo sumljivimi zvarki.


Problem je med novim ometom in svežo barvo. Omet se je lepo prijel na staro barvo.

Pojavlja se mi še ena "ideja". Morda bi moral za prvi nanos barve namesto JupolGold uporabiti običajen jupol mešan z vodo, da ga podlaga lažje vpije. Tako pa sem že prvi nanos začel z JupolGold, ki je dokaj gost in se ga ne meša z vodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljenje notranjih sten

Oddelek: Loža
4522209 (3980) lonewolf_
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117373 (4583) ADIJOOO
»

Brušenje sten

Oddelek: Loža
3514825 (4449) gruntfürmich
»

Pleskanje sobe

Oddelek: Loža
323805 (2187) FTad
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217944 (13310) cheff

Več podobnih tem