» »

Kako ohraniti kupno moč € za nakup nepremičnine?

Kako ohraniti kupno moč € za nakup nepremičnine?

1
2
»

shark_nm ::

Jožko je izjavil:

Kupi zdaj rabljeno stanovanje v LJ na dobri lokaciji in ga prodaj po treh letih,brez kapitalskega dobička?


Kako pa bo to šlo brez kapitalskega? Plus 2% je davka na nepremičnine.

recmajkemi ::

Kapitalskemu se izogneš s prijavo na novi naslov kot stalno bivališče in upanje, da davčna ne bo preverjala dejansko prebivanje na naslovu ob prodaji po 36 mesecih.

2% davek pokriješ s pozitivno razliko med nakupno in prodajno ceno, poleg najemnine ki jo pridobivaš za časa lastništva.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

FireSnake ::

grablje je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Baja je izjavil:



Ne. ne drži. pravim samo da so se zacele prizigati rdeče lučke pri 15% zagotovljenega dobička, To da poznaš direktorja in te ni nategno pa meni nič ne pomaga. ker ga ne poznam. torej extra lučke ;)


Moji izpiski iz banke (pri posoji 1500):
klik
In zato trdim, da je zadeva OK.

uau 20EUR si zaslužu... Biznis!


Ti pa nisi med najbolj brihtnimi, ane? :))
Tebi niti računstvo ne gre.
Daj, preden drugič blebečeš vsaj malo pomisli. Bo šlo? ;)

c3p0 je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Moji izpiski iz banke (pri posoji 1500):
klik
In zato trdim, da je zadeva OK.


Jaz ti verjamem, da je pristen izpisek. Ne vidiš pa, da je vseeno lahko nateg.

Madoff je desetletja nategoval s svojim ponzijem, zaupali so mu vsi. Niso vsi ponziji hit&run, lahko zelo dolgo traja, sploh če so obresti bolj realne. A enkrat poči...


Nimam nobenega motiva, da bi lagal. Kaj bi imel od tega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Cepci, ki so priporocali Madoffa tudi niso imeli veliko od tega. Oictno jih to ni oviralo, da bi so se koga drugega spravili na pot do izgube vseh prihrankov.

barakus ::

Hvala vsem za predloge.

Od vseh predlogov se mi najbližje zdita predloga o depozitu in obveznice. Kje lahko zvem kaj več o krajšeročnih (recimo zapadejo v 3 letih) državnih EUR obveznicah, ki jih je možno nabaviti?

Imam trgovalni račun (za ETFje), še nikoli pa nisem kupoval obveznic, pa bi se rad malo izobrazil o tem področju.

Scaramouche3 ::

Mene pa zanima ali kdo investira v delnice v EU, kot v neko podobno zadevo ki je v Ameriki S&P 500?

Spura ::

barakus je izjavil:

Hvala vsem za predloge.

Od vseh predlogov se mi najbližje zdita predloga o depozitu in obveznice. Kje lahko zvem kaj več o krajšeročnih (recimo zapadejo v 3 letih) državnih EUR obveznicah, ki jih je možno nabaviti?

Imam trgovalni račun (za ETFje), še nikoli pa nisem kupoval obveznic, pa bi se rad malo izobrazil o tem področju.
Trgovalna platforma ti verjetno ponuja search.


Scaramouche3 je izjavil:

Mene pa zanima ali kdo investira v delnice v EU, kot v neko podobno zadevo ki je v Ameriki S&P 500?

Ja, gledam predvsem stoxx 50. V evropi je malo bolj razdrobljeno in ima vsaka drzava svoj indeks.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10016971 (8209) Mato989
»

V javni obravnavi je predlog zakona o 10-odstotni obdavčitvi unovčenja kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7115509 (9259) Invictus
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956480 (15233) Buggy
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423594 (18733) Heisenberg
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921181 (19051) Spock83

Več podobnih tem