» »

Luči v stanovanju brenčijo

Luči v stanovanju brenčijo

SVGA ::

Pozdravljeni, vse življenje sem živel v prostorih kjer so bile "stare" luči, neslišne, ki se prižgejo takoj ob pritisku na stikalo.

Sedaj sem v stanovanju kjer se luči prižgejo kakšno sekundo po pritisku na stikalo in brenčijo oz. oddajajo nek visok ton - ne vem, kako se reče temu tipu luči.

A se da to popraviti ali je to značilo za tovrstne luči (nisem snel pokrova da bi pogledal kaj točno je). Meni se zdi ta zvok nesprejemljiv - dosti raje imam stare žarnice, tudi če pogosteje pregorijo in več trošijo.

IL_DIAVOLO ::

Taksne simptome imajo fluoroscentne zarnice.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SVGA ::

To pomeni da je takšna žarnica zrela za menjavo in potem ne bo več tega zvoka? Ali je to značilnost teh žarnic in bo zvok vedno slišen?

Avenger ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Taksne simptome imajo fluoroscentne zarnice.


Ja, standardne cevne sijalke ja, ne pa tudi kompaktne fluorescentne, ki so bile razširjene v stanovanjih. Vsaj jaz še nisem slišal, da bi oddajale moteč zvok.

Zna bit tudi LED, ampak zelo redko.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Baja ::

mislim da brenči transformator v luči, ne žarnica. mamo eno na hodniku, pa brenči, tudi ko daš frišno žarnico notri.

link_up ::

to starterji brencijo? A bi lahko dobili vsaj fotko luci? :)
In and Out

ToniT ::

Starterji ne brenčijo, tuljave pa znajo proizvajati neprijeten zvok!

tony1 ::

OP: žal gre za nekvalitetne varčne sijalke. Večina jih nima te težave, vsake toliko pa dobiš kakšno tako; tudi iz tega razloga jih sam ne kupujem več.

Edina rešitev je menjava z navadnimi žarnicami (težko jih boš dobil) ali pa s halogenskimi žarnicami (tudi niso več prav v modi) ali pa z LED žarnicami (priporočam take s čim bolj rumeno svetlobo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kixs ::

Meni brenci LED plafonjera. Nabavil tri, montiral in potem ponoci, ko je sicer tisina, pa luc brenci. Vse tri enako. Sem nabavil tudi zamenjavo, ampak jih moram pred montazo sprobat, da ne bo se kaksnega presenecenja.

PARTyZAN ::

Napajalniki v LED lučeh tudi lahko spuščajo visoko frekvenčni zvok, ja. Predvsem če je svetilnost nastavljena na maksimum. Če kupuješ preko interneta se splača prebrati komentarje kupcev na kakšnih mednarodnih trgovinah, da vidiš če je dotičen model problematičen.

zcetrt ::

Sam bi priporočal 3000 K belo svetlobo za v stanovanje, ne čim bolj "rumene", kot je nekdo napisal. Že 2700 K zna zgledat celo malenkost zelenkasto pri kakšnih lučeh.

In ne varčevat vsakega evra pri sijalki, če se le da. Druga moteča stvar pri poceni led sijalkah je utripanje, ki je vidno predvsem ob premikih (pogleda ali objektov).
4.

krneki ::

Če 2700K zgleda kaj na zeleno, je nekaj hudo narobe.

matobeli ::

Nič nenavadnega in povsem normalna zadeva pri Ra80 ledicah, non-brand kitajci so pa lahko še slabši.

fikus_ ::

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

SambaShare ::

zcetrt je izjavil:

In ne varčevat vsakega evra pri sijalki, če se le da. Druga moteča stvar pri poceni led sijalkah je utripanje, ki je vidno predvsem ob premikih (pogleda ali objektov).


Zadnjič sem naletel na take, kjer očitno napajalniki motijo en drugega. Montirana ena je ok, dve ali več pa utripajo vse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27462397 (6639) dela
»

Utripanje LED žarnice

Oddelek: Strojna oprema
102463 (2264) A. Smith
»

LED žarnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203979 (2681) jtothek
»

različne žarnice na istem lustru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
458718 (7679) IL_DIAVOLO
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927587 (22913) BlaiseM

Več podobnih tem