» »

Video ob predvajanju zatika

Video ob predvajanju zatika

buick ::

Imam fotoaparat Fuji XT 20.
Pri predvajanju posnetega videoposnetka (pazim, da snemam lepo, z mirno roko, počasi..)
mi ne glede na program predvajanja video zatika - šteka. V bistvu se slika ne prekinja ampak nekako - cuka..
So kratki tekoči odseki, vmes pa vseskozi to nekakšno cukanje.
Poskusil sem z več programi a je vedno isto.
Ima kdo kakšno idejo zakaj se to dogaja?
Hvala.

DamijanD ::

kakšne nastavitve uporabljaš za snemanje? kakšen je čas zaklopa?

val46 ::

A govoriš o zatikanju na ekranu fotoaparata, ali potem ko posnetek preneseš na računalnik in si ga potem tam ogledaš? Če je to slednje, je najbrž problem v tvojem računalniku. Predvidevam, da video snemaš v 4K, računalnik(konkretno grafična+procesor+RAM) niso sposobni predvajat videa v 4K. Morda je celo monitor kriv za to. Poskusi spremenit nastavitve snemanja na fotoaparatu v 1080p ali celo v 720p in potem preveri. Če ti ne bo več "cukalo" videa, je to tvoj problem.

buick ::

Ja snemam v 4K.
Sem pa pogledal video na fotoaparatu in zanimivo, to zatikanje se dogaja že na fotoaparatu in ne le na računalniku.
Moram malo preskusit različne resolucije.
Pa tudi 2 različna objektiva uporabljam, mogoče je kaj na tem.
Sicer zelo malo snemam videe tako da se nisem preveč poglabljal v to, bom pa sedaj malo potestiral.

Zimonem ::

Pa imaš zadosti hitro kartico?

buick ::

Do sedaj ni bilo problemov

pegasus ::

Transkodiraj video v format, ki ga grafična zna dekodirat v hw.

Zimonem ::

Najprej probi z drugo kartico , sčasoma se obnucajo.

buick ::

Ok bom probal drugo kartico

Kvinta ::

Sandisk Extreme PRO s temi karticami nisem mel nikoli nobenih problemov pa jih konstantno jemljem ven in not ,v adapter ter ven skratka hardcore user v 1 letu nobenga problema se nic ne znucajo. Sem pred cajtom kupil eno Apacer modro 2x bolj poceni od Sandiska za rezervo pa je delala ravno 3x. Kolko dnarja tolko muzike kdor kupi poceni kupi 2x.8-O
A.C.A.B

kixs ::

Uporabi eno stopnjo nizjo kvaliteto, nizji bitrate, da naredi malo manjso datoteko. Verjetno je kriva SD kartica pri zapisovanju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečava za kamero

Oddelek: Pomoč in nasveti
342100 (1608) Furbo
»

dslr in zajem videa

Oddelek: Zvok in slika
222415 (2008) M-XXXX
»

Prenovljen standard CompactFlash

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
284242 (3208) BaToCarx
»

digitalni fotoaparat=WebCam

Oddelek: Strojna oprema
133089 (2618) hihitavc

Več podobnih tem